Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital 8 mb cache mit tudtok róla? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kovi


kovi
senior tag

Kéne sok info róla.Köszi.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2) sh4d0w válasza kovi (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A legtöbb infót valsz a WD oldalán találod róla...

https://www.coreinfinity.tech

(#3) kovi


kovi
senior tag

De tapasztalati info kéne.
Nem reklám managemant.:((

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#4) karib válasza kovi (#3) üzenetére


karib
addikt

[L]http://www.storagereview.com[/L]

Van teszt jópár ilyen HDD-ről, megbízhatósági adatbázis is. Szerintem jó diszkek, hivatalos forrásból még ma is 3 év gart kapsz rá. Kár, hogy még golyóscsapágyas motorokkal szerelik az összeset, így nem olyan csendesek, mint a mai élvonal, bár nincs szégyellnivalójuk. Jó darabok.

Department of Redundancy Department

(#5) mzperx válasza kovi (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Én használok belőle három 80-asat... csak a saját tapasztalatomat tudom mondani...

általában elég sok közepes méretű fájllal dolgozok, gyakori swappeléssel... CAD...

nekem nagyon beváltak... és ha venni fogok, akkor megintcsak ilyet fogok venni... érzésem szerint elég gyorsak (régebbi 40-esekhez képest), semmi hangjuk nincs... és teljesen hüvösek... szerintem ezek a legfőbb érvei... ja és még most is három év garanciával adják őket....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#6) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nekem tegnap előtt óta van egy WD vinyóm. 80-as, ez már siklócsapágyas, 3 év garit kaptam rá. A 8 mb puffer tényleg érezhető. Gyorsabb a másolás. Főleg akkor tűnt fel, amikor image file-ból Daemon tools-szal telepítettem fel a játékokat. Mellette van egy 80-as Maxtor, ami még 2 mb puffer+golyóscsapágy. A WD sokkal csendesebb, gyorsabb, megbízhatóbb. Viszont rackben iszonyatosan felmelegedett. Átraktam a helyére, és alátettem egy 8 cm-es ventit 5 Volton. Így a vinyó 60 Gb adat átmásolása után is csak alig langyos volt. Nagyon megvagyok elégedve vele. Főleg a 3 év gari volt a döntő tényező a Seagate ellen.

(#7) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Baracuda IV és Seagate 80 gigások ára hogy viszonyul egymáshoz?

(#8) hi


hi
tag

A szoban forgo hdd csinos darab, egy ideig tesztelgettem en is. A sajat kategoriajaban az egyik talan legjobb hdd. Nem nagy a zaja, folyamatos munka utan is csak langyos. De egyetlen dologra vigyazni kell: ez is mint minden WD hdd nem nagyon szereti a szabvanyostol eltero PCI frekvenciat ! Lattam mar eleg sok WD hdd ami ettol ment tonkre.

(#9) Den válasza joysefke (#7) üzenetére


Den
veterán

Hm, a barracuda IV az seagate tipus. Vagy nem értem a kérdést :)

www.simson4t.hu

(#10) karib


karib
addikt

A 8 MB cache nagy adatmozgatásoknál nem érvényesül, mert ugye nem fér bele az adat, azonban mindennapi, sok kis fájllal való kavaráskor nagyot dob. Minden híreszteléssel ellentétben a WD-k még mind golyóscsapágyasak, még a 2500JB is - de ettől még csendes és nagyon jó darabok.

Department of Redundancy Department

(#11) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Azt szeretném kérdezni hogy a 80 gigás 7200 rpm-es WD vinyók meddig bírják mobil rackben,napi 8-10 óra használat mellett?gondolkozom egyen de nem tudom hogy szétfő-e..

(#12) zsoltee10 válasza karib (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Engem félretájékoztattak!!! Azt mondták itt a fórumon, hogy a WD bj sorozata, amiben már 8 mega puffer van, az siklócsapágyas. Egy kicsit hangosabb is mint számítottam. Hát ezért. :(((

(#13) zsoltee10 válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


zsoltee10
addikt

1 ventis rackben használtam 1 óráig. 50+ fok. Ha teszel a rack alá 8 cm-es hűtőt akkor jó. Nálam bevált.

