Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Xalderon


Xalderon
tag

En vasarnap delben estem neki, aznap beleraktam 9 orat, meg tegnap is vagy 4-5-ot.

Mage-et inditottam, tetszik, hogy mennyire arrogans es felsobbrenduseg-komplexusos. :DD
Lvl 42-nel jarok, chapter 3 letudva.

Eddig tetszik a jatek, palyak adott chapter-en belul kicsit egyhanguak, viszont maga a jateko hangulatos es kifejezetten tetszik, hogy nem lehet csak ugy esz nelkul berontani a tomegbe, a bossharcok kimondottan jora sikerultek.
Kivancsian varom mi var ram lvl 50-et elerve.

(#52) ripla


ripla
őstag

Olyanokat olvasok róla, hogy akik a deluxe verziót rendelték elő (hamarabb kezdték), ők durván 20 óra alatt már ki is maxolták a játékot, endgame-el és maxos gearrel együtt.

Illetve ami nekem sem tetszik, hogy az ACT-ok mind ugyanazok a pályák, csak mindig máshonnan indulsz és másik irányba. Illetve hogy minden ACT-on belül a pályák ugyanolyan elemekből épülnek fel, minimális a változatosság. Azért ebből a szempontból a Diablo 3-at sajnos alig közelíti meg. Ez így sajnos tényleg elég harmatos, egy középszerű játéknak felel meg jelenlegi formájában. Pontozások alapján is ilyen 6/10 - 7/10 körül megy.

Szerintem az lesz, hogy megvárom azt a bizonyos Steam Summer Sale-t (3 hét múlva lesz), ezek után tippre ott már féláron fogják dobálni az emberek után. 15 ezret semmiképp nem adnék érte, olyan 7-8-at max.

[ Szerkesztve ]

(#53) Delávégá válasza ripla (#52) üzenetére


Delávégá
tag

Biztos hogy nem fogják féláron adni. Amúgy meg D3 se sokkal több. Egy seasont le lehet tudni ennyi idő alatt, talán picit több. Menetelés közben meg nem a pályát fogom nézni. Ez se D3-ban nem érdekelt se itt.

(#54) ProEvoFan válasza ripla (#52) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igazából egyedül az ign.com adott rá jó magas pontszámot.Konkrétan 8.7 pontot.
A legtöbb teszt arról szól amiről te is írsz.
Én jobban adok pár magyar gémer oldal véleményére, szóval várom a magyar teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#55) Ellia válasza ripla (#52) üzenetére


Ellia
addikt

Diablo 3 is hasonloan kezdte viszont ez most jelent meg az elozo meg 7 vagy hany eve.

Vannak hianyossagai, erezhetoen kevesebb penzbol is keszult, viszont a harc rettento fluid, ilyennel reg talalkozzam, ja es eleg rendesen megtud lepni a jatek a nehezsegevel.

Szo se rola nem tokeletes, de elvezetes lett. A 4 karakterbol 3 tok jo 1 olyan nah (a kozelharcos ember).

A 7 pont koruli ertek realis.

Amugy kulcsos oldalrol jo aron be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#56) reelc válasza ripla (#52) üzenetére


reelc
veterán

Sziasztok!

Elnézést az OFFért!
A Diablo 3 a kieggel, ha épp most vetted és csak a sztorit nyomod végig, gondolom olyan 10 óra körül lehet maximum az 5 Act. Már nem emlékszem rá nekem mennyi volt, rég volt, de vannak olyan Achievementjei, hogy minden Actot 1 óra alatt teljesíts, szóval 5 óra alatt a komplett sztorit. Ez elsőre senkinek sem fog menni, nagylelkűen számoltam dupla idővel.
Az endgame tartalom valóban később került bele, és nem éppen változatos.
- Actos bountyk, ugye limitált feladatszám, pályaszám.
- Rift és Greater Rift: elvileg valamilyen véletlenszerű (?) sorrendben adja be a pályákat a monsterekkel, de a helyzet az, hogy akár 2-3 óra játék során legalább 2x találkozhatsz ugyanazzal a pályával vagy folytatásával (ha az eredeti pálya több szintes a sztori módban). Ez kicsit megtöri a "sok pálya" és a véletlenszerűség illúzióját, mert megértem mi a véletlen, de hogy direkt találkozz rövid idő alatt ugyanazokkal a pályákkal? Ez egy idő után lehangoló lehet.

