Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Wayteq xTAB-S7

Hozzászólások

(#1) kayman


kayman
senior tag

Kijelző 7" TN, 1024 x 600 px, 5 pontos kapacitív multi-touch
Processzor ATM7029, Quad-Core Cortex A9 1.3 GHz
Memória 8 GB ROM, 1 GB DDR3 RAM
Memória bővítés MicroSD kártya támogatás (max. 16 GB)
OS Android Jelly Bean v4.2 Google Play szolgáltatásokkal
WiFi 802.11 b/g/n
Szenzorok G-szenzor
Kamera 0.3 megapixel, előlapi
Tv-kimenet Mini HDMI
USB csatlakozás USB 2.0
Hang Beépített hangszóró, Mikrofon, 3.5mm fülhallgató kimenet
Méret 182.8 x 120 x 9.9mm
Súly ~320 g
Akkumulátor Lithium, 3,7V 3000mAh
Extrák USB OTG funkció, FullHD videó lejátszás, hangszín szabályzás

Napokban vásároltam egy ilyen kis szépséget, mert a tv-m nem smart-os és szerettem volna felokosítani.
Emiatt fontos volt a hdmi és hogy online filmnél egy 720p felbontás ne jelentsen gondot. Ezt tudja is.
Képernyője alap, szép a képe de a betekintési szöge átlagos. (Nem egy IPS) De ha egy ember szemből nézi, akkor hibátlan.

A 4 magos proci és a Vivante GC1000 grafikus chip szépen teszi a dolgát.

A készülékház igényes, anyagában színezett. A festett társaihoz képest nem lesz kopott, max karcos.

Előre telepítve volt rajta egy MX Player Pro videolejátszó, egy WayteQ Táblamagazin és egy MindigTV alkalmazás.

A csomag része a készülék mellett egy OTG kábel, töltő (nem usb, de a készülék tölthető usb-n is) és egy usb kábel.

Tesztjeim alapján a videólejátszás tökéletes rajta (akár online, akár belső vagy külső usb memóriáról)
Két hangszóró van benne, de nem túl hangos. Én egy Genius SP-i160 fehér akkus hangszóróval teszteltem, azzal tökéletesen marad a mobilitás és kellő szintű lett a hangerő.

Gyártó oldala a termékről ->

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#2) kayman


kayman
senior tag

Ha valaki ilyen eszköz vásárlásán gondolkodik, akkor szívesen lefuttatok neki egy valamilyen tesztet.
Egyenlőre még nem láttam sehol róla sem írott, sem videó tesztelést.

HyperTransport az úr!

(#3) kayman


kayman
senior tag

Perpillanat az edigitálon akciós áron kapható :C

HyperTransport az úr!

(#4) Redlight2


Redlight2
tag

Mondjuk egy AntuTu benchmark v3.3.2 verziót? Rokee 6345 összpontszámot ért el, ebből a GPU 2496 pont.

Meg ha nem fáradtság , akkor pár nagyobb játékot ki próbálnál? Modern Combat 4, GTA Vice City, Real Racing stb :) Persze csak ha van lehetőséged rá.

(#5) kayman válasza Redlight2 (#4) üzenetére


kayman
senior tag

Kb 1 óra múlva lesz időm erre, utána posztolom az értékeket :K

HyperTransport az úr!

(#6) motoflug


motoflug
őstag

Valaki,aki próbált játékokat a gépen, írjon pár sort az eredményről. :R

(#7) Redlight2 válasza kayman (#5) üzenetére


Redlight2
tag

Várós :))

(#8) kayman válasza Redlight2 (#7) üzenetére


kayman
senior tag

4.2 van a marketben, azt tettem fel. Már fut :)

HyperTransport az úr!

(#9) kayman válasza kayman (#8) üzenetére


kayman
senior tag

HyperTransport az úr!

(#10) kayman válasza Redlight2 (#4) üzenetére


kayman
senior tag

Úgy nézem videóteljesítményben azonosak, prociban erősebb lehet az össz teljesítmény alapján.
Bár kellene egy Rokee tulajt is megkérni egy ilyen tesztre.

HyperTransport az úr!

(#11) Redlight2


Redlight2
tag

egész jó :D köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#12) kayman válasza Redlight2 (#4) üzenetére


kayman
senior tag

Ezek a nagyobb jatekok honnan tolthetek le? Market?

