Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velvet7


velvet7
tag

Sziasztok!

Elérkezettnek láttam az időt, hogy egy saját szervert beüzemeljek, de először csak kicsibe gondolkoznék, tesztelésképpen, és ez a VPS megtetszett, de annyi van belőlük mint a nyűg, és a legtöbbjük drága. Én max 2500Ft-ot (15$) adnék érte ki havonta.
Főként torrentezésre és saját programok tesztelésére használnám, szóval tudtok saját tapasztalat alapján mondani egy vagy több jó szolgáltatót? Magyar vagy külföldi, mindegy. Angolul beszélek, szóval a support nem lesz probléma.

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#2) duracell89 válasza velvet7 (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

Szia!

az én szerverem a magyarszerver.hu-nál vagyok és eddig nagyon jó
ajánlom

(#3) F3K válasza duracell89 (#2) üzenetére


F3K
csendes tag

Hi!

http://www.santrex.net

Udv.

-- FBK

(#4) mxyzptlk


mxyzptlk
csendes tag

Én a Sigmanetet ajánlom [VPS szerver bérlés]. Itt vagyok én is már két éve, mint VPS előfizető.

(#5) buzti


buzti
csendes tag

Sziasztok! én is már jópár éve használom a Bix2 VPS szerverét...de egyelőre semmi gondom nincs vele... megbízható,gyors,és könnyű bővíteni is :)
Csak ajánlani tudom!

(#6) duracell89 válasza buzti (#5) üzenetére


duracell89
senior tag

nem picit kamu vagy. :)
a bix2.hu egyrészt nem létezik évek óta (arról ne is beszéljünk, hogy egyébként egy fos szolgáltató), másrészt pedig picit átlátszó, hogy ezért az egy hozzászólásért regisztráltál :)

(#7) PonPon


PonPon
senior tag

hello!
szerintetek ha külföldön (usa) bérelek VPS szervert akkor van arra esélyem hogy normális sebességgel elérjem?

(#8) ZweiTiger válasza PonPon (#7) üzenetére


ZweiTiger
tag

igen Van!

De inkább ausztria és anglia felé nézelődj! Ott maxal fog jönni :)

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#9) ZweiTiger


ZweiTiger
tag

Én a Tárhely Diktátor VPS Csomagjait ajánlom:

4GB memória , 4 CPU mag , 50GB HDD 3990ft/hó

https://tarhelydiktator.eu/

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#11) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Lowendbox-on érdemes figyelni az ajánlatokat.
Én a DigitalOcean-nél bérelek gépet.
Fél éve online, 0 downtime, teljesítménnyel és supporttal teljesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Helló.

Szükségem lenne egy megbízható VPS hostingra amin tudok futtatni egy játékszervert.
Csak egy saját szervert akarok futtatni, + az adatbázis.
Külföldi is jó de európán belül.

[ Szerkesztve ]

(#13) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Esetleg a tarhely.eu-t nézd meg, nekik elég komoly szolgáltatásaik vannak.
Van VPS és szerver bérlési lehetoseg is, nekem szimpla tárhelyem van, és nagyon elégedett vagyok velük

(#14) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

Valaki van itt aki megbízható német helyről bérel VPS-t,és van is a szolgáltatóval tapasztalata?

Toggleboxnál vagyok,de eléggé magas a válasz idő,így gondolkodom német VPS-ben :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#15) SzilagyiDani válasza miroon (#14) üzenetére


SzilagyiDani
újonc

Nem olyan régóta üzemeltetek szervert magán célra. Mivel szervert betenni hobby célra drága mulatság volt, ezért döntöttem a VPS mellett. Olcsóbb és kényelmesebb. Volt pár szolgáltató akinél gondom volt a megbízhatósággal illetve nem találtam róluk referenciát. Sajnos vagy olcsó és megbízhatatlan szolgáltatást kaptam, vagy ismertebb cégtől vehettem volna VPS-t, de az hobby célra túlzás lett volna, a magas ár miatt. Böngésztem a netet illetve körbekérdeztem az ismerőseim között, ki-mit ajánl. Végül a Szervernet VPS-e mellett döntöttem. Régóta él a cég, így biztos, hogy minden téren elérhetőek, továbbá nem egy sufni, tákolt gépről fut a szolgáltatás (megnéztem, új generációs i7-es amin én vagyok), és a legfontosabb: abszolút barátiak az árak. Én PayPal-al fizettem, szépen automatán elkészült minden, így percek után már telepítettem is a szerveremet :P

(#16) Darda Csabi válasza miroon (#14) üzenetére


Darda Csabi
tag

Ahogy említettem én a tárhely.eu-nál vagyok, nekik vannak német szervereik is, érdemes náluk körülnézni, elég gyorsan válaszolnak, bár én VPS-ben nem vagyok otthon de láttam az oldalukon, hogy azt is árulnak, szerintem egy kérdést megér. Még a Médiacenter is megbizható szolgáltató, náluk és érdemes rákérdezni!