Eddig a legnagyobb szintű monotonítást a Hellgate: London c. játékban láttam, ismétlődő pályarészekkel, meg amiket mondtatok.

A Chaosbanenek milyen a felépítése? A klasszikus valahány act, és 3 nehézségi fokon?
Az endgame maxolást a legnagyobb nehézségre érted, vagy vannak endgame tartalmai?

(#53) Delávégá: egyetértek, talán 15% körül a max. talán a Steamen.
De most a Wingamestoreban a legolcsóbb. Kb. -20%. Nem tudom meddig, keress rá a neked kellő változatra!
Persze ez még nem a neked megfelelő ár, megértem, de hátha más belevág ennyiért!

[ Szerkesztve ]

(#57) Xalderon válasza reelc (#56) üzenetére


Xalderon
tag

En a Magnus edition peldanyomat ("Full extras" valtozat) a cdkeys oldalan vettem, ott most az alap verzio 23 fontert viheto, ami mar egesz barati ar. Igaz nem hivatalos Steam viszontelado az oldal, de annyi baj legyen.

Egy masik ilyen hely az instant-gaming oldala, ott meg 27 euro korul van, az elozohoz kepest ez is hasonlo ar.
Szinten nem Steam viszontelado. :DD

@ripla: FYI, a fenti oldalakon atszamolva kerul kb. 8300-8700 HUF-ba a jatek, amennyiben nem zavar, hogy nem Steam viszonteladok.

[ Szerkesztve ]

(#58) Xalderon válasza reelc (#56) üzenetére


Xalderon
tag

4 fejezet, mindegyik vegen egy-egy boss es van vagy 5-6 vagy meg tobb nehezsegi szintje.

Most fejeztem be az elso karakterrel a story-t lvl 45-on.
Nagy megelegedesemre az utolso boss dobott egy szep voros mellvertet.

Mentem ket exploration mode palyat gyorsba meg lefekves elott.
Ugy tunik, hogy ennel a storyban korabban mar szereplo palyakat tudod ujrajatszani ugyanazokkal az ellenfelekkel, csak mintha tobb lett volna az ellenfel (volt egy elit is, ilyennel a story soran meg nem talalkoztam) es erezhetoen jobb loot-tal: latvanyosan tobb gem esett.

Tobbi modot meg nem volt alkalmam kiprobalni, talan majd ma este sort keritek rajuk.

Ami meg feltunt es szamomra nagy pozitivum, hogy szinte mindegy, hogy milyen felszereles van rajtam, mind jol nez ki, egytol-egyig es orom ranezni a karakterre. (High elf mage).

A WH univerzumban mindennek egy jol definialt kinezete van es nekem ugy tunik ezeket a jatek hozza rendre. Nem csak a karakteremen velem ezeket a kulso jegyeket felfedezni, de chaos istenekhez tartozo kulonbozo lenyeken (az ellenfeleken) is.
Nevezzetek szentimentalisnak, de jo erzessel tolt el, hogy korabbi jatekokbol, regenyekbol visszakozonnek az ismeros dolgok/kinezetek. :P

[ Szerkesztve ]

(#59) ripla válasza reelc (#56) üzenetére


ripla
őstag

Először is le kell szögeznem, hogy még csak kipróbáltam a gamát, de tervezem megvenni!

