Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) betpsol


betpsol
újonc

Tegnap vettem egy Wayteq 700 qci tabletet. BORZASZTÓ. Őszintén szólva nem tudom eldönteni, hogy hibás vagy ennyire rossz. Konkrétan a 2 éves alcatel telefonom 1 maggal gyorsabb, mint ez néggyel. A swipe (seprés) egyszerűen nem működik a tabon, nem görgeti a képernyőt szinte semeddig. A képernyőváltások akadnak. Sajnos voltam olyan hülye, hogy elhittem valami gyengeelméjű fórumozónak, hogy a fólia tehet róla, így már vissza nem vihetem, mivel leszedtem. Egy mosogatószivacs puha felével megtöröltem erre összekarcolódott a felület, a telefonomon ugyanezt 10x megpróbáltam semmi karc, pedig nem gorilla-glass!!! Egyszerűen nem hittem el, de ottmaradt rengeteg karc a szivacs puha felétől, szóval teljesen esélytelen visszavinni.

Azért kezdtem ezt a topicot, hogy mások is hozzászóljanak, és megtudjam, hogy az enyém hibás, vagy másé is ilyen gagyi-e, és ha igen, akkor erre figyelmeztessük utastársainkat is!

Ami nagyon érdekel az a swiping. Tényleg nálatok is ilyen? Az én androidjaimon csinálok egy söprést, és jó sokáig fut a képernyő, a 700QCI-n meg amint leveszem az ujjam a képernyőről megáll. Próbáltam neten rákeresni, de ilyen hiba egyszerűen nincs a neten, vagy én nem találom. Gondolom ezt sem lehet beállítani, csak főzött ROMban, persze én arra gyanakszom, hogy direkt állították ilyenre, hogy kevésbé legyen feltűnő, hogy mennyire gyenge minőségű.

Előre is köszi a válaszokat.

(#2) korcsillio


korcsillio
őstag

Attól hogy levetted a fóliát(szerintem) vissza viheted 3 napig(ha neten rendelted 8 nap)és visszakapod a pénzt vagy hozol másikat.

[ Szerkesztve ]

(#3) betpsol válasza korcsillio (#2) üzenetére


betpsol
újonc

köszi, de akkor odaadják másnak, és a karcok miatt ezt nem venné be a gyomrom

(#4) korcsillio válasza betpsol (#3) üzenetére


korcsillio
őstag

Fólia nélkül nem hinném hogy újra kiteszik.Én tuti vissza vinném.

(#5) betpsol válasza korcsillio (#4) üzenetére


betpsol
újonc

köszi, más is ezt tanácsolta, holnap megpróbálom, de sztem, ha nem estek a fejük lágyára nem fogják visszavenni. Egyébként ez megdöbbentő, hogy a fólia levevése után egy steril mosogatószivacs és egy mikroszálas törlőkendő ilyen károkat okoz benne. Most megint kipróbáltam a telefonom képernyőjén ugyanezeket. Már szinte dörzsöltem, egy fél karc nem keletkezett.

Ennek ellenére érdekelne mások véleménye is a készülékről, mert semmilyen online tesztet nem találtam róla. Az antutu pontszáma 97xx lett, ami 4magoshoz képest igen gagyi sztem.

Azt is jó lenne kideríteni, hogy mi a készülék eredeti neve (RAMOS?) és cikkszáma, hátha a wayteq-esnél van jobb ROM rá.

Ha van/volt valakinek ilyen gépe, akkor szóljatok hozzá! Köszi.

(#6) korcsillio


korcsillio
őstag

végül mi lett a sorsa?

(#10) skori12345


skori12345
újonc

Sziasztok, én is vettem egy ilyet

WAYTEQ 700 qci

2014.02.19-én és katasztrófális, fagy, lassú, pedig semmit nem telepítettem rá.. tök szűz és kevés progival is akad, fagy.
Tegnap bementem egy áruházba (madaras tészkó)... és a fele ennyibe kerülő cuccok ehhez képest iszonyat sebességet produkáltak. pedig azokon 15-20 progit direkt meg is nyitottam.
Nézzétek a videót.
http://www.youtube.com/watch?v=zkCh-tHUVFA

Ma visszaviszem ahol vettem az extreme digibe.

