Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester gondok-help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kabal


Kabal
csendes tag

Vettem egy 160Gbyte-os Samsung IDE winchestert. Másodlagosként hozzákötöttem a géphez, felismertettem a WinXP-vel, formáztam NTFS-re, aztán átpakoltam rá mindent, végül leformáztam azt a meghajtót amin az oprendszer volt. Újratelepítettem a windowst, de ha bele akarok menni a 160as winchesterbe, azt írja, h formázzam... Mi tegyek, mert nagyon fontos dolgok vannak rajta. A vezérlőpult/felügyeleti eszközök,szgép-kezelés-lemezkezelésnél pedig ott van mint másodlagos (kifogástalan, dinamikus) és ráadásul úgy írja ki, mintha nem lenne adat rajta...

(#2) Sanya válasza Kabal (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 160 gigás(patás) vinyókkal mindigis voltak bajok, de konkrétan én sem tudom az okát

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) lorumLaci válasza Sanya (#2) üzenetére


lorumLaci
tag

neba... most vettem egy maxtort!?

k'va meleg, ha megy! (ha nem megy akkor hideg) :DD

(#4) tonesz


tonesz
tag

Szia! Nekem is ugyan ilyen vinyóm van. Egyet már lecseréltem, S.M.A.R.T hibás lett. Remélem, hogy a vinyó és nem az alaplap csinálta. Kaptam egy cserét, eddig még probléma mentes, de! Xp alatt serpack1 mindenképp, valamint van egy hotfix a 48bit LBA-s vinyók kezelésére, azt is tedd fel. A samsung oldalán is található egy patch, ami engedélyezi xp alatt a 48bit LBA kezelést biztonság kedvéért azt is tedd fel.

Remélem segítettem valamit.
Üdv
Tonesz

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#5) Kabal


Kabal
csendes tag

a getdataback for ntfs progival sikerült fileokat visszamenteni, de nem az összeset, úgy kb a felét, mert a többi bad sectoros és ha áthúzom akkor nem műkszik. Vhogy lehet vmit csinálni ezekkel a bad-sectorokkal???

(#6) Sanya válasza Kabal (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

visszaviszed, és gariba ki kéne cserélniük

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) [Kovi]


[Kovi]
tag

áhhh necsináljátok már.. pont ma rendeltem 160-as Samsungot sulinetben :(( nemlehet hogy csak ATA100-as vezérlőd van és az nem kezeli 130-nál nagyobb einyókat? mondjuk akkor valszeg xp sem ment volna fel rá..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#8) [Kovi]


[Kovi]
tag

Jah hogy nem telepítettél rá XP-t .. akkor semmi.. modanám hogy firmware update, de ugye winyónál még nem láttam ilyet :)) .. aztán lehet hogy csak én vagyok tájékozatlan :F

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#9) V_Zoli válasza [Kovi] (#8) üzenetére


V_Zoli
tag

na lesz ASUS íróm? :)

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#10) [Kovi] válasza V_Zoli (#9) üzenetére


[Kovi]
tag

Hát szerdának szerda van de ilyenkor még nem nyitnak a boltok..:))
majd holanp kiderül ha lesz akkor emailezek iziben ..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#11) [Kovi]


[Kovi]
tag

Ilyenkor jó a fórum.. nem kell UP-olni, egy óra alatt sem tűnik el a topic :))
Bocs a sok OFF-ért abbafejeztem magam..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#12) Willanyasz


Willanyasz
tag

Samsung vinyóval már én is találkoztam egy párszor!Hihetetlen szar volt mindegyik :olyan lassúak mint a dög jó nagy százalékuk selejtes hiába adnak ré 3 év garit ha negyedévente viheted vissza a boltba.Szerintetek megéri a 3 év gari azt a hihetetlen adatveszteséget?:(

(#13) csudri


csudri
őstag

Update!

Sikerült lementenem a Gatdataback-kel mind a 32gigányi cuccot Kabal vinyójáról a sajátomra, de a Part. Magic azt mondja, hogy az egész vinyó BAD! Mi a fenét lehet csinálni vele? Lehet, hogy az alaplapom nem is kezeli? De akkor meg miért tudtam róla visszanyerni az elveszett fileokat?

Kabal gépe nem tudom milyen, az enyém AbitTH7II (több, mint 2 éves Bios-szal).

(#14) [Kovi] válasza csudri (#13) üzenetére


[Kovi]
tag

Bár lehet én tudom rosszul, de több mint 2 évvel ezelőtt még nem nagyon gyártottak ATA133-as vezérlővel alaplapokat, úgyhogy lehet hogy ez a baj.. mert 130 giga fölött csak az kezeli, viszont akkor nem tudom hogyan mentetted vissza :F .. érdekes kérdés...

