Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

mivel nem találtam Fórum topic-ot még erre sehol, szívesen nyitnék egyet ezennel. Egyrészt jómagam is erősen Volumio-ssá váltam, másrészt így tudunk segíteni egymásnak, ahogy egyre többen használjuk és terjed.

Mi is az a Volumio ?
A Volumio egy médialejátszó szoftver, azaz inkább komplett megoldás, mellyel DIY módon (is) építhetők igazi audiofil és high-end szintű zenelejátszó eszközök a legkülönfélébb felállásokban. Ez olyannyira működik, hogy egyes gyártók a white label verzióért fizetve saját színvilágukra és kívánságaikra szabva is veszik a nekik készített verziót, pénzért (értsd: saját felület, a háttér ugyanaz alatta amúgy) és adják tovább ezen eszközöket súlyos összegekért vevőiknek.

Alap konfig
A legelterjedtebb alap felállás jellemzően egy Raspberry Pi miniszámítógépbe tett, SD kártyára kiírt verzió, ez ARM platform, de fut x86/x64-en is, így tesztelhető virtuális gépben is akár, illetve SD kártyára kiírva használható klasszik PC-ről, laptopról, elég sokminden egyéb kis- és nagy számítógépről. Haladóbb szinten telepíthető természetesen bármelyik említett eszközre, USB-re, SSD-re, HDD-re is, így mellőzve az SD kártya kezdeti kényelmetlenségeit (már akinek az).

Felépítés
A rendszer áll egy alap, némileg optimalizált operációs rendszerből (Debian Linux stabil változat, jellemzően sosem a legfrissebb, de közel hozzá és a lényeget tudja) és egy felhasználói felületből (UI, azaz User Interface), melyet IP címen keresztül érünk el bármilyen modernebb böngészőből (ez a mobilt is takarja). Az oldal reszponzív, kis méretben összecsuklik mobil verzióra, nagyobb böngészőablak esetén asztali nézetre vált. App is van hozzá a főbb mobil platformokra.

Működés
A Volumio felhasználói felületet megnyitva az eszközhöz csatlakoztatott háttértárról tudunk fájlokat lejátszani (wav, flac, mp3 és még sok más formátum, CUE-kat is ismer), vagy tudjuk ezeket külső eszközről stream-elni, DLNA, Airplay, stb. illetve mi magunk is meg tudjuk osztani saját zenegyűjteményünket külső eszközök számára. Kezel multi room módot is, több Volumio lejátszót is lehet egyetlen felületről irányítani, ez már a fizetős funkciók közé tartozik (csekély havidíjért cserébe, vagy akár egyben megvéve aktiválni lehet a fizetős funkciókat a szoftver felhasználói felületén). Ezen kívül az ingyenes feature-ök között van egy raklap online rádió, gyakorlatilag a világ minden tájáról, ország / régió / város kiválasztását követően jön le az elérhető listája ezeknek és szuperül működik, a család itthon már így hallgat rádiót. Nincsenek vételi hibák, mondanom sem kell :) Integrálható továbbá Spotify, Tidal, Deezer és egyéb online streaming zeneszolgáltatókkal is.

Mitől jó az egész ?
Nos, az átlagos Raspberry Pi vagy számítógép (jellemzően Realtek) hangkártya kimenettel nem igazán lehet minőségi zenehallgatást elérni. A CD játszók kora már lejárt, az LP bár reneszánszát éli, ez csak egy mesterségesen gerjesztett dolog és hang-hűségben szintén nem az igazi (max a hangzását szeretik sokan, de ez már más dolog), szalag teljesen kiment ugye mainstream-ből... és bejött mindeközben az online világ, annak minden előnyével és kevés hátrányával is. A Volumio rendszer mindezeket tudja, ötvözi és egyetlen eszközben adja a kezünkbe, mint valami hiper-mindentudó "valami". (Igen, CD-t is tud lejátszani, sőt, meglévő CD-inkről mentést is készít, ha azt szeretnénk, lásd rip-elés. Oké. LP-ket nem kezel sehogy sem). :) De ez még csak a szoftver oldal. Az igazi erő abban van, hogy rengeteg féle-fajta külső DAC-al képes együttműködni, legyen az akár Raspberry Pi-re tett DAC "hat", akár külső DAC és így gyakorlatilag egy szuperül használható, kényelmes, látványos, szép felületű lejátszónk lesz bármilyen számítógépből, mely audiofil minőségű hangzásra is képes megfelelő eszközökkel.