(#17) zoli62


zoli62
addikt

Cloud.hu: kinek milyen tapasztalata van vele?

(#18) Darda Csabi válasza zoli62 (#17) üzenetére


Darda Csabi
tag

Még nem hallottam róluk, lehet, hogy jók, bár tapasztalat alapján én jobban szeretem ha nagyobb múltal rendelkeznek a szolgáltatókat, és nem akkor találkoznak először a problémával amikor előjön. De lehet, hogy egy esélyt megérnek:-)

(#19) zoli62 válasza Darda Csabi (#18) üzenetére


zoli62
addikt

1996 óta vannak a piacon egyébként, domain és tárhelyszolgáltatással indultak, de elég drágák szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Darda Csabi válasza zoli62 (#19) üzenetére


Darda Csabi
tag

Itt kérek elnézést, tényleg elég komoly cég, komoly szolgltatásokkal, szerintem megéri belefektetni, mert biztos alap nagyon fontos, főleg akkor ha az ember ilyen lépésre szánja el magát, hogy VPS-t vesz. Érdemes kipróbálni, úgy látom van teszt lehetőség náluk 199 Ft-ért két hétre. Szerintem egy próbát megér!

(#21) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hello,

VPS-en gondolkozom, van két webárházam (1 fut, a másik most lett kész) opencart alap, az egyik 2000 termékkel a másik 5000-el, kicsit nehézkesebb, de file cache megoldott, + némi optimalizáció, igy azért nem olyan lassú sima hostingon sem, de mivan ha jönnek a látogatók ugye...

Néztem pár VPS-et de az a baj, hogy nem tudom mi az ami elég lenne, mert az természetes, hogy a szolgáltatók ezt-azt ajánlanak, de jó lenne ha valaki üzleti érdek nélkül is mondana valamit, mert nem biztos, hogy erre kell mondjuk XEN..
Sima openvz-n gondolkozom egyelőre, aztán persze meglátjuk, indulásnak elég lehet? Memóban 512-őt néztem, de lehet az kevés lesz, jobb megoldás az 1GB(?) esetleg mégtöbb? A swap hiánya mennyire lehet befolyásoló tényező? Nem hiszem, hogy többtízezres látogatottság lesz, én olyan napi 1-2 ezerre számítok, nyilván csúcsban sem akarom, hogy leálljon..és azért többet adjon, mint egy shared hosting...

:R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#22) bencsikgab válasza Cyberslider (#21) üzenetére


bencsikgab
tag

Szia!

Az openvz virtualizáció a legtöbb igényt kielégíti, 512MB RAM az induláshoz elég, az én véleményem szerint.

A vpsberles.net-nek vannak DDOS védett SSD VPS csomagjai, elvileg a VZ-S1-nek elégnek kellene lennie.

(#23) steeveenson válasza bencsikgab (#22) üzenetére


steeveenson
újonc

Szia! Én a magyarhosting.hu-t használom már több mint fél éve nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

;)

(#24) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
VPS szolgáltatót keresnék, egyelőre csak 20-30 napra, próbaképpen, lehetőleg ingyenesen. Nagy igények nincsenek, 800 MHz CPU, 256-512 Mb RAM, 5-10 Gb HDD, min. 20 Mbit/sec sávszélesség. Oprendszerként inkább Win lenne a preferált, de valami Linux is megfelel adott esetben grafikus felülettel. Ami fontos lenne, hogy az adatforgalmi korlát 1-1.5 Tb/hó legyen. Ha beválna, havi ~5 dollár lenne a maximális keret. Tudtok ajánlani valamit esetleg? Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#25) bencsikgab válasza BigBlackDog (#24) üzenetére


bencsikgab
tag

Szia,

Esetleg Microsoft Azure? Van ingyenes próbaidő.

(#26) BigBlackDog válasza bencsikgab (#25) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem tűnik rossznak, köszönöm. Viszont arra vonatkozóan nem látok információt, hogy alapból mekkora hálózati forgalom van a csomagokhoz? Vagy ezt GB-ként kell még hozzászámolnom (havonta min. 5-6 TB forgalom, letöltés lenne)?