HyperTransport az úr!

(#13) motoflug válasza kayman (#12) üzenetére


motoflug
őstag

Aham. Pl. Dead trigger 2.

(#14) Redlight2 válasza kayman (#12) üzenetére


Redlight2
tag

Nem tudom melyikek az ingyenesek :D

[ Szerkesztve ]

(#15) kayman válasza Redlight2 (#14) üzenetére


kayman
senior tag

Letöltök éppen egy Fast&Furious 6-os játékot, utána keresek valami fps-t is :K

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#16) kayman válasza motoflug (#13) üzenetére


kayman
senior tag

Szedi lefelé, kemény hogy 500Mb :)

HyperTransport az úr!

(#17) Redlight2 válasza kayman (#16) üzenetére


Redlight2
tag

a san andreas meg 2,2giga :D azon is néztem nagyot

(#18) kayman válasza kayman (#15) üzenetére


kayman
senior tag

A F&F az összekötő videóban kb 24 fps lehet, tehát szinte folyik a kép.
Garázsban autó forgatása és menet közbeni mozgások döccenő mentesek, autó csillanások és táj szerintem tökéletes.

Kicsit később a zombisat is lefuttatom.

HyperTransport az úr!

(#19) kayman válasza kayman (#18) üzenetére


kayman
senior tag

rajta maradtam a F&F 6-on :DDD

HyperTransport az úr!

(#20) motoflug válasza kayman (#19) üzenetére


motoflug
őstag

Hehe :DDD Függő ne legyél. Autósból szerintem az Asphalt 8/RR 3 lehet a mérvadó, ha a teljesítményt nézzük.

(#21) kayman válasza motoflug (#20) üzenetére


kayman
senior tag

A Dead trigger 2 High beállításokkal akadásmentes képpel jól irányítható.
Kicsit furcsa volt, mert sose játszottam fps-st érintőképernyőn.

Én meg vagyok elégedve a teljesítménnyel, valamikor kipróbálom a másik ajánlott autóst is. :C

HyperTransport az úr!

(#22) motoflug válasza kayman (#21) üzenetére


motoflug
őstag

:R Várjuk!

(#23) Redlight2


Redlight2
tag

egyre jobban tetszik :D a másik, otg-n a bill+ egér kezeléssel hogy a kicsike?

(#24) kayman válasza Redlight2 (#23) üzenetére


kayman
senior tag

Sima usb bill is elmegy otg-n? Még pendrive-on kívül nem kötöttem rá mást. Majd holnap...

HyperTransport az úr!

(#25) Redlight2 válasza kayman (#24) üzenetére


Redlight2
tag

Elvileg, csak lehet nem tud 0,5A nagyobb áram felvételű eszközt kezelni. Ha minden igaz még controllert is lehet rá kötni :D

(#26) kayman válasza Redlight2 (#25) üzenetére


kayman
senior tag

OTG hasít, billentyűzet rádugása után (Genius vezetékes usb) egyből kiírta jobb felül hogy válasszak a beviteló modok közöl. Egy apróság, hogy ha így használnám akkor beszereznék egy angol kiosztásút, mivel minden máshol van a HU kiosztásnál.

Egér (Genius vezetékes usb) rádugása után azonnal megjelent a kurzor és tökéletes funkcióval és sebességgel dolgozott.

Vezeték nélküli szettem nincs a teszthez, és egy aktív usb hubbal is ki fogom majd próbálni ha tudok egyet kölcsönkérni. Jó lenne ha úgy tudna működni a 2.5 külső 320as winyóm is. Ami enélkül csak kattog...

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#27) ozigyu


ozigyu
csendes tag

Én is vettem a múlt héten egy s7-est, de nem tetszett a betekintési szöge, ezért visszavittem a boltba és SAJNOS kihoztam egy 700qci-t. :W
Nem tudom, hogy ez alapból ilyen szar vagy kifogtam egy szar példányt, de az Antutu teszten csak 9800 pontot tud.
A Quadrant benchmark teszten is csak 2900-et.

kayman nem csinálnál az s7-en egy Quadrant benchmark tesztet, hogy legyen összehasonlítási alapom?