Pénz
A rendszer alapvetően ingyenes, és elég sok funkció elérhető így. Aki most ismerkedik/ismerkedne vele, annak feltétlen ezt ajánlanám, haladók pedig már el tudják dönteni, nekik kellenek-e a fizetős extra funkciók majd.

Elérhetőség
Honlap és fórum: http://www.volumio.org [link]
Teszteléshez a gyári alap image-ek kiírására ajánlott a Balena Etcher [link]

Ha nincs semmilyen zeneszámod, akkor is bele tudsz kóstolni a rendszerbe már, pl. online rádióval :)

Folyt köv.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2) ALB


ALB
csendes tag

Üdv,

Nem hagyhatom, hogy magára maradjon e téma, mert nagy rajongója vagyok.
Hát nem akarnám a zenét én már enélkül, mert bitang komfortos egy Home Streaming megoldás.

Bár a "HIGHEND" szakirodalmak az RPI - zene témát erősen viccesnek tartják és kinevetik, nekem azért megfelel.
Én egy régi Creative USB hangkártyával nyerem ki a hangot és mert 2,4G rádión (nem wifi és nem blt) közvetíti a hangot a Creative vevők felé, így a realtime multiroom egyik leg olcsóbb megoldása elfogadható hangminőség mellett. (biztos van jobb a piacon, de a napi használatban a kellemesen hallgathatóságot és funkcionalitást tartom fontosnak)

Kipróbáltam NAS-on virtuális gépen futtatni, remekül működik, csak az USB tápot kell megszűrni a hangkártyához, mert benne van a NAS minden működés ciripelése.

Van más is, aki használja a VOLUMIO-t?

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#3) cooler-mg


cooler-mg
csendes tag

Nagyon régóta használok raspberry + volumio kombót. Szvsz megfelelő módon kiszolgalva több 100e Ft-os streamereket zenél le. A táp nagyon fontos, de nem mindegy melyik verziót telepíted, és milyen hangkimenetet adsz hozzá.

(#4) ALB válasza cooler-mg (#3) üzenetére


ALB
csendes tag

Igen, a következő lépés egy átgondoltabb összeállítás lesz. Egy igazán tiszta 5v-os tápot fogok alkalmazni, egy igazán jó hangkártyával. Várom a további fejlesztéseket, leginkább az ébresztő funkció továbbgondolását. Jó lenne, ha egy hétre, egy hónapra be lehetne állítani, hogy mikor kapcsoljon be és ki. A kikapcsolást időzíteni előre nem lehet úgy, mint a bekapcsolást, ezért létrehoztam egy fals stream bejegyzést és adott időben ezt kapcsoltatom be... Ennek hatása, hogy elhallgat :)
Nálam néha eljátssza, hogy mint ha összeomlott volna a rendszer, nem jól reagál, nem akarja megtalálni a forrást, de már tudom, hogy csak a szolgáltatói hálózat vacakol olykor.. türelemmel kivárva a hálózat korrekt feléledését a VOLUMIO fut, mint előtte.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#5) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak !

Használ vki közületek Tidal + Volumio kombót ? (Ha igen: milyen?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6) truefx


truefx
aktív tag

USB-s hangkártyának mekkora a hátránya a direkt RPi-hez kifejlesztett DAC-okkal szemben? Esetleg van ajánlott típus? (RPi 2)

(#7) Bigape válasza Dißnäëß (#5) üzenetére


Bigape
csendes újonc

Szia! Több éve használok Tidalt Volumio alatt egy RPi3B+ és Hifiberry Digi+ streamerrel, barátaim csodálkoznak milyen szépen szól, náluk nagyságrendekkel drágább berendezések nem szolgáltatnak ilyen minőségű hangot. Jelenleg a Volumio alatt elérhető a Tidal Connect és az Rpi+Hifiberry Digi+ kombó a Tidal natív appból indítható a Volumio elindítása nélkül. Ja persze rendelkezem egy My Volumio előfizetéssel is a Tidal Hifi mellett. Szépen muzsikál a rendszer.

