Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98SE telepítés probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Egyik ismerösöm ma vett egy gépet darabokban(minden új)Asus A7V8X-X,256mb samsung ram 400mhz ddr,LG DVD-rom,Toshiba 4x DVD-RW,2000xp proci egy alap gf kártya 440mx se 8x Seagate 80gb 7200rpm hdd.A hiba a köv: Próbálom felrakni a wim98SE-t de amikor elkezdené a telepítést akkor elsötétedik a képernyö,nem lekapcsol csak sötét lesz és nem indul a telepítés már próbáltam kicserélni a vga-t de azzal sem ment,a vinyót átraktam az én gépembe ott felraktam a 98se-t majd vissza az ö gépébe ami ilyenkor el is indul de bent a win-ben nincs cd-rom holott a bios felismeri és igy az illesztöprogikat nem tudom felrakni a win telepítése ott szakad meg ahol bejön a kék képernyő és entert kellene nyomni a folytatáshoz azt se kép se hang.Fontos lenne mert holnap jönnének érte és vinné a gazdája ki németbe(ott melózik)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) fügike


fügike
senior tag

Talán próbáld meg a telepítést elkezdeni a setupcor.exe-vel! Ott kell lennie a setup alatt valahol!

Boci-boci tarka!:D

(#3) Bass válasza fügike (#2) üzenetére


Bass
addikt

Ez mi? , ott van a wim 98 cd-n?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#4) fügike


fügike
senior tag

Aha. Valami corrigált telepítő file. El kéne indulnia vele. nekem volt úgy, hogy a sima setup csak újraindította a gépet állandóan, ez meg azonnal megkezdte a telepítést! Ott kell lennie uabban a könyvtárban!

Boci-boci tarka!:D

(#5) fügike


fügike
senior tag

A WIN98 könyvtárban keresd!

Boci-boci tarka!:D

(#6) Club


Club
őstag

nem nem:-)
Ez nem korrigált fájl, hanem az a bibi, hogy az mx440-es kártyákat sem a 98, sem a millenium nemszereti.
telepítésnél össezakad vele!
Pontosan ahogy az előttem szóló mondta
setupcor.exe
benne van a vin98 könyvtárban
Ezzel nem ellenőrzi a harvereket.
Így tuti müxik!

(#7) Bass válasza Club (#6) üzenetére


Bass
addikt

Ugyan ezt csinálta akkor is amikor beleraktam a Siluro GF 4 Ti 4200-as kártyámat is

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) fügike


fügike
senior tag

Jovanna! Nekem egy K7S5A-val csinálta a fenti dolgot! Majd meghülyültem, új alaplap, és nem megy. Aztán a PH-ról valaki ezt ajánlotta. És lőn világosság!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#9) Club


Club
őstag

Akkor másképp mondom:))
A geforce 4-es széria némelyik képviselőjével:-)
Próbáld meg a setupcor.exe
mennie kell.-)

(#10) Tom13


Tom13
csendes tag

Ezek szerint a Microsoft már előre tudott valamit? Vagy a telepítés során valami speciális videókártya parancsokat küld a kártyára??
Esetleg a nem szimpatikus kártyák lecserélésére ezzel akarta ösztönözni a vásárlókat?? :))
Utóbbira volt példa a GUS hangkártyánál, meg is szűnt a gyártás ...

''Ha mindig azt teszed, amit eddig csináltál, akkor mindig azt kapod, amit eddig is kaptál.'' (Blaise Pascal)

(#11) Bass válasza Club (#9) üzenetére


Bass
addikt

Ok most lépek és kipróblom max30 perc és jövök hogy mi van:) addig is kösz

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) Club


Club
őstag

98ban nemhiszem hogy előre tutták a geforce 4-et, dehát kituggya.))
Ez a lényeg, hogy ez nem ellenőrzi le ahardvereket telepítés eltt vagy valami ilyesmi.
De mondok jobbat, ha avval sem megy, akkor add el nekem az abit siluro 4200-asodat, én meg küldök érte egy rinva tnt2-eset.))
Avval tuti menni fog:-)))

(#13) fügike


fügike
senior tag

Várjuk a fejleményeket!:)

Boci-boci tarka!:D

(#14) fügike válasza Club (#12) üzenetére


fügike
senior tag

Olyan IZÉ vagy!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#15) Club


Club
őstag

hát ha az a lényeg hogy működjön:))
A cél érdekében mindent:))))

(#16) fügike válasza Club (#15) üzenetére


fügike
senior tag

Ja, hogy csak a segítőkészség beszél belőled!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#17) Pötyi


Pötyi
őstag

Dehát mukodik a GUS w98 alatt, siman megeszi az oprendszer a w95 drajvereket!

QNX is cool!

(#18) KovacsUr


KovacsUr
addikt

(Még egyszerűbb megoldás lenne, ha valami olyan operációs rendszert telepítenél, ami felismeri és használja az új hardvert, de ez már nem tartozik a témához :U)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) sirály12


sirály12
őstag

Nekem műxik a zsírforce mx440-es a telepítés alatt is. :D

Egyébként éljen a TNT2-ő. ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#20) Panther válasza KovacsUr (#18) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lehet hogy legális a Win98SE-je.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) KovacsUr válasza Panther (#20) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]
Én is erre gondoltam eleinte, de aztán meg arra, hogy ha kicsit kevesebbet költ hardverre, már új OS-re is telik, amihez még támogatást is kap, vagy esetleg valami Linux... áhh, mindegy :)
[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#22) Alvin_ti4200 válasza Bass (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az újabb Asus lapok a GeForce4-es kártyákkal az alábbi hibajelenséget produkálják.