(#14) drpele válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


drpele
senior tag

Zsoltee10 írta, hogy iszonyatosan melexik mobilrackben.
Akkor meg nem érdemes vele kísérletezni, mert záros határidőn belül kipurcanna, aztán ha már a gari is lejárt akkor sux...
Talán a seagate wincsik melegednek legkevésbé, de azért ott sem elhanyagolható tényező!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#15) drpele válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


drpele
senior tag

:)) Gyorsabb voltál

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#16) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Az 7200 vinyókat már nem szabad 1 pici ventivel magára hagyni egy rackben. Egyiket sem.

(#17) Den


Den
veterán

Nem hagyott nyugodni ez a siklócsapágy vagy golyóscsapágy téma mert több helyen is olvastam hogy az új wd-k siklócsapágyasak.

A wd honlapon a drive-ok leirásánál nem találtam utalást a csapágy tipusra, viszont érdekes hogy ha beirom az wd kersőjébe hogy fdb, kidob egy csomó caviar pdf-et amiknek a nagy részében megint csak nincs semmi utalás a csapágyra. Találtam egyet amiben van, az azt irja hogy a sima 7200-as rendelhető siklócsapágyas motorral is, de a 8 megáshoz nem irja, pedig mechanikailag valszeg egyezik a 2 megással

[L]http://www.westerndigital.com/en/library/ProdGuide_9_02.pdf[/L]

www.simson4t.hu

(#18) zsoltee10 válasza Den (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

Vajon akkor most az én vinyóm siklócsapágyas vagy nem? Ha siklócsapágyas, akkor egy picit halkabbra számítottam ,ha golyós, akkor meg tök jó. A 3 év gari a döntő szempont, az a lényeg. De, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy akkor most mi van. Remélem sikerül rájönnöd, én is kutakodok.:))

(#19) zsoltee10


zsoltee10
addikt

A User's-ben azt mondták, hogy a bb sorozat 2 mega puffer, és golyóscsapágy, a jb sorozat meg 8 mega puffer és ''folyadékcsapágy''. Most eszembe jutott, hogy picit hülyének néztek, mert siklócsapágyat mondtam folyadékcsapágy helyett.:DD Nem tom kinek va igaza. Elírták volna a WD honlapján, illetve nem írták oda, mert annyira egyértelmű, hogy ha már a 2 megás is az, akkor a 8 megás meg pláne???

(#20) Den válasza Den (#17) üzenetére


Den
veterán

Itt egy másik doksi [L]http://www.westerndigital.com/en/library/eide/2879-001021-035.pdf[/L] , ebből is az derül ki hogy csak külön rendelésre szálitanak fdb motoros winyót, ami azért is meglepő mert pl ebben a doksiban [L]http://www.westerndigital.com/en/library/eide/2579-001052-000.pdf[/L] hosszan ecsetelik a siklócsapágy bevezetésének szükságességét és előnyeit. De van még pár ennél is komolyabb dokumentum a wd oldalain. Érdekes. Mindenesetre biztos tudják mit csinálnak különben nem vállalnának rá 3 év garanciát. Leginkább az lep meg hogy a dokumentumok szerint már kisebb irássűrűségnél is a ''sávkifutás'' miatt szükségesnek jósolták az fdb motort. Bár az is igaz hogy a wd a golyóscsapágyas technika fejlestésén is sokat dolgozott.

www.simson4t.hu

(#21) joysefke válasza Den (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt szerettem vo'n kérdezni, hogy a WD 80GB-a és a Seagete 80GB-e
hogy viszonyul egymáshoz árban, ha már a WD gyorsabb is, meg gari is 3 év rá..

(#22) zsoltee10 válasza joysefke (#21) üzenetére


zsoltee10
addikt

WD User's-ben 3 év garival Br: 33750
Seagate csak 1 év gari Br: kb. 32500

(#23) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mármint ezek mindkettő 8 megás pufferrel szereltek. A Seagate biztos, hogy siklócsapágyas. :)

(#24) Den válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


Den
veterán

Korábban kutakodás közben találtam olyan doksit ami a golyós csapágyas motorok fejlesztéséről szólt, és abból az derült ki hogy rengeteget kisérleteztek a golyóscsapágyakkal a beépitési módoktól a golyóátmérőn, és optimális golyószámon át a gyűrűátmárőig, gyűrűmagassági, szóval valószinüleg ki akarják venni a beleölt pénzt a technológia határáig.

www.simson4t.hu

(#25) zsoltee10 válasza Den (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