Amennyit eddig én láttam a nehézségből, van very easy, easy, normal, hard, very hard és chaos 1-5 fokozatok.
Azt hiszem 4 Act van, de lehet tévedek.
Az endgame maxolást meg arra értem, hogy a HC arcok 20 óra alatt kifarmolták a játékból a maximálisan felvehető tárgyakat, miután végeztek a sztorival.
Az endgame abból áll, hogy ugyanazokon a pályákon ahol a Story Mode-ot viszed, idővel mehetsz 3 másik módban is, Boss Rush, Invasion, Expedition. A Boss Rushról tudok nyilatkozni, az a boss minden Act végén, őt lehet farmolni, a többit még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#60) ripla válasza Xalderon (#57) üzenetére


ripla
őstag

Cdkeys-ről egyszer vettem egy Destiny 2 kulcsot, azt a Battlenet elfogadta.
A Steam vajon elfogadná ezt amit írtál? :D

[ Szerkesztve ]

(#61) ripla


ripla
őstag

A greenmangaming-nél, akikben azért jobban megbízok, mert hivatalos viszonteladók, 32 font a Chaosbane alapverziója.
[link]

Ez kb. 40 dollár, ami kapásból egy tízessel kevesebb, mint az eddig ismert hivatalos ár. Szerintem ezt fogom megvenni, az oldal a legmegbízhatóbbak között van, és ez az ár nem biztos hogy egy leárazásban is kevesebb lenne, ez így most kapásból -21% kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#62) reelc válasza Xalderon (#58) üzenetére


reelc
veterán

Ezért licensz. :) Többek között.

Köszi neked & (#59) ripla-nak is a válaszokat!

(#61) ripla: Igen, a GMG legál, és amit linkeltem, a Wingamestore is legál.
Szürkéből (kulcsbolt) mindig saját felelősségre!

GMG-n fel vagy iratkozva hírlevélre? Most jött egy -5%-os kupon nem tudom mire lehet felhasználni. Szülinapi, tőlük. Ha nem vagy, iratkozz fel gyorsan, hátha adnak!

[ Szerkesztve ]

(#63) ripla válasza reelc (#62) üzenetére


ripla
őstag

Fel vagyok iratkozva mindenre. :)

(#64) ripla


ripla
őstag

A trade mikortól elérhető?

(#65) Ellia válasza ripla (#60) üzenetére


Ellia
addikt

Cdkeys-ről vettem, simán elfogadta (elég régóta veszek ott kulcsot, eddig sose volt problémám).

(#66) reelc válasza Ellia (#65) üzenetére


reelc
veterán

A Best buy játékos topikban sokszor előfordult már a téma.
A legfontosabb: tudtommal a legteljesebb legális kulcsbolt listát az isthereanydeal.com adja. Lehet kimaradt 1-2.
A többi szürke, mindenki saját felelősségére vásároljon ott. Mindegy, ki mennyire hangoztatja hány kulcsot vett szürkéből, mindig a vásárló felelőssége, megbízik-e az adott helyben? Elég ha egyet bebuksz.
A legveszélyesebb a G2A és társai amik piactérrel rendelkeznek és másik usertől veszed, nem boltból. Nem tudhatod, nem lopott bankkártyával vette-e a kulcsokat stb., és ha igen és bukik, visszaveszi a te kulcsodat is a kiadó. Nem érdekli kinek fizettél és mennyit, nem hivatalos hely, neki ebből nincs pénze. Akit bővebben érdekel, rákereshet, voltak már ilyen esetek.
Ezt nem vitának szánom, csak hogy legyen tisztában a dolgokkal aki nincs, és döntsön belátása szerint, ér-e párezer Ft-ot a rizikó. :)
A CdKeys ajánlását mástól is láttam már, hogy elvileg ők megbízhatóbbak, de majd eldönti mindenki magának.

[ Szerkesztve ]

(#67) Ellia válasza reelc (#66) üzenetére


Ellia
addikt

G2A-t már én is szívtam be, az volt a szerencsém, hogy csak pár eurós tétel volt csak...

(#68) Xalderon válasza ripla (#60) üzenetére


Xalderon
tag

Persze, mindketto, amit irtam Steam kulcsokat arul a jatekhoz. Egyebkent minden jatek eseteben fel van tuntetve platform es region cimszavaknal ikonokkal, hogy milyen kulcsrol van szo. Az ikonokra raviszed az egeret es ki is irja tooltip-ben szovegesen is.

Cdkeys-en eddig meg csak parszor vasaroltam, de jo ismerosom ajanlotta korabban, ezert mertem kiprobalni.
Most kestek a kulccsal, de korabban nem volt semmi gond, szerintem most is csak az lehetett, hogy ok is kesve kaptak meg a jatek peldanyokat.