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#15) haxy


haxy
tag

szerintem kérj hejete maxtort olcsob és jobb.
nekem az van és nincs vele gondom igaz az alaplap nem kezeli de egy bios frissitésel megoldom mert meg ven a biosom de moivel a raid vezérlöm kezeli tökéletesen igy egyelöre nem eröltetem a bios frissitést.

ciki mert azthitem hogy felraktam a biost de aztán kiderült hogy nem mikor c: nek akartam beteni. rákellet jönöm hogy a mobilracket raidre kötötem.

erröl jut eszembe ne ted rackbe mert nagyon melegszik

Ez van.

(#16) Kriza válasza [Kovi] (#14) üzenetére


Kriza
őstag

Az, hogy ATA100 vagy ATA133 mindegy!

Az intel nem is gyárt 133-as vezérlőt, és pl. a Seagate meg nem csinál ilyen HDD-t.

Az említett problémát én is láttam egy srácnál. Neki NF7-ben nem ment csak 130GB-nek a Samsung. Átrakta egy P4-be (vagy 2 éves lapba, ami még SDR-es :Y) ott tökéletes volt. De asszem valami szoftveres oprendszer frissítéssel mennie kéne!)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) [Kovi] válasza Kriza (#16) üzenetére


[Kovi]
tag

Igazából még én sem próbáltam, szal nincs vele személyes tapasztalatom, de itt a forumon olvastam egy topicban ahol többen is állították hogy ez a 130 gb < winyókkal kapcsolatos gond csak akkor lép fel ha a vezérlő nem ata 133-as hanem annál régebbi mert az még nem kezeli.. de elvileg jövőhétre megjön 160-as samsungom akkor majd fogok tudni nyilatkozni, igaz nálam ata-133 van, ráadásul a legújabb ~ 1 hónapos bios van fent szal aligha lesz gond :)) de ne kiabáljuk el...

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#18) Kriza válasza [Kovi] (#17) üzenetére


Kriza
őstag

NF7 -ben lévő nForce 2 MCP-s déli hídjában is 133-as vezérlő van, és azzal nem ment a 160GB. De én meg úgy tudom, hogy valami service packot kell feltenni, és megy!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#19) [Kovi] válasza Kriza (#18) üzenetére


[Kovi]
tag

Microsoft oldalán azt írják, hogy akinek fent van SP1 annak minden renben van mert 2600.1135-ös atapi.sys van fent.. nah most nálam fent van sp1, ehhez képest 2600.1105-ös atapi.sys volt fent szal le kellett töltemen az M$ hotfix-et és az lecserélte az újabbra.. de nemtudom ért-e vmit.. majd jövőhéten megveszem vinyót aztán majd kiderül.. bízom a legjobbakban :))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#20) +Bence+


+Bence+
tag

Szerintetek Win98SE-ben fog mukodni 160GB-s vinyo?
En is vennék sulinetben 160-asat, igaz, egyik particiot sem tervezem 130 fole.

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#21) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Ne legyetek mán ekkora lúzerek! :DDD
Service pack1 nelkul meg se probalj elerni olyan particiot 160gigas vinyon, ami kb 130giga feletti reszbe is (hogyismongyam..) ''beleér''.
Ugyanis csak sp1 latja a ~130Gb feletti reszt, anelkul meg osszebarmolja a vinyot. (najo, kis szerencsevel talan nem:))) )
Sp1 nelkul is meg lehet csinalni hogy lassa a 130 gb feletti reszt, de ahhoz vagy registry-t kell buheralni, vagy valami hotfixet telepiteni.
Megjegyeznem, hogy az ATAxxx-nek semmi koze ahhoz, hogy mekkora vinyot tud kezelni az alaplap.
(nekem abit bh6 van, es 160 Gb-os samsung van benne, es semmi gond, bedig a bh6 nem mai gyerek már!!)

(#22) Gabesz84 válasza +Bence+ (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha az alaplapod is tamogatja, akkor igen, bár a 130 Gb feletti reszet lehet bukod...

(#23) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Készenléti vagy felfüggesztett üzemmódba lépéskor vagy memóriakiíratás végrehajtásakor a merevlemezen lévő adatok megsérülhetnek:

[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;331958&Product=winxpINT[/L]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) laca01


laca01
csendes tag

Hali!

Tud valaki egy hardverbontót? Elszállta winyóm Seagate Barracuda ATA IV ST 380021A
Működő elektronika kellene hozzá!