(#8) inagy


inagy
friss újonc

Üdv!
Látom vannak akik szintén használják... én is évek óta. Most azonban egy érthetetlen problémába ütköztem (vagy figyelmetlen voltam) de hátha tud valaki segíteni:
- egy másik kártyára telepítettem a rendszert; minden beállítást megadtam, a NAS-t is betallózta, és mivel SMB1 a beállításokban beírtam a szokásos ver=1-0 sort.
NEM LÁT SEMMIT A NASON!!!
Tudna valaki segíteni? Köszönöm!

(#9) truefx válasza inagy (#8) üzenetére


truefx
aktív tag

Biztos, hogy ver=1-0? Nem vers=1.0 a helyes?

(#10) ALB válasza inagy (#8) üzenetére


ALB
csendes tag

Ha ez egy bevált konfig, akkor sztem csak türelem kell..
Húzd újra. Nekem is volt már ilyen, nekem a hangkártyámhoz kell beírnom konfigot, hogy ne cincogjon (gyorsabban játszik le a normálnál). Húztam már párszor újra, mert az adott telepítés valamiért nem akarta elfogadni a konfigot.
Nem ástam a mélyére, mert erre se tudásom, se türelmem, ezért újra és újra írtam. Végül csak türelmetlen voltam..
Ne felejtsd el, hogy az első indításkor türelem kell, mert szegény Volumionak sok dolga van, mire teljesen belakja az új telepítést. Tehát, ha újrahúztad, indítsd el, állítsd be a konfigot, majd hagyd magára.. feküdj le és reggelre jó lesz :) Ezt írja a doksi is. Na jó, az alvást nem :)

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#11) ALB válasza truefx (#6) üzenetére


ALB
csendes tag

USB kontra GPIO hangkártyák ügyében annyit tudok, hogy az USB-vel néha jitter gondok vannak. Én USB DAC-ot használok, nekem elég a Creative terméke, nem jobb a fülem ennél :) . 16bit 44,1 khz (3K)
Próbáltam a Creative G1-et is, jól szól. kb-6-10K
De lehet Dragonfly cobalttal is próbálkozni 70--100k-ért
Annyi van, hogy az USB kimenetek sok eszközön nincsenek zavarszűrve, nincsen az 5V pufferelve. Ha az USB kimenet és az USB DAC közé egy 5V zavarszűrőt és "jitter" szűrőt teszünk, kissé erőteljesebb, tisztább lesz a hang.
Ez hasonló jelenség, mint az autó hifiben az 1 mikrós kondi szerepe a szub ládánál. Apró, de fontos részlet kérdés ez!
Az USB porton minden féle digitáli zajok és zavarok megjelenhetnek, amik a DAC működését negatívan befolyásolják.
Nem hittem benne, ezért készítettem egy szűrőt és valóban javult a hang. Egyszerűen szebben, tisztábban szól.
Ezt használtam: https://www.we-online.com/catalog/en/WE-EPLE_SIZE?sq=usb+filter&sp=https%3A%2F%2Fwww.we-online.com%2Fweb%2Fen%2Felectronic_components%2Fsearchpage_PBS.php%3Fsearch%3Dusb%2Bfilter
Valamint az 5v-ot puffereltem egy 2200 mikrós kondenzátorral sorba kötve egy-egy folytó tekerccsel.
Nem értek hozzá, csak összeraktam. Jobb lett.
Lehet kapni ilyesmi cuccot "Jitter Bug" meg " USB Filter" néven.

