Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win Me + Win2K (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

Hogy lehet úgy feltelepíteni Me-re a win2K-t, hogy a me az egyik vinyón van, a win2k pedig a másik vinyón legyen? És induláskor tudjak választani a kettő közül? Mit csináljak, milyen program kell hozzá? vagy alapból is választható a bootolás? Nem cseszi el a winme-t a win2k, ha mellételepítem?

7447 óta folyamatosan...

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

Help me!!! lécci help me!

7447 óta folyamatosan...

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

Már mindegy. most már csak a drivereket nem tudom felrakni, állandóan azt ismételgeti, hogy van-e jogom a mittudoménmilyen exe-t telepíteni.

7447 óta folyamatosan...

(#4) LordX válasza danteshell (#3) üzenetére


LordX
veterán

Ember, ez utóbbi csak a W2k "dilije"!
Szóval ha most megy a ME, nem szúrtál el semmit :)

(#5) danteshell


danteshell
aktív tag

Megy a me, megy a 2000. De az utóbbira egyszerűen nem tudok semmit sem telepíteni, pl.: detonator driver, yamaha wdm driver, stb. Mit tegyek, mert bevallom még életemben nem volt nt v. 2000 oprendszerem, csak a suliban találkoztam velük, ott is csak neteztünk.

7447 óta folyamatosan...

(#6) Superman


Superman
nagyúr

Először is nagy kérdés az, hogyan telepítetted fel az oprenszereket. A Windows ME védi a saját fájljait és alapvetően csak a C meghajtóra telepíthető. Van ez alól kivétel, de azt DOS alól kell csinálni és mint tudjuk, ha NT alapú oprendszer van a C meghajtón, akkor a DOS mód egyenló a nullával, az nem a Win98 dosa, nem lehet a gépet MS - Dos módban újraindítani, mert az ME D meghajtóra telepítéséhez erre volna szükség. Utána viszont még meg kellene oldani azt a kis nehézséget, hogy nem tudnánk a C - re telepített Win 98 - at elindítani, mert az ME felülírná az indítófájljait telepítéskor és ezzel meggátolná a 98 indulását. Win2000 esetében azonban más a helyzet. Ha az ME felment a C - re, akkor a 2000 az összes indítóvackát a C - re, a gyökérkönyvtárba rakja, innen tud bootolni. Mivel saját bootkezelője van, fel kellett hogy ajánlja számodra, hogy melyik oprendszert akarod betölteni: ME - t, vagy a 2000 - et. Jó még a bootoláshoz, ha valami probléma lenne a Power Quest cég Bootmagic progija.
Ami a problémádat illeti az installokkal kapcsolatban: a Win2000 alatt adminisztrátorként kell bejelentkezni, hogy bármit is installálj. Ennek gondolom meg kellett történnie. Meg kellett adni egy jelszót és valami olyan nevet a telepítésnél, hogy "rendszergazda", vagy "adminisztrátor", de akár a saját neved is lehet. Lehet, hogy ezzel van a gond, ha egyébként működik a dolog. Kérlek írj a problémáról bővebben, mert nagy segyítség lenne a probléma elhárítása irányában, ha tudnám, hogy mit is kifogásol a 2000, ha telepíteni akarsz valamit.

(#7) danteshell


danteshell
aktív tag

A probléma megoldódott, felraktam az SP1-es javítócsomagot. Ettől kezdve már úgy ment, mint egy kezesbrány. Újabb problémám: Vannak usereim+1 rendszergazda, eddig jó, de hol tudom azt beállítani, hogy az egyik user se tudja megváltoztatni a másik fájljait? Mert kibróbáltam, és userként belépve simán azt csináltam a rendszergazdi fájljaival, amit akartam. Lehet, hogy a szememtől nem látok, de egész nap ezt kerestem. +egyszerűen nem találok lg 995E monitoromhoz Win2K driver-t sehol.

Na, lassan-lassan beletanulok!

7447 óta folyamatosan...

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A usereknek állítsd be, hogy mihez van joguk és mihez nincs. Ugyanezt meg tudod tenni a könyvtárakkal is. (Mindez persze feltételezi, hogy nem minden usert az administrator csoportba raktál.) Ha ezeket a vacak jogokat beállítottad, akkor nem tudnak belepiszkítani egymás dolgaiba a felhasználók.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win Me + Win2K (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.