Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  [[ westlake ultratuning amd-s rendszere ]] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

udv
ugylatszik, en arra vagyok iteltetve, hogy minden masodik nap uj topicot nyissak..
nem kovetem el harmadszor ugyanazt a hibat, ezert itt, a myblog szekcioban folyatatom tapasztalataim leirasat...
szamomra erthetetlen, hogy bizonyos emberek miert nem tudnak megerteni egyszeru dolgokat.. miert kell masodjara is ugynugy szetzilalni egy topicot??
irigysegbol, rosszindulatbol, vagy egyszeruen azert, mert senkit nem erkedel, hogy esetleg nehany embernek fontos lehet a topic? ...soha nem fogom megtudni..

a legszomorubb az egeszben az, hogy majdnem mindenki tiszatab lehetett azzal, hogy en kizarolag csak miattatok irkalok a forumra, nem magam miatt..

lehet nem kellett volna eroltetenm a dolgot?... na mindegy, nem kesergek tovabb..

a lenyeg, hogy ha valakinek kerdese, vagy problemaja van, nyugodtan irjon mailt, vagy fel is hivhat telefonon..


[Szerkesztve]

Play nice!

(#2) westlake


westlake
félisten

pussz...

penteken megrendeletem becsbol 17k-er az ocz memory boostert (amivel akar 3.9 voltot is adhatok a memoriaknak)
remelhetoleg ezen a heten megerkezik es akkor ki tudom deriteni, hogy meddig birjak a gyurodest a geil memoriak a k8t800-as lapban...
az biztos, hogy az alaplapon alapbol beallithato maximum 2.8volt edeskeves a jo tuninghoz.. kitalalok valami jo hutesi modszert a memoriakra, azutan mar nyugodt szivvel kuldom rajuk a 3.5 voltot... abit ic7-max3-ban eleg volt 3.2 volt az 570 mhz-hez, de tudvalevo, hogy a k8t800 pro chipset sokkal durvabban hasznalja ki alapbol a memoriakat...
mindenesetre este megnezem, hogy az ic7-max3-as idozitessekkel megegyezo beallitasokkal meddig megy a memoria 2.8 volton az abit av8-ban...

Play nice!

(#3) westlake


westlake
félisten

bocs mondenkitol, hogy nem irtam semmit, de otthon harom napja nincs aram, anelkul meg eleg nehez tesztelni...
remelem ma mar melegvizben furodhetek este:D

Play nice!

(#4) westlake


westlake
félisten

szasztok...

megneztem, hol van alapfeszen a proci vege tuningban....
219-es fsb-vel meg tok stabil (2200mhz @ 2410 mhz), viszont 220-as fsb-vel 2 perc utan meghal a prime...
sikerult megszereznem a windows xp 64bites verziojat, ugyhogy folrakom es megnezem van-e kulonbseg a ket oprendszer kozott...
(igy tudok nektek nyilatkozni az uj oprendszerrol is)
valoszinuleg hetfon megkapom az ocz boostert, igy a memoriak is kapnak a pofajukra:)

itt egy kep a tuningrol:
[L]http://kep.tar.hu/westlake/images/pic6073701.gif[/L]

(nemsokara adok teszteredmenyeket is..

Play nice!

(#5) westlake


westlake
félisten

mivel nincs meg a kompi, ugy dontottem tesztelek kicsit alapfrekin (ddr400)

ket fajta beallitast teszteltem, egy ''alapot'' es egy ''tuningoltat''..

leirom ide a memoriaidozitesek neveit sorban, ahogy a biosban szerepelnek.. (sajnos nem tudok olyan progirol, ami windows alatt kiirna ezeket [mindet] )

(ez az alapbeallitas)
DRAM Command Rate 1T
CAS Latency Time 2.5
RAS# to CAS# Delay 3 Clock
Min. RAS# Active Time 5 Clock
RAS# Precharge Time 3 Clock
Row Aycle Time 10 Clock
Row Refresh Cyclr Time 16 Clock
RAS# to RAS# Delay 2 Clock
Write Recover Time 3 Clock
Write to Read Delay 2 Clock
Read to Write Delay 3 Clock

memtest86+ 2328mb/s ; sandra2004 5833 mb/s - 5769 mb/s ; everest 2.0 olv. 5264 mb/s - iras 2365

aztan jott a tuningbeallitas

sorban irom az idoziteseket (a font lista szerint)
1T 2.0 3 5 3 8 14 2 2 1 1

memtest86+ 2393mb/s ; sandra2004 5862 mb/s - 5791 mb/s ; everest 2.0 olv. 5369 mb/s - iras 2503

jol latszik, hogy ALIG valtozott a savszelesseg, annak ellenere, hogy ellege megkavartam a beallitasokat (mindet gyorsabbra allitva)

nem ertem, hogy miert csak ilyen minimalis a kulonbseg a ket beallitas kozott...

a masik erdekes dolog a rendszerrel kapcsolatban, hogy a memoria sebessegeket az everest/aida32 rosszul jelzi... olvasasra 5369 mb/s-et kapok, holott ennek az erteknek 5800-5850 kozott kellene lennie.
az iras erteke elfogadhato...
az az erdekes, hogy a sandra tok normalisan 5.85 giga/s-et mutat..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#6) westlake


westlake
félisten

szaisztok...

ha mar homar, legyen kover alapon nem egy kopresszort epitek, hanem kettot:)
mivel barkacsolnom kell, inkabb ket kompival tervezek, mint egyel...
kesobb ugyis meggondolnam magamat es csak idegeskednek az atepites miatt..

kozben megjott az ocz ddr booster, de nem tesztelem, mert ahhoz jo hutes kellene a procira...
csinaltam egy par kepet, addig nezegessetek ezeket:)
[L]http://kep.tar.hu/westlake/index.phtml?aid=27674677[/L]


[Szerkesztve]

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  [[ westlake ultratuning amd-s rendszere ]] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.