Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win2000 alatt dos-os játékok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

A címben szereplő kérdésre (ami egyébként kijelentő mondat :D) keresek választ.
Konkrétan a Psycho Pinballról lenne szó. Nagyon állat játék, de Win2000 alatt természetesen megfagy. A Windows Súgóját elolvastam, de nem lettem tőle hű de okos.
Ha nem lehet DOS-os programokat futtatni, nekem az is jó, ha bootoláskor kiválasztom, hogy DOS vagy PINBALL vagy akármi, és akkor nem töltené be a 2000-et. Csak sajnos ennek a kivitelezéséhez sem vagyok megáldva elegendő tehetséggel.
Van valami ötletetek?

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

dos-os bootfloppy?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) lesaux válasza Sanya (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Arra is gondoltam, meg most Win98-as boot CD-ről oldom meg, de nincs egy tisztességesebb módja ennek?

(#4) lesaux


lesaux
veterán

Elmentem aludni, majd holnap reggel elolvasom a temérdek javaslatot. :)) :DDD

(#5) sh4d0w válasza lesaux (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy marad a W98-as bootCD-s megoldás, vagy pedig át kell kicsit alakítanod a meglévő rendszeredet. Partícionálás, DOS felhúzása, W2K repair opció választása bootCD-ről, így felveszi a bootmenübe is.

Ha ez így túl vázlatos, akkor leírom részletesebben is, de ha jól látom fanatikus tag vagy, így ha az utóbbi megoldást választod, bizonyára menni fog. Ha mégsem, szívesen segítek.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) lesaux válasza sh4d0w (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Fanatikus tag vagyok, de csak azért, mert sokat kérdezek. :DDD
2 oprendszer még sose volt a gépemen egyszerre, úgyhogy segítesz nekem, mit hogy kell? Lehetőleg úgy, hogy a Win2000 és a feltelepített programjaim ne sérüljenek.
Köszi.

(#7) Ketama válasza lesaux (#6) üzenetére


Ketama
aktív tag

Mielött nekiállsz particionálni csinálj egy emergency repair disket, különben nem fogja tudni megjavítani magát a w2k.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#8) lesaux válasza Ketama (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Ez muszáj, vagy csak vész esetére?
Egyébként két részre kell osztanom a vinyót, vagy megférnek egymás mellett?
A második oprendszer egyébként lehet, hogy mégis 98 lesz, mert az van otthon.

(#9) Ketama válasza lesaux (#8) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ha utána szeretnéd még használni a Win2000et akkor igen. Ugyanis mikor a cd-ről elindul a repair process kérni fogja ezt a floppyt. Amúgy kb. 2perc megcsinálni. Start/Programs/Accessories/System Tools/Backup. Ott ráklattyintasz az Emergeny Rapair Diskre és kész.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#10) lesaux válasza lesaux (#8) üzenetére


lesaux
veterán

Találtam egy linket:
[L]http://www.godel.com/lila/html/winboot.htm[/L]
Ha ennyi az egész, akkor csak nem rontom el! :D

(#11) Ketama


Ketama
aktív tag

Egy másik megoldás ha csinálsz két elsődleges particiót és utána valamilyen boot managerrel (pl. Boot Star) elintézed, hogy melyik oprencer induljon. Így biztos nem írják felül egymás rendszer fájljait.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#12) lesaux válasza Ketama (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Haver gépén mindjárt kipróbáljuk az ''egyszerűnek tűnő'':D megoldást.

(#13) lesaux válasza lesaux (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Nem jó, neki NTFS fájlrendszere van.

(#14) lesaux válasza lesaux (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Sikerült! :)
Úgyhogy Win98 CD-ről sys.com fájl meg a fenti 3 átmásolása kislemezre, bootolás Win98-as CD-ről. Kislemezen sys c: parancs. Reboot Win2000-es Cd-vel. Win2000 javítása, és tkp. kész is vagyunk.
Persze a boot.ini-hez megint hozzá kell írni azt az egy sort.

A bootsect.dos mondja meg bootoláskor, hogy hol vannak a 98-as rendszerfájlok. De ha egy defragnál arrábbkerülnek, akkor gáz van. :)
Igaz, hogy a weboldal csak FAT16-os fájlrendszer esetén írja ezt problémának, de talán FAT32-nél is ugyanez a helyzet. Vagy nem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win2000 alatt dos-os játékok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.