GPIO DAC tapasztalásom nincs, de olvasva erről a témáról, precízebb, jobb felbontású a kimeneti hang. Nagyon sokféle van ezekből, Volumio fórumon van lista, hogy melyek kompatibilisek (kipróbáltan, tesztelve) az RPI verziókkal.
Az is kérdés, hogy analóg hangkimenet kell, vagy digitálisan vezeted az erősítőbe a zenét..
Egy mívesebb GPIO hangkártyán a fent leírt minden féle szűrők be vannak építve, és a GPIO miatt nem lesz jitteres (zavart, mikro késleltetett) a hang. Egy egyszerűbb GPIO kártya is jól szólhat, de ezek csak a felbontás paraméterekben jók, másra nincsenek felkészítve. ( a kici occó kártyákra utalok itt..)
Egyébként nagyon nem mindegy, milyen hangafalat, milyen erőlködőt használ az ember, ha tisztes hangot szeretne. Volt szerencsém nagyon drága szetten hallgatni a kedvenceimet és hát a zenei részletek ha fontosak, bizony drága szett kell. De ez nem is Volumio, inkább HiFi kérdés :)
Szóval az a kérdés, hogy mi a fontos... A Volumio önmagában egy nagyon komfortos streamer szerintem, abszolút elérhető áron.
A zene minősége, ami kijöhet belőle, hangkártya függvénye.

Amíg nem hallasz igazán tisztességes hangcuccon zenét, addig csak találgatsz, hogy melyik lehet a jó... és ha tetszik, amit vettél, akkor jó.
Nem a wattoktól lesz tisztességes, hanem a részletek megszólaltatásának képességétől.
Ha megint és megint... és megint szeretnéd meghallani a kedvenceidet, mert olyan kellemes, akkor jó a hang. Ha hangerőt növelsz, nem a ricsaj növekszik, hanem egyszerűen csak erőteljesebben szól.
Mondom... amíg nem hallasz igazán jó szettet, nem tudsz mihez viszonyítani.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#12) mikldesign88


mikldesign88
csendes tag

Én csak most ismerkedek a Volumioval, és ezzel kapcsolatban van néhány problémám. Ellentétben másokkal, én egy tényleg pici PC re, vékonykliens munkaállomásra szeretném feltenni a volumiot. Kezdetben egy USB pendrivre volt az, amire telepitettem, mondván, hogy próbának jó lesz. Ment is rendesen, tetszett. Mivel van a gépen egy SD kártya foglalat, gondoltam erre fogom telepiteni a végleges rendszert. De nem sikerült. Hiába irtam ki Rufussal a img filet és tettem be a gépbe, amikor erről akar bootolni a rendszer, akkor mindjárt az indulás után megáll hogy valamit nem ér el, nyomjak helpet. A helppel pedig nem megyek semmire. Szóval mit kell tenni, hogy az SD kártyáról is menjen a Volumio, ne ccsak pendrivrol?
A másik probléma pedig a TIDAL konnekt. Félreértés ne essék, megy rendesen, de a nagyfelbontású Master fileokat is csak 44,1-16 minőségben játsza le. Eddig ugyanezzel a géppel win10 alatt a TIDAL saját lejátszójával a HI RES mqa fileok 96-24 ben jöttek. A kérdés: Ez normális a Volumio esetében, vagy valahol valamit állitanom kell?

(#13) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Én is kérdeznék. Jól tudom, hogy a Tidalt csak előfizetéssel lehet a Volumion használni? Szóval minimum kell hozzá a Virtuoso.

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#14) mikldesign88 válasza Dißnäëß (#5) üzenetére


mikldesign88
csendes tag

Igen, én hallgatok TIDALT a Volumion, nekem egy pici vékonykliens gépre van feltelepitve a volumio. Sajnos jogi okok végett a TIDAL által adott MQA fileokat nem nagyfelbontásban adja, hanem csak HI-FI minőségben, 44,1-16 ban. De majd csak eljön az idő, hogy fizet a Volumio a Meridiannak az MQA licenszért, és akkor teljes minőségben hallgatható. Ha azonban olyan DAC od van, ami nem rendereli, hanem Decodolja az MQA fileokat, akkor akkor az történik, hogy bár a Volumio 44,1 et ir ki, de átengedi magán a zenét, feldolgozatlanul, és a DAC on már fel is gyullad a kék led, és a displayen pedig jelzi, hogy 358-24 felbontást ad. A renderelő DAC azonban nem tud ilyent.

(#15) Lucas86


Lucas86
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam én is a volumiot raspberry 3-4en is. Nagyon tetszik, de rögtön találtam is egy idegesítő hibát: a lejátszási listáról nem törli a számot lejátszás után. Utánaolvastam és elvileg ezt már javították egy korábbi verzióban, de nekem a legújabban mégsem működik. még az ikonja sincs bent... Nektek esetleg régebbi verzióban működött?

