Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csatahajós


csatahajós
senior tag

A fenti vadi új vinyóim (merthogy 2 van belőle) leállításkor fura kattanó hangot adnak -gondolom a fejet vagy a tűt vagy a tányérokat rögzíti, de normális ez hogy ekkorát kattan? Valakinek tapasztalat erről?

Köszi

(#2) gorlin válasza csatahajós (#1) üzenetére


gorlin
őstag

Sajnos normális :( Nekem olyanannak tűnik mintha az ablakot dobálnák apró kővel)
Miután először leállt azt hittem a hang alapján hogy ennyi volt,de tökéletesen működik.

(#3) csatahajós válasza gorlin (#2) üzenetére


csatahajós
senior tag

Jóvan, akkor megnyugodtam, mert elsőre nekm is olyan érzésem volt, h uuuúúú, valami nagyon nem stimmel, de amúgy működés közben hasít mint a vadállat :D (kis fileok másolásánál is 36-38kval száguld).

SZóval ezt a kattanást leszámítva minden OK és elégedett is vagyok vele :D

(#4) mr_ricsi válasza csatahajós (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha még mindig az aláírásodban szereplő Viás alaplapod van, akkor próbálj ki néhányféle VIA 4in1(hyperion) vagy IDE drivert. Akad köztük olyan, ami XP leállításnál kultúráltan parkoló pozícióba küldi a vinyót, és csak egész picit fog kattanni. (Kivéve áramszünetkor. De az úgyis ritkán van.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) tothbe válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


tothbe
addikt

Hogy te mindenhol ott vagy, ahová benézek. :DD
És a szép ebben az, hogy mindenre megvan a jó megoldásod is. :C

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#6) csatahajós válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


csatahajós
senior tag

Már egy A8N-SLI Premium lapról van szó, (most frissítem a gépleírásom). A gyári CD-n adott alaplapi driver van most fenn és SATA2-esek a vinyók. Így is van vlmi ötlet?

(#7) Dare2Live válasza csatahajós (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

#4

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) csatahajós válasza Dare2Live (#7) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ok, de az Nvidia-s chipset is tud mit kezdeni a VIA IDE vezérlővel, főleg, h a vinyó SATÁ-s? Biztos én vagyok láma de nem vágom...:(

(#9) mr_ricsi válasza csatahajós (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''gy is van vlmi ötlet?''
Nincs. De ha kapsz valami használható tippet, oszd meg velem is. (Én is NF-re váltottam...) :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) tothbe válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


tothbe
addikt

Elvben minden mai vinyó alapból autopark-os, tehát ez a driver parkoltatja ezért sem lehet, meg azért sem, hiszen egészen a leállás végéig pörög a rendszervinyó tehát igen nehéz lenne müveletek közben parkoltatni, mert a régi gépeken is úgy müködött a park, hogy azt floppról kellett inditani és utána már semmit sem csináltál csak kikapcsoltad, különben újra elövette a fejet a vinyó.
És nálad mi lett a baj azzal, hogy nf-re váltottál? Felhangosodott a végén a kattanás? Nem lehet, hogy az NF vezérlö kezeli rosszul a vinyót? Vagy pl. nem ad neki jelet kikapcsoláskor, hogy leállhat és ezért a feszültégvesztés állitja meg, és akkor tényleg nagyot kattanhat. Nincs ehhez a vezérlöhöz újabb driver vagy egy új firmware az alaplaphoz?


[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#11) csatahajós válasza tothbe (#10) üzenetére


csatahajós
senior tag

Van benne logika amit mondasz, de elvileg a legfrissebb driver van fönn, de majd utánanézek.

