Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd360 raptor sata (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ronin


Ronin
aktív tag

Western Digital Raptor WD360 Serial ATA winchester. Nem semmi!
Egy ilyet akarok beszerezni. Várom róla a tapasztalatokat és a véleményeket!
Tudja valaki, hogy hol lehet ilyet kapni és kb. mennyiért!
Mennyire hangos egy 10000rpm-es vinyó, mert nekem most egy 7200-as Maxtor van, de szinte semmi hangot sem ad?

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy szvsz a WD a világ legjobb vinyómárkája, nekem eddig egy 5400-es volt, ami bedöglött (saját hibám miatt), és pont ma vettem egy 80 gigás, 7200-as, 8 MB cache-es változatot. Ha érdekel, este írok róla, mennyire zajos, gyors, stb. A SATA-ról annyit, hogy jelenleg semmi nem használja ki még az ATA66-ot sem, viszont állítólag a Serial ATA-s vincsik kevésbé melegszenek.

(#3) PaladiN válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


PaladiN
aktív tag

OFF
Mit csináltál azzal a szerencsétlennel?
Azért az egy kicsit erôs volt hogy semmi nem használja ki az ATA-66-ot :(
Nekem pl. egész jól esik amikor 50 gigát kell átmásolni az egyikrôl w-rôl a másikra.
ON

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5) PaladiN válasza Kalandor (#4) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egyébként ez a tévhit honnan jön?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#6) Ronin válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Ronin
aktív tag

Azért erre gondoltam, mert olvastam róla egy tesztet (www.tomshardware.hu) és meggyőzött. Csak a zajszintről nem írtak semmit pedig nekem az az egyik legfontosabb tényező. Minden vetélytársát elverte és egy szinten van a Maxtor SCSI-s csúcsmodelljével!

(#7) Flashcash válasza PaladiN (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Amikor 50GB-ot másolsz egyik vinyóról a másikra az adatátviteli sebesség annak a vinyónak az átlagos írási sebességétől függ amelyikre másolod az adatokat.
Feltételezve hogy a legújabb 10000RPM WD Raptort használod ennek az átlag írási sebessége 33,5Mbyte/sec. (ráadásul ez inkább hasonlít egy SCSI vinyóra mint egy átlag otthoni IDE-re)

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

En csak arra lennek kivancsi mijjenhutes ko neki, hogy 35 fok kornyeken maragyon?? es hogy alapbol mennyi!!!:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Ronin válasza neduddki (#8) üzenetére


Ronin
aktív tag

Alapból a tesztek szerint 47 fok, kb annyi mint a 7200-asok, Na jó, pár fokkal több egy kicsit, de még mindig hűvösebb, mint az SCSI-s vinyók!

(#10) erdoke


erdoke
titán

Úgy tudom, hogy bruttó 45e körül kapható, ami 34,5 GB-ért (NTFS formázva) nem olcsóság. Mérések szerint is hangosabb valamivel mint a 7200-as vincsik, de még hangosabbnak hallatszik a 10000 rpm miatt (magasabb frekvenciára érzékenyebb a fül).
Egyébként a CPU használata 20-25%-a a PATA HDD-khez képest, az összes többi előnye (nagyobb sebesség) a 10000 rpm-ből fakad, nem a SATA mivoltából.
Persze én is kipróbálnám RAID 0-ban mit nyom...;]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Ronin válasza erdoke (#10) üzenetére


Ronin
aktív tag

Nem tudod véletlenül, hogy hol lehet kapni?

(#13) neduddki válasza Ronin (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aktiv hasznalat mellet a 100GB folott wd is inkabb 55-60 fok mint 47 lagalabbi a nalam jartak smart szerint! aze kivancsi lennek egy ijjen dogre!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) Ronin válasza neduddki (#13) üzenetére


Ronin
aktív tag

Még nekem sem volt szerencsém egy ilyen vinyóhoz!
Én is csak tesztekből ismerem. De egyből meggyőzött. Itt írták a 47 fokot.
Egyébként ez a példány 36GB-os, ami nekem bőven elég lenne.

(#15) Tibisz válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Honnan veszed, hogy a WD a világ legjobb vinyómárkája??? Azért mert neked az van, még nem jelenti azt, hogy a többi nem jó! Arra pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy mi okból melegednének kevésbé a SATA vinyók, mikor csak az elektronika egy kicsit más?
Ennyi fantasztikus információt! :O

(#16) neduddki válasza Ronin (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja elnezest el votlam tevedve, en 360GB-ra aszocialtam! :-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) PaladiN válasza neduddki (#16) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Pill. nemtom hol kaphatnál 360 Gb-os wincit, de szólj ha megtudod :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#18) tothjozsef válasza PaladiN (#17) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Gondolom ezért csodálkozott!

(#19) cyberdoom


cyberdoom
tag

hát a 300GB határt már elérték. csak kár hogy 5400rpm-el...... :(

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#20) _Volkovy_ válasza cyberdoom (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szerintem 7200rpm-en nincs cucc ami le tudná hűteni..

(#21) cyberdoom


cyberdoom
tag

Létezik az hogy már van 100GB/tányéros megoldás ?! És ebből van 3 ? Vagy beletettek 6Db 50GB-osat ??? Azé a 100Gb/tányér az meleg ! :) persze a 300Gb hddről van szó..... szerintem 6db nem igen fér bele ! hacsak nem magasabb a hdd az átlagnál. de nem hiszem. azért jól elbeszélgetek itt magammal :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd360 raptor sata (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.