SOS!


Laca

(#25) Kriza válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


Kriza
őstag

Megoldás: SATA.

Ha valakinek meg nem tudja az alaplapja, akkor vagyen egy vezérlőkártyát. Pár ezer forintot csak megér az adatbiztonság, nem???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#26) Kriza


Kriza
őstag

''Gond van a 137 GB-nál nagyobb winchesterek kezelésével?''
Most találtam egy cikket: [L]http://www.juventus-team.hu/tesztek/744.html[/L] Ez korrekt!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#27) Zsolessz


Zsolessz
csendes tag

Vettem egy maxtor serial ata vinyót és nem tudom összehangolni a sima ata-s vinyómmal. Kérdésem lenne a következő. Olvastam egy átalakítóról ami ata-ról átlehet alakítani serial ata-ra. Szerintem csak így tudom megoldani. Mindent kipróbáltam szinte (kivéve a lehetséges jót nem). Alaplapom IC-7 mezei. 2Optikai meghajtó IDE-2, IDE-1-en lennének a vinyók, viszont csak úgy tudom összehozni a dolgokat, hogy vagy csak a két vinyó van a két IDE csatin külön külön, Vagy csak az egyik vinyó és a két optika vagy a másik. Ha a sata van masteren akkor a sata 2-es sloton keresi a slave-t, ha sima ide a master akkor nem is látja a satát csak akkor ha IDE2-n van na ja de akkor hova rakom az optikai meghajtóimat, mivel satára nem dughatom. Röviden ennyi nagyon kérek mindenkit, hogy segítsen nekem vajh mit is ronthattam el vagy mi is a helyes meholdás.

Előre is köszönettel Zsolt.

Kérdezzetek bátran.

(#28) Kriza válasza Zsolessz (#27) üzenetére


Kriza
őstag

Rohadtul nem vágom, amit írsz!
Na mindegy.
Szerintem vegyél egy ATA-RAID kártyát, aztán rakhatsz mindent akár külön kábelre is.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#29) Arnold2


Arnold2
őstag

Hali!
megosztom az én tapasztalataimat!
Nekem van egy egy Samsung Puma 160GB 8Mb Puferr es winyóm!
Ahoz hogy jól menjen a következők kellenek: ATA 133 as alaplap és 133as Kábel(!!!)
Kel ugye a service pack 1 is!
Nos nálam ez mind megvolt! Betoltam a winyót! Toltam rá egy Fdisket 137 Gb ra rakott particiót, majd sima win es formával le is formáztam ezt a méretet! Ezután Partition Magic 8, Raktam particiót a maradék 23gb ra majd egyesítettem és így lett 149 Gb névleges helyem (11Gbot lecsal az Ntfs)Remélem tudtam segíteni!!!

(#30) khmmmm


khmmmm
tag

Van egy 1,5 éves Maxtor 60GB-os vinyóm az Aida ezt írta:''05 Reallocated Sector Count 63 35 35 2209 Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható''. A többi adat normális. Nem tudja valaki hogy mi ez a hiba és hogy meddig fogja még húzni kb. ez a cucc?

(#31) Sanya válasza khmmmm (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

hááát nem sokáig, kb(max) 2-3 hónap

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) ixuser


ixuser
csendes tag

Sziasztok! Van egy problémám. Maxtor -de ez nem újdonság- 30 GB. Egyik napról a másikra a partíció elszált. Bios felismeri, de nem indítja. Előzményként azért még egyszer elindult, marha lassan, majd utána már nem indult róla az op rendszer. Még működőképes korában 3 részre osztottam win98-Me-linux. Menedzserként a Powe Quest volt fenn. A lassulást -hibás partíció- követően csak a win98-as partíció volt már elérhető és 3 MB-osnak tudta a winyót. Tud-e valaki olyan progit, ami a partíciót rendbe rakhatja, esetleg úgy, hogy a bad-blokkokat figyelmen kívül hagyja? Köszi előre is!

(#33) mr_ricsi válasza Sanya (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hááát, amikor ezt a hozzászólást írtad, biztosan nem a szaktudás vezette az ujjaidat...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) Docci válasza Zsolessz (#27) üzenetére


Docci
senior tag

Na javaslataim:

1. Az alaplap bios update. A Flashmenüvel csináld meg(abit honlapján van)

2.A sata vinyot a natív csatire tedd(sata1).

A pata vinyo legyen az ide 1 slave,vagy master mind 1(jumper!)
A legjobb,ha master. Slave re tedd az egyik optikait.
Az ide 1 csatorna teli
A második optikait tedd ide 2 masterre.

