Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mazsa


mazsa
csendes tag

A legújabb 5.03a-s Winamp-nál előjött nálam egy probléma. A régebbi verzióknál leterhelt CPU mellett is gond nékül mentek/szóltak a hanganyagok, most viszont ekkor elkezd bizonyos időközönként ''sercegni''. Mitől lehet?

(#2) Pet_i válasza mazsa (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

Program bug? :F
Konfigod bírja? Az 5.03 már eléggé erőforrásigényes verzió.

[Szerkesztve]

(#3) VladimirR válasza mazsa (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

5-osnel nem tudom lehet-e meg, de 2-esnel erre az volt e gyogymod (bar csak a p1-esemen volt ra szukseg), hogy felemeled a prioritasat (maganak a winampnak is, meg az input pluginnek is; elobbit valahol a beallitasoknal, utobbit a plugin-on beluli beallitasoknal)

(#4) mazsa válasza Pet_i (#2) üzenetére


mazsa
csendes tag

Konfiggal nem hiszem, hogy gond lenne, a 3-as Winamp is simán ment majdnem full terhelés mellett.

(#5) mazsa


mazsa
csendes tag

Most ledöbbentem, mert a Jetaudio is ezt csinálja. Pedig az se csinálta. Volt olyan, hogy az egeret se tudtam mozdítani, annyira le volt terhelve a gép, de a Winamp (a Jetaudio is) simán játszotta a zenéket. Ez nekem most nagyon nem jó, mert ha úgy ülök a gép előtt 5 percet, hogy nem szól zene, akkor már szarul vagyok. :)

(#6) Dilikutya válasza Pet_i (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

erőforrásigényes? feladatkezelő szerint memórián kivül mást nem is eszik. nem erőforrásigényes az, a régi 533-as cerkámon elment simán úgy hogy néha azis megvolt terhelve. sztem valami helyi gond lesz. na ezzel se sokat segitettem :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) RAM


RAM
őstag

Hi!

Bármelyik *.wav lejátszása előtt az alábbi hibaüzenet:
Null soft wavefrom decoder v2.06 error
Invalid file type

Hogy lehetne +oldani ezt, h működjön?

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#8) L3zl13 válasza RAM (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Winamp újrarak? Hátha a decoder része sérült.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) KovacsUr válasza RAM (#7) üzenetére


KovacsUr
addikt

Minden wav-ra ezt mondja? Nem lehet, hogy tényleg csak átnevezett mp3-ak azok a .wav kiterjesztésű fájlok? :F Ilyet sem láttam még...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#10) RAM válasza KovacsUr (#9) üzenetére


RAM
őstag

Régen mentek.

Csak tisztán

(#11) RAM válasza KovacsUr (#9) üzenetére


RAM
őstag

Találtam olyat, ami megy.

Csak tisztán

(#12) KovacsUr válasza RAM (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akkor az lehet, hogy régebben fent volt valami acm codec, ami azóta nincs (mert például egy codec-pack uninstallkor legyalulta... Az ACE-szel például gyakran előfordul ez.)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) L3zl13 válasza KovacsUr (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De a winampnak nem saját decodert kéne használnia?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) KovacsUr válasza L3zl13 (#13) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Biztos volt már kérdés, csak kicsit sok a winampos topic, úgyhogy megkérdem ebben:

Ha kijelölök egy csomó filet egy könyvtárban és nyomok egy jobb klikket, majd rábökök a lejátszás winamppal, vagy felvétel a winamp listára, akkor nem olyan sorrendben veszi fel a file-okat, ahogy a könyvtárban vannak. A véletlen lejátszás ki van kapcsolva. Volt már ilyen gondom a régi verziókkal, de ebben nemtom hol lehet kikapcsolni ezt a ''file-keverő'' opciót. :F

Valaki?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#16) Gh0sT


Gh0sT
addikt

UP! Nem használ senki 5.03-as winampot? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Gh0sT


Gh0sT
addikt

UP

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) L3zl13 válasza Gh0sT (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom, nekem az ID tag szerinti ABC sorrendbe rakja. Ha neked nem így van, akkor nem tom. Esetleg nézd meg a Playlist Editor Sort menüjében nincs-e bejelölve valami.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Speederer


Speederer
senior tag

Nekem az a bajom a winampal, hogy a vezérlőbillentyűkre csak akkor reagál ha a playlist az aktív. Ha a főablak akkor mintha semmit sem nyomtam volna +. Ez pedig azért elég idegesítő! :(

Már volt winamp reinstall, azóta felraktam az 5.06-ost is (ez lite verziós, az eddigiek full), de ezzel is +maradt a probléma.

Esetleg van 5lete vkinek? Csak nálam csinálja ezt? :F

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#20) Nabu


Nabu
aktív tag

Sziasztok a problémám az volna, hogy felrakom az 5 -ös winampot (full) és korlátozott fiókban akarom használni akkor megfagy a winamp és leáll!!!
Rendszergazdai fiókban semmi baja, van erre valami orvosság, hogy menjen mindkettőben ??
:O:O:O

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#21) Pacák válasza Nabu (#20) üzenetére


Pacák
senior tag

Egy rendszergezda felhasználó/jelszó párossal próbáltad? (Run as..)

Nuclear launch detected

(#22) Nabu válasza Pacák (#21) üzenetére


Nabu
aktív tag

Már hogy érted ezt ?
Futtatás rendszergazdaként?
És ha így menne is mindig ennyi veszőtségel fog járni, hogy mennyen?:(((

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#23) somodisoma


somodisoma
senior tag

Miért van az, h nem működnek a gyorsbillntyűk, ha a főablak az aktív? Csak akkor megy, ha átklikkelek mondjuk a playlistbe.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#24) Pacák válasza Nabu (#22) üzenetére


Pacák
senior tag

Aha, rendszergazdaként futtatod ezt az egy progit a korlátozott fiókodban.