Instant-gaming -en mar jopar jatekot beszereztem, veluk nagyon jo a tapasztalatom es gyakorlatilag tenyleg azonnal megkapod a kulcsot.

Edit:
Egyebkent reelc-nek termeszetesen teljesen igaza van, ezek szurke shop-ok, mindenkinek csak sajat felelossegre.

[ Szerkesztve ]

(#69) ripla


ripla
őstag

Megvettem végül a kulcsot greenmangamingen, kifizettem, adta is, beírtam Steambe, elfogadta, letöltöttem, játszottam is már vele 1 órát kb. :)

[ Szerkesztve ]

(#70) Peace


Peace
nagyúr

Nos ha mindenki kellőképp kibeszélte magából a szürke kulcsos élményeit, akkor kérlek kanyarodjunk vissza a játékhoz. Köszi! ;)

(#71) Ellia válasza Peace (#70) üzenetére


Ellia
addikt

Ok. Az Act 2 boss jó volt :D

Törperős meg nagyon adja :P

Viszont kevésbé változatosak a helyszínek, ez jó lenne, ha a jövőben rendesen javulna...

[ Szerkesztve ]

(#72) Xalderon


Xalderon
tag

Tegnap neztem egy slayer (aka Torperos ;) ) stream-et es van neki egy Last Bastion nevu skill-je, aminek a 2. szintje rage fuggvenyeben heal-el.

Attol kezdve, hogy a streamer elkezdte ezt a skill-t hasznalni, ugy tunt, hogy nagy mertekben javult a karakter tulelokepessege, mar-mar tul konnyu lett vele a jatek. Irtam is a sracnak, hogy itt az ideje novelni a nehezseget.

Meg tudja ezt valaki erositeni?

[ Szerkesztve ]

(#73) Xalderon válasza Ellia (#71) üzenetére


Xalderon
tag

Igen, egyetertek. Szerintem ez az egyik gyengesege/hianyossaga a jateknak.

(#74) Ellia válasza Xalderon (#72) üzenetére


Ellia
addikt

Én még nem, egyelőre fire felé indultam el vele, de a God Skillek elég op-ék lettek.

(#75) Peace válasza Ellia (#71) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, az valóban elég kiábrándító. Összepakolhattak volna igazán 20-30 különböző map-ot, nem ugyanazokat az elemeket felhasználva minimális változtatással.

Törpével én nagyon sokszor meghaltam BETA-ban. Az a csáklyával menekülős skill-je meg fos volt, mert beleakadt az ellenfelekbe. Így nem tudta kihúzni magát a nehéz szitukból és megfeküdt. Ezt javasoltam is fejlesztőknek, hogy másképp kellene működnie. Mert az elf csak gurulása például gond nélkül keresztülmegy bármilyen mobon. Az ott rendesen működik. A későbbiekben nem tudom mennyire lesz tápos a Slayer, mert 20-as volt a max szint akkor.

Én hétfő óta nem jutottam el a gépig, kicsit remegek már...... :(((

[ Szerkesztve ]

(#76) Delávégá válasza Peace (#75) üzenetére


Delávégá
tag

Nem tudom olvastad-e a könyveket de hogy egy trollvadász meneküljön... :) Szerintem teljesen rendben van a slayer így. Van 2 skillje is amivel ki tudsz szabadulni a tömegből. A pályákkal nekem személy szerint nincs semmi bajom, sokkal fontosabb hogy a harc és a mozgás jó legyen. Meg aztán sose a pályát nézem mikor tömegirtás van. :) De ez csak saját vélemény.

(#77) ripla


ripla
őstag

A játékon belül a Trade mikor lesz aktív? Lvl14 vagyok, és már lenne mit eladnom.