(#16) derrik


derrik
őstag

Sziasztok
Én két ilyen cuccot használok, és vesztemre egy eszközt frissitettem 3-as verzióra 🙁. Bár ne tettem volna. Mindkét kiépítés
Érintő kijelzős verzió, hogy bármilyen mobil cucc nélkül is üzemeltethető legyen.
-Az érintő kijelzőt haza vágta, először 180 fokkal elforditva érzékelt majd teljesen eltűnt az érzékelés
-valamint eltűnt jó néhány számomra fontos beépülő, pl. Az utolsó lejátszás folytatása.
- Valamint sok esetben nem olvassa be az SSD könyvtárat
Keresek! Egy utolsó 2.9 verzió számú iMG fájlt mert sajna én nem mentettek....

(#17) truefx válasza derrik (#16) üzenetére


truefx
aktív tag

Jól értem, hogy az új UI csak a fizetős volumioban működik?

(#18) Véreshurka válasza derrik (#16) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szintén zenész. Bár én is tavaly frissítettem 3-ra, de csak most szerettem volna plugin-eket használni és már kell a myvolumio regisztráció hozzá :W . Ha valakinek lenne 2.9-es verziója én is megköszönném :R

El Psy Kongroo

(#19) zsiga68 válasza Véreshurka (#18) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tessék: [link]

(#20) Kenderice válasza zsiga68 (#19) üzenetére


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Feltettem a spotify plugint.
Bejelentkeztem, de maga a spotify nem jelenik meg sehol a volumion belül.
Mi lehet a gond?

(#21) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Csatlakoztam a Volumio felhasználó táborához :).
Pi3B+, egyenlőre a saját PI3,5" jack kimenetét használom.
S lenne is pár kérdésem, "gondom":
- Magyar/egyedi online radiot-hogy tudok hozzá adni?( rockerradio, megadance radio)
- A NAS-t nem látja, mit rontok el?
Segítséget válszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kenderice válasza Szabi_82 (#21) üzenetére


Kenderice
senior tag

Rádiót a sajat rádiók résznél, a sor jobb oldalán lévő pontokra nyomva tudsz hozzáadni.
A nas-t meg sok ok miatt nem láthatja.
Azt hiszem nsf és cifs megosztásokat tud kezelni a volumio.
Ezek futnak a nas-on?

[ Szerkesztve ]

(#23) zsiga68 válasza Szabi_82 (#21) üzenetére


zsiga68
senior tag

Előbb kapcsold be a nast,aztán pár perc múlva a raspberryt. Utóbbi kábelen legyen a routeren. Majd megnézem a saját beállításom. Van egy verzió beállítás is amit nem árt kipróbállni nálad is.
Megosztás típusa: cifs
Beállítás sorba: vers=1.0
útvonalat ellenőrizd..

[ Szerkesztve ]

(#24) Szabi_82 válasza zsiga68 (#23) üzenetére


Szabi_82
tag

Rendben, köszönöm, megnézem.
Közben: media szerver ként latja a nast, szóval működik.

(#25) zsiga68 válasza Szabi_82 (#24) üzenetére


zsiga68
senior tag

Még nem árt fix belső ip-re tenni a nast. Illetve az elérési útat ellenőrizni. Lehet hogy hiányzik egy könyvtárnév az ip és a zene közül.
Ha látja a nast szerverként akkor már tudod használlni.

(#26) Szabi_82 válasza zsiga68 (#25) üzenetére


Szabi_82
tag

Fix-ip van beállítva a nas-nak. Pár dolgot kiszolgál 🙃.
Más kérdés 0-24-et mennyire tolerálja.
Illetve ha táp van le lőve alóla memnyi az esélye hogy elszáll? Hogy használjátok?
PI3-ra érdemes (CPU) pl chipset hűtőt rakni?

(#27) zsiga68 válasza Szabi_82 (#26) üzenetére


zsiga68
senior tag

A nasnak és pi-nek se árt a megfelelő szellőzés. Az utobbira se árt egy hűtőborda.