Közben megtaláltam, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#27) CharlieDrop válasza bencsikgab (#25) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezen van ember aki ki tud igazodni?
Régió pl nyugat európa van, de se dél, se közép, se kelet, akkor? ez mi?

jelen pillanatban megbízható VPS-t keresnék
egyedi weboldal és db futtatáshoz, valakinek jó tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28) bencsikgab válasza CharlieDrop (#27) üzenetére


bencsikgab
tag

Valóban kicsit összetett a díjszabásuk, egyedül a 200 $ (vagy euro?)-s kuponjuk fogott meg engem.

Ment PÜ.

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Bátran ajánlom az alábbi VPS szolgáltatót:

DigitalOcean

Az összes szerverük SSD-n üzemel, nagyon gyors és megbízható. Egy kattintással lehet OP rendszert telepíteni és egy az egyben lementeni is. Nekem nagyon bejött, nem véletlenül ajánlom :)

Ha a fenti linken regisztrálsz, automatikusan kapsz 10$-t, amivel 2 hónapig ingyen lehet VPS-ed :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) bencsikgab


bencsikgab
tag

Határozatlan ideig megdupláztuk a DDoS védett VZ-S 0,5 virtuális szerver csomaghoz tartozó memóriát, így változatlan havidíj mellett a következő konfiguráció érhető el bruttó 2500Ft-ért:

VZ-S 0,5
1GB DDR3 hibajavító RAM
1 processzormag (2-3GHz hypervisortól függően)
8GB villámgyors redundáns RAID10 SSD
100Mbit/sec dedikált, DDoS védett hálózati csatlakozás,korlátlan adatforgalommal
Garantált 99,9% uptime

Próbahónap elérhető a STARTVPS kuponkód beváltásával rendeléskor.

További VPS csomagjaink elérhetőek ezen a linken.
Szolgáltatásunk technikai háttere

[ Szerkesztve ]

(#31) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Ha valakit érdekelne VPS akkor nyugodtan érdeklődhet nálunk:
https://lynx-hosting.com/

1000 Ft-tól elérhetőek már a DDoS védett VPS csomagjaink.

Legkisebb csomagunk:
- 1 vCPU
- 1 GB RAM
- 10 GB HDD
- 100 Mbit/s net
- 10 TB adatforgalom / hó
- 1 IPv4 és 1 IPv6 cím
- OpenVZ azaz csak Linux telepíthető rá
- Ingyenes újratelepítés

Saját SSD minipc:
- 1 CPU mag
- 2 GB RAM
- 20 GB SSD
- 100 Mbit/s net
- 1 TB adatforgalom / hó
- 1 IPv4 cím
- Windows vagy Linux is telepíthető
- Ingyenes újratelepítés

Már 1500 Ft-tól!

Írj PÜ-t, írj az online chat-en, írj emailt (info@lynx-hosting.com) vagy keress minket Facebookon.

[ Szerkesztve ]

(#32) ServerWorks válasza bencsikgab (#30) üzenetére


ServerWorks
tag

Mennyibe kerülne 2db CPU mag (milyen processzor magot kapok "virtuálisan" és hány Ghz) dedikált 6GB RAM és dedikált 60Gb HDD?!

(#33) bencsikgab válasza ServerWorks (#32) üzenetére


bencsikgab
tag

Szia!

Jelenleg sajnos HDD-s VPS kiszolgálónk nincsen, augusztus magasságában tudna kollégám egy árajánlatot adni.

(#34) ServerWorks válasza bencsikgab (#33) üzenetére


ServerWorks
tag

Biztos rosszul fogalmaztam, tőlem SSD, vagy SSHD is lehet... nos?!

(#35) bencsikgab válasza ServerWorks (#34) üzenetére


bencsikgab
tag

Az általad leírt konfigurációt magyar kiszolgálón havi bruttó 8500Ft-ért tudjuk biztosítani.

A processzor típusa változó, magyar szervereinkben Intel® Xeon® Processor E5520 illetve Intel® Xeon® Processor X5570 típusú processzorokat használunk.

[ Szerkesztve ]

(#36) ServerWorks válasza bencsikgab (#35) üzenetére


ServerWorks
tag

Köszi a választ! A memória akkor dedikált és 100%on használhatom? Illetve a tárhelyet mi adja? sima SATA disk (gyenge iops) vagy komoly szerver hardware?

(#37) bencsikgab válasza ServerWorks (#36) üzenetére


bencsikgab
tag

A memória dedikált, 10k rpm-es WD Velociraptor diskeket használunk, RAID10-ben.

(#40) Shady313 válasza Tallér2222 (#39) üzenetére


Shady313
aktív tag

GNR Expert:

Korrektek, jelenleg 5 VPS-t, 1 dedikált szervert, webhostingot üzemeltetnek nekünk és ezen felül a webes fejlesztést is vállalták :K

Véletlenül találtam rájuk, pont itt a prohardveren, a 3. igencsak meggyőző hónapnál járunk és nagyon jó a supportjuk.