A Nero -t is így szoktam futtatni a munkahelyemen, mert nem ettem meszet, hogy a mindennapos munkámhoz rendszergazdaként legyek bejelentkezve, ha nem is kell telepítenem a melóhoz semmit. Ugye nem kell részleteznem, hogy miért? :)

Nuclear launch detected

(#25) Nabu válasza Pacák (#24) üzenetére


Nabu
aktív tag

Értek én mindent csak azt nem, hogy a Nerot miért futtatod rendszergazdaként???
Van hozzá egy progi amivel minden felhasználónak engedélyezheted a használatát így kényelmesebb szerintem és azt reméltem hogy a winamphoz is lesz egy ilyen progi vagy beállítás, de ezek szerint a winampot, hogy menjen rendszergazdaként kell futtatni korlátozott fiókban bár ez elég kényelmetlen számomra!
Ha valaki mégis tud rá bármi megoldást ne habozzon!!!
Köszönöm!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#26) dantes


dantes
tag

Sziasztok!

Ha a winampon átállítom a hangerőt, nem változik. Meg az se hogy melyik hangszóró szóljon hangosabban. (Mondjuk az utóbbi nem zavar.)

Tud valaki segíteni?

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#27) driver18


driver18
tag

Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne, hogy zenehallgatás közben egyszerűen leáll a winamp. Nem maga a program, hanem a zene áll le. És mostanra már a media playernél is jelentkezik, zene illetve film lejátszása közben...
Mitől lehet ez? (Rendszer újratelepítés után közvetlenül ezt csinálja) :F

(#28) emitter válasza driver18 (#27) üzenetére


emitter
őstag

hogyan áll le? mintha lepauzésztad volna? vagy a hang szűnik meg?

uaz a verzió van fönt winampból, mint ami reinstall előtt volt? uaz a hang-driver?

(#29) driver18 válasza emitter (#28) üzenetére


driver18
tag

Pontos úgy! Mintha a pausét nyomnám meg. (még az kijelzőn is úgy marad a ''spectrum analizer'') De a hang is megszűnik.
Most 5.093 van fent, de próbáltam már a 2.91-gyel is. Mindkettővel csinálja.
A hang driver ugyanaz. Integrált hangkártya, az alaplap lemezéről való drivert teszem fel mindig. (és régen nem állt le)

(#30) emitter válasza driver18 (#29) üzenetére


emitter
őstag

nem volt a reinstall után vagy nemrég hardvercsere, bármilyen?
milyen xp? sok progi van már fönn? a win is uaz mint régen, ugye? winamp előtt miket raktál még föl?

(#31) driver18 válasza emitter (#30) üzenetére


driver18
tag

Semmi új hardware nincs benne. Az XP professional van fent, és a telepítés után a drivereket tettem fel, meg a legfontosabb dolgokat (total cmd, office, winamp, nero). De már ekkor is csinálta.

(#32) emitter válasza driver18 (#31) üzenetére


emitter
őstag

nemtom, én asszem feladom :F
nézz be vmelyik wines topicba, X-Com, vagy Moonman biztos tud segíteni :R

(#33) driver18 válasza emitter (#32) üzenetére


driver18
tag

:Y
Azért köszi!

(#34) driver18 válasza driver18 (#33) üzenetére


driver18
tag

Valaki más esetleg tud segíteni? :F

(#35) Mojszi


Mojszi
csendes tag

hello

a winampom internet radio hallgatás közben folyamatosan bufferol. Mit lehet ezzel csinálni mert ez elég idegesítő.


köszi


(#36) VladimirR


VladimirR
nagyúr

1: nezd meg masik radioadoval is, ha ott nem csinalja, akkor a szervernel van a gaz
2; ha ott is csinalja, akkor:
-keves hozza a neted (ez modem-es, mobil-os netnel jobbal nem lehet gond)
-keves a szabad savszelesseged (nem toltesz valamit le? nem dc-zel? nem torrent-ezel?)
-lagos a neted, vagy mas okok (noveld meg a puffer meretet a winamp-on belul, az input plugins-nel az mpeg decoder plugin-ban a streaming fulon)

(#37) Mojszi válasza VladimirR (#36) üzenetére


Mojszi
csendes tag

Nem töltök le mellette, nem dc zek meg semmi ilyesmi, az elérésem 2mbit es. Egyébként nem minden radionál csinálja olyan sűrűn de mivel sokat veszek fel ezért fontos h ne szakadjon meg.

Megtaláltam a streaming fület, ott a Streaming Data Puffer t 64 k ról 200k ra állítottam az elég? És van ott még olyan h Streaming Prebuffer és egy skála 0% tól 100% ig annak hol kell állnia???

Egyébként próbálgattam és már javult a dolog de még mindig nem tökéletes.

köszi

(#38) Sashaboy


Sashaboy
csendes tag

Sziasztok!

Mitől van az,hogy amikor a Winampban a beállítások menüpontra kattintok rögtön kijön egy hibaüzenet,a Zonealarmtól (ZoneAlarm:zlclient.exe-A komponens nem található),hogy az MSVCR71.dll nem található!
Várom a segítséget!
Köszönöm!

(#39) Bibby


Bibby
addikt

Nem valami aktív a topic, de talán tudtok segíteni: mostanában a winamp internet rádióból összesen 30-at talál, ami elég sovány teljesítmény...hogy lehetséges ez?

Ελευθερια η θανατος

(#40) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Folytatás itt:

Nagy Winamp topic - kérdések és válaszok [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.