Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester problem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kevin Free


Kevin Free
csendes tag

Sziasztok!Nemrég értesültem erről az oldalról,nagyon tetszik a fórum!Olvasgattam,de nem találtam ilyen jellegű problémát,ezért nyitottam egy új topicot.Lényeg,hogy van egy kb másfél éves konfigom Maxtor winyóval.Eddig beton stabil volt,mindig is a gép.Az utóbbi időben néha le-le fagyogatott a rendszer,levettem a ház oldalát,azóta nem történt ilyesmi.Felraktam az XP-t pár napja,azóta viszont nem tud normálisan leállni a gép.:o Ezt leszámítva,már le nem fagy ,csupán ''ennyi'' hiba van.

(#2) nygma válasza Kevin Free (#1) üzenetére


nygma
addikt

ötletem sincs, viszont nem konzekvencia, hanem konzisztencia :)

(#3) tomcsi válasza Kevin Free (#1) üzenetére


tomcsi
senior tag

Jobb lenne ha megvárnád a lemeztöredezetség mentesités végét, az nem árthat attól csak jobb lehet... Mi ad ki furcsa hangott? A winyó vagy mi?

De nemsokára jönnek az okosabbak és megmondják mi lehet a gebasz...

(#4) Kevin Free


Kevin Free
csendes tag

Eleinte a winyó adott,de mióta levettem a ház oldalát azóta nem csinálja.A fene tudja mi lehet az a hang.:F

(#5) tomcsi válasza Kevin Free (#4) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ilyen fémes kattanás szerü hang volt?

(#6) Kevin Free


Kevin Free
csendes tag

A-ha!Tulajdonképpen amikor lelövi a gépet az a hang hallatszik-nem tudom másként megfogalmazni-csak furább,olyan erősebb.Újraíndításkor meg amit már írtam.Végül is megy,nem fagy,csak bosszantó.

(#7) tomcsi válasza Kevin Free (#6) üzenetére


tomcsi
senior tag

Akkor valószinüleg a fejet csapja oda vagy a lemezhez vagy a ..:(
A gond az, hogy én se nagyon értek hozzá de remélem jönnek az okosok és megmondják... :U

[Szerkesztve]

(#8) Kevin Free


Kevin Free
csendes tag

Nem baj,azért köszi.Egyébként az is fura,hogy másfél évig betonstabil zárt házban,aztán egyik napról a másikra meg fagy.

(#9) delta9 válasza Kevin Free (#8) üzenetére


delta9
senior tag

amit csak lehet és amire szükséged van, írd ki! 2-3 hónapja egy barátomé így pusztult el, mert nem foglalkozott ezzel, én meg már alig tudtam róla egy két dolgot lementeni. azután olvashatatlanná vált és kuka (azaz garis volt, így csere).

(#10) Loretto válasza Kevin Free (#8) üzenetére


Loretto
veterán

ezen ne lapődj meg.nem lesz mindig jelzés vagy üzenet amiből érezheted hogy vmi nem oks.

Soirée...

