Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wav file-okat dvd-re? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szucsi


szucsi
őstag

Helló.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ha normál cd-audio (44100-as) file-okat kiír az ember dvd-re akkor mi a fenét kell csinálni, hogy lássa és lejátssza az asztali játékos?

Mert elvileg a formátumot ismeri, hiszen cédét lejátszik, a dvd-t ismeri, mert ugye dvd-játékos.

Lehet, hogy valahogy át lehet vágni a játékost? Más címkét adni a lemeznek stb?



[Szerkesztve]

(#2) PPeter válasza szucsi (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Nem lehet, mert ez így nem Audio CD lesz. Az Audio CD sem wav fájlok vannak (semmilyen fájl nincs rajtuk, logikai felépítésük teljesen más, mint egy adatlemezé), és attól még, hogy a forrásnak használt wav állományokból kiírsz egy adat DVD-ROM lemezt, még nem fogja lejátszani hanglemezként az asztali DVD-d.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) L3zl13 válasza szucsi (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A CD-audió egy szabványos formátum. Az adat DVD meg egy másik szabványos formátum.
Az asztali lejátszó hiába ismeri külön külön mindkettőt, nem tud belőlük összekombinálni egy új szabványt.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) [w] válasza szucsi (#1) üzenetére


[w]
őstag

amire te gondolsz az a dvdwav és dvdmp3 szabvány, amit némely lejátszó már kezel. utána kellene járnod, hogy a te játékosod ismeri-e ezeket és ha igen, akkor lehet próbálkozni, egyéb esetben nincs értelme. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) PPeter válasza [w] (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek mondvacsinált szabványok, a ''dvdwav'' meg a ''dvdmp3'' sima adatlemezek DVD-re kiírva, PCM WAV vagy MP3 állományokat tartalmaznak, de semmilyen hivatalos specifikáció nincs, hogy ezt miért vagy miképp kellene támogatni az asztali lejátszóknak. Tehát ha veszel is most egyet, ami erre képes, könnyen lehet, hogy két év múlva egy darabot sem találsz, ami ebben a formában megeszi majd az adatlemezeidet és akkor írhatod át valami olyan formába HighMAT, WMV, WMA, ami talán megmarad és széleskörben elterjed a gyártók között.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) L3zl13 válasza PPeter (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem az, hogy sima adatlamezek wav vagy mp3 fájlokkal, nem feltétlenül rossz, még ha nincs is rá hivatalas szabvány.

Az adatlemez formátum szaványos. Az mp3/PCM wav szintén. Innentől annyi a kérdés, hogy könyvtárakat kezeli-e a lejátszó, ill milyen megkötésekkel.
Tulajdonképp ugyan az, mint az mp3-CD lejátszás ami már elég elterjedt. Ráadásul könnyű ilyet készíteni. Nem kell hozzá speckó progi stb.
Szvsz még jobb is mint 100 nem elterjedt spec. audió formátum közül találomra kiválasztani egyet, és reménykedni, hogy az fog elterjedni.

A probléma ez esetben szvsz nem a formátummal van, hanem azzal, hogy kevés lejátszó támogatja.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) [w] válasza PPeter (#5) üzenetére


[w]
őstag

ez jogos, nem volt szerencsés szabványnak nevezni, a formátum talán már jobb.
a lényeg viszont változatlan: ha a játékos nem kezeli az adatdvd-t, akkor teljesen mindegy milyen formátumban van megírva :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8) szucsi


szucsi
őstag

Valami átnevezéses trükk, hogy a játékos ultra oversize CD-nek észlelje? :D

Komolyan, nem is értem, miért nem kompatibilis a kettő egymással. Mennyi sok szép muzsika elférne egy helyen!

Reméljük valaki végre észbe kap és meghekkeli a rencert. :)

(#9) PPeter válasza L3zl13 (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Az adatlemez szokványos, de azért mégsem egységes, rengeteg buktató lehet a dologban, fájlrendszer(ek), fájlnév-megkötések, fájl-méretek, és magukon az állományokon belül is (MP3 tagek) lehet kavarás, a hangfáljok sajátosságairól (mintavételezés, bitráta, CBR/VBR stb.) nem is beszélve, tehát önmagában ez így nem nevezhető konkrét formátumnak.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) L3zl13 válasza PPeter (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De ezeknek a megkötéseknek nagy része már vonatkozik az mp3-as cd-kre is, az mégis elég elterjedt mostanra. Ha egy lejátszó támogatja az mp3-as CD-k lejátszását, azt valószinűleg egyszerű firmware upgrade-del rá lehetne venni az mp3akat tartalmazó adat DVD-k lejátszására. Sajnos ezt nem sok gyártó teszi meg. Ezért mondom, hogy ez inkább támogatás probléma, nem formátumbéli.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) PPeter válasza L3zl13 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Ok, értelek, de amíg nincs egységesen megfogalmazott követelmény, addig nem lehet igazán célformátumról sem beszélni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) L3zl13 válasza PPeter (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mivel szvsz az általános felhasználási terület a saját írt lemezek lejátszása lenne, szvsz ez nem olyan nagy gond.
És nagy valószinűséggel lehet olyan minimális követelményeket szabni, amelyekkel majd minden lejátszó elbírna (8.3 filenév, CBR, 192-es bitráta... stb.) ha valaki nagy kompatibilitási arányra törekszik.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) PPeter válasza L3zl13 (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Mondom, én értelek, lehetne követelményeket szabni, de senki nem szab. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) L3zl13 válasza PPeter (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem központi követelményekről beszélek. Hanem a user aki a lemezt készíti otthon (ha nem csak saját felhasználásra szánja, és fontos neki a kompatibilitás), akkor tud olyan lemezt készíteni amelyikkel az mp3dvd-t támogató lejátszók többségének nem lenne baja. (Lásd fentebb.)

