Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Webserver

Hozzászólások

(#1) Akor


Akor
csendes tag

Webservert szeretnék létrehozni. A serveren kezdésnek 10-15 weboldal lessz,de ez nem biztos ,hogy késöbbiekben növekedni fog. A server a céges weboldalnak lessz föként.Ezért nem csinálnák webservert. Van 10 -15 ismerös /családtag,barát,munkatárs/ aki még szeretné az oldalát a serveren elhelyezni.
Az volna a jó ha valaki szeretne weboldalt a serverre akkor csak regisztrál és már ugyan az fogadja mint egy átlagos tárhelyszolgáltatónál.
Ami nagyon fontos az az ,hogy ez nem egy fizetös szolgáltatás lessz. Igy nem szempont ,hogy mit mondanak a "felhasználok" a kinézetre. Viszont bisztonságos legyen és ki lehessen tenni az internetre.
Véleményem szerint ehhez nem kell egy különleges gép. Igy a vassal nem is nagyo szeretnék itt foglalkozni.
A szoftveres részét nem tudom ,hogyan kellene összeállitani. Segitségét szeretném kérni akine van ezen a téren tapasztalata.
Nem feltétlenül csak free szoftverekböl szeretnénk épitkezni de ha lehet azért tul sokat nem szeretnék költeni rá.
Várom az ötleteket,tanácsokat.

(#2) kraftxld válasza Akor (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Win7-ben levo IIS tokeletes ilyen hobbi celokra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Akor válasza kraftxld (#2) üzenetére


Akor
csendes tag

Én inkább valami linux alapu dologra gondoltam.

(#4) Neil Watts válasza Akor (#3) üzenetére


Neil Watts
veterán

ez hamarosan zarva lesz, de egyet mondj meg nekem:

Van kismillio kenyelmes tool WS 2k8-ra, meg az IIS is ott van tenyleg.
Szemben pl. egy Debiannal, ami ugyan stabil, de napestig reszelheted.
Ba most akkor miert is kell neked Linux webservernek? :D

(#5) Watercolour válasza Neil Watts (#4) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ubuntun ennyi a "napesti reszelés":
sudo apt-get install apache2 php5 libapache2-mod-php5 mysql-server libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql
Feltételezem, Debianon sem sokkal nehezebb, mivel ugyanaz a csomagkezelő, és a csomag nagyrésze is ugyanaz.
Egyébként meg (ellentétben a Win Serverrel) ez ingyen van.

(#6) Neil Watts válasza Watercolour (#5) üzenetére


Neil Watts
veterán

az oke, mind a ket pont., de ez volt a kiiras: "Webservert szeretnék létrehozni." > A Linux itt meg oke a feltetelnek.

A serveren kezdésnek 10-15 weboldal lessz,de ez nem biztos ,hogy késöbbiekben növekedni fog. > Engedtessek meg, hogy azt gondoljam, hogy ez a topikindito elso probalkozasa. Ott pedig a Linux nem minden esetben allja meg a helyet.

A server a céges weboldalnak lessz föként. Ezért nem csinálnák webservert. > Akkor mit is szeretnel kedves topikindito? LOL :D

Van 10 -15 ismerös /családtag,barát,munkatárs/ aki még szeretné az oldalát a serveren elhelyezni. > Oke, hajra.

Ha 0 ismereted van a temaban akkor Windows, ha joval tobb akkor nyugodtan mehet a Linux.

(#7) rt06 válasza Watercolour (#5) üzenetére


rt06
veterán

melle ird mar le azt is, hogyan illik beallitani 15 virtualhost-ot, hozzajuk ftp-t, a php-t production kornyezetbe, illetve esetleg bind-et, meg ha mar belekeverted a mysql-t, akkor azt is, mondjuk egy phpmyadmin-nal

annyira azert nem egyszeru, mint azt leirtad

iis-sel eleg regen jatszottam, de aki nem ismeri a linux-ot, hanem inkabb windoze-hoz van szokva, annak valoban konnyebb lehet azt beallitani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#8) Neil Watts válasza rt06 (#7) üzenetére


Neil Watts
veterán

na errol van szo :R
De kene ezt zarni, nem? Tusztara szetoffolta mar ezt valaki ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) akom


akom
senior tag

Watercolour kollégával értek egyet.
Nem értem hogy miért akartok a kedves fórumtárssal egyből Windows Servert vetetni.
Az hogy komplikált beállítani egy Linux servert igaz, de nem lehetetlen.
Azért a Windows Serverben sem két kattintás belőni egy web servert.

Ha meg nem értesz a dolgokhoz kedves Akor, akkor a WinServer árának a töredékéért biztosan beconfigolja neked valaki a dolgokat.
És az örök élet +1 nap, szemben az ablakos szerverrel.