(#28) Redlight2 válasza kayman (#26) üzenetére


Redlight2
tag

Köszönöm, hogy megnézted. Azt hiszem meg van a nyerő tab öcsém szülinapjára :))

Nagyon jó kis gép ez, csak leszóltak itthon a kijelzője miatt, hogy kicsi a felbontása. Szerintem meg pont előnyére fog válni játékoknál :)

(#29) kayman válasza ozigyu (#27) üzenetére


kayman
senior tag

HyperTransport az úr!

(#30) kayman válasza Redlight2 (#28) üzenetére


kayman
senior tag

Szerintem jó ez a 7", én is 8-asban gondolkodtam előtte, de meg vagyok vele elégedve.

HyperTransport az úr!

(#31) kayman válasza Redlight2 (#28) üzenetére


kayman
senior tag

http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=V%C3%A1s%C3%A1rt%C3%A9r&id=00000887&csoportid=00000002

Ma kiprobaltam egy Genius tablet tok-billenyuzet kombinaciot. 3000 huf es szinten tokeletesen vitte. Ha lesz melom, akkor veszek is egyet...

HyperTransport az úr!

(#32) ozigyu válasza kayman (#29) üzenetére


ozigyu
csendes tag

Köszönöm

(#33) kayman válasza ozigyu (#32) üzenetére


kayman
senior tag

Ahogy nézem akkor a tiéd gyengébb prociban (lehet hiba miatt), de erősebb a videókártya benne?

HyperTransport az úr!

(#34) Redlight2


Redlight2
tag

Szinte ugyanaz a 2 tab. Csak 700qci-nek IPS panellal szerelet 1280*800 px felbontású kijelzője van. Az s7 meg újabb model. Játékoknál viszont előnyösebb , hogy alacsonyabb a felbontása , ezért is az s7eset néztem ki öcsémnek...úgyis sokat fog rajta játszani :) Viszont magamnak már lehet inkább az IPS kijelzőt preferálnám ;]

(#35) kayman válasza Redlight2 (#34) üzenetére


kayman
senior tag

Én is sokat töprengtem az IPS lehetőségén, de mivel egyszerre úgy sem fogjuk húszan nézni, így szemből ez is tökéletes. Nem mellesleg ennél a képméretnél szerintem jobb az 1024, mint az 1280 :B

HyperTransport az úr!

(#36) kayman


kayman
senior tag

Ma rádugtam hdmi-n a 40" Samsung tv-re és azon is akadás mentesen tolta a képet.
Lehet hogy nem volt full hd (biztos csak a saját felbontását tudja ráküldeni), de élvezhető volt.

Kipróbáltam a Fast & F. 6-ot is :


HyperTransport az úr!

(#37) kayman válasza kayman (#36) üzenetére


kayman
senior tag

A Samsung telót kézben tartva sikerült a felvétel, élőben szebb volt. De a folyamatosság talán látszódik, na meg ennyiért mit is várunk :P

HyperTransport az úr!

(#38) kayman válasza kayman (#37) üzenetére


kayman
senior tag

(#39) kayman


kayman
senior tag

Mindkét esetben furcsa az irányítás, az autósnál jobb látni a gombokat a tabletet nézve.
Az fps játszhatóbb tv-n is.

Remélem ezzel minden kérdést megválaszoltam :C

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#40) kelzsoca válasza ozigyu (#27) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem árt szem előtt tartani, hogy az S7-ben egy 1024x600-as kijelző került, szemben a 700qci-vel ahol egy 1280x800-as panel került, tehát nem érdemes ilyen módon összehasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#41) kayman válasza kelzsoca (#40) üzenetére


kayman
senior tag

Igaz, a videokártyának több pixelt kell ellátnia :K

HyperTransport az úr!

(#42) Boborján9


Boborján9
csendes tag

Az edigital vásárlói hozzászólásaiban annyira lehúzzák, hogy mintha nem is ugyanerről a termékről lenne szó, mint ebben a fórumban.
http://www.edigital.hu/WiFi_tablet/WayteQ_xTAB-S7_tablet_feher_%28Android%29-p374829.html
Tudok kompromisszumot kötni, de amiket edigitalon írnak az már sok:
"már az ikonok mozgatása is szaggat"
"az érintő képernyő lassan vagy szinte nem is reagál"
Valaki nem mond igazat?
Kayman fórumtárs által belinkelt videók meggyőzőek voltak és teljesen cáfolják a lehúzós kritikákat.
:F