(#41) GNRExpert


GNRExpert
újonc

Stabil rendszereken,magas rendelkezésre állás mellet akarsz saját VPS-t?

Gyere a GNR-hez és megkapod már 1.800.- Ft/hó-tól

GNR VPS S
- 3 CPU mag
- 1 GB RAM
- 20 GB HDD
- 1 Gbit/s sávszélesség
Csak 1.800 Ft / hó

Kattints ide: https://ugyfelkapu.gnrexpert.hu/cart.php

(#42) Eterhost


Eterhost
újonc

◦ E t e r h o s t - H u n g a r y ◦

√ Csomag neve: SVPS1024 - 1.700 forint / hónap √

- 1 dedikált Processzor
( Intel(R) Xeon(R) CPU E5 @ 3.6 GHz+ )
- 20GB tárterület (SSD)
- 1024MB RAM
- Garantált DDoS védelem
- 1GB/s sávszélesség
- Korlátlan havi adatforgalom
- VMware kliens és hozzáférés

Választható Operációs rendszerek:
FreeBSD | CentOS | Debian | Ubuntu | Windows Server

Hivatalos Weboldal: http://eterhost.hu

[ Szerkesztve ]

(#43) bencsikgab válasza Eterhost (#42) üzenetére


bencsikgab
tag

Felmerült benne pár kérdés a weboldalatok megtekintése után:

A technikai háttérről tudsz bővebb információkat írni?
Cégadatok?

Mi alapján írtok számlát,ha nem adom meg a lakcímem?
Illetve még egy dolog felmerült, miért írja azt a WHMCS oldala,hogy nem licenselt az ügyfélkaputok?
Biztos,hogy valami félreértésről lehet csak szó, de azért jó lenne ezeket tisztázni.

[ Szerkesztve ]

(#44) bencsikgab válasza Eterhost (#42) üzenetére


bencsikgab
tag

Ja, ez a kedvencem:

Az eterhost.net facebook bejegyzése

Dear customers,
It has come to our attention that there is another company on Hungary trying to impersonate Eterhost. This is a FRAUD!
Meanwhile we will be reporting this to the competent organizations in order to shut this fraudulent activity.

Share this with your friends so that they do NOT fall for this scam attempt.

:DD

[ Szerkesztve ]

(#45) Rolly válasza bencsikgab (#44) üzenetére


Rolly
veterán

hát a design és a logó is lopott? és mi az, hogy paypal esetén nem kötelező a számlázási cím? kapcsolat adatok 0....

(#46) bencsikgab válasza Rolly (#45) üzenetére


bencsikgab
tag

Remélhetőleg nem dőlnek be nekik sokan..

(#47) mobbo


mobbo
senior tag

jelenlegi vps szolgáltatómnál 2db CPU, 4Gb RAM, 20GB konfigra kértem még egy procit és 4500ft lenne pluszba
nem sok ez?

(#48) bencsikgab válasza mobbo (#47) üzenetére


bencsikgab
tag

Nézőpont kérdése.. Reális lenne,ha teljesen dedikált lenne a mag, de minden VPS szolgáltató oversellel.. :))

(#49) mobbo válasza Fecogame (#29) üzenetére


mobbo
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#51) Tyrel


Tyrel
őstag

ArubaCloud-ról tud valaki valamit?

VPS-t keresek és náluk feltűnően olcsó, ráadásul ha Windows Server-el kérem (az kell) annak sincs semmi felára. Ez hogy lehet?... :F

Turenkarn

(#52) goop válasza Tyrel (#51) üzenetére


goop
őstag

1 éve fut olasz linuxos szerverem ott, semmi baj velük.

(#53) Tyrel válasza goop (#52) üzenetére


Tyrel
őstag

köszi

Turenkarn

(#57) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Tanulóként keresek VPS-t hosszú távú használatra, és sajnos nem elég számomra az 1-2 GB memória. Sok szolgáltató viszont számomra elfogadhatatlan árakon kínálja az izmosabb virtuális gépeket.

Találtam egy szolgáltatót, ahol pool-t lehet bérelni, igen csak kedvező áron:
[link]

Van bárkinek tapasztalata velük kapcsolatban? Vajon ajánlott lehet ilyen esetben őket választani? Máshol ilyen áron jó ha 2-3 hónapra kapok ekkora erejű szervert.
Az nem gond, ha szívni kell a telepítéssel, menedzsmenttel, tanuló rendszermérnökként menni fog :)

Esetleg bármi más tipp?

