Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Wake up gomb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Csiszi


Csiszi
csendes tag

Üdv

Egy ASUS A7V133-C alaplapom van, winXP-vel. Az a gondom, hogy a gép standby-ból (vagy neadj isten shutdown-ból) nem kapcsol be a wake-up bill-re, és a biosban harmadik átnyálazás után se találom az istennek se (shuttle spacewalkerben egy jó kis opció volt, hogy mire ébredjen fel a kicsike), hogy hol lehetne erre rávenni.

Kérdés: lehetséges-e, és ha igen bios update-el, vagy anélkül is? Ha biosupdate-el, akkor honnan szedjem le?

Thx: Csiszi

(#2) zsborbas válasza Csiszi (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Üdv Csiszi!

A választ sajnos nem tudom , de engem is érdekelne a dolog, mivel nekem is A7V133-C-m van. Írtam az ASUS supportnak, most várom a válaszukat.
Addig is egy kérdés: a procid és az alaplapod milyen hőfokon megy? És milyen hűtőbordát használsz? Én WBK68-al egy 1.4TB-et, az alaplap 41, proci 59 teljes terhelésnél.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#3) Casoli


Casoli
őstag

A dolog nálam sem müködik, mármint a wakeup gomb dolog.
Ti próbáltátok az STR funkciot? Nálam kirakja a gépet de már az feléledni nem tud. Uaigy stanbybol sem tud feléledni. Talán a SB128? Na mindegy, a poén hogy addig nem indult a gép, amig teljesen nem áramtalanítottam :).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#4) Casoli


Casoli
őstag

Ja és még egy dolog, nekem a végleges 1007es biossal nem mindig indul el a windowsom, egyszerüen megfagy. Időzitések mind változatlanok. Ebbe a biosba már belehalt egy A7V133. Ugyhogy kénytelen vagyok beérni az 1006 bétával.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5) Casoli


Casoli
őstag

Ja és bocs, ez nem a7V133-C, ez a rendes RAIDes verzio.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#6) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

belekotyogok:

anno egy csomo alaplapnal azzal szivtunk, hogy windows update kellllllet ahhoz, hogy rendesen mukodjon a hibernalas/dehibernalas... (ok ez xp-nel nem jon meg be bar percek kerdese :DD)

aztan nekem toshiba notebookom van es kulon van egy progi amit ra kell telepiteni szegeny ringyora, hogy ugyan ma hibernaljon 1et.

Nem lehet, hogy van valami apro ici-pici file az asus cd-n ami pont erre van nektek is?
(anno a notebbokhoz kb 3 napig a cd-t nyalaztam mert sehol nem volt szo errol....)

(#7) zsborbas válasza Casoli (#3) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nem tudom próbáltad-e már, hogy beállítod a BIOS-ban a wake up on ring-et, és megcsörgeted a telefonodat? Ekko elvileg akár milyen állapotban van a géped (STR, power off), mindig fel kellene neki kelni. Én még nem próbáltam, de ma este megnézem, mi a helyzet vele. Az ASUS support egyébként még nem válaszolt. A két lap között meg az 1005-ös BIOS-ig csak a RAID vezérlő volt a különbség, a BIOS teljesen egyforma volt, bájtról bájtra megegyezett! A mostaninál már nem így van, külön van a C-s verzióhoz.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#8) Lord Mixxx válasza zsborbas (#7) üzenetére


Lord Mixxx
tag

sajnalattal kozlom:

abit - this test passed 2 years ago
intel - "örliör"...........

ez a mobilos cucc nem lesz "new" mert anno feluton hazafele hazacsorogtem es leszdte a mailokat mire hazaertem........... no comment or why not? yeah I have it asus motherboard is a suxxx.... U have to check the abbbbbbbbbbit's :)) :) : . why not??????????????????????/

(#9) Csiszi


Csiszi
csendes tag

Nem néztem sajnos hogy milyen hőfokon megy, de ez csak 900as TB és 1,2eshez való hűtő van rajta, úgyhogy nem nagyon féltem.

Az STR-hez minden alkatrésznek támogatnia kell az STR funkciót, plusz a tápnak egy 720+5V-os mode-ot, mivel ekkor csak a ram-ot hagyja áram alatt. Nekem feléled ebből, de csak akkor ha a gép power gombját nyomom meg. Hibernálásnál ugyanez a helyzet, simán leállítja magát, és fel is áll rendesen, de csak ha a power gombot nyomom a házon. Ha az STR-t kikapcsolom, akkor nem kapcsol le mindent (CPU fan, stb még megy), és fel is éled a wake up gombra, de ha már STR van (ami elég állat, 5-10 mp és totál feláll, pedig szinte minden áll). A legjobb lenne, ha kikapcsolás után is feléledne a bill wake-up-ra... Vagy gondoltam arra hogy a powerswitch-et kikötöm és az asztal mellé teszem :)
Apropó, nem tudjátok miért van a DTK házamon 2 power switch? Ráadásul bármelyiket dugom be, működik...

Csiszi

(#10) zsborbas válasza Lord Mixxx (#8) üzenetére


zsborbas
aktív tag

És ezen mit kell sajnálattal közölni? Mellesleg az ékezeteket már nagyon régen feltalálták, és ez a lap támogatja is. Ja hogy U*ix vagy Linux, bocs. Ott is működnie kellene. Én nem is azt írtam hogy 'hú mekkora dolgot találtam ki! Hívd fel mobilról fel kel-e a géped', hanem hogy próbálta-e már? Az ABIT lapokról meg megvan a véleményem. Egyszer nekem is volt egy, az akkor annyira istenített BE6 II ami mellesleg nem hamisítvány volt, mindössze 1 napig! Akkor rágtam be az ABIT-ra és Intelre, akkor áltam át ASUS+AMD párosra, és azt hiszem ezek mellett ki is fogok tartani. 'Mert minek a tuning, ha nem stabil a gép!' :) Soha többet ABIT!!! De hagyjuk ezt a témát! Erről már sokan és nagyon sokat vitatkoztak. Én maximálisan meg vagyok elégedve az ASUS-sal. Már 2 éve ilyen lapjaim vannak. Az Intel lapokról meg csak annyit, hogy kíváncsi lennék hogy boldogulnak az STR-rel, ha nem csak az integrált eszközök lennének a gépben, hanem mondjuk TV tuner kártya, egy SB Live, egy PCI modem és egy GeForce2 MX. De ha tudod a választ, akkor ne kímélj. Szerintem a többi lap sem kel fel, ha valamelyik hardver, vagy azok driverei nem támogatják az STR funkciót.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#11) zsborbas válasza Csiszi (#9) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Az ASUS support még mindig nem válaszolt a mailemre. Nem tudtam még kipróbálni a dolgot, mert csak most jutottam el oda, hogy le tudtam ülni a gépem elé. (akinek családja van kisgyerekkel :) ) De amint válaszolnak, megint jelentkezem.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Wake up gomb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.