(#78) Peace válasza ripla (#77) üzenetére


Peace
nagyúr

Felszerelést nem fogsz eladni szerintem. A trade opció alatt különféle színű gem-eket cserélhetsz be másik színre. ;)

Tegnap este lenyomtam a 3. fejezet végén a boss-t. Egyszer kinyírt, mert elbambultam. Fel sem fogtam miket kezd el szórni magából és egy pillanat alatt fűbe harapott szegény elf jány. :DDD

(#79) Peace válasza Delávégá (#76) üzenetére


Peace
nagyúr

Konrad trilógiát olvastam csak. Vermintide 2-vel kezdtem el megkedvelni a WH Fantasy világot tavaly decemberben. Előtte nagyon elhatárolódtam tőle, a 40K a mindenem!!! :P Felix es Gotrek sorozat is tervben van, de nem tudom mikor kerítek rá sort.....

(#80) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Reggel kaptam SMS-t csomag érkezéséről :K valami fáma futár hozza...nem hallottam még ilyen szállító cégről :F

Egy hét késéssel, de csak ideér a "mágnes", remélem nagyon jó minőségű lesz a bőrkötéses könyv, ha már megvárattak és előjáték helyett utójátékban lehet csak részem (pedig az előjátékot jobban kedvelem ;] )

read-only mode on the forum

(#81) ripla válasza Peace (#78) üzenetére


ripla
őstag

Mármint nincs olyan opció, hogy X összegért elpasszolom az összes olyan páncélt, fegyvert, gyűrűt, nyakláncot, amire a továbbiakban nincs szükségem?

(#82) AtHoS válasza AtHoS (#80) üzenetére


AtHoS
nagyúr

New Endgame Mode Added Next Week + Pre-Patch Notes

Nincs lemez a fizikai verziónál!

Bőr borítású pár oldalas képes könyv a pakk, aminek utolsó oldalát lemeztoknak alakították ki és egy lemez utánzatú díszes papírra nyomtatták a steam-es aktiváló kódot.

Műanyag tokban a képeskönyv

Borító

Hátlap

lapozgatva a könyvet

Bevallom picit többre számítottam :( de ugye ne legyünk telhetetlenek :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#83) ProEvoFan válasza AtHoS (#82) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem k*jó :C
Csinos, igényes.

(#84) AtHoS válasza ProEvoFan (#83) üzenetére


AtHoS
nagyúr

jaja igényes a cucc, csak egy kis bestiári részletezést szívesen láttam volna még benne :B

Nocsak...új karakter és új terület....lassan azért csak kalapálják a tartalmat Additional FREE Post-Launch Content Updates - NEW Class, NEW Zone

read-only mode on the forum

(#85) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Milyen nehézségi fokozaton kezdtétek el a játékot és fejlődés közben hogyan kapcsolgattatok a fokozatok között?

Tegnap csak sikerült kipróbálni, így volt egy kevés játék.

- sajnos nincs lehetőség játékon belül állítani a hangkimenetet, így a win alap hangeszközét kell megváltoztatni, hogy ott szóljon, ahol szeretném, mert futás alatt már nem lehet átkapcsolni

- nincs windowed full screen mód, tehát meg kell elégedni a Windowed -> jó taszkváltás - nincs Freesync vagy a Fullscreen -> gyér taszkváltás van Freesync módokkal

- Freesync szerencsére a Teljes képernyős módban jól működik, igaz a bevezető "animáció" alatt kicsit hektikus a képkockaszám

- a játék elején futó történeti szál során nem volt zavaró a pályarészek ismétlése

- szokni kell még a karakter képernyőket és mivel inkább játszottam, csak menet közben sikerült a passzív FAN skillekre akadnom, pedig előbb is jól jöhetett volna

- pályarészek közötti töltés meglepően gyorsan történik

- kell némi utánaolvasás, pl. a Bloodlust aktiválása mit is változtat, illetve a fragmentek felhasználása hogyan is fog majd történni, mivel eddig csak a Status képernyőn találkoztam velük, tárgyhoz kapcsolódóan nem volt lehetőség erősíteni azt és pl. mi a frász az a counter-attack

- alul a karakter lapokra kattintva odébb mászik a karakter :F

read-only mode on the forum

(#86) Peace válasza AtHoS (#82) üzenetére


Peace
nagyúr

Jól néz ki! ;)

Hard-on kezdtem és visszavettem normálra, de 2. fejezet óta meg már megint túl könnyű. De nem toltam vissza hardra. :P

ripla: Igen, nem tudsz eladni cuccokat. Legalábbis én nem tudok a 3. fejezet végén.

