Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  WD Advanced Format kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok !

Jól tudom, hogy ha az "Advanced Format" WD15EARS vinyómat Windows 7 (vagy Vista) alatt formattálom, akkor utána úgy is használható XP alatt teljesítmény problémák nélkül, ha nem futtatom le rajta az alignment tool-t ? Sürgős lenne a válasz, előre is köszi !

(#2) FehérHolló válasza Bálnaborjú (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szia!

Választ én is itt találtam: [link]
5 percembe került olvasással együtt.

Ezt hamarosan zárják. A fórumszabályzat értelmében legközelebb egy kérdésnek ne nyiss topicot, hanem egy gyűjtőtopicban tedd fel azt. Előre köszi!

Kellemes fórumozást!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Én kb. 2 napja keresem, és erról a problémáról spec. sehol nincs szó.. Biztos, hogy érted, mi a kérdésem ?

(#4) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

persze, ha tudod a választ, meg is írhatnád..

(#5) Oliverda válasza Bálnaborjú (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérdezd meg a WD-től, ott van az oldalukon a support elérhetősége. Minden kérdésért nem szoktak topikokat nyitogatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) FehérHolló válasza Bálnaborjú (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Forrás: [link] - Egyébként nálam google második találat a fenti keresési kulcsokkal. Persze a találatok sorrendje nálad eltérhet.
A linkelt cikk következő oldalán van a teszt.

Advanced Format drives emulate a 512 byte sector size, to keep backwards compatibility intact, by mapping eight logical 512 byte sectors to a single physical sector. Unfortunately, this creates a problem for Windows XP users. By default, Windows XP creates a primary disk partition at LBA (logical block address) 63, which is one block short of being evenly divisible by eight. As a result of this offset, data is written across both sides of the 4K physical sector boundary. Read speeds and sequential write speeds aren't as badly impacted by the offset, but the impact on small and random writes is murderous.

The good news is, Western Digital has already solved the problem. Those of you who want to use an AF drive in Windows XP can either install a hardware jumper (if you plan to use a single, simple partition) or run a software tool called WDAlign. Either solution will restore the drive's full write performance, but WDAlign is what you'll need to use if you've created multiple partitions on a single disk. For our test, we compared the performance of a Caviar Black 1TB (32MB cache, 7200 RPM), and an Advanced Format Caviar Green 1TB (64MB cache, 5400RPM) in 32-bit Windows XP. The Caviar Green was tested both properly aligned and unaligned to highlight the impact of not using WDAlign or setting the requisite jumper.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Már két levelet írtam a WD-nek, le sem sajnálnak..

Ez pedig nem MINDEN kérdés, ez egy adott kérdés.

(#8) Ptech válasza Bálnaborjú (#7) üzenetére


Ptech
őstag

facepalm.jpg

(#9) Bálnaborjú válasza FehérHolló (#6) üzenetére


Bálnaborjú
tag

ezt a (móricka-szintű) white paper szöveget én is láttam, de ebben nincs benne a válasz a kérdésemre

az a gond, hogy ráraboltok 1-2 kulcsszóra, anélkül, hogy értelmeznétek a szöveget, és rögtön lehurrogtok, hogy nem olvasok utána.. esetleg el lehetne gondolkodni azon, hogy amit írtam, nem a triviális esetek közé tartozik

(#10) FehérHolló válasza Bálnaborjú (#9) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rohadtul ott van a válasz az idézett második bekezdésben. A további oldalon pedig a teszteredményekkel támasztja alá mindazt, amit írt.
Én ezzel befejeztem.

Ajánlhatok még esetleg egy wikis linket, amin le van írva a win 7-es és a win xp-s formázás közötti különbség. Ezek után nem hiszem, hogy sokat érne.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#11) Bálnaborjú válasza FehérHolló (#10) üzenetére


Bálnaborjú
tag

nincs benne

annak sincs értelme, hogy leírjam még egyszer a kérdést, hiszen ott van fenn, értelmesen megfogalmazva, csak értelmezni kellene tudni, mielőtt leugattok

(#12) FehérHolló válasza Bálnaborjú (#11) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez törölve, mindegy. Nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13) Oliverda válasza Bálnaborjú (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a szokásos újonc hozzáállás, minden napra jut pár hasonló. Kis kereséssel megtalálható a válasz vagy ha véletlenül mégsem attól még nem kellene ezért külön topikot nyitni. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

ok, tudjátok mit, töröljétek az egész topikot, nem ér annyit az egész, hogy egy privát szemétdombon vitatkozzak a semmiről

van még néhány szakmai fórum a világban, kevésbé arrogáns moderátorokkal

ja igen, kis kereséssel megtalálható olyan fórumokon, ahol nem hajtják el a kérdezőt, hanem inkább megpróbálnak válaszolni

én nem tudom, mi van itt, ritkán kérdezek, de néhány éve ez még nem volt ilyen k..g hely

"nagyúr" .. sokat elárul a titulus

[ Szerkesztve ]

(#15) FehérHolló válasza Bálnaborjú (#14) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kész szerencse, hogy a moderátorokkal még nem találkoztál. :)

Szövegértelmezési gondokkal küzdő embernek meg mindegy, hogy mit válaszolunk. Mert választ bizony kaptál, csak nem vagy képes felfogni.

Röviden, egyszerű mondatokban, pontatlanul: Win 7-tel megformáz. Belül 4k-s szektor. Kívülről a driver segítségével 512B-nak látszanak a szektorok a kompatibilitás miatt. Win XP-s gépbe bedug. XP a boot szektort a 63-dikon keresi. Ez nem jó. Jumper/progi használ. Minden megoldódik. Nincs teljesítmény csökkenés.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  WD Advanced Format kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.