(#28) Szabi_82


Szabi_82
tag

Lenne egy újabb kérdésem. Van olyan opció vagy plugin, hogy bekapcslaskor egyből inditson pl: egy onlie rádiót? Válaszokat előre is köszönöm

(#29) truefx válasza Szabi_82 (#28) üzenetére


truefx
aktív tag

Volumio fórumán van erre megoldás:

Autostart is really important for me. I fixed autostart by adding a crontab entry
crontab -e
@reboot sleep 120 && /home/volumio/start.sh
— script content: /home/volumio/start.sh
/usr/local/bin/volumio play
After reboot - power on, latest used radio stream channel resumes and here you go.

Előtte ezeket érdemes elvégezni:

Works for me now after a couple more steps:
Had to install cron: sudo apt-get install cron
Had to insert shebang at start of script: #!/bin/bash
Had to make start.sh executable: sudo chmod +x start.sh

(#30) Szabi_82 válasza truefx (#29) üzenetére


Szabi_82
tag

Tyüü, ez már lehet hogy túl mutat rajtam. Ezt hova kell be pötyögni?

(#31) Kenderice válasza Szabi_82 (#30) üzenetére


Kenderice
senior tag

Hali.
Volumio alatt telepítettem dockert, azon belül portainert.
Be is van konfigolva de amikor beírom a portainer 9000-es portját az ip cím mögé a böngészőben, akkor is a volumio webes kezelőfelülete jön be.
Ez ki lehet kapcsolni valahogy?

(#32) heidricha


heidricha
senior tag

Sziasztok!
Eddig egy Pi4-en IQAudio DAC+-szal kodit használtam nagy megelégedéssel. Most kellene egy másik lejátszó, ahol nem kell video, így kinéztem a volumio-t, és előszedtem a régi Pi2-t. Ugyanazt az IQA boardot tettem rá, amit eddig használtam a 4-esen.
Működik is szépen, kivéve, hogy vannak olyan FALC-ok, amik jellemzően 44kHz feletti mintavételezésűek, és a board-on keresztül a lejátszó a magas hangokat levágja, de nagyon dulván.
A Pi2 audio kimenetén nem, csak a board-on keresztül, és nem is minden FLAC esetében. Ahol nagyon durva a jelenség, az 96kHz/24bit. Ugyanez a board a Pi4-en (kodi) remekül működött minden zenén
Találkozott már valaki ilyesmivel? Van valami leírás a támogatott formátumokról?

(#33) zsiga68 válasza heidricha (#32) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg próbálj meg egy másik volumio verziót.

(#34) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy kis gondom. Rpi0-n eddig hiba nélkül futott a Volumio azonban ma böngészőből akartam zenéz lejátszani, de nem jött be a főoldal. Összedugva TV-vel ez fogadott olyan mintha nem kapna IP címet:

Ez mitől lehet? Teszteltem másik kábellel is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35) zsiga68 válasza Nerazim (#34) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ezzel se éred el? http://volumio.local Illetve androidról is megpróbálhatod a volumio app-al.

(#36) Nerazim válasza zsiga68 (#35) üzenetére


Nerazim
őstag

Sajnos egyik megoldassal sem mukodik.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#37) ALB válasza Nerazim (#36) üzenetére


ALB
csendes tag

Ha aktuális még a hiba... sérülhet a memó kártyán az image, írd újra.
Vagy, egy másik kártyára írd meg és próbáld a RPI-t így feléleszteni, lehet, h megnyekkent?

Néha a napkitörés is okozhat ilyen hülyeséget... vagy esetleg a memo kártya épp memo cellát veszített..

Kíváncsi vagyok, mi lett..

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#38) ALB válasza Kenderice (#31) üzenetére


ALB
csendes tag

Hmmm... dockeren volumio, az oké... de volumio alatt docker..., végül is mindent is ki lehet próbálni.

Mi lett aztán?

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#39) ALB


ALB
csendes tag

Használ valaki dockeren, vagy virtual gépen volumio-t?
Tapasztalás megosztás érdekelne.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#40) Kenderice válasza ALB (#38) üzenetére


Kenderice
senior tag

Dockerben nem bírtam működésre bírni a volumio-t.
Fordítva azért próbáltam, mert akkor az lett volna a torrent letöltőgépem is meg egy kis NAS is.
De inkább betettem erre egy raspberry-t volumioval és csináltam egy nas-router-torrent kliens kombót Gargoyle-lal egy asztali mini PC-ből.