(#23) nap válasza KovacsUr (#18) üzenetére


nap
addikt

Lehet, hogy nem szereti a linuxot. :U

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24) Bass


Bass
addikt

Nem megy ,hiába nyitom meg dosba a cd-n lévö win98 könyvtárt és irom be hogy setupcor.exe nem indul el,ha simán setup.exe-t irok be akkor minden sötét lesz és passz.Amúgy legális a win,már ez is baj?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#25) Club


Club
őstag

akkor nem setupcor.exe
hanem setupcore.exe
figyi
írd be ezt amikor bennvagy a win98 könyvtárban:
dir/p
oldalanként tucc lapozni, és megtudod nézni a pontos nevéát ennek a file-nak.
De hidd el így mennie KELL!

(#26) KovacsUr válasza Bass (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem, az jó. A rossz az, hogy hiába legális, már nem kapsz mellé támogatást, és gondok vannak az új hardverrel :(
Hogy-hogy nem indul a setupcor.exe? Kiír valami hibaüzit, vagy csak lefut és kilép rögtön?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#27) Bass válasza Club (#25) üzenetére


Bass
addikt

az setupcor.exe most nézem az én gépemen de csomagolt(vagy mifene)exe és lehet hogy ezért nem indul be dos alatt?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#28) Bass válasza KovacsUr (#26) üzenetére


Bass
addikt

hiba a mittomén minek az olvasásakor kilépés? ismét? mégse vagy mi az sz.r pedig ott még van cd-rom mert a könyvtárakba tudok lépkedni

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29) salazol válasza Bass (#28) üzenetére


salazol
őstag

Sejtek valamit.
Az egyik CD v. DVD drive-ot húzd le a telepítés idejére.
Próba cseresznye, nekem 1x bejött.

(#30) Bass válasza salazol (#29) üzenetére


Bass
addikt

sajna már próbáltam:(

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#31) Bass válasza salazol (#29) üzenetére


Bass
addikt

sajna már próbáltam:(

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#32) Club


Club
őstag

bass
leírom
lehet hogy hülyének nézel de akkoris
hátha segít:
1: Biosba beállítod cd-ről való bbotlást
2: cd betesz
3: gép bekapcs, majd a feljövő képernyőről számítógép indítása cdrom támogatással
4: (ha nincs megosztva a vinyód akkor)d:
5: cd win98
6: setupcor.exe
ha így sem indul el, akkor passzolok!:((

(#33) Alvin_ti4200 válasza Bass (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem lenne egyszerűbb mégis egy XP-t felnyomni vagy mindenképpen az a legális szar kell?:U

(#34) Bass válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Bass
addikt

Nem mert jobb a békesség:)) Amúgy próbáltam az XP-t és nekem nem jött be,de mondom a gép nem az enyém

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35) Bass válasza Club (#32) üzenetére


Bass
addikt

Így próbáltam de megpróbálom még 1x csak ahoz megint lépnem kell mert át kell dugnom a cuccost:(

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36) Panther válasza KovacsUr (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor csak pl. simán nem komálja a WinXP-t (mert ugye erre gondolsz) ahogy én sem.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#37) nap válasza Bass (#24) üzenetére


nap
addikt

Nem tudod kiprobalni egy gef4-tol _eltero_ videokartyaval?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#38) kiskegyed válasza Bass (#30) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Másold fel a telepítő fileokat a diskre, bootolj floppyval, DVDk lehúzott állapotában és onnan indítsd a setupot.
Ehhez kell egy másik gép is, de gondolom forumozol vhol:DD

(#39) pojakcs


pojakcs
senior tag

Tegyél bele valami akármilyen videókártyát a telepítés idejére, csak ne a gforce legyen benne. Tedd fel a wint. CSeréld vissza a gforcera, és jó lesz. Ismereteim szerint nincs más megoldás, én is szívtam már ezzel, nem jött össze a setupcore-os vaker. Tessék leporolni az S3triót! :)))

Üdv: Csaba

(#40) Bass


Bass
addikt

MEGVAN A HIBA!!! A dvd-rom slave-en volt a dvd-rw masteren így látta a bios mind a két cuccot,namármost a dvd-rw-t jumperét átraktam a egyik szélére (most nemtom min van valszeg cable selecten) és egyböl ment a win98se ahogy kell nem kellett semmi trükk,csak azt nem értem miért nem ment a szokott módon a jumperelés.Mindenkinek köszi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#41) [Mike] válasza Bass (#40) üzenetére


[Mike]
tag

Csak még egy hozzászólás! Nekem uez a kártya csinálta uezt és sajna nekem nem jött be a jumperelés. És az volt a hiba,hogy valamilyen érdekes dolog miatt a magyar nyelvű windowsaim közül egyiket sem tette fel. Dühömben beraktam egy angol nyelvű 98-at és azt minden további nélkül tette fel. Aztán azt updateltem a magyarral mikor már ment minden korrektül. Gondoltam megosztom ezt veletek hátha a késöbbiekben segíthet... Mike out...

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#42) lac019 válasza [Mike] (#41) üzenetére


lac019
tag

Mike. Ez nem rossz. Mondjuk, erre én is gondoltam, csak nem tudtam hogy müködik e. Setupcor.exe-t még nem próbáltam, szerdán kiderül fut e. XP-hez meg tudtommal sok mega ram kell. Mennyi kell amúgy? Alapvetően nem tetszik az XP, de futot rajta pár dolog ami Win98se-n nem. Ja, Mike amúgy így stabilabb a rendszer? (win98sehun ill win98ang update magyar). Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98SE telepítés probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.