Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ggx


ggx
tag

lehetséges, hogy web-kamerát helyezzek ki valahová, azt hosszú kábellel számítógéphez kössem, és a képét rögzítsem?
ha igen mik a határai?
pl milyen hosszú lehet max a kábel?

(#2) Flashy


Flashy
veterán

(#3) ggx válasza Flashy (#2) üzenetére


ggx
tag

rendben, köszönöm, akkor ahogy látom 100-200 méter áthidalása ilyen módon lehetetlen... :(

(#4) Flashy válasza ggx (#3) üzenetére


Flashy
veterán

usb-vel nem lehet ennyit. de léteznek olyan webkamerák, amikbe egyből utp kábelt kell dugni és saját IP címük meg webszerverük van. biztonsági célra talán megfizethető, az Axis (is) gyárt ilyeneket pl.

[Szerkesztve]

(#5) Varga Csaba válasza ggx (#3) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

100-200 m áthidalása még hagyományos kábellel is okozhat problémát, mivel ekkora távolságon már jelentős a kábelek csillapítása ezért szükséges lehet a jel erősítése is.

Neked érdemes lenne megnézned a barkácsáruházakban kapható vezetéknélküli kamera+monitor kombót amit kb 20 eFt körül vesztegetnek. Ha szerencséd van akkor tudja ezt a távolságot is áthidalni és tán van rajta videojel-kimenet is ami aztán rögzíthető...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#6) Flashy válasza Varga Csaba (#5) üzenetére


Flashy
veterán

a vezetéknélküli ötlet nem rossz, attól függ mit talál boltban, mi az olcsóbb, az utp-s kamerát rádugni egy wireless access pointra, meg esetleg irányított antenna ha messze van és rálátni. bár lehet olcsóbb sima utp kábel meg félúton egy olcsó switch.

(#7) Flameus válasza ggx (#1) üzenetére


Flameus
aktív tag

Webkamera ráköt egy lowraider vasra...adsz neki netet, és egy-két ingyenes progi már dobja is a képet fel bármien tárhelyre...
...ezek úgy működnek, hogy ha a képben bármien változás tapasztalható akoo' kezdik felFTP-ni a képeket...egyszerű és nagyszerű...akár sms-ben is értesíthet téged (netszolgáltatóknál kell érdeklődni)

[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#8) ggx válasza Varga Csaba (#5) üzenetére


ggx
tag

igazából nincs szükség komolyabb minőségre, ez amolyan tessék-lássék megoldás lenne.

Csaba ezt a 20E Ft-os kombót hol láttad?
Mit is tartalmaz ez pontosan? Milyen monitort?

(#9) Varga Csaba válasza ggx (#8) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Konkrétan az Obiban, de a hasonszőrű Praktiker, Baumax, Brico is esélyes lehet, de a Metro-ról se feledkezzünk meg...

Az ára kb 20 eFt volt és tartalmazott 1 db kamerát + 1 db ff Monitort a vevőegységgel. Egyszerű installálhatósággal hirdették..ú

De ha komolyabb cucc érdekel akkor hallottam rendes biztonságtechnikai szabványnak megfelelő színes wireless kameráról is.
Az a srác mesélt róla aki nálunk szerelte a kamerarendszert.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#10) mordeaux


mordeaux
tag

azért lényeg a lényeg a webcames megoldás felejtős :)

Kirby a parancsnok

(#11) ggx válasza mordeaux (#10) üzenetére


ggx
tag

Csaba: az igazat megvallva jó lenne valami olyan megoldás, ami digitális formátumú képet eredményez...

egyébként szabadban normális fényviszonyoknál meddig kivehető egy webcam képe? nem fotó mindőségre gondolok, egyszerűen hogy látszódjon, hogy az ott egy piros autó pl

ha webcam totál kilőve, mi lenne a legolcsóbb eszköz, ami digitális képet továbbít?

[Szerkesztve]

(#12) Varga Csaba válasza ggx (#11) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Digitális formátumú képet???

Nálunk a szállodában egy ketyere a szabvány videojelet rögzítette egy beépített HDD-re (ami cserélhető rackes volt), de sztem ugyanezt bármelyik VIVO-s kártya tudja a megfelelő program segítségével.

A fényviszonyokról csak annyit, hogy az infraledes kamerákat leszámítva nem fogsz olcsón megfelelő fényérzékenységű kamerát találni mert ugye a webcameket nem kimondottan kültérre tervezik, beltérben meg nincs gond a fényre...

A fényen viszont ha van 230V akkor könnyű segíteni mert kb. 3500 Ft-ért lehet venni mozgásérzékelős reflektort ami a célnak tökéletesen megfelel...

Adatátvitelre, meg ha a kameránál is van egy pc (webcames megoldás) akkor egy pár wlan kártya lenne a jó megoldás...

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#13) ggx válasza Varga Csaba (#12) üzenetére


ggx
tag

most a legjobbnak a VIVO kártya + rca kábel + kis biztonsági kamera megoldás tűnik, kérdés gyakrolatban ez a rendszer hogyan fog működni, majd kiderül, aztán lehet majd még kérem a segítségeteket, az eddigieket pedig köszönöm

(#14) ggx


ggx
tag

van valakinek ötlete, hogy milyen programmal lehetne azt megvalósítani, hogy a kameráról bejövő vivo kártyára érkező képet néhány másodpercenként rögzitsem egy háttérben futó programmal?

(#15) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló kérdésem, lenne, hogy mit ajánlotok egy ún. ''biztonsági kamerának'', amit szám géphez kötök?
Az lenne az eset, hogy egy területet kellene megfigyelni, éjjel-nappal (leginkább éjjel) és a videót szám gép hddján akarom tárolni!

Mit tudtok milyen megoldás a jó?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#16) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Jah majd el felejtettem, a szám gép és a kamera között kb 100méter lenne a max táv.!
Ha nagyon nem lehet világítás nélkül megoldani akkor akár világítást il lehetne szerelni!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#17) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Meg lehet-e oldani egy Tv kártyával+ valami analóg jó minüségü kamerával?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#18) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

UP!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#19) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

UP!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#20) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

KURVA NAGY UP!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#21) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

mért nem szól hozzá senki sem????

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#22) DAkotaWild


DAkotaWild
csendes tag

Sziasztok!Én tudom a megoldást a problémára. Nem rég nyertem egy Cisco Linksys Wireless Web kamcsit. ezzel könnyen megoldható a probléma mert nem kell kábel+távoli vezérlés! Ez egy meglehetősen komoly darab, ha érdekel írj és küldöm a részletes infókat. Sok mindenre lehet használni!:))) Jó kis cucc!VAdi új!Ki sincs bontva! Bolti ára jelenleg 72 ezer forint. Jó lenne ha érdekelné vkit a dolog és meg tudnánk egyezni az árakban! Bye!:)

(#23) gyufa


gyufa
tag

Milyen kábellel lehet egy sima usb-s 6e ft-os webkamera vezetékétmeghosszabbítani úgy 20-30 méteresre?

(#24) Flashy válasza gyufa (#23) üzenetére


Flashy
veterán

hú hányadszorra írom le már. usb kábel maximális hossza 5 méter (ez lehet több darabból, de minél kevesebből), hosszabbítható legfeljebb 5 darab hubbal, amiből legalább minden második legyen aktív.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.