Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital 80gb-os winyó kérdések? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tommmy


Tommmy
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy winchestert amit meg szeretnék venni:
Western Digital (WD800JB), 80Gb, 7200rpm, 8Mb Cache ...
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a vinyót milyen motor hajtja? (hallottam valami DSP-ről, ilyen van a Samsungban is)
No meg mennyire megbízhatóak gyorsak, stb. stb.?

(#2) karib válasza Tommmy (#1) üzenetére


karib
addikt

Szerintem az FDB-re gondolsz. FDB = Fluid Dynamic Bearint, magyarul siklócsapágyas, csúnya közkeletű fordításban ''folyadékcsapágyas''. Ez a megoldás HDD motorok esetében előnyösebb, főleg, mert csendesebb.

Nos, az általad kinézett WD nem ilyennel van szerelve, hanem klasszikus golyóscsapágyas motorral, ezért némileg hangosabb. Azért nem fogsz a falra mászni tőle, de ma már vannak sokkal csendesebb darabok is. WD amúgy nem rossz, sokáig ezek voltak a leggyorsabbak - mára azonban már vannak gyorsabbak. Én a Hitachi 7K250 szériát ajánlom, 3 év garanciával is lehet kapni. Esetleg Samsung, de arról nem tudok tesztet. Rossz nem lehet, és szintén kapható 3 év garanciával.

Department of Redundancy Department

(#4) Tommmy válasza karib (#2) üzenetére


Tommmy
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Kicsit átértékelem a dolgokat, utánanézek, mi mennyibe kerül, hol lehet kapni, majd irány a legjobb fele!!
Köszönöm!

(#5) Tommmy válasza karib (#2) üzenetére


Tommmy
tag

Megvettem a vinyóm!!

Hitachi 7K250, 80Gb, 7200rpm! nagyon állat, csendes, gyors. Azt hiszem ennél jobbat nem is vehettem volna ennyiért! És az ára?? 17.350 Ft bruttó!!! Ász! :D :D :D

(#6) TitiRii válasza karib (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

öö izé
a jb pont hogy ''folyadék'' csapágyal van
az AB és aszem a BB(de lehet már ez nem) vannak normál csapágyal

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

mellesleg nekem egy ilyen vinyo(80 jb 8mb cash) halt meg kevesebb mint 2 hét alatt :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) TitiRii


TitiRii
senior tag

mellesleg nekem egy ilyen vinyo(80 jb 8mb cash) halt meg kevesebb mint 2 hét alatt :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) Szeke válasza Tommmy (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

És hol, ha szabad tudnom?

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#10) karib válasza TitiRii (#6) üzenetére


karib
addikt

Ezt a tévhitet párszor már eloszlattuk a fórumban. Csak a SATA WD-k FDB-sek.

Illetve speciális rendelésre asszem készülhetnek még FDB-s WD-k, pl. ha Dell rendel egy pár darabot :) Nézd meg a WD oldalát és a StorageReviewt...

Department of Redundancy Department

(#11) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Lehet kapni FDB motoros normál IDE WD vinyókat is.

LB vagy 'Liquid' jelzéssel kell keresni az árlistákon.

Ahogy Karib is leírta előttem, alapból csak a SATA és LB sorozatok FDB motorosak.
A JB-hez opcionálisan választható (magyarul nincs benne :) ) és a BB-ben sincs FDB motor.

(#12) Gismo


Gismo
addikt

JÓ! Akkor a fő kérdés, hogy hol lehet venni?

(#13) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én tavaly ilyenkor vetten WD800JB-t, és a fórumon mindenki azt mondta, hogy FDB motoros, User's-ben vettem, ott is azt mondták, hogy ''folyadékcsapágyas''. Aztán otthon kiderült, hogy se. Nem is megyek többet a User'-s-be. :((

(#14) Gismo válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


Gismo
addikt

Mennyire hangos a hdd-d? Főleg a seek-elése érdekel! Nagyon hallani?

(#15) amegt válasza Gismo (#14) üzenetére


amegt
aktív tag

nekem is 800JB-m van és szerintem kifejezetten hangos, van egy magasfrekvenciás folyamatos zaja (ezellen védekezve csináltam neki egy dobozt és beleraktam+Casetek ház és már nem is hallom.
Tehát ez egy jó vincsi (gyors, megbízható), csak egy kicsit hangos.

(#16) Gismo válasza amegt (#15) üzenetére


Gismo
addikt

Tehát nem a seek-elés a hangos, hanem valszeg a szétkopott golyóscsapágy visítása?

(#17) Gismo


Gismo
addikt

Hmm?

(#18) amegt válasza Gismo (#16) üzenetére


amegt
aktív tag

Nincs az szétkopva, már amikor megvettem akkor is nagy hangja volt (golyós csapágyazás).

(#19) amegt válasza amegt (#18) üzenetére


amegt
aktív tag

egyébként nagyon gyors vincsi, csak az a hang sok amit kibocsát.
Ha megcsinálod ezt a dobozt neki, akkor nem fogod hallani a magasfrekis hangját.

(#20) Gismo válasza amegt (#18) üzenetére


Gismo
addikt

Télleg! Mkor és hol vetted? Mer én már sehol nemláttam!

(#21) Gismo válasza amegt (#19) üzenetére


Gismo
addikt

Seekeléskor van hangja? Zavaró? Mennyiért szabadulnál meg tőle? (Még eggyenlőrre nncs pénzem, de ha valamikor lessz akkor esetleg szóbajöhetne?)