Aljas banda. Most akkor a 2 megásban van fdb motor, tehát a bb szériában, vagy a jb szériában 8 megával. Utóbbi mindenképp logikusabb, akárhogy gondolkodom.:((

(#26) mzperx


mzperx
aktív tag

Hát nyúlik a topic, mint a rétestészta... csapágy ide, csapágy oda... tegye fel a kezét az, akinek ez van és negatív tapasztalata van ezekkel a darabokkal... hát ürességet látok, de ha van ilyen ossza meg velünk is... majd kérem azokat, akiknek van, és mondják el ők is, hogy mi a vélemény...

mondjuk ha jól értem az elhangzottakat, akkor van aki hallja a hangját... szerintem az illetőnek vagy az asztalán - saját maga előtt - jár a vinyó, vagy piszok jó a hallása... vagy az enyém romlott meg elég jelentősen....

a véleményemet nem írom le mert már megtettem nem is egyszer... a házigarázdáinkank csak igazat tudok adni...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#27) zsoltee10 válasza mzperx (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

Most, hogy mondod, tényleg az orrom előőt van avinyó az asztalon. :D

(#28) Den válasza zsoltee10 (#25) üzenetére


Den
veterán

Szvsz úgy tűnk alapból egyikben sem, de külön rendelésre szállitanak fdb motorost is. Lehet hogy a tied ilyen, lehet hogy direkt fdb motorost rendeltk.

De akkor sincs baj szerintem ha nem az. A siklócsapágy leginkább technológiai szükségszerűség miatt kell, mégpedig akkor ha az irássűrűség olyan nagy hogy a golyóscsapágy pontatlansága akadályozná a pontos irást, olvasást.

A siklócsapágy működési elvéból adódóan pontosabb tengelyvezetést biztosit, de a golyós csapágyon is sokat javitottak, nagyon komoly felesztéseket végeztek.

Az hogy a meghajtód műkódik és megfelelő sebességű, az azt mutatja hogy a wd mérnökei találtak még egy kis tartalékot a megoldásban.

Egy kicsit hangosabb mint egy fdb motoros vinyó de szvsz semmivel nem rosszab teljesitményben.

www.simson4t.hu

(#29) zsoltee10 válasza Den (#28) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ja. Tényleg jó. Teccik. Marad. Jó éjt.

(#31) iXuf


iXuf
tag

Nekem egy 120 GB-os WD-m van. Igaz, hogy csak 3-4 hete van meg, de meg vagyok veel elégedve. Gyors, csendes....
Egyetlen problémám az volt, hogy a Win2000 telepítésekor írtó hosszú ideig formázta az NTFS partíciót és a végén kiakadt, ezt többször eljátszotta, majd egy 5 GB-os partícióra sikerült csak feltenni a 2000-et. Később az XP-t simán feltettem (40 GB + 80 GB kiterjesztett NTFS).
Amúgy van még egy 210 MB-os MŰKÖDŐ WD Caviar vinyóm. Kb 8-9 éves. Egy jó ideig floppyként használtam mobil rack nélkül. Jól bírja a strapát. Remélem az új hdd is kibír ennyit :)

(#32) Padre


Padre
tag

Nagyon gondolkodok egy WD 800JB vásárlásásán. Látom van akinek sok-sok hónapja megvan a WD vinyója. Tudnátok hosszútávú tapasztalatokat mondani nekem???

(#33) Alvin_ti4200 válasza Padre (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem tavaly június óta megvan ez a vinyó, és meg vagyok vele elégedve, szerintem elég gyors (relatív), halk és átlagosan melegedő vinyó.

(#34) Padre


Padre
tag

Köszi a hozzászólást!!
Esetleg aki megbánta???

(#35) Gismo


Gismo
addikt

DE HOL LEHET VENNI????????

(#36) Gismo válasza Padre (#32) üzenetére


Gismo
addikt

És hol láttál te ien vnyót? Hol akarod venni?

(#37) Loha válasza Padre (#34) üzenetére


Loha
veterán

Nekem kettő WD800JB is tönkrement.

