Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester de melyik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi versenyzők közül melyiket ajánlanátok, úgyhogy az alaplapom, nem támogatja a SATA-t:
- Samsung 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache
- Samsung 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache SATA
- Hitachi 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache
- Hitachi 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache SATA

Előre is köszi

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) misimagaki válasza koovyy (#1) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!

Nem értem a kérdést! Ha nem támogatja a cucc a SATA-t, akkor miért kérdés. Egyébként most Samsung az aktuális king.....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#3) LVXXX válasza koovyy (#1) üzenetére


LVXXX
tag

Csatlakozom az előző hozzászólóhoz.
SAMSUNG, de nem a SATA. 3 év gar. stb.
Persze lehet SATA is, ha van + 10-15 ezer forintod (SATA vezérlö + PATA-SATA közötti árdiff.)

(#4) mr_ricsi válasza koovyy (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szintén nem értem: ha nem tudod használni az SATÁ-s vinyókat, akkor miért kérdezed? (Vagy levélnehezéknek gondoltad?)

Ha még az is kiderül, hogy a 160G-ás vinyót w9x-szel használnád, és egy viszonylag régi alaplapod van, akkor dobok egy hátast...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) Gismo


Gismo
addikt

Ha über sebességet akarsz akkor Hitachi, én azt vennék ezek közül.

(#6) Darkness...


Darkness...
csendes tag

szia hitachi 7K250... nekem van itthon maxtor seagate wd es ez bizonyult utokepesnek persze csodak nincsenek:)

(#7) Loha válasza koovyy (#1) üzenetére


Loha
veterán

Mire kell? Ha második vinyóna, mertz nem ezen van a rendszer akkor szerintem egyértelműen samsung, ha minden ezen lesz akkor nemmind1 a sebesség ezért inkább hitachi...

(#8) evola válasza koovyy (#1) üzenetére


evola
senior tag

Samsung 7200RPM 160GB 8mb Cache
E-Connect 33100 az árlista szerint bruttóban.

Ugyanilyen van csak SATA-s. 31300ft bruttó.
Nagyon király, kellően gyors, halk, és nem melegszik. 19-20 fokos.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#9) Darkness...


Darkness...
csendes tag

Lohanak igaza van a samsung vinyokat is dicserik sot a kornyezetemben is van ilyen. Olcsobb es a garancia arra is 3 ev ha penzszukeben vagy akkor az is hibatlan...

(#10) Darkness...


Darkness...
csendes tag

http://www.storagereview.com/ itt minden info megtalalhato a piacon levo vinyokrol...

(#11) CDColt


CDColt
tag

Én is Samsung párti vagyok. Bár eddig mindig is Segate Barracudam volt (20GB, 80GB most pedig van két 120-as). Most vettem azonban egy 160-as Samsungot és nagyon tetszik, bár szerintem hangosabb és jobban melegszik mint a Seagate.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#12) Darkness... válasza evola (#8) üzenetére


Darkness...
csendes tag

azert 19-20 fokos vinyot nehezen tudnek elkepzelni 20-25 fokos lakasban :) es a konhurencia 2x melegebb mint a samsung? :)))))))) erdekes lenne nekem a hitachi ami amugy melegszik a hazamban talalhato 7+1 rendszeruto ellenere is 37-39c... es a tobbi is kb ennyi... http://www.storagereview.com/ itt nezd meg az adatokat hogy x c szobahomersekleten hogyan melegednek a vinyok... (vagy fogd meg az ic ket 1-2db kozuluk igen egetol lesz :) )

(#13) evola válasza Darkness... (#12) üzenetére


evola
senior tag

Na erre csak azt tudom mondani most is 19 fok.
Thermaltake házban.
Van egy Maxtorom is. 50-55 fokos.Vinyórack nélül.
A Samsungra egy venti fújja 5volton a hideg levegőt.
Kézzel nézve is hideg a vincsi.


[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#14) Darkness... válasza evola (#13) üzenetére


Darkness...
csendes tag

okok :) gondolom futesz a lakasban.. tehat legalabb van vagy 20 c es a hazadban a levego felmelegszik az is min 10-15 +c tehat a vinyod huti a gepet? :) szerintem ott a progival lesz valami gond amivel mered egyszeruen fizikailag lehetetlen adat...