[moderálva]

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#11) skori12345 válasza skori12345 (#10) üzenetére


skori12345
újonc

Sziasztok. Visszavittem a wayteq xtab-700qci -t az extreme digibe. Akiknek ezúton is köszönet, mert szó nélkül visszavették a gépet. A cserével kapcsolatos tapasztalataim alapján maximálisan ajánlom mindenkinek őket, komolyan !!!
Mielőtt 'kicserélték', kértem, h egy másik u.i-t kipróbálhassak... az is ugyanilyen 'gyengeségeket' produkált. Úgy, hogy szerintem egy rossz széria. Azt nem állíthatom, hogy az összes többi wayteq tab is ilyen gagyi, de ez... Nos a próba után, kértem inkább egy másik típust, amit szintén szó nélkül kicseréltek (árában természetesen). Egy Prestigo multitab pro duo 2-t vettem. Felbontásra u.a., de nincs hdmi. Mondjuk én a wayteq -nél sem használtam, Hiszen ezeknek a taboknak szerintem pont az az előnye, hogy 'mobilak'...stb. gépelésnél sem akad. Ehhez viszont volt gyári tok. 1-2 kábellel kevesebb. Tehát a wayteq szerintem egy jó 'paraméterekkel' rendelkező gép (4 mag, hd screen, ..stb), de egyáltalán nem tudja a teljesítményt hozni, még jóval gyengébb kategória szinten sem.
+Engem még a wayteq xtab-700qci ben 1 dolog zavart, hogy 'túl' vékony. így olyan mintha minden pillanatban ki akarna esni a kezemből.
Amúgy tényleg lehet, hogy a többi termékük jó, pl a wayteq xtab-79qci vagy a wayteq xtab-70qci, wayteq xtab-70dci , de a 700-as qci az szörnyű.
A bizonyíték ismét:
http://www.youtube.com/watch?v=zkCh-tHUVFA

[ Szerkesztve ]

(#12) janos1988 válasza betpsol (#1) üzenetére


janos1988
addikt

Én is csalódtam benne és tényleg ilyen szar. Sokan is panaszkodnak rá. De ha megnézed a hivatalos fórumát, ott láthatod, hogy készülőben van egy frissítés rá. Talán a merészebb álomban meg hátha kijön rá a KitKat...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) janos1988 válasza janos1988 (#12) üzenetére


janos1988
addikt

Elérthető a frissítés. Végre...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) csusza` válasza janos1988 (#13) üzenetére


csusza`
senior tag

Szia!

És mik a tapasztalatok így, most?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#15) zsoltyy válasza csusza` (#14) üzenetére


zsoltyy
tag

Nálam sokkal jobb lett. Bár nem netezek rajta, arról nem tudok nyilatkozni, de az akkuidő jobbnak tűnik. Lehet normálisan írni, bár némi akadás időnként tapasztalható. A play áruház is pörgősebb. Jobb lett, de még lehetne rajta csiszolni. Remélem megteszik.
Titkon reménykedtem egy KitKat-ben ha már upgradelünk, de nem lett sajna.

(#16) S.Feri válasza csusza` (#14) üzenetére


S.Feri
őstag

Sokkal gyorsabb lett és használhatóbb így a készülék.
De még mindig lassú sok esetben, várni kell a progiknál, mert még mindig van minimális akadás.
Böngésző is pl. bezárásra nem mindig reagál elsőre...
Összességében használható teljesen, de van nála jobb vétel a piacon...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#17) kicsijoe70


kicsijoe70
csendes tag

Sziasztok.Tud valaki segíteni?A gyári eredeti szoftvert keresem xTAB700 qci tablethez.Mert a gyártó közzé tett egy szoftverfrissítés,de nem csináltam biztonsági mentést és így nincs meg. :W

(#18) S.Feri válasza kicsijoe70 (#17) üzenetére


S.Feri
őstag

Sajna én sem mentettem, de talán a wayteq fórumon tud valaki segíteni.

Az akkuidőről mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#19) kicsijoe70 válasza S.Feri (#18) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

valamivel jobb lett,de nem nagy a változás.
a wayteq fórumon sincs segítség az meg teljessen halott forum.

