Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win xp tetű lassan boot-ol és lép ki (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) uzsz


uzsz
senior tag

Adott egy gép: XP1600+@2000+, radeon9600, 2*256Mb (ddr400), 40G 7200Maxtor, SBliive digital 5.1. Na most egy ideje iszonyat tetű módon áll fel a rendszer, legalább 3percig töltöget mire bent a winfos és neki kezdhete akárminek is. A leállítás még jobb, minimum 5perc mire leáll a gép és pörgeti a winyát mint állat. Arra gondoltam, hogy töredezettek a partíciók rajta ezért defragoltam mind a két partíciót 3szor is, de semmi. Nem tudom mi lehet a gond, de szeretném win install és format nélkül megúszni. Nem is régi kb 2hónapos a rendszer a gépen.
Most akkor mi lehet a gáz?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#2) Monya78 válasza uzsz (#1) üzenetére


Monya78
veterán

Format C:
majd újra install, begyorsít mindet!!!

(#3) westlake válasza uzsz (#1) üzenetére


westlake
félisten

minden szar fel van ra rakva!?
elso lepes: bootvis, jo kis microsoft progi
[L]http://www.softpedia.com/public/cat/12/2/12-2-1.shtml[/L]
namost a folyamatra mar nem emlexem, de este megnezem neked....

masodik lepes: xp-antispy (sok masra is jo)
[L]http://www.xp-antispy.org/index.php?option=com_remository&Itemid=26&func=fileinfo&parent=category&filecatid=24[/L]

van egy olyan opcio, hogy: enable fast shutdown - ezt engedelyezd.

remelhetoleg ettol megoldodik

Play nice!

(#4) uzsz válasza westlake (#3) üzenetére


uzsz
senior tag

THX. Anti spy elvileg van fent le is tiltottam szinte mindent, a bootvis-t azt próbáltam, de az első újraindulás után, amikor optimalizálná a rendszert, akkor meghal. Gyakorlatilag megfagy, de ezt csak abból vettem észre, hogy már vagy 15-20perce nem történt semmi. Akárhányszor próbálom ugyanez a jelenség áll fenn.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#5) klewy válasza uzsz (#1) üzenetére


klewy
aktív tag

Szerintem igen.
De az is lehet hogy nem.
Próbáld így:másold ide ezt, ott meg törölj mindent.
Vegyé mást.
:)

music4ever

(#6) Monya78 válasza uzsz (#1) üzenetére


Monya78
veterán

Most látom nem akarsz formatálni.

Akkor töltsd le a ''Mister XP'' nevű progit, ami tulajdonkép egy leírás a XP trükkjeiről. Sok érdekesség van benne.

(#7) uzsz válasza Monya78 (#6) üzenetére


uzsz
senior tag

Köszi, ezt is megnézem.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#8) marcee válasza uzsz (#1) üzenetére


marcee
addikt

Hálókártyák vannak benne?
Fix IP-t kellene adni nekik.


[Szerkesztve]

\m/

(#9) uzsz válasza marcee (#8) üzenetére


uzsz
senior tag

Van egy lan az alaplapon, az többnyire ki is van kapcsolva és van még egy wireless lan card is, ami nem fix ip-s, mert különben nem tudok felmászni vele a hálózatra. Habár a múltkor letiltottam az összes hálózati eszközömet és akkor is tetű volt a gép. +próbálom megint, ha hazaértem. A leállás is lehet lassú a kártya miatt?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#10) Monya78 válasza marcee (#8) üzenetére


Monya78
veterán

Ja tényleng, a gépemben egy régi hálókártya volt, és egy percel hosszabította meg a teljes betöltést, jött egy új hálókaresz és azaz egy perc elszállt :D

(#11) westlake válasza uzsz (#4) üzenetére


westlake
félisten

ebbol winxp reinstall lesz.
amikor hosszu idore lehalt a bbotvis, nekem is csak az segitett:)

Play nice!

(#12) uzsz válasza westlake (#11) üzenetére


uzsz
senior tag

Whaaaj! Most úgy megörültem mint állat! Felcsillant a remény arra, hogy winfost installálhassak gépemre. Hihhetetlen ez az érzés!

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#13) klewy válasza uzsz (#12) üzenetére


klewy
aktív tag

Ha ennyire tetszik, átjöhetnél hozzám is telepíteni.
De nálam Linuxxal kezdd és utánna Ikszpé :DD

music4ever

(#14) Monya78 válasza uzsz (#12) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem volt olyan délutánom hogy 3x telepítettem az XP-t

Már csukott szemmel is meg tudnám csinálni :DDD

(#15) uzsz válasza Monya78 (#14) üzenetére


uzsz
senior tag

Ez a baj, hogy már túl doxor is kellett hogy csináljam, nincs idegzetem megint végigszenvedni aztán összevadászni megiint minden utilt amit használok, +koeket,+gamokat+áááááá

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#16) venember83 válasza uzsz (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

File system NTFS vagy FAT32? Ha NTFS, akkor az is lassit valamit, mondjuk igaz, hogy akkor sem 5perc a Shutdown. Ennel meg a PII 350-esem is gyorsabb XP alatt indulasnal es kikapcsolasnal:B

(#17) uzsz válasza venember83 (#16) üzenetére


uzsz
senior tag

Az összes partícióm NTFS. :O

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#18) venember83 válasza uzsz (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

akkor bizony a formatalas is erdekes lesz, mar ha dos alol szeretned:))

(#19) Monya78 válasza uzsz (#17) üzenetére


Monya78
veterán

Ne hagyd magad vissza állítatni FAT32-re, haladjunk a korral a FAT32 fölött el járt már az idő!