(#15) evola válasza Darkness... (#14) üzenetére


evola
senior tag

Lehet hogy téved a progi, de a vinyó még csak nem is langyos, a Maxtor meg szinte forró.
De nem akarunk ugye ezen vitázni?
Különben a procim 32-35 fok terheletlenül, a chipset meg 25-28 fok
Aida szerint.
Tehát nincsenek elméletileg nagyon fűtő dolgok a Maxtoron kívűl.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#16) Dumusz


Dumusz
tag

Régebben a Seagate Barracuda volt a nyerő. Ma már nincs az elsők között?
Csak azért kérdezem, mert nekem 2 db van belőle (80+120 GB) és ha most derül ki, hogy hosszú távon nem bírják a strapát, akkor meg kellene szabadulni tőlük.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#17) Gismo


Gismo
addikt

HTACHI rullz

(#18) Darkness... válasza evola (#15) üzenetére


Darkness...
csendes tag

nem lehet hidegebb mint a kornyezeti homerseklet... Vitazni nem fogunk ez igy igaz foleg akkor ha kicsit utananezel es bizonyara te is jartal iskolaba csak gondold at...

[Szerkesztve]

(#19) evola válasza Darkness... (#18) üzenetére


evola
senior tag

Legyen igazad, az értékeket a progi szerint mondtam.A Maxtor esetében volt olyan mikor 59 fokosan vettem ki(a progi szerint)De olyan forró volt, hogy nem bírtam kézben tartani túl sokáig.(Néhány másodperc)
Különben logikusnak tűnik amit mondasz.
Részemről a téma lezárva.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#20) Darkness...


Darkness...
csendes tag

ok Evola :) csatabard elasva igaz ki sem kerult a foldbol :) ez a forum arra van hogy a bizonytalansaggal fuszerezett szamitastechnika vilagat kicsit az altlagos felhasznalok szamara simabba tegyuk a terepet... En csak azert szolok hozza mert szurta a szememet 1-2 dolog nem feltetlenul ezzel a kerdessel kapcsolatban csak ugy altalanosan... Sajnos gyakran olyanok is hozzaszolnak dolgokhoz akiknek realis hozzaertesuk egyaltalan nincsen eleg szomoru ha ezt ugy teszik hogy sajat szavukat szentirasnak tekintik! Mivel most van egy kis idom es enegiam igy megprobalok kizarolag olyan dologhoz hozzaszolni amirol van valami fogalmam tapasztalatom gyakorlatom... Sajnos en sem ertek mindenhez ezt belatom de ahoz nem is szolok hozza:) Ertheto ha valaki tevesen hozzaszolasban erettnek erzi a feladathoz magat addig ezzel nincs baj ha olyan ember aki meggyozheto kijelentese helytelensegerol. Amugy sok olyan ember van itt aki lelkesen segitokeszen joakaroan probal segiteni sajat tapasztalatai alapjan bizonyos temakban. Nem lennek szivesen egy kezdo helyeben tudom milyen nehez en is megeltem ezt...
Hozzateszem ezeket a sorokat nem Evolara gondolva irtam hanem azokra aki akarva akaratlan felreinformaljak szegeny usereket...


(#21) Qorthral válasza koovyy (#1) üzenetére


Qorthral
őstag

Samsung 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache

Szerintem :F

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#22) Protoss


Protoss
senior tag

Hát, ha samsung akkor azért arra készülj fel, hogy a gari a Samsung hadiszálláson érvényesíthető csak. Ahol főleg tvékkel és videókkal foglalkoznak, tehát onan még 1 kör.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#23) vtihi


vtihi
csendes tag

Egyertelmuen a Hitachi 7k250, mindenben jobb mint a Samsung, es erre is 3 ev garancia van!!!

(#24) koovyy


koovyy
tag

Sziasztok!