[ Szerkesztve ]

(#87) Ellia


Ellia
addikt

Na törperőssel meglett az 50 (story 42), jelenleg mindenem piros és chaos I-ben fejeztem be, persze a setek...stb még nem állt össze, de alakul. Elég erős már így is.

Amúgy az endgame nagyon karcsú, ez hamar ki fog fulladni. Mellette a pályák diverzitása se túl nagy ami az ellenfelekre is igaz. Remélem hamar megpumpálják tartalommal. Bossokból is kéne több, mert az a 4 ami van az tök jó de kevés.

Na megyek elkezdem az íjász csajszit is.

(#88) AtHoS válasza Peace (#86) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is Hard-on kezdtem végül mágussal, de olyan szinten döglöttek a mobok, hogy feltoltam Very hard-ra. Itt a kicsik peregnek hamar, míg a nagyobbakkal, amiknek sokszoros HP-ja van kell azért picit kite-olni. Így nem túl gyors a játék és nem csak átszaladok rajta

Egy halál volt eddig, mikor először összefutottam egy dagadékkal, ami halála után szétrobban. No abba sikerült belesétálnom loot felszedés "ürügyén", szóval volt meglepi első találkozáskor

LVL16 a kari, megvan a hidden path és Kessler-t kellene most leütni...miért nincs spoiler gombocska? Ez gamepod oldali fícsör lenne? :F

Adakozni el lehet a cuccokat, így a reputáció is megy felfelé, kaptam is +10% xp skillt, ami jól jön a fejlődéshez

Mondjuk elég unalmas, hogy mindig pontosan ugyanúgy próbálnak körbeállni a mobok (első picit mindig túlfut és visszafordul a karira), semmi változatosság...

Kár, hogy nincs közvetlen mozgás lehetőség, mivel akkora a hitreg, hogy fél képernyőt el kell húzni a kurzort ahhoz, hogy mozogjon a karakter és ne támadjon (kitérés nem a legélvezetesebb így). Próbáltam, hogy bal klikkre nem rakok be skillt, de a marharépa ilyenkor elkezdi csépelni a legközelebb álló mobot ahelyett, hogy odébbállna. Az sem a legfainabb, hogy 2 gombot kell nyomni az "erőltetett" mozgáshoz (default ctrl), ez pont eggyel több, mint ami jó lenne :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#89) Ellia


Ellia
addikt

Most, hogy kezdek belemászni a nehezebb szintekbe, itt jön ki igazán mennyire rossz a játék egyensúly ami totál elveszi a kedvemet az egésztől.

Sokszor azért halok le mert valami DOT alapú (pl. méreg) sebzés van rajtam és nincs mivel leszedni. Ma belefutottam relic hunt boss-ba ami méregtől gyógyult, persze a map módosítóm az volt, hogy a földön méreg pocsolyák jelennek meg random - ergo így legyőzhetetlen volt. Egy csomó tooltip is jó lenne még, mert néha azt se tudja, hogy mit csinál, mit öl...stb az ember. Ja és az act 3-as pályák a legnehezebbek, jócskán erősebek ott a monszák, mint máshol.

Remélem sok változtatás fog jönni mert ez így nem jó.

Ami még jó lenne, ha a karaktereket el lehetne vinni más irányba is pl. úgy, mint a Vermentide 2-ben mondjuk level 50 után.

Na kidühöngtem magam :))

(#90) Delávégá


Delávégá
tag

Azért kicsit vicces hogy sokan mit elvárnak egy pár napos játéktól és főleg hogy több éve fejlődő játékokat hoznak fel példaként amik induláskor szintén rengeteg hiányossággal küzdöttek. Diablo2-ben mai napig van olyan elit amit nem lehet megölni ha épp olyan affixokat kap. D3-ban is volt ilyen, sőt ami nevetségesen sokat sebzett olyan is. Act2 szúnyogok főleg. Türelem emberek, még ki se jött az első tartalmi patch.

