Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcol7


hcol7
senior tag

hali

kovetkezo a problema. aszittempedig hogy a vindozos problemak nem fognak ki rajtam, dehat megis

munkahelyemen fennal egy olyan dolog, hogy vanegy telefonos adatgyujto gep amin win2k fut mar jo reg ota. a kollegam ezeddig a sajat , ugyancsak win2k rendszererol elerte a telefonos gepen levo megosztott konyvtarakat, volt rajtaneki hozaadott juzer, es annaka jelszavaval betudott lepni. mostviszont osszeomlott a kollegam gepen levo win2000 es feltettunk helyette xpsp2-t. namost miota az sp2 rol probal belepni, nem engedi be a telefonos gep, pedig mar hozzaadtam uj juzert is neki, de meg ugy sem. a szokasos hibauzenet jon fel, hogy vagy nincs joga a kert eroforras hasznalatahoz, vagy a kert bejelentkezesi mod nem megengedett a tavoli gepen.
amugy megneztem tobb masik win2000 geprol a megadott juzerekkel, jelszavakkal beenged.

az nemnagyon megoldható, hogy a telefonos gépre feltegyek xpsp2-t, szeretném valahogy megdolani így, és ha valakinek van ötlete vagy tapasztalata ezzel a szivassal, annak segitseget szivesen elfogadnam:)

koszi elore is

(#2) steve@prhw válasza hcol7 (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Fix IP-je van a 2K-s gépnek? Mert akkor próbáld hálózati meghajtóként csatlakoztatni az xp-n a 2k megosztott mappáját \\ipcím\megosztás módszerrel! Sokszor segít... (Csak érdeklődés: admin joga van a kollégának az xp-n?)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) moonman válasza hcol7 (#1) üzenetére


moonman
titán

Bővebben: link
főként a 9-es pontot ajánlom figyelmedbe.

(#4) hcol7 válasza steve@prhw (#2) üzenetére


hcol7
senior tag

jaja admin joga van, es fix ips minden gep. probaltam hozzaadni ugy ahogy mondtad mar tegnap is, de ha kivalasztom a telefonos gepet amikora halozati meghajtokent hozzaadnam, akkor nemlehet ok ot nyomni, mert beszurkul:)

emlekszem hogy volt hasonlo szopasom regen is, de ott megtudtam oldani hogy feltegyek xpt a masik gepre is

(#5) hcol7 válasza moonman (#3) üzenetére


hcol7
senior tag

megnezem, koszi

(#6) steve@prhw válasza hcol7 (#4) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sajna a linkre a céges proxy mögül...

Ez csak színtiszta tapasztalat: A gépet ne válaszd ki semmilyen listából, hanem írd be az IP-jét. Tehát a csatlakoztatásnál ennyi legyen: \\10.0.0.10\megosztas..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) hcol7


hcol7
senior tag

na megnezem amit mondtatok, ugyerzem ezek segitenek majd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.