Akkor már én is hozzá szólnék a témához, mivel én indítottam el. Először is nincs régi alaplapom, az op. rendszerem WinXp Prof Sp1. Olyan hülye azért nem vagyok, hogy win95-öm van és veszek egy ilyen winchestert. A másik a hőmérséklet, én is nehezen tudom elhinni a 19-20 fokot. Ennek egyszerű az oka: már van egy Samsung 160Gb 7200Rpm 8Mb cache, tehát ilyen vinyó a gépemben, továbbá van egy régebbi 40Gb-s maxtor is + még van egy 80 Gb-s Seagate (igaz ez nem az enyém, sőt nem is nálam van, egy havernál) is és itt a sorrend (csökkenő hőmérséklet szerint):
1. seagate (abszolút első)
2. maxtor
3. samsung
Persze-persze lehet 19-20 fokos, sőt még ennél is lehet alacsonyabb ha megfelelő hűtést alkalmazunk. A Hitachiról viszont nem sok mindent hallottam, annyit igen, hogy jó, gyors, viszont a 3 év garanciáról nem tudok, de biztos úgy van, majd megnézem mindjárt.
Köszi a sok hozzászólást, véleményt, javaslatot :C

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#25) evola válasza koovyy (#24) üzenetére


evola
senior tag

E-Connect-be van 3 év garival Hitachi az árlistán!

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26) koovyy


koovyy
tag

Ok 3 év garancia. De mi van ha szükségem lenne a garancia lehetőségére, akkor hova kellene vinnem a vinyót?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#27) evola válasza koovyy (#26) üzenetére


evola
senior tag

Azt tőlük kellene megkérdezni.
Én az USERS-ban vettem 3 év garival 160gb SAMSUNG SATA vinyót, a
a garit lehet érvényesíteni a lakóhelyedhez legközelebbi Samsung márkaszervízben,
ahol foglalkoznak számtech cuccokkal is.(Elmondásuk szerint)

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#28) koovyy


koovyy
tag

Tudjátok azaz igazság, hogy mostmár tényleg nem tudok választani a Samsung vagy a Hitachi között, eredetileg a Samsung felé hajlottam de most nem hajlok semerre.
Jah tényleg amíg eszembe van és ha mondjuk az említett Samsung a 30 akár hány ezer forint helyet mondjuk csak olyan 17 ezer körül lenne akkor már inkább az?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#29) Darkness... válasza koovyy (#28) üzenetére


Darkness...
csendes tag

Megnezted az adatokat parametereket es az osszehasonlitasokat? http://www.storagereview.com/ itt ha kivalsztod a kivant tesztprogit es a vinyokat akkor ezeket osszehasonlithatod tablazatban minden parameteruket figyelembeveve! amugy a hitachira is 3 ev garancia van... tudom mert nekem is az van. dragabb de jobb is mint irtam ha szukosen vagy penzel akkor samsug ha var egy kis + akkor hitachi amugy van 1-2 olyan parameterbeli kulonbseg a ket hdd kozott ami azert eleg meggyozo csak nezd meg ezt az oldalt!

(#30) Mennyi? válasza Gismo (#17) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Szívemből szóltál! :DDD

+1 szavazat Hitachinak 3 garival! :))

(#31) b.bone


b.bone
senior tag

''Hitachi 7200 rpm 160 Gb 8 Mb cache''

most vettem egy ilyet 3 év garival. eddig faca:)

szerk: a lényeg lemaradt.:) szerintem tök mind1 melyik. nagyjából egy szinten vannak.

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#32) Darkness...


Darkness...
csendes tag

http://storagereview.com/php/benchmark/compare_rtg_2001.php?typeID=10&testbedID=3&osID=4&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=250&devID_1=252&devID_2=226&devID_3=247&devID_4=241&devID_5=244&devCnt=6

(#33) Darkness...


Darkness...
csendes tag

http://storagereview.com/php/benchmark/compare_rtg_2001.php?typeID=10&testbedID=3&osID=4&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=250&devID_1=252&devCnt=2

(#34) Darkness...


Darkness...
csendes tag

sorry nem irja ki a teljes linket :(

(#35) Bass


Bass
addikt

szerintem tök mind1 mind2-re 3 év a gari nekem 80-as IBM-em van amit most a hitachi csinál marha jó vinyók a samsungról meg csupa jót hallottam úgyhogy vedd amelyiket akarod:))))))))))))))))))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36) b.bone válasza Darkness... (#34) üzenetére


b.bone
senior tag

tedd ilyenbe --> [ L ]link[ /L ]

csak a spaceket hagyd ki az 'L' és az '[ ]' -k között

amugy ott van a szövegmező alatt a help mikor hozzászólsz.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#37) b.bone válasza Bass (#35) üzenetére


b.bone
senior tag

jah. jól beszélsz:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#38) Darkness... válasza b.bone (#36) üzenetére