[ Szerkesztve ]

(#58) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Úgy látom hibás linket adtam meg, ebben a cikkben található 3 féle szolgáltatás is:
[link]

(#59) Doky1988


Doky1988
senior tag

Nekem contabonál van szolgáltatásom, a sok szidás ellenére, én tökéletesen elégedett vagyok, 1500-2000ftért már elég jó configot kapsz VPS S SSD.. Én elégedett vagyok velük, vettem mellé egy plesk licenszet, tökéletes.Ár érték arányban szerintem legjobb. Nekem nincs bajom velük, ámbár ha olcsóságot nézem ők, ha kicsit gyorsabb helyzetet és minőséget akkor hetzner a best! De ők azért drágábbak valamivel, viszont perfekt! Annál jobb lehetőséget eddig nem találtam! De nekem kell a minél jobb hardver így contabo. De ha profi vagy, és összetudod rakni magadnak, illetve nem kell panel hozzá amiért ugyebár licenszet kell fizetni.. (próbáltam Centos Web Panelt) az sem rossz, de vannak hiányosságok, plesk a best. :) csak fizetős.. szóval ha összetudod magadnak rakni, akkor mindenféleképpen Hetzner!!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#60) lszlogal válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nekem a versanus.hu-tól és az atw.hu-tól van VPS-em, szerintem teljesen elfogadható áron adják, a szolgáltatás minősége is jó.

[ Szerkesztve ]

(#61) Doky1988 válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem Hetznernél is + Contabonál is van VPS-em.Hetzner hatalmas BEST, viszont Contabo erősebb "vasat" ad, kevés pénzért.Neked kell eldönteni, hol akarsz, és mit akarsz.. Mi a terved, mit tartalmaz a "tanulás" stb.. Ergó hetzner sztem sokkal jobb, ha csak tesztelgetni akarsz, másodpercek alatt újrarakja a vpseden az os -t. :) Én nagyon ajánlom őket, weboldalam Hetzner+Plesk kombinációban van.1 hónapja csorog, se szakadás, se lassúság semmi nincs. Perfekt, minőség, olcsó! Hetzner is olcsó, már egy ezresért kapsz 2GB memóriát, 1 cput, 20gb ssd, 20tb adatforgalmat.. sztem ez magasan bármelyik vps szolgáltatónál korrektebb ajánlat!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#62) lszlogal válasza Doky1988 (#61) üzenetére


lszlogal
senior tag

Szerintem is jó a hetzner.

Csak az a baj, hogy nincs megfelelő DDOS védelem. Ezzel szemben az OVH-nak nagyon jó van.

A contaboval az a baj, hogy a sok IPcíme blacklisten van, mert előszeretettel szoktak onnan e-mailben spmelni. Nagy erőforrás olcsón.

Tapasztalataim szerint Magyarországon a Versanus, a RackForest, az ATW, a Tárhely.eu, és a JZT nyújt jó minőségű VPS szolgáltatást. A JZT DDOS védett is, a tarhely.eu-nál meg az ÁSZF szerint csak webet futtathatsz rajta.

(#63) hunti válasza lszlogal (#62) üzenetére


hunti
csendes tag

Magyar DDOS védett szolgáltatók között ott van a VPS4You.hu is, lényegében ugyanazt adja mint JZT, és vannak SSD alapú VPS-ek is, magyar szolgáltatókhoz képest olcsón. KATA-s egyéni vállalkozó csinálja, szerintem jobban odafigyelnek a dolgokra mint a korlátolt felelősségű cégek.

(#64) Doky1988 válasza lszlogal (#62) üzenetére


Doky1988
senior tag

Contabot azota visszamondtam, voltak erdekes lassulasok, lagok, meg mindenek:) Az a baj nekem nem er meg egy plesk+contabo kombo 4-4,5k-t havonta.Ellenben Hetzner CentOS Web Panel + alap vps 800ftert kb megeri.. es azt futtatok rajta amit akarok, es legalisan persze amit lehet.Honapok ota naluk vagyok, tokeletesen megvagyok elegedve.Itthon Rackforestnel kezdtem, de sokallom.. Duplajat megkapom hetznernel negyed annyiert.Egyebkent en regebbi user vagyok meg az iRC-s korszakbol, szal egy weboldalam fut, egy bnc-m, egy irc botom, meg ismimnek egy ftp tarhelye.. ennyiert ajandek...ATW... Sokan mondjak, hogy koszik jo rendszert hozott ossze, ert dolgokhoz, regebbrol irc-rol tom ki, de sztem draga! Mondom itthon legertelmesebb a rackforest sztem.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#65) lszlogal válasza Doky1988 (#64) üzenetére


lszlogal
senior tag

A Rackforesttel az a gond, hogy nem tudjuk kik állnak mögötte, és érdekes az árazásuk is. No de a vps vpu teljesítménye is. Nem hozza azt a teljesítményt egy mag, mint amit kellene. A CPU-k virtualizálva vannak, így a teljesítményből is veszít. Ráadásul licenselt softwaret használnak virtualizálásra, simán tudnának sajátot írni egyszerűen.