:R

(#10) rt06 válasza akom (#9) üzenetére


rt06
veterán

"Akor, akkor a WinServer árának a töredékéért biztosan beconfigolja neked valaki a dolgokat."

kerlek mutass nekem valakit, aki ezt igy elvallalja, adok neki feladatot

"És az örök élet +1 nap, szemben az ablakos szerverrel."

van egy olyan erzesem, hogy tartosan egyiket sem uzemeltetted...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) kraftxld válasza rt06 (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hagyd ra, folosleges ilyennel vitatkozni :)
Az ilyenek szerint a vilag osszes linuxos szervere ingyen konfigolodik be, meg a szakik es mely levegoert meg vatikani valutaert konfigolnak :D

akom: Amugy senki sem akart Win servert vetetni senkivel, ezt a celt barmelyik kliens OS-ben levo IIS ellatja, sot rendes hardverrel a Win2K8 R2 foundation mar fillerekert megvasarolhato, de ugyse ertunk hozza ;]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) akom válasza rt06 (#10) üzenetére


akom
senior tag

Nem üzemeltetek csak egy szervert.
De már csak baráti szívességből is megcsinálnám neki, ha lenne rá időm.

Feldobja hup ra vagy akar ide ph ra hogy lenne x ezrem, adok egy ssh elérést lőjétek be nekem.

Megér egy kommentet.

Amúgy meg no offense.

(#13) akom válasza kraftxld (#11) üzenetére


akom
senior tag

Szerintem nem kérdőjeleztem meg a tudásotokat az általam írt dolgokkal, ha úgy érzed sajnálom.

Csak egy lehetőséget vázoltam fel.

:R

(#14) gaborbol válasza Akor (#1) üzenetére


gaborbol
őstag

Neked hany regged van, mert ez kapasbol ketto, de lehet, hogy a Watercolour
is a tied?

"Az volna a jó ha valaki szeretne weboldalt a serverre akkor csak regisztrál és már ugyan az fogadja mint egy átlagos tárhelyszolgáltatónál."

Ez igy eleg eros kezdesnek, eloszor csak weblap, de inkabb nyujtson mindjart egy tarhelyszolgalltatassal egyenerteku szintet.

"Véleményem szerint ehhez nem kell egy különleges gép. Igy a vassal nem is nagyo szeretnék itt foglalkozni."

Ezt sem lehet igy elintezni.

Most ha ez egy cegnek lesz, meg 10-15 ismeros, akkor kell fix ip, kell legalabb raid1, kell rendes net ala, kell szunetmentes, kell kulso merevlemez mentesnek, domain reg, stb es egy olyan vas ami 24/7-et tud, mert ha mar szolgalltatsz valamit akkor azzal felelosseget is vallalsz, vagy ha nem igy latod akkor neki se kezdj.

Linuxos rendszergazda baratom 2 eve 80-100+afa alatt mar nem is vallat debian alapu web+ftp+fajl szerver telepitest.

Szerintem bele se vagj, joval bonyolultabb ez mint az ember elsore gondolna.

En se csinaltam soha ilyet, tavaly szivessegbol bevallatam egyet csak 1 weblapot, na abbol tanultam rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#15) Akor


Akor
csendes tag

gaborbol
Ez nem fizetös szolgáltatás lesz.
Amit nem tudok eldönteni ,hogy linuxbol mit tegyek fel. Gondolok itt arra ,hogy ha annyira nem értek hozzá ,viszont el szeretném kerülni , hogy ne a közepén derüljön ki ,hogy nem is ez valo erre a célra.
Találtam egy leirást ami alapján talán össze tudom hozni amit szeretnék "Ubuntu 10.10: Lighttpd, PHP5 és MySQL"
Lighttpd helyett inkább apache gondoltam de hát mint mondtam nem tudom mit szokás/mi lesz egyszerübb nekem.
Az ,hogy olyan legyen mint egy tárhelyszolgáltatonál azt ugy értem ,hogy pl telepitek egy Cpanelt,/ez tudom ,hogy fizetös/ és ezen keresztül "össze tudják kattintgatni" maguknak amit akarnak. Vagy amit még példának fel tudok hozni az a bplaced. Csak regisztrálni kell rá és utána létrejön automatikusan a tárhely. Ha kell MySQL akkor csak ki kell pipálni,ftp ugyanugy.......
A domaint regéli magának mindenki ahol neki szinpatikus és utána a rekordokat az ip re irányitja. A virtuális hoszttal lehet ha jol tudom kezelni ,hogy melyik domain mit hozzon be a serveren.

