Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karázs


Karázs
újonc

Sziasztok!

Elnézést, ha van már ilyen téma, de nem találtam.

HP Pavilion 15 p052sh laptopom van. A problémám az, hogy a windows 10 nem használja a dedikált GPU-mat (geforce 840M), csak az integráltat, bár látni látja, és a driver is a legfrissebb hozzá.

Eredetileg win7ről frissítettem 10-re, akkor merült fel először a probléma. Több helyen azt olvastam, h csak a win 10 "clean install" segít, ezért ezt megtettem, és tényleg helyre is jött, utána minden rendesen futott.
De ahogy az lenni szokott, valamelyik legújabb win 10 update megölt mindent, folyamatos kékhalálok és egyéb élmények után újratelepítettem a win 10-et, de azóta ismét nem használja a dedikált kártyát.Rengeteg fórumot végigolvastam már a témában, és próbálkoztam is a javaslatokkal, de semmi.

Újratelepítettem a dedikált és az integrált drivereket (különböző sorrendekben), de semmi.

Használtam az nvidia vezérlőpultot, ahol a 3d beállításoknál beállítottam, h a dedikáltat használja, de semmi.

Próbáltam konkrét játékra beállítani, h ott használja a dedikáltat, de semmi.

Eltávolítottam az integrált kártyát az eszközkezelőben, de akkor meg az "általános microsoft videokártyát" használta mindenhez, és még a böngészés is laggolt.

Próbáltam régebbi driverekkel, de semmi.

Ami még érdekes, h az nvidia experience - ami képes optimalizálni a játékok beállításait a videokártyához -, bár látja a dedikált kártyát, mégis az integrálthoz optimalizál.

Ha van bármi tippetek, kérlek osszátok meg velem! Ha nincs, marad a win10 reinstall, hátha épp most kedve támad ismét használni...

Köszönöm előre is a segítséget!

(#2) Intruder2k5 válasza Karázs (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.