Még tavaly vettem 1-et 3-4 hónap után, elkezdet elfelejteni adatokat, aztán gariban kicseréltetem, egy ugyan ilyenre, most ez pedig 3 hónap után menet közben leállt, majd felpörgött, aztán csinálgata ezt még egy ideig aztán egyszercsak már nem pörgött fel. Éppen most ezt gariztatom, most már hangfal lesz belőle :))

Ennek ellenére nem bántam meg a dolgot, mert max 10-20MB adatott vesztettem összesen az sem volt fontos. Mind1ik vinyó előre jelezte elhalálozási szándékát és átmentettem mindent máshová.

Most amint az aláírásomban is látszik van egy 120-as WD-m is ami 8 hónapja működik tökéletesen, és iszonyatosan meg vagyok vele elégedve, mert gyors, halk, és egyáltan nem kelt vibrációt, ellentétben a samsunggal, ami olyan átlagosnak mondható rezonancia terén.

(#38) Gismo válasza Loha (#37) üzenetére


Gismo
addikt

A WD-knek szokásuk egy bizonyos magasfrekvenciás hangos kiadni! Nálad ez nem jelentkezett? A SEEK hang milyen mongyuk a Samsunghoz képest?

[Szerkesztve]

(#39) Loha válasza Gismo (#38) üzenetére


Loha
veterán

A 120-as WD mint minden golyóscsapágyas vinyó kicsit sípol, de szerintem ez a golyóscsapágyasok között a leghalkabb. Az én házamból nem szűrődik ki a hangja, csak nyitott háznál hallható de csak akkor ha nagyon halk a géped.
Egy átlagos gépnél a ventilátorok zaja teljesen elnyomja.

Rányomtam AIDA-val egy seekelsét.

A WD inkáb magasabb hangon közepesen hallhatóan seekel, de ez normál használat mellett engem sosem zavart.

A Samsung seekhangjánál, nem nagyon hallom magát a fejmozgást, de viszont ezt akkora lendülettel csinálja hogy beleremeg az egész gépház, és ez úgy mutatkozik meg hogy egy mély seekhangot hallok amit igazából a ház bocsájt ki, pedig a Samsung gumírozottan van rögzítve.

Amit még hozáfűznék, hogy a WD800JB egy teljesn más vinyó mint a WD1200JB.

Semmi közök egymáshoz.

Nekem a WD800JB-nél közelről hallgatva sem volt számottevő a gördülési zaj, és az is alacsonyabb frekvenviás volt, vmint sekeléskor is sokaly mélyebb és lágyabb volt a fejmozgás, szóval kifejezetten halk.

A WD800JB-ben 1db 80GB-os tányér van a WD1200JB 3db 40Gb-os lehet...

Ja, és a WD800JB ugyan úgy rezonált, mint a Samsung 160-as...

[Szerkesztve]

(#40) Gismo válasza Loha (#39) üzenetére


Gismo
addikt

Igen azt tudom, hogy a WD egyes ugyanoan családba tartozó vinyói nem is hasonlítanak egymásra!

(#41) bendi


bendi
tag

+1 pozitív hozzászólás.
kb 11 hónapja van meg, úgy, hogy használtan vettem...
Hangját nagyon nem hallom, akkor tűnik csak fel a hangja, mikor felpörög, mert a SATA-ra kötöttem, és az kicsit késlelteti az indulást...
Az is igaz, hogy merev a ház, és gatyagumival van felfogatva a vinyó:DDD
Egyes ismerősök szerint halkabb a golyóscsapágyas WD mint a folyadékos Maxtor:F

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#42) Gismo válasza bendi (#41) üzenetére


Gismo
addikt

Az uccsó mondatban lehet igazság! Nekem Maxtorom van (pedig WD-t vagy HITACHI-t akartam) és SEEK-eléskor hallani!
Akkor már szerntem idegesítő is lesz, ha totál hangtalan lesz a gépem!

(#43) Derlie válasza Gismo (#42) üzenetére


Derlie
tag

Engem már most idegesít a Maxtor a Barracuda IV mellett, pedig még akorom halkítani a gépet. Most kell vennem még egy vinyót Sulinetben és nem tudom WD vagy Samsung? 3 év gari fontos!

(#44) Adi válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Adi
senior tag

Van Seagate-ből is 3 év garis, csak megjegyzem.

ldm start-reconf primary

(#45) Gismo válasza Derlie (#43) üzenetére


Gismo
addikt

WD-re is van 3 év gari? Akkor azt!

(#46) Gismo


Gismo
addikt

A Magicompban van!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital 8 mb cache mit tudtok róla? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.