Így szép sorba lesz minden.

A sata vinyot ide 2 slave re tedd.
Hogy is kell ezt?

Biosba be, ,ahol az ide catornákat lehet engedélyezni.ott állísd be a,hogy a sata vinyot az alplap combined modban használja és álísd ide 2 slavere.

Elment bios és kész is.
A boot így néz majd ki:
Ide 1 master:Pata hdd
ide 1 slave:optikai
ide2 master:optikai
ide2 slave sata

A boot sorrendet simán változtatni tudod a biosban.

Ha meg nincs rajta win, akkor meg pata vinyo lehuz sata ottmarad és telepít rá win ennyi.
De nagyon fontos,hogy a natív(ich5r) déli híd staa csatira tegyed.(sata 1 re)

Remélem érthető volt. Biosban a beállítás pár másodperc.

Erőt s erényt!

(#35) mr_ricsi válasza khmmmm (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nem tudja valaki hogy mi ez a hiba''
A vinyó felületén vannak olyan szektorok, amelyek nincsenek beleformázva a particiókba. Ha hibás szektort talál a vinyó, ide irányítja az adott szektort. Amíg ezek a pótszektorok teljesen el nem fogynak, addig nem jelenik meg badszektor.
Ha minden pótszektor használatba került, onnantól badszektorok is lesznek, ami adatvesztést okozhat. (Erre figyelmeztet az AIDA)

''és hogy meddig fogja még húzni kb. ez a cucc?''
Ez attól függ, hogy mitől keletkeztek a badszektorok. Ha pl. túl melegen üzemel a vinyó, akkor megfelelő hűtéssel a jelenlegi állapotot konzerválni lehet, és akár évekig nem romlik tovább. Ha pl. memóriahiba miatt, akkor a hiba megszűntetése és egy gyári mélyformázás után az eredeti állapot is visszaállítható.
Ha felületi hibás a lemez, akkor kb. a jelenlegi ütemben szaporodnak tovább a hibák, de pl. egy megfelelő particionálással a hibás területet ki lehet zárni a használatból, és kapacitás-csökkenés mellett tovább lehet használni a vinyót.
Ha viszont valami szennyeződés kevereg odabenn, akkor a vinyónak lassan, de biztosan vége lesz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) khmmmm válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


khmmmm
tag

Kösz a segítséget! A hűtéssel szerintem nem lehet gond már kb. 1 éve Lian-Li házam van. Kb. fél éve (akkor egyszerűen eltűnt minden róla) csináltam a gyártó honlapjáról leszedett progival formázást (gondolom mélyfomázás lehetett) és azóta rendesen működött mostanáig:( Akkor lehet hogy valami ''szennyeződés'' lehet:(

(#37) Zsolessz válasza Zsolessz (#27) üzenetére


Zsolessz
csendes tag

Asszem megoldottam a problemát egy kicsit volt időm foglalkozni a dologgal és egy alapos ic7 bios updéttel mindent megoldottam. Ha valaki ugyan így jár mint én okulhat ebből köszi a segítségeket.

Zsolessz

(#38) Zsolessz válasza Docci (#34) üzenetére


Zsolessz
csendes tag

Köszi a helpet most olvasom, igen csak ciki kössssz (számomra) 1000* jobb ez az új bejosz :DDD

(#39) Danecay


Danecay
őstag

Hi!
Van egy kis problémám. Már régebben is írtam róla de megoldás nem nagyon született, így kis idő elteltével gondoltam úra felvetem a témát mert már egyre jobban idegesít.
Na szóval, van 3 winyó a gépemben, 30GB-os Maxtor (PM), 40GB-os Maxtor (SM) és egy 160-as Samsung (SS). Amennyiben a 160-as Samsungra telepítek játékot és játszani akarok vele, a játék azonnal vagy kis idő múlva kifagy. Egyszerűen kattan egyet (nem túl hangosat) és folyamatosan világítani kezd a winyó működését jelző led. Érdekes, a FarCry-nál is volt ilyen problémám, de úgy vettem észre, hogy az 1.2-es Patch után megszünt a gond, de PL. F1 Challenege, Colin McRae Rally 4-nél fagyás van, és szerintem a többi game-nel is ez lenne a helyzet. Azért vagyok szinte biztos, abban hogy a winyó a ludas mert amennyiben másik winyóra rakom az említett gameket nem szembesülök hasonló problémákkal. Egyébként a winyó működik normálisan, igaz egy pár image file amit ugyan ezen vinyón tárolok megsérült (CRC)
Mi lehet a gond? Mit csináljak hogy ne csinálja ezt, ezeket a hibákat?
A segítséget előre is köszönöm!!!