(#41) ALB válasza Kenderice (#40) üzenetére


ALB
csendes tag

Amúgy a Synology virtual machine-on (és virtualboxon is) elfutik a volumio virtualban. Nagyon zajos a NAS usb-n a hangkártya, azt még külön szűrni kell, de amúgy megy.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#42) ALB


ALB
csendes tag

Az ébresztőhöz (Alarm) van egy kiegészítés.

így lehet szerkeszteni:
sudo nano /volumio/app/plugins/miscellanea/alarm-clock/index.js
A pirossal keretezett részt kell beírni.

Ezt próbálta már valaki?

Ébresztéskor a kékkel jelzett hangerőn fog megszólalni a zene.
Pl. ha este halkan hallgatod, de reggel ez ébreszt, akkor tud nagyobb hangerővel ébreszteni.
Megpróbálom a képet is valahogy ide tenni.. :)

[ Szerkesztve ]

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#43) ALB válasza ALB (#42) üzenetére


ALB
csendes tag

Na itt a kép

[link]

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#44) heidricha


heidricha
senior tag

sziasztok!

RasPi 2-n használom a VolumIO-t IQaudio DAC+ kártyával.
Eddig 99%-ban jók a tapasztalatok, néha a WiFi stick-et nem éleszti fel, de ez aligha volIO gond.

Az utóbbi időben (kb 2 hónapja) néha kikapcsolja a google music add-on-t.
Mivel jellemzően az a forrásom, bekapcsoláskor többnyire ezzel próbálná folytatni a lejátszást, de kb 50%-ban nem tudja. Aztán ha a beépülőknél megnézem, akkor azt mutatja, hogy a GMusic inaktív. Bekapcsolom, és megy minden tovább, nem lehet kapcsolati gond, sem beállítás, vagy lejárt token, vagy hasonló.

nemrég upgrade-eltem, minden szépen le is ment elsőre, és egy időre el is tűnt a jelenség (2 hét talán).
viszont most megint előjött...

Valaki tapasztalt már ilyesmit?

(#45) heidricha válasza Kenderice (#20) üzenetére


heidricha
senior tag

már nem használom ezt, de nem úgy van, hogy a spotify app-ban jelenik meg a volIO, mint az egyik lejátszód?

(#46) Kenderice válasza heidricha (#45) üzenetére


Kenderice
senior tag

De, igen.
Úgyhogy nem is foglalkozok vele.

(#47) ALB válasza Kenderice (#46) üzenetére


ALB
csendes tag

Hát.. őőő.. van olyan is, meg van már Spotify beépülő is, ami önállóan tud lejátszani.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#48) ALB válasza heidricha (#44) üzenetére


ALB
csendes tag

én a GMusic -ot nem használtam még, Spoti és TIDAL elműködget, de még nem az igazi.. :) Nekem volt nyűgöm ezekkel, hol nem azt tette, amit kértem, hol lassú volt, mint a fene... és meguntam. Nem ad semmi pluszt per pill.
Viszont a Youtube plugin az remek, akár a saját fiókoddal is beléphetsz.
Ritkán hallgatok letöltött zenéket, amióta ráleltem egy csokor net rádióra, én elvagyok azokkal.
Pl. RISE FM-nek lettek új csatornái, a Jazzy-nek is van 3 "al csatornája" Groove, Cool, Soul, ezeken csak zene megy, és időnként csatorna ID. Kinek mi szól jól, ugye.. :)
CafeDelMar radio is jó, én ezeket eszem.. :)

Ha esetleg kell stream cím, kiteszem ide őket.

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#49) heidricha válasza ALB (#48) üzenetére


heidricha
senior tag

a gmusic az az én elírásom, és nem létezik. :)

YT music akart volna lenni, ezzel van ez a fent emlegetett bajom.

A teljesebb képhez az is hozzátartozik, hogy én gyakran áramtalanítok, ez a YT plugin kikapcsolás ilyenkor következik be, nem üzem közben spontán.

(#50) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
A webradio részben hogyan lehet kinyerni a rádiók URL-jeit?
Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.