(#11) Kevin Free


Kevin Free
csendes tag

Köszi a tanácsokat. :DD

(#12) Danecay


Danecay
őstag

!!!Segitség!!!
Hi mindenkinek. Van egy hatalmas problémám. Először is leírnám a főbb hardwareimet: Abit NF7 v2.0, AMD 1800+, 2X 256 MB Samsung PC300, Ati Radeon 9500, Maxtor 40GB 7200 rpm ATA 133, Samsung 160GB 7200 rpm.
A Windows XP egy a szokottnál lassab feljövetele után újraindítottam a számítógépet amikor megtörtént a gond. Újraindulás után már nem jött fel az OP-rendszer, a gép folyamatosan újraindult. A Win XP konzolja alól próbáltam külömböző visszaállítási és javítási lehetőségeket, mint pl. chkdsk, fixboot, fixmbr, stb. valamint próbáltam az utolsó helyesen működő rendszer elindítását de sajnos nem jártam sikerrel. Ja egyébként az oprendszer a 40GB-os Maxtoron volt, ami természetesen 1. IDE kábelen, masterre jumperolva volt bekötve, a 160BG-os pedig slave-re. Ezek után. Egy másik winchwsterre telepítettem egy oprendszert és PQ magic-et is. A 40-es Maxtort bekötöttem slave-re és megnéztem PQ magic alatt, és az egyébként 4 partícióra osztott lemezterületet már egyként látta a progi és nem volt elérhető. Már nrm tudtam mit kitalálni így aktív partícióvá tettem az ősszefüggő lemezterületet és NTFS fájlrendszert választottam (előtte FAT32 volt. Viszzatettem masternek és löktem rá egy XP-t. Chipset és videókártya drivet telepítések után újraindítottam a gépet és ismet az úraindulós problémával szembesültem. Ez után következett egy mélyformázás, partíció létrehozás (NTFS) oprendszer és egyéb szoftverek telepítése, és most megy a gép. Túltettem magym a 40GB-os adatveszteségen és rászurtam a gépre a 160GB-s winchestert is ami gondoltam megmaradt épségben. Na itt ért a meglepetés. A helyzet hasonl mint 40-esnél. A vinyót nem is látni, csk a windows lemezkezelése alól ill PQ Magic alól. Ez egyébként 3 partícióra volt osztva (NTFS)de mostmár ez is egyé vált és nem elérhető. A PQ Magic azt írja rá, hogy UNALLOCATED. Próbáltam a az UNDELETE lehetőséget, el is kezdi csinálni de kis idő mulva hibaüzenetet kapok.
Mi a jó élettől történhetett ez a dolog? de ami még fontosabb HOGYAN TUDNÁM VISSZAÁLLÍTANI A VINYÓT, ÚGY HOGY AZ ADATOK IS AMIK RAJTA VANNAK ELÉRHETŐEK LEGYENEK, VAGY HOGYAN TUDNÁM LEMENTENI RÓLA AZ ADATOKAT?, mert ugye ezek fizikailag még rajtavannak a vinyón.

(#13) Ferger


Ferger
tag

Danecay: Ha még nem próbáltad: Getdataback nevű program álltalában segíteni szokott, amúgy ötletem nincs az okra.
KevinFree: Nekem is ezt csinálta, igaz W98SE alatt a vinyóm, újratelepítés (fdisk, format) után semmi gond.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#14) BecX


BecX
csendes tag

Hella!
Van egy 60 GB-os Maxtorom (asszem ez pont vmi hibás széria, de nem az én problémám a hibája) , amit nemnagyon merek rendszert rakni (az említett széria hiba miatt).
Mobil rack-ben használom.
A probléma a kövi:
Ha berakom a rack-et, pár óráig semmi extra nem történik. Megy tökéletesen.
Aztán pár óra használat után igen hangos hangot kezd el hallatni, ami eléggé ilyesztő... ekkor is tökéletesen használható a vinyó, mégis, ha meghallom a hangját, a mobil racket kikapcsolom.
Kérdésem: mi lehet a gondja a vinyónak (valami csapágy gond ? nem értek hozzá...), illetve hogyan lehet esetleg orvosolni?
Köszi!

BecX

(#15) tray válasza BecX (#14) üzenetére


tray
aktív tag

Lehet, hogy
- a rackben lévő venti kezd zörögni,
- nincs venti a rackben? pedig kéne, túlmelegedett a vnyód
- vinyó rezgését veszi át jobban a ház.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#16) tray válasza Danecay (#12) üzenetére


tray
aktív tag

Lehet, hogy a tápod nem bírja a két vinyót egyszerre.
MBR vírus?

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#17) agrarfiatal válasza BecX (#14) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

szerintem a maxtort csak akkor tedd rackbe ha használod. Valszeg túlmelegszik és ilyenkor ''furcsa'' dolgokat kezd csinálni. Nekem majd 1 éves maxtorom bekapcsoláskor kattan mindig egyet. Mikor még nem volt hűtve 51C is elért. Mostanság max 42C

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#18) BecX


BecX
csendes tag

Direkt olyan mobil rack-et vettem, aminek van ventije... melegedés tehát kicsukva.
Kettő is: egy a hátulján (standard) meg egy a fronton.
Az okozná a zörgést ?
MBR vírus kicsukva.
Ha a táp nem bírja el a cuccost, el sem indulna a gép.
Ez az effekt pár óra használat után jön elő. Még ha a vinyó nincs is használva, csak be van dugva, tehát nem arról van szó, hogy több gigát rámolok ideoda.

[Szerkesztve]

BecX

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester problem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.