Darkness...
csendes tag

Ok koszonom :) [L]http://storagereview.com/php/benchmark/compare_rtg_2001.php?typeID=10&testbedID=3&osID=4&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=250&devID_1=245&devID_2=252&devID_3=248&devID_4=241&devID_5=244&devCnt=6[/L]

[Szerkesztve]

(#39) Draki válasza Mennyi? (#30) üzenetére


Draki
aktív tag

Én meg asszondom, hogy végül is mindegy! :D
Viccet félre téve, sztem vannak érvek pro és kontra, de úgyis a személyes szimpátiád fog dönteni... Nincs egetverő különbség, dönts az egyik mellet és bízz benne, hogy nem fogsz ki selejtet, mert ez a lényeg! Kár ezen vackakolni.
Én a magam részéről (e két lehetőség közül) Hitachit vennék, mert nekem az a szimpatikusabb.

Samsung cuccokat a számítástechnikában elvből kerülöm, bár tény hogy a vinyóik és moncsijaik nem rosszak sőt. Végülis csak az optikai meghajtóik hulladékok (azok viszont nagyon).

(#40) TudorVigyor válasza koovyy (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A SATA-s változatok akkor elírásként kerültek bele végül?

Temp kérdésben: a SMART adatokat nehogy bevegyétek, nálam egy Maxtor és egy Seagate között 10 fok volt smart alapján a különbség, külső szenzorral meg csak 2.

[Szerkesztve]

(#41) Mennyi? válasza Draki (#39) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Ezaz! Nekem is csak egyszer volt samsung cd-romom, azóta se... Viszont monitorba jó/nekem!/, a megfizethető kategóriában.
Azért a samsungnál is kecsegtető a három év, csak azért ott nincs előélet vinyógyártásban és lehet, hogy ezért adják!?

Nem vacakolunk, csak amíg nincs bajom vele/Hitachival/ addig én már elkötelezett hitachi függő maradok. :D

(#42) AceTom


AceTom
aktív tag

Sziasztok!
Most gondolom majd jól lehurrogtok... de nekem teccik a Maxtor winyó is...
Igaz sokat írtátok mennyi baj van vele... jól meg is ijesztettetek, holnap elvielg lementem a fontosabb dolgokat... De sztem tényleg gyors és csendes!!! Nem értem miért, de mindenki ezt szidta eddig is... :( Nekem amúgy folyadékcsapágyas van

(#43) AgoDen


AgoDen
csendes tag

Hi!

Nemrégen én is HDD választás előtt álltam.
Ahol csak tudtam infót kerestem, hogy melyik a legjobb választás. Végül a Hitachi és a Samsung maradt versenyben. A sebesség miatt Sata-s Hitachi-t akartam venni(ezt írták a tesztek a leggyorsabbnak) de ilyet nem kaptam az üzletekben és ezért Sata-s Samsung vinyóm lett. Két hónapja használom és meg vagyok vele elégedve gyors, kellően csendes és nem melegszik, a három év gar pedig elég megnyugtató.
A Maxtor vinyókról annyit, hogy legalább tíz darab van a környezetemben( ha nem mondod meg milyen vinyót rakjon az üzlet a gépedbe ezt fog rakni) és nincs velük semmi gond, gyorsak, halkan működnek, viszont melegszenek de ezt egy ventillátorral meg lehet oldani.


ui:Mennyi?-nek
Szerinted 200MB-os vinyókat hány évvel ezelőtt gyártották? nekem van egy ilyenem és a Samsung gyártotta, hozzáteszem működik.

(#44) Mennyi? válasza AgoDen (#43) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Akkor ezt benyaltam!? :D
Ezt nem tudtam! :(

Kötözködés ON :)
De valamiért csak nem gyártottak egy időben!?
Kötözködés OFF :)


Ui: Nekem is van egy nagyon-nagyon sok pénzért vett 10gigás, 7200 Maxtorom ami szintén tökéletesen műxik...
Ki tudja!? Talán régebben nem nyomták ezt a ''Vegyél minden héten újat, jobbat, szebbet és dobd ki az előzőket!'' Ezért még jobb szerkezeteket raktak össze!?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester de melyik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.