Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Willamette és i865, i8t5 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy nem túl sok értelme van ennek a topicnak, de a kíváncsiság hajt.
Semmiképpen nem lehet rávenni egy 865-tel, vagy 875-tel szerelt lapot, hogy kezelje a Willamette magos procikat? Elvégre a magasabb alapfeszültséget tudják nyújtani az új lapok is, nem?

Tudom, aki ilyen lapot vesz, ne sajnálja a procira sem a pénzt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) kymco válasza Atlantis (#1) üzenetére


kymco
veterán

Gyorsan megnéztem az asus p4p800d leírását, és nem írja, hogy csak nw-t kezel. A kikötés 478-pin. Mekkora fesz kell a w-hez?

www.refujvaros.hu

(#3) erdoke válasza Atlantis (#1) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés az, hogy az adott BIOS felismeri-e, milyen procival van dolga. Jó esetben NW-nak hiszi, és 1,55 V-on megpróbálja elindítani. Még jobb esetben el is indul, és akkor már azt állítasz neki, amit akarsz.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Fenyő válasza Atlantis (#1) üzenetére


Fenyő
őstag

Hali!
Nem válasz a kérdésre, de i845d chipset kezeli a 478 tűs willamette és nw procikat is, egyébként a 2 Ghz alatti Cerkák is willamette magosak. Szal szerintem valószínűleg kezeli.
Üdv

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5) Atlantis válasza erdoke (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Érdekes...
Összeakadtam egy IS7-E-vel, amely nem volt hajlandó kezelni a 1,7-es Willamette P4-et. Lehet, hogy egy BIOS frissítés megoldaná? Minden alkatrész jó, a lap is prímán 2,4-es cerkával és a 1,7-es proci is jól megy egy BL7-ben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) oregcsóka válasza Atlantis (#5) üzenetére


oregcsóka
őstag

Pedig ha megnézed az Abitnál a listát, sehol nem szerepel rajta, hogy kezelné ez a lap a Willamette magosakat, sajnos....
[L]http://www2.abit.com.tw/abitweb/webjsp/test_report/IS7_Series/01.php[/L]
Nos, erről mi a véleményed? Ezzel szenvedek én is, meg az ATA133 hiányával....:(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#7) Elrood válasza oregcsóka (#6) üzenetére


Elrood
őstag

Intel megmondta anno, az pATA133 megjelenésénél, hogy a pATA133 csak szemfényvesztés, semmi gyorsulás nincs pATA133 és pATA100 között, ezért intel a saját chipkészletei sose fogják támogatni.
(Tesztek anno bizonyították, hogy igaza van)

Tehát nyugodtan mehet a vinyód pATA100-n.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#8) oregcsóka válasza Elrood (#7) üzenetére


oregcsóka
őstag

De nem megy, ez itt a poén! ATA100-on csak 128Gb-ig ismeri fel, ez köztudott. A vinyóm meg 160Gb-os, és most nem a sebességen van a hangsúly, egyszerüen csak a használhatóságon...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#9) HiperG válasza oregcsóka (#8) üzenetére


HiperG
addikt

Az nem a 48 bit LBA-tól függ?

(#10) Angie™


Angie™
addikt

Ha én ezt a topicot elolvastam volna tavaly, másként alakúlt voln az elmúlt évem..:DD

Szóval mikor megjelent ABIT IS7, akkor adtam el a tualatin cerkás konfigomat, és abban biztos voltam hogy IS7 lesz a következő.. Viszont akkor sem álltam valami fényesen anyagilag, és nem tudtam P4 nw-t venni csak P4 w cerkát bele..
(Abit honlapon annyi volt hogy 478 p4 celeront, és p4 et támogat)

Mondanom sem kell hogy az eladók sem tudták a boltban, én nagy örömmel hazavittem, és tátott szájjal néztem mikor nem indult el..
3napos próbálgatás és tesztelés után(szervízes srác 2 másik uolyan cerkát is belepróbált:DD), kiderűlt hogy nem megy együtt... Akkor kaptam helyette Abit bh7-et, azóta van p4 em, csak az is7-et sajnálom...((

de sebaj, hogy ha eccer sok pénzem lesz, veszek 3 AMD 64+ -et..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) Atlantis


Atlantis
veterán

Boltosok nálunk sem tudták, hogy nem fog menni. No, mindegy, ezek szerint nincs mit tenni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Willamette és i865, i8t5 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.