Én ismerem a JZT-s Birincsik Gabit, meg vagyok velük elégedve. A DDOS védelmet Linux tűzfallal oldották meg, ami tökéletesen működik.

Régebben még CISCO tűzfaluk volt, és az másodpercenként 1millió csomagot nem tudott lekezelni, a Linux tűzfal meg a másodpercenkénti 8 milliót meg sem érzi.

Az ATW úgy oldja meg a DDOS védelmet, hogy redundánsan össze van kötve két CISCO switch. Ha lövik akkor az egyik switch elszáll, működik tovább a másik.

A rackforest is a cisco-t preferálja (szerintük a Linux középiskolás hülyegyerekeknek való). Ha meglőnek, akkor blackholera teszik a vpsed, és egy ideig elérhetetlen marad.

A HETZNER is jó, én is meg voltam velük elégedve, csak jobban preferálom a magyar servert.

(#66) Doky1988 válasza lszlogal (#65) üzenetére


Doky1988
senior tag

Vilagos, contabo se rossz de nagyon instabil.. iRCrol a ZNC szerverem kb napi szinten szakadt le.. Hetznernel megse kottyan.. jo a rendszeruk es olcso:)

JZT.. nekem a webhosting ajanlatuk nem tetszik.. iSPconfig.. hat nemtom de inkabb cpanel.. pl nekem mobilxnel volt evekig webhostingom, eddig ok voltak a legjobbak:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#67) lszlogal válasza Doky1988 (#66) üzenetére


lszlogal
senior tag

Hát.. Igen. inkább a cpanel. Nekem most a versanusnál van webhostingom, a JZT-nél VPS-em.. Egyikel sincs bajom.

(#68) Doky1988 válasza lszlogal (#67) üzenetére


Doky1988
senior tag

Jo a cpanel is, jo a plesk is de sajat celra nekem draga, nem eri meg.CentOS Web Panel ingyenes, sajat celra tokeletes.:) Es tudja a mail szervert is, tokeletesen kezeli a mailt is.Viszont Hetznernel joval olcsobban kijovok vpssel mint barhol webhosttal.:) Oke nem cpanel, nem plesk de boven eleg.:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#69) lszlogal válasza Doky1988 (#68) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én nem használok VPS-en ilyen kezelő paneleket, mindent kézzel csinálok :D

Amúgy is a Debianra esküszök

(#70) Fecogame válasza lszlogal (#69) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, meg a Debian-ra is :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#71) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre VPS-ekkel kapcsolatban. Mostanában szeretnék majd bérelni egyet webszervernek, és mivel elég fontos lenne a megbízható, stabil háttér, ezért szóba került a Google Cloud, valamint az Azure is.
Szerintetek megérik a borsos felárat egy mezei VPS szolgáltatóval szemben?
A nagyokban jobban lehet bízni, ha fontos a stabil teljesítmény, elérhetőség?

(#72) lszlogal válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


lszlogal
senior tag

Fontos hogy milyen rendszer van mögötte, és milyen emberek. Magyart server kell neked? Van tapasztalatom VPS szolgáltatók tekintetében, ismerem a magyarokat.

(#73) <Lacy85> válasza lszlogal (#72) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Itthon őket néztem.
Egész jó csomagjaik vannak, és nem 1 éve alapított cég.

(#74) lszlogal válasza <Lacy85> (#73) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nézd meg az atw-tés a JZT-t is, fentebb szerintem már írtam róluk.
Nem ismerem az EZIT-et, de hallottam jókat felőlük.
Csak azokat tudom ajánlani, amik nekem beváltak.
A JZT és az ATW viszonylag stabil, elég komoly infrastruktúrával rendelkezik, náluk nyugodtan körbenézhetsz.

A JZT ingyen biztosít neked DDOS védelmet (hozzáteszem elég komoly Linux tűzfaluk van), míg az ATW sok felárért. Egyikük sem használ licenselt virtualizáciiós szoftvert, egyedi megoldásaik vannak (a JZT-nek csak az ügyfélkapuja licenselt, az ATW-nek az is egyedi). Az ATW KVM technológiát használ, a JZT pedig XEN-t. AZ ATW nem xeon procin hostol VPS-eket hanem i7-eken, a JZT gépeiben xeon van.

