Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69688) szaki7


szaki7
tag

Új notebookra szeretnék Win7-et tenni, de már csak Win10-es drivereket találok hozzá.
Hogyan/honnan szerezhetnék W7 drivereket egy új géphez (ASUS VivoBook X712FA-AU681 Notebook )
Bocs, ha ezt a kérdést már kitárgyaltátok, néhány lapot visszanéztem és nem találtam.

(#69689) Zoz válasza szaki7 (#69688) üzenetére


Zoz
őstag

Sehonnan, felejtsd el a Win7-et azon a gépen.
Ha mindenáron egy évek óta nem támogatott rendszer futtatása a cél, akkor ez alapján kellett volna új gépet keresni (max 6. gen Core i), bár lassan már a maradékok is elfogynak a raktár mélyéről, így csak a használt gépek maradnak.

(#69690) szaki7 válasza Zoz (#69689) üzenetére


szaki7
tag

Én egy különc vagyok, nem szeretem ha a Microsoft engedélyem nélkül telepítget (és még ki tudja mit csinál) a gépemen. Ez jobban feszélyez, mint a hackerek veszélye. :((

(#69691) efi99 válasza Zoz (#69689) üzenetére


efi99
senior tag

2020 január az hány éve volt?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69692) ekkold válasza szaki7 (#69690) üzenetére


ekkold
őstag

Nekem szerencsére jól működik a Win7 mindegyik itthoni PC-n, de ha muszáj lesz váltani egyszer, akkor igen nagy eséllyel nem Win10 lesz telepítve. Évek óta használok XUbuntu-t, így vagy az lesz a fő rendszerem, vagy megpróbálok Hackintosh-t telepíteni (Dell gépek vannak, intel procival, van esély erre is). Egyelőre viszont a Win7 marad, ameddig a célnak megfelel. Szóval nem Te vagy az egyetlen különc, hanem nagyon sokan...

Viszont Zoz-nak igaza van abban, hogy a vásárlás előtt kellett volna utána nézni a drájvereknek. Így csak annyit tudsz tenni, hogy amihez nincs drájver a notebook gyártójánál, ott megnézed pontosan milyen chiphez is kell, és megpróbálsz általános win7 drivert keresni az adott chiphez. Ha ez sem megy, akkor meg lehet próbálni win10 drájvert ráerőszakolni, bár kicsi az esélye hogy sikerül jó eredményt elérni, de egy próbát megér. Persze előtte minimum egy visszaállítási pont, és/vagy mentés a rendszerről, ha netán összeomlana, ne a nulláról kelljen újra kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#69693) King Unique válasza szaki7 (#69688) üzenetére


King Unique
titán

Itt első körben inkább az a kérdés, hogy egy ilyen új laptopra egyáltalán fel lehet-e telepíteni a legacy W7-et. :)) Azaz az UEFI BIOS-ban van-e Launch CSM opció a legacy módhoz. Ha nincsen és UEFI only, akkor jó eséllyel nem fog menni, mivel a W7-nél nem teljes az UEFI támogatása sem, lásd egy másik esetnél leírtakat ugyancsak ASUS laptopnál. Aztán a specifikáció alapján van rajta a 2 db USB 3.0 mellett 2 db USB 2.0 port is, de ha azonos hubra vannak kötve, akkor ilyen probléma lehet a natív USB 3.0 támogatás hiánya miatt, illetve lásd egy másik esetnél leírtakat.

Aztán a hardvergyártó weboldalán illesztőprogramok eleve Windows 10-hez vannak, az a támogatott, az ASUS is azt ajánlja erre a gépre, nem a Windows 7-et... Szóval ez a része megint problémás lehet és drivereket max. esetleg pl. külső forrásból, az egyes hardverkomponensek gyártóitól lehetne beszerezni, már ha van egyáltalán W7-hez.

(#69694) Zoz válasza efi99 (#69691) üzenetére


Zoz
őstag

Nem az utolsó biztonsági frissítés időpontjára gondolok, hanem arra, hogy az alkatrész gyártók rég befejezték a Win7 támogatást, pl az Intel utoljára a 2015-ben megjelent 6. generációs Core i családot támogatta. Mivel laptopnál az átkapcsolható grafika miatt akkor is életre kell kelteni az integrált Intel GPU-t, ha van mellette másik VGA, innentől adott, hogy csak több évvel ezelőtti, még 6. genes gépekkel lehet próbálkozni, és még ott is bele lehet futni, hogy nem megy a Wifi vagy BT, stb
Asztali fronton kicsit jobb a helyzet, ott a B365 chipset ami egy átnevezett H270, ahhoz még vannak Win7 driverek (legtöbb gyártó oldalán ott is vannak), így lehet akár 9. gen Core i procival is Win7-es gépet építeni, csak kell egy VGA kártya bele. Meg aztán meghackkelni, hogy ne dobálja a nem támogatott processzor figyelmeztetést :)

(#69695) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy ha valamelyik új lapkához újra lenne W7 támogatás, mennyire dobná meg az eladásokat.

(#69696) szaki7 válasza ekkold (#69692) üzenetére


szaki7
tag

Még nem vettem meg a notebookot, csak kinéztem magamnak.
Ennyire azért óvatos vagyok. :)
Tudtok olyan 17"-os notebookot, amit még újként be lehet szerezni és van hozzá Win7 driver?
Valamelyik raktár sarkában csak akad még egy. :)

(#69697) Doky586 válasza szaki7 (#69696) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vaterán vagy PCbontókban nézz körbe..

(#69698) szaki7 válasza Doky586 (#69697) üzenetére


szaki7
tag

Új gépet szeretnék, mert a használt sok rizikóval jár.
Lehet egy igazgató asztalán "díszként" élt darabtól a lopott, agyonkoptatottig minden. :((

(#69699) kraftxld válasza szaki7 (#69698) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor virtuális gépben futtass Windows 7-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69700) Zoz válasza szaki7 (#69696) üzenetére


Zoz
őstag

(#69701) szaki7 válasza Zoz (#69700) üzenetére


szaki7
tag

Köszönöm. Szuper hogy rátaláltál.
Sajnos még nem sikerült megrendelni, az Euronics egy totál alpári cég, telefonszámuk nincs a soproniaknak, a központi számon pedig csak zenélnek naphosszat. :(

(#69702) nussa5 válasza szaki7 (#69701) üzenetére


nussa5
aktív tag

(#69703) szaki7 válasza nussa5 (#69702) üzenetére


szaki7
tag

Igen, itt van a soproni telefonszám, köszi.
Felhívtam őket és azt mondják: nincs :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.