Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

Próbáltam keresni a fórumon kifejezetten olyan témát ami azzal foglalkozik, hogy milyen VR szemüveget érdemes venni mobiltelefonhoz. Hirek kapcsán találtam pár témát, de általánosat nem ezért nyitottam és remélem jó helyre.

Tehát Mobiltelefonhoz keresek VR szemüveget. Pár YouTube videót és egy kit kisebb tesztet találtam és nem mondom, hogy okosabb lettem. Az az alapvető igazság jött le, hogy minőségben nincs nagy különbség közöttük, nem profi cuccok. Nem is azt keresek.

Alapvetően egy Redmi Note 7-hez keresek VR szemüveget.
A készülék méretei:
Hosszúság 159.2 mm
Szélesség 75.2 mm
Vastagság 8.1 mm
Kijelző mérete 6.3"

Azért éreztem fontosnak megadni mert a legtöbb termék maximum 6"-ig figadja leírás szerint a telefonokat.
Igazán nem is találtam olyant, ami 6" feletti készülékeket fogadni. Ha ti tudtok kérném megadni.

Azt is olvastam, ha nem cska fil mézés, hanem játék is a cél tehát Google Play-ből leszedett VR kompatibilis játékok, akkor olyan szemüveget célszerű választani amihez van Bluetooth vezérlő és természetesen a szemüvegben jó giroszkóp van.

A legtöbb tesztet erről a készülékről olvastam:
ConCorde VR BOX V 2.0 - VR szemüveg, kontrollerrel
Ára: 3000 Ft.

A szemüveg tényleg alsó hangos, sok kritika éri, de ahogy látom a drágábbakat is.
A fő gondom mégis a maximálisan befogadó méret a gond:
A VR Box-ba max. 75,7×152,8 mm-es okos telefon, vagy okos eszköz helyezhető el. Tehát jól látható hogy a mobilom 7 mm-el hosszabb.
Kérésem belefér azért? Esetleg valakinek tapasztalata ezzel 6" feletti telefonokkal?

Minőségileg erre olvastam, hogy érezhetően jobb optikával szerelt, jobb anyagokkal, masszív tartás stb:
Xiaomi MI VR Play 2 szemüveg.
Sokkal jobb anyag mint az előző. de csak 5,7"os telefonokig jó. Ráadásul nincs hozzá kontroller.

[Itt] még található sok főleg olcsóbb szemüveg. de szinte mind 6"ig korlátozza a telefonokat.
Tehát a kérdésem milyen VR szemüveget ajánlotok a fenti telefonhoz, amihez van is kontroller, hogy játékokhoz is alkalmas legyen bevezető VR szinten?

(#2) PappZ75


PappZ75
tag

Valaki esetleg tud?

(#3) Alien13


Alien13
tag

Sziasztok!
Tudom, ez most fura lesz...
Tud valaki olyan "VR" szemüveget, ami egy lencsés? Ahol egyben látni a mobiltelefon kijelzőjét, vagy memokártya tartalmát? Mint az FPV-visorok...
Nem vr-ezni kellene, miután egyszemes látó vagyok. Igazából nem zavarna a két lencse sem, ha nem látnám a lencse keretét, mert nagyon zavaró mondjuk egy relaxációnál. Én csak szeretném a tartalmat egészben látni, keretek nélkül. :K

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.