(#22) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is ilyen vinyóm van. Nyitva van a házam, Zalman 1400 rpm-en, rendszerhűtő nincs, és így tényleg lehet hallani működés közben. Amúgy én nem igazán találkoztam ilyen magasfrekvenciás alapzajjal:F

(#23) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#22) üzenetére


Gismo
addikt

Te mennyiért válnál meg tőle (egyelőre csak ábránd, hogy megtoom venni!)

(#24) Gismo


Gismo
addikt

Alvin! Nemrégiben említetted, hogy ien WD vinyód van!
Ebben [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=59458&start=0#msg62[/L] a topicban viszont pontosan egy oan vinyót keresünk tesztelésre mint a tiéd!
Letudnád mérni AIDA-val a sebességét? Hangot más vinyóhoz tudsz viszonyítani?
Köszönöm szépen a belinkelt topicban fórumozók nevében is!


[Szerkesztve]

(#25) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem eladó:)

(#26) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A maxtor Diamondmax Plus9-es sorozat sokkal hangosabb. Amúgy AIDA-hoz most türelmetlen vagyok, mert a tesztek darabja 23 perc:B Quick read átlag 55 MB/s ha jól láttam.

(#27) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


Gismo
addikt

Lécci ne legyél türelmetlen és futtasd végig a tesztet.
Akkor amikor semmi dolgod nncs a gépen akkor futasd.
Köszi!

(#28) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez a probléma, nincs olyan időpont:D

(#29) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Gismo
addikt

Lécci! Mehet az a háttérben is!
Egyébként a tesztek darabja 10 pec!

(#30) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem mehet a háttérben, mert akkor csökken a másolási sebesség, ahogy látom.

(#31) amegt válasza Gismo (#20) üzenetére


amegt
aktív tag

már vagy másfél éve vettem, de nagyon szépen dolgozik...

(#32) Gismo válasza amegt (#31) üzenetére


Gismo
addikt

Akkor manapság ien HDD-t venni kuriózum? Ritkaság lenne?

(#33) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nekem is wd800jb (80G/8mb) dolgozgat és cseppet sem tűnik hangosnak (magasfrekit sem észlelek egyelőre, pedig az a halálom)
és igen ritka példány, legalábbis a 80gigás változat csak névlegesen szerepel az árlistákon

nem, mindegy

(#34) Gismo válasza Lord Zero (#33) üzenetére


Gismo
addikt

Igen észrevettem! Sehol nemlehet venni!

(#35) amegt


amegt
aktív tag

lehet hogy azért hallom azt a magasfrekis hangot, mert már mást nem is hallok a gépbe...

(#36) Gismo válasza amegt (#35) üzenetére


Gismo
addikt

Jaa! Hát ha másnak nincs hanja a gépedben akkor akármien vinyót berakhacc, mert mindet hallani fogod! Én süvítő gép mellet hallom a Maxtorom seekelését!
Neked a seekhang mennyire hangos? Nagyon hallani?

(#37) amegt válasza Gismo (#36) üzenetére


amegt
aktív tag

nem annyira nem zavaró, nem zavaróbb, mint más vinyóknál...mondjuk az az én bajom, hogy a teljes csendre hajtanék, csak azt nem fogom elérni egykönnyen...ezért is dobozoltam be a vinyómat. így már sokkal szolidabb a hangja, de még alakítok valamit ezzel a vínyóházzal, hogy még jobb legyen.

(#38) Lord Zero válasza amegt (#37) üzenetére


Lord Zero
addikt

a teljes csendre hajtanál?
tipp: power gomb
:DD

nem, mindegy

(#39) Gismo válasza amegt (#37) üzenetére


Gismo
addikt

A teljes csendet sohasem fogod elérni sztem, mert minden vnyónak van hangja! Ha télleg minden tök csendben van akkor még a Samsung is hangos lenne!
''nem zavaróbb, mint más vinyóknál'' De mi az a másik vnyó? Maxtor? Mert akkor az egy kicsit zavaró lehet!

(#40) Lord Zero válasza Gismo (#39) üzenetére


Lord Zero
addikt

ha jól tudom, nemrég mesélted el egy rakás hdd topicban, h végül is maxtort vettél (miután az említett topicok mindegyikében alaposan kitárgyalták és lehúzták ezt a vinyót), most meg ellenreklámozod ugyanezt a maxtort :U
semmi gond, csak nem értelek


nem, mindegy

(#41) Gismo válasza Lord Zero (#40) üzenetére


Gismo
addikt

Azóta egyszer teljesen lahalkítottam a gépem és akkor a hangja télleg nagy és zavaró volt! A mindenféle sikításban eddig nemhallottam! De má tudom, hogy mien a hangja!

(#42) amegt válasza Gismo (#39) üzenetére


amegt
aktív tag

mondjuk egy szígét 7200.7-esnél nem hangosabb a seekhang...az alaphangja az természtesen más jellegű (sajnos), viszont ami vígasztal, hogy a seagate-nél sokkal gyorsabb

(#43) Gismo válasza amegt (#42) üzenetére


Gismo
addikt

Most jutott eszembe!
Te nemtudnád esetleg Ada-val tesztelni a vinyódat? a képeket meg elttod küldeni e-mailben ha esetleg leteszteled?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital 80gb-os winyó kérdések? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.