(#91) reelc válasza Delávégá (#90) üzenetére


reelc
veterán

Nyilván azt hozza fel az ember példának, amit ismer, esetleg szeret.
Szerintem részben önkéntelen is a hasonlítgatás. Ha nem írja le az ember, akkor fejben. :)

Persze, lehetne mondjuk a Wolcenhez is hasonlítgatni, de az még alfa még mindig, kitudja mikor készül el. :)
Az sem lenne igazságos.

Amúgy igazad van, patcheljék fel normálisan, adják még hozzá amit akarnak, és akkor kiderül milyen... viszont ez a mai játékfejlesztés egyik árnyoldala, hogy nemsokkal megjelenés után pakolnak bele dolgokat (mégha ingyen is), ami lehet alapból benne lett volna a játékban, csak nem volt idejük beletenni.
Ők maguk írják, hogy ami most jön majd tartalom "a NEW hero class, and a NEW zone", nem a Season Pass része, vagyis a sima alapjátékos is megkapja. Ami tök jó dolog.

(#92) Ellia válasza Delávégá (#90) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem a problémám leginkább az, hogy ez a játék mintha nagyrészt össze lenne hányva. Van neki számos jó tulajdonsága és sajnos sokkal több rossz (nagyságrendileg). Ezt így nem lett volna szabad kiadni, főleg nem teljes áron (ezen a részen viszont nem fogok lovagolni, mert kulcsos oldalon vettem meg jó áron).

Ami jó szerintem:
- a harc
- a karakterek
- animációk
- az a 4 boss fight ami a játékban benne van
- relic hunt
- a játék nehézsége
- a páncélok a karaktereken

Ami rossz (de remélhetőleg javítva lesz idővel):
- kevés és sokszor unalmas csőpályák, nagyon kevés randomizált dologgal
- random eventből van kb 3 féle és azoknak sincs semmi értelme (jutalom gyakorlatilag nulla)
- kevés és leginkább átskinezet ellenfelek
- tooltipek hiánya (mindenhol)
- skill balance
- god skill-tree
- trade (ez sincs)
- endgame ami lényegében nincs is jelenleg :/
- online rész
- crafting hiánya

Mondom még egyszer remélem hamar kapni fogunk még balance-ot meg tartalmat. A fentiek egy része szerintem simán javítható.

Nem szándékozom a Diablo 3. részéhez vagy a Path of Exile-hoz hasonlítani (nem lenne fer) de sokat kell még fejlődnie a játéknak, hogy hosszútávon is élvezetes legyen.

(#93) reelc válasza reelc (#91) üzenetére


reelc
veterán

Nem bántásból írtam, nyilván a kiadó érdeke is volt, hogy kijöjjön ebben a negyedévben.
Alapjába véve nagyon rendesek, hogy az említett tartalmat ingyen adják, lehetne az fizetős DLC is.

Na nem OFFolok tovább, elhúzok innen. A játék érdekel, de jóval később tudnám megvenni.

Jó játékot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#94) Peace


Peace
nagyúr

Véget ért a kampány 48-as szinten. Addigra már 3 piros tárgy is kipottyant. Elég drasztikusan tolták fel a karaktert OP irányba! Gyorsan feljebb is toltam kettővel a nehézséget és nekimentem a relic hunt-nak. Mindháromféléből lenyomtam egyet, így már csak a gatyóm nem piros, de a legkeményebb RH az már megizzasztott kicsit, meg is feküdtem egyszer. Állítólag nincs igazi endgame content, úgyhogy azt még várat magára. Érkezni fog új kaszt és új terület, majd pedig később a Season Pass-osoknak még terület. Nekem nagyon adta! Vannak benne bőven hiányosságok és fapados megoldásoknak, nem WH rajongóknak nem hinném, hogy különösebben nagy élmény lehet.....