(#20) S.Feri válasza kicsijoe70 (#19) üzenetére


S.Feri
őstag

Ahogy nézem ez is, nem sok ilyen tab lett véve...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#21) zsoltyy válasza kicsijoe70 (#19) üzenetére


zsoltyy
tag

Én feltettem a firomi féle verziót. Ez már azért jobb, mint a gyári. Rootolt is.

[link]

(#22) S.Feri válasza zsoltyy (#21) üzenetére


S.Feri
őstag

Meglátjuk, én most visszavittem gariba, hogy javítsák meg. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#23) kicsijoe70 válasza zsoltyy (#21) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Helló az miben más mint a gyári szoftver?más a felhasználói felület vagy gyorsabb stabilabb?

(#24) S.Feri válasza kicsijoe70 (#23) üzenetére


S.Feri
őstag

Gyorsabb, +1giga memo van lekülönítve a rendszernek.
Jól ki van okoskodva.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#25) S.Feri válasza kicsijoe70 (#23) üzenetére


S.Feri
őstag

Ajánlom Firomi szoftverét, gyors, átcsoportosított 1GB memóriát az SD-ről a belső tárhelyre, komoly fájlrendszer védelmet kapott (bármely program megpróbál hozzáférni a rendszer fájlokhoz, engedélyt kell kapnia hozzá) s az Ibis Tweaks nevű programmal optimalizálni lehet az erőforrásokat, illetve változtatni telefon és tablet kezelőfelület között.Van benne proci tuning és videókártya tuning is.

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26) zsoltyy válasza kicsijoe70 (#23) üzenetére


zsoltyy
tag

És az értesítősáv is felül van, ahol az eredeti gyári 1.kiadású szoftverben van. Amúgy pörgősebb lett a gép és nem zuhan magába a Play áruház.
Persze csodát ne várjál. Érthetetlen mitől ilyen gyenge teljesítményű ez a tablet. Az 1 magos 1GHz-es 512 MB-os MyAudio 708w-m nem szerencsétlenkedett ennyit.

(#27) kicsijoe70 válasza zsoltyy (#26) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Hali.és,hol lehet ezt a szoftvert elérni?

(#28) S.Feri válasza kicsijoe70 (#27) üzenetére


S.Feri
őstag

A wayteq erről a tabletről szóló fórumtémájában.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#29) kicsijoe70 válasza S.Feri (#28) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Firominak több hozzászólása van a fórumon.Több link melyik az?gondolom nem magyar a szoftver?

(#30) S.Feri válasza kicsijoe70 (#29) üzenetére


S.Feri
őstag

Ez itt az.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#31) zsoltyy válasza kicsijoe70 (#27) üzenetére


zsoltyy
tag

Vagy ott a link a #21-es hsz-ben.

(#32) kicsijoe70 válasza zsoltyy (#31) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Helló ezt a firomi cuccot,hogy kell telepíteni?Utána,hogy fog kinézni a kezelőfelület?

(#33) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!

tegnapi nap folyamán sikerült szeret tennem erre a vitatott "csodálatos" készülékre.
kezdetben engem is hagyott valami hiányérzetet a dolog, hogy egy 4 magos, 1 gigás gép ennyire lassú tud lenni. (főleg ha telefonomhoz hasonlítom, ami szintén 4 mag, 1 giga ram [desire 500])

4.2.2-es rom volt rajta gyárilag.
amit sikerült kihámoznom a dologból, hogy használhatóvá (-tóbbá?) tudjam varázsolni az eszközt, a firomi romot kellett felraknom rá. a rom tud magyarul, ha ez valakinek fontos.
a telepítése borzalmasan egyszerű (hál' istennek):
1. wayteq-es gyári 4.2.2-es rom leszed
2. kitömörít, ebben van a program (tools mappa-> setup telepít), amivel a számítógépen keresztül fel lehet tölteni/cserélni lehet a romot
3. firomi rom letölt, kicsomagol
4. a rom csereberélő tool elindít, a firomit betallózod, feltöltöd

linkek:
wayteq fórum

android fórum

[ Szerkesztve ]

(#34) kicsijoe70 válasza Rocko (#33) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Ez ugyan az ami a Wayteq oldalán is elérhető?Mert,ha igen az semmit nem ér.

(#35) kicsijoe70 válasza Rocko (#33) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

wayteq700qci by firomi.fw nevű fájlt kell be tallózni?

