Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) stickermajom válasza PistiSan (#20) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, az európai hivatalos store-ból kell megrendelni hozzá. Nem kupont ad, hanem accountra szól a kedvezmény, annyi a lényeg, hogy egyetemi email címmel kell regisztrálni. A támogatott egyetemeket felrakták egy listába, de ez bármikor bővíthető. Nekem pl. 20 perc alatt felrakták amikor írtam nekik. A gariztatás így valószínűleg macerásabb lesz, de ne legyen ilyenre szükség. (kopp-kopp-kopp)

(#22) Alex91 válasza ecx (#18) üzenetére


Alex91
félisten

Hu, 46k a 2TB-os, 57k a 3TB-os... Ezek mar nem igazan jo arak, sajna :(.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) BullZeye válasza Alex91 (#22) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha ügyes vagy, 43k a 3tb, amúgy 53k Iponon. Még mindig olcsóbb, mint synology.

(#24) ecx válasza stickermajom (#19) üzenetére


ecx
tag

Szia stickermajom! Beletenném én, de hogyan kell olyan "összefoglalót" gyártani. Az 1. hsz már nem szerkeszthető sajna :(

A legjobbakat!

(#25) ecx válasza BullZeye (#23) üzenetére


ecx
tag

Ipon már 54k-nál tart a 3TB változattal! :F :((
Látszik a grafikonon, hogy csúnyán elszaladt az ár 1 héttel ezelőtti 52500-hoz képest, ez közel 3%, pont ennyit (kb. 6 forintot) gyengült a forint a dollárhoz képest, így ez kb. reális, sajnos (okt. 30 - nov. 5. között)

Persze a Synology 112j HDD nélkül kerül kb. annyiba, mint a My Cloud 2TB HDD-vel! És a WD-ben fincsi WD RED vinyó figyel! :)

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#26) stickermajom válasza ecx (#24) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Passzolnám :( Gondolom majd ha egy moderátor erre jár, akkor ő meg tudja csinálni.

(#27) BullZeye


BullZeye
veterán

Na, végre megérkezett, kisebb mint számítottam rá, de nehezebb, és határozottan masszívabbnak tűnik mint a képeken. Most várok picit had melegedjen át, aztán majd jövök sírni, ha nem jó valami :D

(#28) stickermajom válasza BullZeye (#27) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt meg tudod mondani, hogy kb. mekkora utp kábelt adtak hozzá? Ha nem elég hosszú, akkor melóból hazafele útba kell ejtenem egy boltot is.

(#29) BullZeye válasza stickermajom (#28) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem bogoztam ki, mert router mellé raktam, de pill lemérem.

Azt viszont nem tudom, hogy hány év garancia van rá, 1-2-3, ezt meg se néztem, és a számlán sincs feltüntetve.

szerk.:
Na, a kábel Cat5E 1 méteres és fekete (fura egy fehér nashoz), de eléggé minőséginek néz ki, jóval vastagabb mint az eddigi kábelek.

És apró betűs papíron 2 év garancia szerepel itt Európában.

[ Szerkesztve ]

(#30) stickermajom válasza BullZeye (#29) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, akkor kénytelen leszek beszerezni egy hosszabbat is, a feketét meg megkapja a media player :)

[ Szerkesztve ]

(#31) BullZeye válasza stickermajom (#30) üzenetére


BullZeye
veterán

Ja, és az adapter ilyen lepattintható fejű, EU és US fej egyaránt van hozzá. Ez a tipikus tudtam, csak nem sejtettem. :)

Bekapcsoltam, alapból 8.5W - 9.2W eszik, hangja csak közelről van, de majd úgyis este derül ki, hogy zavaró e. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) BullZeye válasza BullZeye (#31) üzenetére


BullZeye
veterán

FW upgrade jó lassú :D
10% 60% 70% 90%-nál meg-meg akad pár percre. Összesen vagy 10-15 percig tart.
Újraindulásnál meg más IP-t kapott és ott maradt a NE KAPCSOLJA KI felirat én meg szorgalmasan vártam fölöslegesen, mire leesett, hogy 101 helyett 100 lett az IP vége, ezért nem frissült.

És jelentem a lehető legszebb és legjobb dolog az egészben! KIKAPCSOLHATÓ A LED :D

(#33) stickermajom válasza BullZeye (#32) üzenetére


stickermajom
addikt

Most egy kicsit belül utállak ám. :DDD Egyrészt a futár se hozta még, másrészt még van jó pár óra mire használatba vehetem :(((

(#34) BullZeye válasza stickermajom (#33) üzenetére


BullZeye
veterán

Mondanám, hogy sajnálom, de nem igazán :D
Van benne amúgy magyar nyelv, simán lehet statikus IP-t adni neki (panaszkodtak külföldön, hogy nem)

És ami nekem szimpatikus, ki-be lehet kapcsolgatni, hogy kell e nekem Apple TimeMachine, vagy iTunes, így nincs fölösleges mappa, amit amúgy sosem használnék.

