Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2543) King Unique


King Unique
titán

Én is felraktam ma, de vegyesek a tapasztalataim...szubjektív

+ összességében nem rossz a rendszer, gyors stb.

-/+ látom Charms Bart kiszedték belőle, már Win+C-re se jön elő, bár, ha egy appot megnyítok és beállításokra megyek, akkor hirtelen jobbról előugrik

- tálcán ez is új (Cortana) kereső kicsit nagy, többi tálcaikont összenyomorítja

-/+ tálcán Wifi ikon megint gépházba dob, bár értesítési központba most bekerültek egyéb beállítási lehetőségek is

- hiányolom a tálcáról, értesítési területről a vezérlőpult ikonját, WU kivétele is kissé fura

+ tetszik az új Start menü egy része, 1 kattintásos "kezdőképernyőre" váltás is kafa

- nem tetszik Start menüben a csak vertikális görgetés, ABC-s megjelenítés, tisztára mintha WP lenne

- látom már nem lehet ki-be jelentkezéssel váltani sima Star menü és kezdőképernyő között, pedig az nem volt rossz dolog

- ablakoknál a inaktív, "színtelen" gombok furák, szerintem a régi se volt rossz, amit másik kolléga illusztrált is [link]

- fájlkezelőben, v akár vezérlőpultban, az inaktívnak látszó, nem elég hangsúlyos —►, is így hülyén néz ki...

- ezek az új, harsány sárga mappa ikonok nem nyerték el a tetszésemet.
..
-/+ gépházat látom megint átvariálták, az update és recovery résznél is se találtam a preview builds részt ott, ahol eddig volt.

- USB-eszközök tálcás leválasztásánál, van hogy nem ír ki semmit és értesítési központban sem jeleníti meg. Illetve, ha igen (kis fáziskéséssel), akkor nem a korábbi módon, a jobb felső sarokban [link], hanem fehéren a tálca felett. Előző szerintem sokkal jobb volt...

- ha képernyőnagyítást állítok be (125%+), akkor egyes elemek, ikonok, gombok aránytalanul nagyok lesznek.

- előző verziókban, de itt is bosszantó hiba, h gépelés közben állandóan elugrál a curzor... :W

- 40 GB-os partíciót adtam neki, pár progi és több upgrade után maradt 16 GB szabad mely, de 9926 felrakása után már csak 10,4 GB van...Windows.old + Recoveryimagae foglal ennyit, lehet őket törölni? Illetve indítómenübe bekerült egy Windows Rollback bejegyzés is, az mi, W10-et állítja vissza az előző buildra :F

Nem lesz ez rossz, de az mindenképpen zavar, h amik előző verziókban voltak jó megoldások és megszokta az ember, azt folyamatosan, vagy kukázzák, v nem mindig előnyös módon átalakítják... :(((
Mindennapi munkára eddig akkor nagy pluszt még nem adott a 8.1-hez képest, nekem bőven jó az is. A végleges nyilván jó lesz, de addig ezek a verziók max tesztelgetésre valók, elsődleges rendszernek, egy stabil W7/ 8.1-et lecserélni, nálam semmiképpen sem alkalmasak. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.