Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gher


gher
csendes tag

HP omnibook 900B-re (PIII 450MHz) szeretnék win2000-ret telepíteni, de nincs a gépben floppy és cdrom. A winchestert ki tudom szedni, és beépíteni egy asztali gépbe. Ha ott telepítem rá a win2000-ret, akkor csak egy villogó kurzort kapok, mikor visszarakom a nb-ba a winchestert. Mi lehetne a megoldás??? :F :F :F

[Szerkesztve]

gher

(#2) Lortech válasza gher (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Rámásolod a telepítő cd-t a notivinyóra, visszarakod a notiba, majd egy dos bootlemzről bebootolsz és az i386/winnt.exe-vel indíthatod a telepítőt.
A telepítést már a notin kell végrehajtani mindenképp, hogy a telepítés során felépített hardveradatbázis stimmeljen.
szerk: remélem gyakorlatban is működik. :D

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#3) gher válasza Lortech (#2) üzenetére


gher
csendes tag

Nincsen floppy sem a gépben.

gher

(#4) Lortech válasza gher (#3) üzenetére


Lortech
addikt

öö :D, várjál, kipróbálom, hogy egyáltalán működik-e így, eltart egy ideig.

Egyébként megoldás lehet a floppyra, hogy fat32-re formázod a notvinyót a pc-ben, és azon, egy dos floppyról bebootolva egy sys a: c: paranccsal raksz egy dos-t a vinyóra, majd visszarakod a notiba, és onnan bootolsz. De mondom, mindjárt kipróba, hogy van-e értelme egyáltalán ezzel a megoldással foglalkozni.

Thank you to god for making me an atheist

(#5) Benmartin válasza gher (#3) üzenetére


Benmartin
senior tag

a win 2000-et ráteszed a hdd-re egy indítólemez tartalmát bemásolod a gyökérkönyvtárba.
elindítod a gépet bebootolja az indítólemezt. c:/win2000/setup.exe és indítja a telepítőt.
Lortech: van már csináltam a sys c: fölösleges lépés.

[Szerkesztve]

(#6) Lortech válasza Benmartin (#5) üzenetére


Lortech
addikt

A setup.exe win32-es.

Thank you to god for making me an atheist

(#7) parandroid válasza gher (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hehe, épp az imént említettem a megoldást az Off topikban, én is épp pont ilyesmit játszok: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Benmartin válasza Lortech (#6) üzenetére


Benmartin
senior tag

egy hete csináltam. setup.exe-vel...

(#9) gher válasza Lortech (#4) üzenetére


gher
csendes tag

Ez így működik, én is ezt csináltam, mikor win98-at telepítettema nb-ra. De akkor az asztali gépemen win98 volt, és kitudtam lépni dos módba. Most csak xp, és win2000 van az asztali gépeken. Ráadásul most ha floppyról akarok bootolni, és bent van a nb vinyó, akkor azt írja ki ''hiányzó ntldr''. Csak a win2000 cd-ről tudok formatálni, de akár FAT32, akár NTFS-re formázon mindig ''hiányzó ntldr'' lesz a vége.

gher

(#10) Lortech válasza Benmartin (#8) üzenetére


Lortech
addikt

Ez van a setup.exe fejlécében: ''This program cannot be run in DOS mode'', de mindjárt kipróba, és akkor saját szememmel fogom látni dos alatt futni, vagy nem. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#11) parandroid válasza Lortech (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Win98-as dos-bootra nem tudsz Win2000-et vagy XP-t teleíteni. Ezért kell köztes lépésnek a Win98 vagy WinME telepítése, és onnét már mehet az XP. MOndjuk az XP által készített bootfloppy állományaival lehetne tenni egy próbát.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) Benmartin válasza Lortech (#10) üzenetére


Benmartin
senior tag

ja mondjuk én win98 csináltam.

(#13) Lortech válasza parandroid (#11) üzenetére


Lortech
addikt

Miért? Most próbáltam egy win98se boot floppyról bootolva, nocdrom, win2k telepítő a winyóra másolva. a vinyón a telepítő mappájában elindítottam az i386/winnt-t, és már rakta is fölfelé. Értelemszerűen nem vártam végig. :D
Benmartin: setup.exe-re a ''This program cannot be run in DOS mode'' üzenetet dobta, meglepő módon.

Thank you to god for making me an atheist

(#14) Benmartin válasza Lortech (#13) üzenetére


Benmartin
senior tag

igen neked volt igazad elfelejtettem hogy átléptünk nt-és korszkaba.

(#15) parandroid válasza Lortech (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jókor szólsz, már fent van a WinME... :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) Lortech válasza gher (#9) üzenetére


Lortech
addikt

Tudom, hogy működik dosból, csak abban nem voltam biztos, hogy nem fogja-e hiányolni a cd-t, azaz tetszőleges könyvtárból működik-e.
''Ráadásul most ha floppyról akarok bootolni, és bent van a nb vinyó, akkor azt írja ki ''hiányzó ntldr'''' - Akkor valami gond van a floppyval, vagy nincs beállítva, hogy arról bootoljon, mert ilyet floppyról bootolva nem kaphattál, mert csak ntfs fájlrendszeren van ilyen hibaüzi.
Ezzel tudsz csinálni jó kis win98 floppyt, ezen még van rendes sys parancs is: [link]
1. A noti vinyón fat32 legyen, legyen rámásolva a telepítő.
2. bootolsz pc-n a floppyról, válaszod a cd nélküli módot, majd a ramdriveról (x: meghajtó azt hiszem) el tudod érni a sys parancsot, add meg a sys x: c: (ahol c a notivinyó), ekkor fogsz tudni bootolni a notiról.
3. tedd vissza a notiba a vinyót, boot róla, aztán a felmásolt telepítőt indítsd a c:'''telepítő mappa''\i386\winnt-vel.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) gher válasza Lortech (#16) üzenetére


gher
csendes tag

Köszi mindenkinek, itt kellet volna kezdenem tegnap este, akkor most lett volna egy szabad délelöttöm. A 2. hiányzott, és a korrekt win98 floppy. :C :))

gher

(#18) spirit007 válasza Lortech (#16) üzenetére


spirit007
senior tag

Ennyi év távlatából is köszi a leírást :R
Pont most futottam bele egy ilyen problémába egy régi subnotival és eddig semmi nem segített .
Ghost a régi vinyóról - látszólag minden rendben de csak villogó kurzor a notin...
Másik gépben (egyező chipsett) telepít - látszólag minden rendben de csakvillogó kurzor a notin...

A vicc az , hogy az asztali gép simán elindult a noti ghostolt opredszerével :)
A másik vicc , hogy az asztaliban -kínomban- telepítettem egy Ubuntut és gond nélkül boot-ol vele a noti :DDD
Dehát ugye XP kellett ...

(#19) VaZso


VaZso
senior tag

Annyit szeretnék még a témához írni, hogy véleményem szerint a már működő rendszeren érdemes lehet lefuttatni egy fat32--->NTFS átalakítást, hogy jól érezze magát a rendszer...

Van erre egy segédprogram a CD-n, de fejből most nem jut eszembe a neve...
Nem tudom, ez működik-e: "convert c: /fs:ntfs"

[ Szerkesztve ]

(#20) spirit007 válasza VaZso (#19) üzenetére


spirit007
senior tag

Jaja , van pár convert progi és mindenképp érdemes használni ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.