Hozzáértök tanácsát szerettem volna csak hallani ,hogy ezeket hogyan szokás megoldani. Aztán persze lehet ,hogy az lesz ,hogy marad gondolat szinten az egész.

(#16) ro_bert17 válasza Akor (#1) üzenetére


ro_bert17
őstag

Joomla? Ingyenes, és állítólag egyszerű is. [link]

(#17) Watercolour válasza ro_bert17 (#16) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A Joomla egy CMS (portálrendszer). Ő webszervert szeretne, azaz inkább egy komplett megoldást, amivel tudna weboldalakat hostolni.

gaborbol, első mondatodnak kifejtenéd az okát?

[ Szerkesztve ]

(#18) rt06 válasza Akor (#15) üzenetére


rt06
veterán

ha a linux fele mennel inkabb, akkor en pl a debian-t tudom javasolni

ubuntu erre epul, szoval a leirasok java itt is hasznalhato, viszont ez mentes a bug-oktol (megha szokszor a regebbi csomagok aran is)

szerverosszeallitas temakorben pedig tudom ajanlani a howtoforge oldalat, mindketton remek leirasokat lehet talalni, amik egy kezdo szamara is hasznosak (sokszor mukodik a copy&paste is, de minden esetben el is van meselve, mit miert kell ugy csinalni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19) Goose-T válasza Akor (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Én bérelnék a helyedben egy virtuális szervert. Azt telepítesz rá, amit akarsz (persze legális keretek között), fix IP-t kapsz, nem kell a vassal foglalkoznod, van rajta Windows Server, csak a domaineket kell regisztráltatnod. Itt lehet pl. bérelni, pártíz dolcsi havonta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) Neil Watts válasza Goose-T (#19) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1 :)
Amugy akkor mar miert nem godaddy? ja ott nehezen lehet parkolni ha valami gond van :D ;]

(#21) The DJ válasza Akor (#15) üzenetére


The DJ
addikt

Én is a Debian mellet voksolnék. Csomó copy & paste leírás van, amihez különösebb hozzáértés sem sok kell. Kimásol, beilleszt, futtat, a rendszer megoldja a többit, ha nem jön közbe semmi komplikáció, de friss (nem összehányt) rendszer esetén nem jellemző.

Utána jöhet egy Apache + MySQL + PHP kombó és végül ha szereted a Cpanel szerű megoldásokat, akkor van tömérdek ingyenes alternatíva is, amik közül én személy szerint az ISPConfig 3-as verzióját ajánlom. Tartalmaz beépített magyar nyelvet is, webes felületen belépsz és hozzáadhatsz weboldalakat, e-mail címeket, FTP hozzáférést, adatbázist, stb. Egyszerű és logikus a felépítése. Adhatsz az ügyfeleknek elérést a webadminhoz, amiben persze korlátozottabban, de ők is beállíthatják, amit szeretnének.

Ehhez itt egy korrekt és érthető leírás Debian Lenny esetében: [link]

Squeeze-hez is van már: [link]

Én viszont annyira nem erőltetném a virtuális szervert. Ha komoly a szándék és hosszútávú célokra kell, akkor inkább megéri beruházni egy szerverbe. Nem kell rögtön egy erőgép, a kisebb brand masinák is nagyon szépen teljesítenek. Nálunk van egy HP Proliant ML110 G5-ös gép, ami hasonló feladatokra van használva és több mint 1 év uptime-ot tudhat maga mögött.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22) ro_bert17 válasza Watercolour (#17) üzenetére


ro_bert17
őstag

Oh bocsesz. Nem olvastam át elég figyelmesen. Azt hittem tartalomkezelő megoldást keres.
Viszont ehhez a könnyen és ingyen vvebhosztinghoz csak drukkolni tudok.

(#23) alapz@j


alapz@j
tag

Vagy ha nagyon nem akarsz belefolyni, akkor veszel egy olyan NAS-t, ami tud http-t kiszolgálni, benyomod a routeredbe és beállítod, hogy az érkező kéréseket arra az ip címre küldje. A routered lesz a tűzfal, a felhasználók pedig akár SMB-n keresztül is tölthetnek fel adatokat, legalábbis a LAN-on, kívülről pedig pl. FTP.

(#24) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Keresek egy végletekig egyszerű webserververt.
Mindössze néhány file-t kell hosztolni a Windows Media Center számára, EPG célából.
Nem csak azon a gépen kell, amin fut, hanem egy másikon is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25) jagdtigger


jagdtigger
tag

Apache:
http://httpd.apache.org/

Egyszerű mint a faék :) , rengeteg leírást lehet hozzá találni a neten.

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Webserver
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.