(#43) kelzsoca válasza Boborján9 (#42) üzenetére


kelzsoca
félisten

A konkurencia szokott ilyen módon "érvényesülni" ezzel szemben kayman fórumtárs, egy valós tulajdonos, mindenki -e szerint döntse el, hogy milyen hozzászólásoknak hisz. :)

https://vertigostore.eu

(#44) kayman válasza Boborján9 (#42) üzenetére


kayman
senior tag

Bekapcsolas utan vannak lassulasok, mire lecsekkol minden fiokot. Utana egesz jo. Neha a telomat gyorsabbnak erzem. Lehet ennek is kene egy szoftverfrissites, mint a hogy neztem az osszes tobbi wayteqnel...

HyperTransport az úr!

(#45) Redlight2 válasza Boborján9 (#42) üzenetére


Redlight2
tag

Ha megnyugtat, az LG l9 II-m csak 3ezer ponttal hoz többet antutuban és az is a grafikus mag miatt szinte (asszem 2x annyi pontot kap rá mint az s7). Ami úgy gondolom inkább csak játékoknál érzékelhető, a többi általános dologhoz a processzor kell (javítsatok ki ha tévedek :U ). Abban pedig kb egy szinten vannak. Ha akad is probléma az valószínű szoftveres lesz. Persze egy 25ezer forintos terméktől ne várjon csodát senki szerintem, előfordulhat h valóban pixelhibás vagy nem érzéke az érintő panel. Erre meg csak annyit, hogy a zsír új 2 hónapos 55ezres samsung monitorom is pixelhibás lett... :DD Én már megrendeltem iponról, remélem nem lesz problémás..ha meg igen bízom benen kicserélik.

(#46) Boborján9 válasza Redlight2 (#45) üzenetére


Boborján9
csendes tag

Pár napra azután hogy átvetted, írhatnál néhány sort az általános felhasználói élményről A 3D játékok engem nem érdekelnek. Minden más igen: wifi rendben van-e, gördülékeny-e a böngészés, érintésre megfelelően gyors-e a reakció, aksi üzemidő, lefagyott-e.
Egyszóval, hogy megerősíted-e a fórum eddigi pozitív véleményét. :K

(#47) kayman


kayman
senior tag

Új hírek, a készülék megállt. Be sem lehet kapcsolni, a betöltődésnél nem megy tovább. Bármit csináltam az elmúlt 3 napban, a vége az volt hogy ebben az állapotban a lemerülésig be sem tudtam lépni a rendszerbe.
Jelenleg dobozban van, viszem vissza a boltba.

Elolvastam pár tesztet és pl egy navon raptor 7-hez képest harmad, negyed a teljesítménye. Antutu teszt konkrétan a fele pontban, pedig abban 1280as kijelzőt kell meghajtania.

Kíváncsi leszek a garanciális ügyintézésre, még ha meg is tudják csinálni, akkor is a sebessége biztos hogy hagy kívánnivalót maga után. Közben volt a kezemben pár tábla és az enyém dög lassúnak lett nyilvánítva.
Eljutottam arra a pontra, hogy nem ajánlom...

HyperTransport az úr!

(#48) l.skywalker válasza kayman (#47) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nábázze, éppen az írásodon felbuzdúlva vettem tegnap egy ilyen készüléket a páromnak, hogy végre ne a netbook-ot kelljen nyomkodnia, pont ma reggel hozták ki. Erre másfél órára rá a tiéd meg megáll :D

Körül tudnád írni mivel foglalatoskodtál a besz@rást megelőző időkben?

Én is be fogok számolni róla, hogy miként alakult a használat, nálunk női kézben - Facebook, Gmail és Netezés mellett.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#49) Redlight2 válasza kayman (#47) üzenetére


Redlight2
tag

az szép, holnap érkezik meg elvileg nekem :D bár msot h így mondod lehet elgondolkozom egy Navon Predator 7-esen..árban egál a kettő

(#50) kayman válasza l.skywalker (#48) üzenetére


kayman
senior tag

Este kikapcsoltam, reggel bekapcsolásba belefagyott. Rendszert próbáltam egész hétvégén kinyerni belőle, de mivel nem jutottam dűlőre így bevittem a szervizbe. Majd kapom az sms-t.

HyperTransport az úr!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Wayteq xTAB-S7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.