Én is próbáltam a FAT32-t annyi a javára hogy kicsit gyorsul a vinyó.
viszont a NTFS ad egy pár extrát a FAT hoz képest.

Ezen nagyon-nagyon kicsi mértékben múlik a Boot-olásod.

(#20) g@bo válasza marcee (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem is lassú. ill marhalassan áll fel a háló.

hogy kell fix ipcím?

(#21) g@bo válasza marcee (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem is lassú. ill marhalassan áll fel a háló.

hogy kell fix ipcím?

(#22) venember83 válasza Monya78 (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

ha nem rippel dvd-t akkor pls mondd meg mi haszna van az NTFS-bol? max korlatzhatja, hogy melyik felhasznalo milyen konyvtarba milyen jogokkal rendelkezik, vahgy ha olyan sok van pls vilagitsd meg oket! De ha mar haladni akartok a korral, hajra toltse le mindenki a Longhorn beta verziojat es hasznaljatok azt, ha nem is tul jo, de a leheto legmodernebb:DD


[Szerkesztve]

(#23) Superman válasza uzsz (#17) üzenetére


Superman
nagyúr

Sokféle oka lehet a jelenségnek. Először is meg kellene próbálni gyorsítani a leállítást. Ha egy modul beakad leállításkor, akkor a gép kivárja a 20mp-t, s csak után aállítja le a kiakadt programot, így akár több perc is lehet a leállítás.

Megoldás: regisztrációs adatbázis megnyitása.
Keresd ki:

HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktop bejegyzést és keresd a WaitToKillAppTimeout értékét, ami alapból 20000 millimásodperc. Írd át 5000-re mondjuk, de kevesebb is lehet.

Nézd meg még a következőt:

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControl és itt keresd a WaitToKillServiceTimeout kulcsot. Ennel értéke is 20000. Írd át 5000-re. Remélem ez segít.

[Szerkesztve]

(#24) Superman válasza venember83 (#16) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem tudom miért lenne lassú az NTFS. Egy dolog miatt az otthoni felhasználók biztosan hátrányt szenvednek: az NTFS egyik szolgáltatása a file-hozzáférés pontos regisztrálása, de erre otthon semmi szükség. A regisztrációs adatbázisban könnyedén kikapcsolható.

Egyébként mindenben modernebb, jobb, stb, mint a FAT32.

(#25) marcee válasza g@bo (#21) üzenetére


marcee
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=36819&arc=f[/L] #25

\m/

(#26) TrollBalint válasza uzsz (#17) üzenetére


TrollBalint
addikt

Esetleg probáld meg a Regcleaner nevü progit. Kiirt pár dolgot a registryből, és talán felgyorsítja a bootolást. Ha sokat telepítgetek a gépre, akkor nekem is kegyetlen mód belassul. Mint pl. mostanában... :)
Mondjuk ez sem fogja megoldani a problémát, de talán segít annyira, hogy pár hétig kicsit gyorsabban bootol, és az idő alatt pont feltudsz készülni lelkileg egy reinstallra :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#27) g@bo válasza marcee (#25) üzenetére


g@bo
nagyúr

köfi...

(#28) gado válasza westlake (#3) üzenetére


gado
tag

BootVisXP hogy működik?Tudom, hogy ciki :B , de nagyon nem értek hozzá. :(

(#29) gado


gado
tag

UP

(#30) gege71.hu


gege71.hu
addikt

A kilepesnel segithet:
registryben keress ra egy olyan ertekre ami WaitToKillservice vagy vmi hasonlo nevu.
Na azoknak(tobb helyen is lehet) ird at az erteket 2000-re (ez millisec ertek)
Alapbol ez vmi 20000 ami ugy egy gyokerkedo servicenel akar 20 mp varakozasi idot is jelent mire a rendszer leoltja...
Bar asszem ezt mar vki irta fentebb de tapasztalatbol tudom, hogy sokat segit!
Ha tudsz angolul van egy par linkem amiben rengeteg apro trukk van osszegyujtve a hasonlo szivasokra.
Nekem kb 40-60mp alatt all fel a winxp pro sp1-es ugy hogy ebben benne van a tuzfalinditas az ati kontrolpanelinditas az antivirus plusz meg a kabels net miatt a csatlakozas is a netre.+meg egy 3dtweaker util is.
A kikapcsolasom kb 10 mp

Ja es a linkek:
Erdemes rajuk szanni akar nehany orat is..hidjetek el!!!
http://www.tweaktown.com/document.php?dType=review&dId=324

http://www.tweaktown.com/document.php?dType=guide&dId=434

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win xp tetű lassan boot-ol és lép ki (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.