Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Wifiből kábeles LAN (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gergely07


gergely07
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy házikó, benne sok vastag fal. Az egyik szobában csücsül egy UPC connect box, abban a szobában van is WIFI 2.4-es és 5-ös egyaránt. Erre a connect box router-re van rátolva a család HTPC-je, ami szolgáltatja a média tartalmat a kecó összes kütyüje felé. A feladat az volna, hogy a fenti szobákba felvigyem a hálózatot (a kábelezés most sajna nem játszik), de úgy, hogy odafent nincs WIFI fogadására képes eszköz, csak két Asus oPlay és egy TV, melyekbe mind a hagyományos UTP-n tudok bemenni.

Tudtok olyan eszközt ajánlani, ami elkapja a lenti router WIFI jelét és UTP-n ki tudok belőle jönni legalább 100 megabiten?

Jelenleg a connect box-on kívül van egy használaton kívüli TP Link Archer C7-es routerem, gondoltam, hogy azzal is meg lehet ezt oldani, de nem akar összejönni. A WIFI jelet szépen elkapja, még továbbítani is tudja (kvázi fent is van normális WIFI signal), de ha az UTP kimenetein rátolom a TV-t vagy az oPlay-eket, egyik sem látja a lenti HTPC-t. Illetve hálózati eszközként látja, de tallózni már nem tudom, valamint ami sokkal fontosabb: a HTPC-n futó KODI DLNA szolgáltatását sem érik el. Természetesen az Archer C7-esnél lelőttem a DHCP-t, hogy ne legyen IP akadás, de valami mégsem gömbölyű. Nem értek sajna hozzá.

Tudtok valami tippet/ötletet, hogy miképpen lehetne megoldani a dolgot, vagy mindenképpen szanaszét kell véssem a kecót és kábellel felmenni?

Előre is köszönök szépen minden tippet.

(#2) Intruder2k5 válasza gergely07 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

Otthoni hálózat és internet megosztás

Ezt a topikot pedig zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Wifiből kábeles LAN (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.