Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2375) csixy válasza Sweet Lou 6 (#2347) üzenetére


csixy
addikt

Nem tudom, hogy az Acer Emachines EL1600 tud-e PAE ill NX bit opciót, de a win8.1 32 bites verziója úgy fut rajta mint a huzat, csak a túlreklámos HTML oldalak le-fel ugrálása bosszant egy kicsit amíg betöltődik az oldal. Igaz, hogy az egyetlen ramot 2 Gigás modulra cseréltem (létezik 4gigás DDR2-es modul?, és vajon az alaplap tudna-e vele mit kezdeni?, persze itt még a 32bites rendszer is akadály), a SATÁs optikai egységet kivettem és a felszabaduló SATA portra egy 64gigás SSD került (ennek elhelyezéséhez kellett egy kis akrobatika) , az optikai egységet pedig egy PATA portossal pótoltam ,de ehhez a tápot egy csípőfogó és némi forrasztóón segítségével kellett generálni (a táp elbírja , mert a pluszban betett SSD nem sokat eszik , az optikai egység , meg nem sokat megy). A 160gigás HDD maradt úgy ahogy volt. Továbblépési lehetőség egy ma még driverezhető PCI portos videokártya lehetne, ha volna ilyen (Tudna valaki ilyenre tippet adni?).

Na erre az ócskavasra rá lehet majd tolni a 32bites Win10 frissítést?

A mostani win8.1-em legális, mert az előzmény XP-re vettem anno az akcióban 7000-ért frissítés gyanánt.
Igaz hogy előtte az XP-t clonezillával copiztam a vinyóról az SSD-re.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.