(#36) Rocko válasza kicsijoe70 (#35) üzenetére


Rocko
tag

melyik nem ér semmit?
igen.

egy kis update: miután letörötltem a faszbuk alkalmazást, messzendzserestől, illetve a skype-ot, jóval használhatóbb lett az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#37) kicsijoe70 válasza Rocko (#36) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

szoftvert a mit a wayteq rakott fel a saját oldalán.az nem ér semmit.
Akkor azt a fájlt kell be tallózni?

(#38) Rocko válasza kicsijoe70 (#37) üzenetére


Rocko
tag

igen.

(#39) kicsijoe70 válasza Rocko (#38) üzenetére


kicsijoe70
csendes tag

Ez klassz cucc köszi.

(#40) Rocko válasza kicsijoe70 (#39) üzenetére


Rocko
tag

örülök, hogy tetszik. tényleg sokkal jobb a firomi-féle cucc mint a gyári update...
érdemes nézni a wayteq fórumot, amit lentebb linkeltem. firomi írta, hogy lehet lesz újabb romja.

(#41) Wesder


Wesder
félisten

Sziasztok :) firomira busyboxot telepítettem, ami törölt olyan dolgokat, ami miatt nem megy a wifi meg az usb rèsz :/ szervízben memória cserèt írtak rá, ez mit jelent?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) S.Feri válasza betpsol (#1) üzenetére


S.Feri
őstag

...

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#43) ANOka válasza Rocko (#40) üzenetére


ANOka
őstag

Van már még frissebb firomi firmware?
Mert én az általad belinkelt fórumon nem láttam. (Lehet, hogy én vagyok vak!)

(#44) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Jó reggelt!

Asszony kapott egy ilyen tabletet és kinézett hozzá érintöceruzát. Használható, tehát kompatibilis ezzel a kijelzövel? Ezt a részét nem ismerem, nem foglalkoztam eddig tablettel. Erre gondolt.

Köszi!

(#45) S.Feri válasza SparrowHUN (#44) üzenetére


S.Feri
őstag

A link nem igazán dolgozik, talán a legegyszerűbb elugrani kipróbálni.
Esetleg a wayteq oldalon a fórumon rákérdezni, ott hamarabb kaphatsz pontos választ kérdésedre.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#46) bcsabesz85


bcsabesz85
csendes tag

Üdv!
Egy ilyen tab vásárlását tervezem. Az unokaöcsémnek lenne, viszont ő csak horvátul beszél. A kérdésem az lenne, hogy a nyelvválasztásnál lehet-e horvát nyelvet választani?
Ha nem, akkor a firomi féle rom-ban van-e horvát lokalizáció?

(#47) S.Feri válasza bcsabesz85 (#46) üzenetére


S.Feri
őstag

:F

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#48) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Tavaly karácsonyra Anyukám kapott egy ilyen xTAB 700 QCI táblagépet.

Kb 1 hónapig semmi gond nem volt vele, azóta viszont csak a gond van vele. Most gondolkozunk, hogy visszavisszük még garanciális időben, hátha tudnak vele kezdeni valamit. Nem tudom érdemes-e. Ami használva van rajta: Facebook, Facebook messenger, gmail, és a gyári böngésző, ha a facebook átirányít. Más nem.

A gyártó oldaláról letöltöttem a frissítést és feltettem. Android verzió: 4.2.2 Kernel verzió: 3.4.0+liuwei@srv-fw-compile3#1

A hibajelenségek:
- Facebook behal, törölni kell az alkalmazást és újratelepíteni.
- Wifi behal, resetelni kell a gépet. Hetente 4-5-szer
- előfordul, hogy gépelésnél össze vissza ír mindent
- Facebook vagy Wifi nem működik, megpróbálom újraindítani a gépet, de nem indul újra. Recovery menü és reset

Szinte minden nap van gond a géppel.

Mit csináljunk? December végéig még garanciális a készülék.

(#49) S.Feri válasza kisspepe (#48) üzenetére


S.Feri
őstag

Vissza kell vinni, minél hamarabb annál jobb. :)
Az újakkal már semmi gond nem szokott lenni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#50) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok került hozzám is 1 db készülék hibásan túlmelegedett, ez egy sima grap paddal megoldható a proci és az alu hátlap közötti rés kitöltésével. Sokat segít a stabilitáson is:

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.