(#12) mr_ricsi válasza tothbe (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Elvben minden mai vinyó alapból autopark-os''
Ez valami idejétmúlt infó lehet, ugyanis olvastam az IBM vinyók egyik doksiját. Ez az üvegtányéros vinyóik firmware-ének egy javításáról szól. A vinyókon az a hiba lépett fel ha hosszú ideig nem kapott feladatot, hogy ugyanazon sáv felett repült a fej, a levegő surlódás révén felmelegítette a lemez felületét, és a mágneses bevonat levált. Ez amiatt következett be, hogy az üveg rossz hővezető, és nem tudja úgy elvinni a hőt, mint az alumínium.
A hibát úgy oldották meg, hogy bizonyos idő után a fejet 3 sávnyit léptetik.

Egyébként is teljesítménycsökkentő lenne a fejet kirángatni az adatterületről, mert időbe kerül, amire visszamegy.

''És nálad mi lett a baj azzal, hogy nf-re váltottál? Felhangosodott a végén a kattanás?''
Nálam speciális a helyzet, mert a PATA vinyók átalakítóval a SATA-ra csatlakoznak az új alaplap óta. (Lehet az átalakító is a csattanás oka.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) tothbe válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor javitom:
Minden normális és átlagos mai vinyó autoparkos.
Amúgy IBM vinyó nincs is már, most hogy mégegyszer végigolvastam, amit irtál.

Az átalakitód Abit Serilell? Mert azzal én már csináltam pár gépet és még sosem jött elö ilyesmi.
Meg akkor nálad pata-s vinyók csinálják ugyanezt, nem sata-s, mint a topicinditónál, viszont a lapotok ugyanaz.
Tehát sztm az alaplapnál vagy a chipset-nél keresendö 99%.-ban a hiba.

By(e) Tothbe

(#14) mr_ricsi válasza tothbe (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Amúgy IBM vinyó nincs is már''
A Hita átvette az üveglemezes technológiát is.

''Az átalakitód Abit Serilell?''
Serillel2

''viszont a lapotok ugyanaz.''
Neki NF4-es, nekem NF3-as.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) tothbe válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


tothbe
addikt

És neked ezzel ugyanúgy vacakul kattan?

#775) mr_ricsi válasza Hun'reeth (#755) üzenetére 2006-05-25 23:15:35

mr_ricsi
(PH! addikt) ''A cégben gond nélkül leformáztam. ''
Én ebből arra tippelek, hogy nem a vinyóval lehet gond.

''Az alaplapi cd-n lévő sata driver nem megy fel device not found felkiáltással''
És ez?:
[link]

Vagy még nem tetted föl?
Amúgy olvastam valamit, hogy a wd bizonyos tipusai igy kattannak leálláskor, de ez nem hiba csak zavaró. De ezt csak emberek vitatgatták egymás közt a wd fórumán, tehát nem hivatalos az info.

By(e) Tothbe

(#16) mr_ricsi válasza tothbe (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''És neked ezzel ugyanúgy vacakul kattan?''
Azt még nem említettem, hogy a 2 vinyó nálam RAID-ben van.
A linkelt drivert használom, de nálam -ugye- nem a SATA driver része, hanem a RAID driver része van használatban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) tothbe válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


tothbe
addikt

És kattan a raid driver-rel is?
Amúgy attól még lehet, hogy az sata driver beleszól akkor is valamennyire.

By(e) Tothbe

(#18) mr_ricsi válasza tothbe (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''És kattan a raid driver-rel is?''
RAidben van a 2 vinyó, tehát a raid driver van használatban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) mr_ricsi válasza tothbe (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Van új, érdekes megfigyelésem! (Adnék a hétvégére egy kis törpölnivalót :) )

Elkezdtem használni az XP Hibernálás funkcióját, és így nagyon kultúráltan állnak le a vinyók!
A 2db RAID 80G-ás mellett van egy 120-as is a PATÁ-n.
Amikor a Hibernálás gombra kattintok, a 120-as egy kicsi kattanással szinte azonnal már áll is meg, majd a lemezre írás végén a 2 RAID-es vinyó is.
Nincs az az óriási csattanás!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) tothbe válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


tothbe
addikt

mit kell ezen törpölni? A hibernálás nem veszi el az áramot a házból csak stand-by-ba teszi a dolgokat. Ellenben a power off az megszakitja a betáplálást a 12v-os ágakon.