(#95) ripla válasza Peace (#94) üzenetére


ripla
őstag

Én WH rajongó vagyok (meg WH40K is), de a második ACT-on kiléptem és 2 napja felé se szagoltam. Megvárom a beígért frissítést, mert vannak zavaró bugok azért.
Addig meg Path of Exile pörög, nagyon durva, hogy ingyenes játék, és sokkal hangulatosabb mint ez. :/

(#96) Peace válasza ripla (#95) üzenetére


Peace
nagyúr

PoE-t ledaráltam, mert jött PS4-re, de kampányon túl nem érdekelt. Nekem ezerszer jobban bejön a Chaosbane hangulatra. Szerencsére PS-en minimális bug-al találkoztam. Max olyannal, hogy láda mögött ragadt ellenfelet ha kilőttem, akkor nem tudtam felvenni a belőle kiesett piros gömböt. De másra nem emlékszem. Jó lenne közösen csapatni, de akivel közösen vettük meg, még csak el sem kezdte. :(

(#97) ripla válasza Peace (#96) üzenetére


ripla
őstag

Pl. az első ACT-nál, azon a részen ahol sok helyen zubog lefelé a víz, ott emiatt minden felhangosodik, de úgy mintha feltekerném a hangerőt, roppant zavaró.
Szintén első ACT, a kis ugráló izék elég gyakran beragadnak a hordók közé, illetve volt már hogy egy íjász mob is beragadt közéjük és csak futott egy helyben.
Meg volt olyan is, hogy nem lehetett kijelölni a mobot hogy megüthessem, de amikor területre ható támadást toltam, akkor megpusztult.
Ezen kívül más buggal még nem találkoztam. A tartalmat keveslem csak én is, 4 boss, 4 ACT, ez kevés egy AAA árazású játéktól.

(#98) Peace válasza ripla (#97) üzenetére


Peace
nagyúr

Na ilyeneket nem láttam PS verzióban. Drága, valóban. Remélem kipofozzák és jönnek majd a plusz tartalmak és a season pass ACT is. Mondjuk mi felesbe vettük a Magnus edition-t. Nem bántam meg, nekem adta.

(#99) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Mennyire gáz már, hogy egyetlen egy magyar teszt sincs még a játékról... :((
Esetleg ti találtatok?

(#100) reelc válasza ProEvoFan (#99) üzenetére


reelc
veterán

Csak hozzászólok. :(

Nem találtam.
ARPG-k esetében előfordulhat, hogy jóval később lesz teszt, ha lesz. Nem egy népszerű műfaj.
Láttam olyat, aminél a megjelenés után 5 nappal, más oldalon 3 héttel, harmadik oldalon több, mint 2 hónappal volt teszt. Szerencsés volt mert multiplatform volt.
Másik esetben: Majdnem 1 hónappal később, majdnem 3 hónappal később, 9 hónappal későbbi magyar nyelvű tesztbe akadtam bele.

Mivel ez Warhammer, lehet érdemes az ezzel foglalkozó oldalakat is felkutatni a találatok között, nem csak a konkrétan játékos oldalakat, bár lehet akkor járnánk a legjobban, ha pl. Peace írna egy tesztet. :)
Illetve az is szerepet játszhat abban, hogy még nincs teszt, hogy amelyik oldal cikkezett a bétáról, lehet úgy gondolja, hogy "levan tudva".

Egy ismerősömnek megvan a játék, nála láttam és faggattam kicsit. PC-s verzió.

Íjásszal játszott. A harcok gördülékenyek voltak, a főbossok kellően szemetek. Jó a hangulata a játéknak (a Warhammert nem ismeri amúgy). Nagyon tetszett neki, hogy végre nem kell agyalni benne, csak hentelni, kicsit Diablo 3 érzés ebben a tekintetben. A grafika is hozza amit kell. Jó a színvilág, eléggé darkos (nem Torchlight szerű világos - meseszerű).

Az egyik legnagyobb problémának a questelést hozta fel, sok ismétlődő helyszín volt. Azt nem tudom, teljesen ugyanazok a pályák voltak, vagy kisebb módosításokkal?
Illetve azt, hogy nem segít a játék. Pl. a cuccok Blessingelésénél, mi mit csinálna.

A mérleg pozitív, várja a hamarosan befutó ingyen kontentet tartalmazó patchet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.