(#40) Flashy válasza Danecay (#39) üzenetére


Flashy
veterán

rossz a vinyó. herripotter varázslat sem segít rajta. úgy javítod meg, hogy visszacserélteted garanciában.

(#41) Danecay válasza Flashy (#40) üzenetére


Danecay
őstag

Remélem et nem csak azért írtad hogy írj valamit. Nekem is megfordult fejembe a dolog, de valószínűsítem, hogy ha ilyen allapotban elküldöm garba, megnézik, az modják ír i olvas is, nincs ennek semmi baja. De valószínűleg tényleg gar. lesz a vége csak előbb rásegítek egy picit a hatás kedvéért ;] Csak még azt nem tudom, hog hová mentsek le ennyi adatot :F
Egyébként történt némi fejlemény, sajnos :( Gondoltam a Norton Utilities Speed Disk opciójával kicsit renbeteszem az említett hibásan működő winyó egyik partícióját, de sajnos valami oknál fogva újraindúlt a gép és lett kb. 15 GB adatvesztésem. Kétszer próbáltam végigfuttatni a Speed Disk-et de mind a 2 alkalommal újraindult a gép.
Most éppen a GET DATA BACK-et futtatom.

(#42) Balli


Balli
őstag

A következő a gondom: van egy 40gigás maxtorom. Az a problem vele, hogy néha iszonyatosan belassul, ami abban nyilvánul meg, hogy ha pl.: egy másik jó vinyóra másolnék vele vagy rá kb: fél óra alatt végezné el amit pár perc alatt kellene.
Töredezettségmentesitettem egyszer, majd lefuttattam az elemzést s azt irta ki hogy még midig törmentesiteni kell, igy mégegyszer elvégeztem, de ezután is azt irta ki hogy még kellene- tele van piros csikokkal. Nem mertem többször ne hogy véletlen valami baja legyen.
Mi lehet a probléma?
Esetleg tudtok ajánlani valami szoftvert a töredezettségmentesítő helyett?

Athens 2004

(#43) Flashy válasza Balli (#42) üzenetére


Flashy
veterán

3rd party töredezettségmentesítő pl: Diskeeper
próbálj helyet csinálni a vinyón/partíción, akkor könnyebben és gyorsabban tudja defragolni. bajt nem csinál, csak le ne fagyjon a gép vagy áramszünet ne legyen.

ja, vírusod, spywared tuti nincs?

[Szerkesztve]

(#44) Balli válasza Flashy (#43) üzenetére


Balli
őstag

Virusom tuti nincs, most lett full-ujra telepitve ay XP-m. Mintha valami olyt olvastam volna, hogy nem jó ha túl sokszor lefuttatjuk a törmenesitőt-de ez ezek szerint hülyeség
Mit jelent az hogy 3rd party?

Athens 2004

(#45) Flashy válasza Balli (#44) üzenetére


Flashy
veterán

3rd party: nem te és nem a windows készítője írta, hanem ''harmadik fél'' vagyis független. csinálj helyet a particion és úgy töredezettségmentesítsd.

(#46) console


console
aktív tag

Van egy kis problémám egy 40 gb-s maxtorral. Irodai gépben akármit csinálok, három eset lehetséges a bootoláskor:
1: odáig sem jut el, hogy a monitorra megy a jel
2: elindul, memtest, és pr. masternél ilyet ír ki: AATTRR44000022
3: normálisan elindul, bootol a w98...

Mi a baj?
Hozzáteszem, egy másik gépben slaveként remekül megállja a helyét problémamentesen.

[Szerkesztve]

.

(#47) L3zl13 válasza console (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az első lehet alaplap hiba akár.

Nézd meg azért jól a csatlakozókat. Érintkezési hiba, hibás kábel is szokott ilyet produkálni.

Aki hülye, haljon meg!

(#48) console válasza L3zl13 (#47) üzenetére


console
aktív tag

3db ide kábellel (egy 80as és 2db 40es) próbáltam. vegyesen. tápokat is vegyesen. akkor alaplap? arra tippeltem énis.

[Szerkesztve]

.

(#49) console


console
aktív tag

Senki? Pedig fontos lenne.
Szal nem azt írja ki, h maxtor blabla, hanem csak minden 2. karakterét 2*: (m)A(x)T(o)R4002 -> AATTRR44000022.

.

(#50) vtechun válasza lorumLaci (#3) üzenetére


vtechun
veterán

2 ilyen maxtorom van, semmi gond egyikkel sem... persze mindkettő hűtve...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester gondok-help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.