DLNA beállítás elég pofás, 1 kattal megkeres mindent a hálózaton ami támogatja, és csatlakozik hozzá.

Ki lehet menteni a rendszer konfiguráció-t, így ha valamit elállítok, vissza tudom rakni anélkül, hogy elölről kéne kezdenem.

Van benne FTP

És be lehet állítani, ha valami galiba van, akkor küld róla egy email-t :D (de ne legyen, soha!)

(#35) stickermajom válasza BullZeye (#34) üzenetére


stickermajom
addikt

Gonosz :DD

Hang? Hőmérséklet?

(#36) BullZeye válasza stickermajom (#35) üzenetére


BullZeye
veterán

Hőmérsékletet még nem találtam meg hol írja ki, tapintásra semmi különös, de másolni most kezdtem el, és boldogság, sebességgel nincs baj! :D
Hangját nem tudom megállapítani, mert nem hallom abszolút, ez tényleg csak éjszaka derül ki. Jelenleg a WD elnyomja a hangját ami gépben van. De ha van hangja, akkor holnap úgyis megírom. :)

8-900 megás fájlok (összesen 5,5 giga másolása)
Zöld = Feltöltés (átlag ~62MB/s)
Piros = Letöltés (átlag ~61MB/s)
Max 82,8MB/s

szerk.:
most kezdtem el felmásolni 382 gb sorozatot, szóval egy átlag lesz belőle, mert itt tényleg kicsi és nagy fájlok egyaránt vannak 50MBtól -> 3GB-ig

Eddig 3 perc másolás alatt az abszolút minimum a 35MB/s volt egy másodpercre, utána visszament 50-re rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#37) stickermajom válasza BullZeye (#36) üzenetére


stickermajom
addikt

Simán hozza a teszteket akkor. Remek :C
Éjszakára már én is tudni fogom remélhetőleg a hangot :)) Amúgy van benne S.M.A.R.T. szóval valahogy biztos hőmérsékletet is elő lehet csalni, de ugye az alap My Book szoftver is csak annyit ír rá, hogy 'Good'.

(#38) BullZeye válasza stickermajom (#37) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ennyit ír, OK :D

De Live-hoz ez működik, gondolom ehhez is, majd megnézem

What you could do is enable SSH, login as root and issue the command :
smartctl -A /dev/sda

(#39) BullZeye válasza BullZeye (#38) üzenetére


BullZeye
veterán

SSH is működik, de figyelmeztet, ha csúnya dolgot teszek, akkor nincs gari! De mi a csúnya dolog? :)
Garanciapapíron annyi van, ha SSHn keresztül módosítok valamit, aminek következménye, hogy tönkre megy, akkor nincs garancia.

login as: root
root@192.168.0.xxx's password:
Linux WDMyCloud 3.2.26 #1 SMP Thu Aug 22 15:05:37 PDT 2013 armv7l

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
WDMyCloud:~#

És jelentem, működik a smartctl -A /dev/sda parancs
32 perc folyamatos másolás
44MB/s átlagsebességgel ( 84.270MB/1920sec)
25°C szobában 47°C-os vinyót eredményez, és maga a ház kívülről még csak most kezd átmelegedni, hogy leadja a hőt, majd kiderül mi lesz a végén.

Részletek:
=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_ FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0027 197 197 021 Pre-fail Always - 5141
4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 7
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x002e 100 253 000 Old_age Always - 0
9 Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 1
10 Spin_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 7
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 4
193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 2
194 Temperature_Celsius 0x0022 103 103 000 Old_age Always - 47
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0030 100 253 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 100 253 000 Old_age Offline - 0

(#40) stickermajom válasza BullZeye (#39) üzenetére


stickermajom
addikt

Gondolom ilyen kernel belenyúlkálásokról lenne szó a gariban, de valószínűleg ha valamit nagyon elrontunk akkor is lehet pendrive-ról újrahúzni a firmware-t. WDTV Live-ot is hányszor tettem látszólag tönkre, de valahogy mindig lehetett életet lehelni belé :D
Bár egyelőre módosítani én most nem akarok semmit, működjön a Transmission, és a média stream aztán ennyi. Illetve jó lenne valahogy a SMART adatokat a gépen futó Hwinfo-val összehozni, hogy azért tudjam monitorozni a dolgot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.