Ha nem fontos neki a kompatibilitás más lejátszókkal, akkor nyilván olyanra írja, ami neki a legjobb, és a saját lejátszója még támogatja.
Tehát szerintem ez esetben nem olyan nagy gond, hogy nincs pontosan meghatározva szabvány. (Pl könyvtármélység, hosszú filenevek, id tagok, bitráta...)

Pl ha csinálok egy weboldalt, akkor azt optimalizálom bizonyos beállításokra. (átlagos felbontás, különböző böngészők, sebesség...) De ha csak egy web-es felületet használok cégen belüli felhasználásra, belső hálón, akkor nem kell foglalkozni annyira a sebességgel, használhatok olyan megoldásokat, amelyen nem mennek bármilyen böngészőn, bármilyen beállítással...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) erdoke válasza szucsi (#1) üzenetére


erdoke
titán

Itt párszor már körbefutottuk a témát, én is tanultam akkor egy-két dolgot.:P
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32501&arc=f[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#16) Flashy


Flashy
veterán

a legtöbb asztali dvd játékos helyből tud adat módba felírt mp3makat lejátszani, még a legolcsóbbak is. az nem jó úgy?

(#17) [w] válasza Flashy (#16) üzenetére


[w]
őstag

én ezt speciel nem tudom alátámasztani. (mármint a dvd-re írt változatot nem.)

az viszont tény, hogy általában az olcsóbb kivitelű, nem divatmárkás készülékek közül több olyan formátumokat is támogat (lásd pl. divx kódolás, stb.), amit agyonajnározott társaik nem.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#18) L3zl13 válasza [w] (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez sajnos így van. A nagy márkák nagyon konzervatívak az új formátumokat és extra funkciókat illetőleg. Pedig én Sony párti vagyok szórakoztatóelektronikában, de DVD lejátszóból nem azt vennék jelenleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) [w] válasza L3zl13 (#18) üzenetére


[w]
őstag

erre most mit mondjak? ha egyszer birkák vagyunk (jómagam is, nálam meg Samsung a nyerő), akkor úgy is inkább azt vesszük meg, nem? :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) Flashy válasza [w] (#17) üzenetére


Flashy
veterán

rendben, DVD-n tényleg nem biztos. csak az adat CD-n levő mp3 a biztos, igaz.
de elvileg van az audioCDhez hasonló audioDVD formátum. nem tudsz olyat írni? (nincs DVD íróm, nem tudom megnézni hogy miket lehet)

(#21) [w] válasza Flashy (#20) üzenetére


[w]
őstag

persze, audiodvd-t mintha valóban lehetne írni, de sztem az asztalik nagy többsége még azt sem viszi. megjegyzem én még soha nem próbáltam, de ez megér egy misét mindenképpen! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#22) [w]


[w]
őstag

tegnap megnéztem otthon, de sajnos a Nero egyik korábbi 5.5.akárhányas verziója nem engedett audiódvd-t írni. remélem ez csak a régi szoftver korlátja és a 6-osban már lehet.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23) PPeter


PPeter
addikt

Nem tudtok DVD-Audio lemezt írni, legalábbis Neroval biztosan nem. Ellenben lehet olyan DVD-Video lemezt kéezíteni, ami (kis helyigényű) állóképek mellett tárolja a hangot, PCM-ben vagy AC3-ban, viszont ebben az esetben is meg kell ejteni egy 44.1->48 KHz konverziót, valamint olyan DVD-Video szerkesztő programot kell használni, amivel lehet ilyen zejnés slide-showt készíteni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) PPeter válasza L3zl13 (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Nem védeni akarom a nagy márkákat, de a konzervatizmusuk sok esetben nem azért van, hogy veled kitoljanak, hanem azért, hogy a tisztázott, iparági megegyezésen alapuló formátumokat támogassák minél jobban.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) erdoke válasza PPeter (#23) üzenetére


erdoke
titán

A #15-ben adtam nekik egy linket, ott gyakorlatilag minden variációt kiveséztünk. Még egy kis anyázás is volt a DVD-Audio-val kapcsolatos félreértések miatt.:D

A legjobb aláírás a héten

(#26) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

a lenti linken van egy progi amivel audio cd-t lehet dvd-re írni. a dvd-n hagyományos vob és ifo fájlként jelennek meg. 6-7 audio cd-t felírsz, berakod a lejátszóba és hallgatod. nem rossz, de nincs sok értelme

[L]http://www.eximius.nl/[/L]

(#27) PPeter


PPeter
addikt

http://www.audio-dvd-creator.com/

Itt a legújabb verzió, épp a minap jelent meg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) Sutter_Cane válasza PPeter (#27) üzenetére


Sutter_Cane
tag

ahogy elnézem ez ugyanolyanazt csinálja mint ami én ajánlottam.

(#29) szucsi válasza Sutter_Cane (#26) üzenetére


szucsi
őstag

''de nincs sok értelme''

Hahh.

A 9 Beethoven/Mahler/Dvorák szimfónia egy (azaz 3) korongon.

Operahallgatás lemezcserélgetés nélkül.

Wagner 4 és fél órás zenedrámái fotelból felugrálás nélkül.

Öklömnyi vastag 4 CD-s dobozok kihajigálása a polcról.

Régóta várok már erre...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wav file-okat dvd-re? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.