De nyugodtan írj nekik egy emailt, kérdezz rá mindenre, hamar válaszolnak.

Technikai kérdésekre csak ők fognak tudni válaszolni :DD

[ Szerkesztve ]

(#75) lszlogal válasza lszlogal (#74) üzenetére


lszlogal
senior tag

Na jó nem tudom normálisan szerkeszteni a kommentet, mert valami hiba van a rendszerben, ne haragudj.

Valamiért úgy gondolja, hogy az egész szöveg egy link, és nem tudom miért. Hiába szerkesztem meg normálisan.

UPDATE: közben sikerült megoldani, csak én voltam szerencsétlen

[ Szerkesztve ]

(#76) <Lacy85> válasza lszlogal (#74) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Köszi, meglesem őket. :K

(#77) lszlogal válasza <Lacy85> (#76) üzenetére


lszlogal
senior tag

tessék, itt vannak a JZT grafikonjai, meg tudod nézni őket, nyomon lehet követni a hálózat terheltségét

[ Szerkesztve ]

(#78) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windows alapon, melyik a legolcsóbb, ajánlott VPS szolgáltató?

(#79) Doky1988 válasza pinnacle (#78) üzenetére


Doky1988
senior tag

(#69) lszlogal: Nekem kell a control panel :) Nincs kedvem kézzel sz*rakodni :)

Egyébként azóta Debian -> i-MSCP -ben találtam meg a másik oldalam + CSF van mellette még.
Tökéletesen és hibamentesen fut. :)

Én erős javaslattal Hetzner mellett állok ki.
Olcsóak, gyorsak, biztonságosak.

Magyarban ennyiért nem találok VPS szolgáltatást, és ilyen paraméterekkel :)

1 éve vagyok náluk, semmi probléma :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#80) Doky1988 válasza pinnacle (#78) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hetznernél tudsz futtatni Windowst is :)

DokY | www.zsolti.hu

(#81) lszlogal válasza Doky1988 (#79) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az ISP-Config megbízhatóbb, és biztonságosabb :)

(#82) Doky1988 válasza lszlogal (#81) üzenetére


Doky1988
senior tag

Azt nemtudtam normálisan belőni és értelmezni :)

Ott asszem nekem kell kézzel mindent telepítgetni, nincs "varázsló" mint pl i-MSCP-nél :)

Egyébként közben kipróbáltam OVH -t is, sokan dicsérték.
Hát kb 0 értékű control panel van náluk, mármint a sajátjuk.
Se újratelepíteni nem lehet vpst, se semmit, egyedül reverset tudod átírni és cső, úgyhogy nem fogom hosszabbítani.. kipróbáltam de lehet stabil meg jó, de semmi webes lehetőségük nincs kb.

Tanulópénz :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#83) Doky1988 válasza lszlogal (#81) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sikerult felrakni az iSPConfigot viszont ezt jo par eve nem fejlesztik, eleg regi phpmyadmint is rakott fel.. 4.6.6.. nem mai...ugytudom az i-MSCP lett az utodja..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#84) lszlogal válasza Doky1988 (#83) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az ISPCP-nek lett az utódja az I-MSCP. :) Az ISP-Configot a mai napig fejlesztik, és jól működik. Igen, nincs installere :)

Tudtommal újra lehet telepíteni az OVH-s VPS-t. Legalábbis nekem sikerült. A JZT-nek sincs komolyabb felülete, azon is van egy start, stop, reinstall, és egy reverse rekord beállítási lehetőség. De legalább működik.

u.i: a rackforestnek komolyabb van, de annak a rendszerét pár napja törték fel

[ Szerkesztve ]

(#85) Doky1988 válasza lszlogal (#84) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen közben rájöttem, hogy iSPCP Omegának lett az utója az i-MSCP :)
Viszont találtam automata installert iSPConfigra, így sikerült feltennem VPSre, hát nem vagyok túlzottan elragadtatva tőle, i-MSCP barátságosabb, meg frissebb appokkal dolgozik.. 4.6.6 -os phpmyadmin nem mostani valahogy :D

Itt az automata installer: [link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#86) Doky1988


Doky1988
senior tag

Van 2 VPS-em, mind2őn Debian 9 van.
1. VPS-em fut: i-MSCP / CSF tűzfal kombóval
2. VPS-em fut: iSPConfig 3.1 / UFW tűzfal kombóval

Tapasztalataim a következőek:

- i-MSCP: i-MSCP számomra barátságosabb, felhasználó barátabb, ellenben vannak benne néhol bugok, de fut nincs gond.

