Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  W98 nem látja az optikai meghajtóim! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tottu


Tottu
senior tag

Arról lenne szó, hogy most raktam bele a gépembe egy DVD-ROM-ot és 98-on nem ismeri fel sőt még a CD-íróm sem, pedig az még jó volt.De meg néztem a BIOS-ban hogy felismer-e és felismerte, utána XP-n és ott is jó volt.
Az eszközkezelőnél a merevlemez-vezérlőn belül az Elsőd és Másodlagos IDE vezérlő sárga felkiáltó jeles és itt a tulajdonságoknál írja hogy az eszköz nem működik redesen vagy driver nincs telepítve...
A CD-rom-nál pedig felismeri a DVD-t de a cd-író nincs ott.
Ha valakinek van ötlete akkor írjon!pls

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#2) Gismo válasza Tottu (#1) üzenetére


Gismo
addikt

Csakna jumperelésre took gondolni, mint esetleges hibaforrás.

(#4) fügike


fügike
senior tag

Szerintem is, valószínűleg úgy rakhattad fel a kábelre, hogy fordítva vannak jumperelve, mint ahogy elhelyezted a kábelen. Magyarán: az írónak kéne a középső csatlakozón lenni - ha nem vagyok teljesen hülye - és Masterként, míg a DVD-nek a végén Slave-ként. (Ha nem, IDE lőjetek.:D)

Boci-boci tarka!:D

(#5) CounterBoci válasza Gismo (#2) üzenetére


CounterBoci
senior tag

lehet én vagyok ostoba, de ha xp felismeri meg bios is akkor mér lenne rosszul jumperolva?

(#6) fügike válasza CounterBoci (#5) üzenetére


fügike
senior tag

Mért ne?:)

Boci-boci tarka!:D

(#7) CounterBoci válasza fügike (#6) üzenetére


CounterBoci
senior tag

hát lol mingyár átjumperolom az írót meg a dvd-met hogy megy-e valahol :)
de vajon mi értelme lenne direkt rosszul jumperolni

és nekem a dvd a master az ugyanmindegy melyik master

[Szerkesztve]

(#8) fügike válasza CounterBoci (#7) üzenetére


fügike
senior tag

Az Xp kicsit okosabb, mint a 98. Pl. ha kikapcsolod BIOS-ban a vinyóról bútolást, XP akkor is simán elindul, ha nem veszed le a vinyót fizikailag! (Legalábbis nálam csinált ilyet.) Bár lehet, hogy ezt nem okosságnak hívják???

Írók jobb szeretnek Masterek lenni. Nemtommért!:)

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#9) CounterBoci válasza fügike (#8) üzenetére


CounterBoci
senior tag

passz

de csak van kedves topic indító emberünknek annyi esze, hogy ellenőrzi a jumperokat. ha meg nincs fel lett rá híva a figyelme

egyebet nem tudok elmondani

[Szerkesztve]

(#10) Lord Zero válasza fügike (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

akkor ODA lövök: az ide-kábel végén van a masterhely, bármilyen furcsa is (pl ha cable-selectre teszel 2 eszközt, az alaplaptól távolabbi lesz master)
ez annyira tuti, hogy hihetelnülsokszáz % - nálam, és nem hinném, hogy spéci kábeleim/lapom lenne

egyébként a topicnyitó nem mesélte el, h. az optikai meghajtók teljesen külön ide-ra vannak kötve, vagy vmelyik esetleg a vinyón lóg.

tottu! próbáld meg eltávolítani az ide-vezélőket (nem késsel, hanem a win/eszközkezelőből), újrabootnál -> new device és felpakolja a drivereket -> esetleg ez lehet

nem, mindegy

(#11) Lord Zero


Lord Zero
addikt

egyébként nálam is a dvd a master és az író a slave, és a közhiedelemmel ellentétben remekül muszikálnak (értsd: gyorsabb olvasás/írás mindkét meghajtónál)

nem, mindegy

(#12) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Futtass egy vírusírtó progit, lehetőleg vmi friss navot.
Bootolj cdről.
Ha van w98 indítólemezed nézd át azt is.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#13) Tottu


Tottu
senior tag

Kössz a segítséget de nem ez volt a baja hanem driver hiba volt valószínűleg, mert felülírtam a 98-ot és most már müxik rendessen!Thx még 1*!
Yah és bocs a Címért! :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  W98 nem látja az optikai meghajtóim! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.