By(e) Tothbe

(#21) mr_ricsi válasza tothbe (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az áramot elveszi, mert ugyanúgy csak az 5Vsb marad az alaplapon.
De abban lehet valami, hogy másfajta Sx készenléti állapotba kerül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) tothbe válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


tothbe
addikt

lehet, hogy kéne irni a wd supportnak, hátha tudnak rá mondani valamit.

By(e) Tothbe

(#23) mr_ricsi válasza tothbe (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

wd? Nekem mindhárom Maxtor...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) tothbe válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


tothbe
addikt

az azért jó, mert a cimben emlitett wd vinyóról volt szó elötte, de akkor a léneg nem is a vinyó, hanem tutira az alaplapi vezérlö, tehát az NV support lehet a megoldás.

By(e) Tothbe

(#25) mr_ricsi válasza tothbe (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''tehát az NV support lehet a megoldás.''
Vagy a M$ support.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) tothbe válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


tothbe
addikt

max. az nv, mert az ms mire foglalkozni kezd vele az legalább másfél két év, és akkor hol van még a megoldás, vagy a lerázás, hogy nem az ö hibájuk.

By(e) Tothbe

(#27) tothbe


tothbe
addikt

Van már valami elörelépés az ügyben?

By(e) Tothbe

(#28) PirosHello


PirosHello
senior tag

Nekem WD 3200 RE (WD3200SD) vinyóm van, NF4-es gépben SATA1-es, és minden leállásnál a fentebb leírt kattanó hangot hallatja. Nekem előtte Maxtorom volt (ATA133-as), és az mindig simán, kattanás nélkül állt le ugyanabban a gépben, amiben most a WD kattan. Ha valaki tudja a megoldást, akkor írja le plz, bár annyira nem idegesítő, csak félek, hogy esetleg a vinyó élettartamára ''hatással'' lehet a dolog......:(

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#29) PirosHello válasza PirosHello (#28) üzenetére


PirosHello
senior tag

Tehát nem a fentebb leírt Nforce IDE driver az oka (illetve VIA-ról nForce-ra váltás), mert akkor Nekem kattogott volna leálláskor a Maxtor is (hiszen a driver, alaplap ua.). Ez inkább szerintem ''típusjellemző'' (mármint WD vinyók jellemzője lehet).

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#30) tothbe válasza PirosHello (#29) üzenetére


tothbe
addikt

Talán ha ezt elolvasnád, nem irnál ilyen hülyeségeket, már bocsánat. :R
[link]

By(e) Tothbe

(#31) KingCom


KingCom
csendes tag

Üdv!

Nem tudjátok mi a különbség a wd3200KS és a wd3200AAKS között?

Légyszi aki vágja gyorsan válaszoljon!!!!

Előre is köszi!

(#32) Paulo81


Paulo81
aktív tag

UP!
Senki nem tudja???

(#33) Kerio


Kerio
őstag

Van egy 250Gb-os Sata WD-m. Tegnap vettem. Nem igazán teszteltem. De ma reggelre azt vettem észre, hogy bekapcsoláskor nem látta a gép.. :(
Aztán újraindítottam 2szer, és már látta, de olyan hangos ''sziszegő'' hangot adott. Mi lehet ennek az oka? Én a tápegységre gyanítok. Lehet, hogy egyfolytában ujraidnul a winyok..
Codegen tápom van, 400W-os. A gép Amd Athlon 64 3500+, 2Gb DDR400, Inno3D 760Gs, 3db 8 centis venit.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#34) Pulsar válasza KingCom (#31) üzenetére


Pulsar
veterán

hátha még érdekel valakit! :)
Ez a különbség:
- Buffer to Disk KS / AAKS 783 Mbits/s max / 972 Mbits/s max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.