- iSPConfig 3.1: Megy tökéletesen, teszi a dolgát semmi baj vele, kicsit lehetne rendezettebb a felülete, nekem kicsit barátságtalan, elég sok fele kellett keresgélnem mire mindent belőttem valamelyest. Én jobb szeretném ha támogatná CSF tűzfalat, nekem UFW nem nyerte el a tetszésem, állíthatóbb a CSF sok szempontból.

Valamint ami problémám van iSPConfig 3.1 -el, hogy baromi régi csomagokkal dolgozik Debianon is meg CentOS -en is..
Pl. Phpmyadmin debianon 4.6.6, CentOSen 4.4.15..

DokY | www.zsolti.hu

(#87) lszlogal válasza Doky1988 (#86) üzenetére


lszlogal
senior tag

Lehet, majd ha úgy lesz időm megnézem. Az UFW valóban sz..r, annyit tud hogy port kinyit, bezár. Én iptablest szoktam használni.

(#88) Doky1988 válasza lszlogal (#87) üzenetére


Doky1988
senior tag

Vagy ufwt nem használom, helyette csf..:)

DokY | www.zsolti.hu

(#89) Fecogame válasza Doky1988 (#86) üzenetére


Fecogame
veterán

Használtam egy ideig én is ISPConfig-ot, de végül meguntam a hülyeségeit, így már admin panel nélkül, SSH-val dolgozom. Sokkal stabilabb és megbízhatóbb így :)

És természetesen levarakni sem lehet a gépről, ha meggondolnád magad.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#90) adika4444


adika4444
addikt

Újra 300 Huf a small csomag!
Ráadásul most kézzel megadható, melyik DC-ben használnánk a szerót.

üdv, adika4444

(#91) adika4444 válasza adika4444 (#90) üzenetére


adika4444
addikt

Az oldal szerint már véletlenszerűen helyezik el... Nekem sikerült beállítani a DE1 adatközpontot...

üdv, adika4444

(#92) kress válasza adika4444 (#90) üzenetére


kress
aktív tag

Csak az első 3 hónap...

(#93) Doky1988


Doky1988
senior tag

Akinek Hetzner Online -nál van VPS-e előfordulhatnak hibák, dolgoznak az ügyön.
Például: Szerver kikapcsolás után nem lehet bekapcsolni a szervert.RDNS állításnál megakad és nembirja megváltoztatni, stb.. Több helyen Nürnberg, Falkenstein stb tapasztalták a hibákat.

[Információ ITT!]

UI: Contabonál miújság mostanság? Van ott valaki?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#94) hunti


hunti
csendes tag

Facebookon láttam hirdetést, vps4you.hu -nál a VPS4GFB kupon kóddal megduplázható az SSD VPS 4G csomagra befizetett idő, illetve a Firstimer2019 kupon kóddal bármely vps csomag befizetéséhez 1 hónap extra bérleti idő jár.

(#95) lszlogal válasza Doky1988 (#93) üzenetére


lszlogal
senior tag

A contabot hagyjuk. A HDD VPS tetűlassú, az SSD VPS olyan, mint egy elcseszett HDD VPS. A hálózat lagol, mert a spammerek előszeretettel használják... Egy 6Mbps streamet sem tudok vele kiszolgálni... Használhatatlan sz@r.. Az OVH dettó ugyanez, ott is spammerek laggosítják a hálózatot..

[ Szerkesztve ]

(#96) Doky1988 válasza lszlogal (#95) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szoval akkor meg mindig ilyen fos a contabo :( Hetznernel vagyok, ok nagyon perfektek.

DokY | www.zsolti.hu

(#97) danhauser válasza Doky1988 (#96) üzenetére


danhauser
újonc

Sziasztok! Contabo-nál van 4 ügyfelem SSD VPS-e. Tényleg szar. Gondoltam írok, hátha él még ez a téma. Mit ajánlotok ami tényleg hosszú évek óta megbízható? És nem nagyon lépi át a 30EUR/hó határt?

(#98) lszlogal válasza danhauser (#97) üzenetére


lszlogal
senior tag

Vagy Hetzner, ATW, vagy JZTKFT. Az OVH is jó lenne, ha nem laggosítanák a spammerek a hálózatot. JZT-nél korábban voltak gondok, de az elmúlt három hónapban nem tapasztaltam fennakadást. Náluk van DDOS védelem is, kb. 5 éve ismerem a rendszergazdájukat.

[ Szerkesztve ]

(#99) Doky1988 válasza danhauser (#97) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hetzner

DokY | www.zsolti.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.