Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeck


Zeck
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a teendő abban az esetben, ha vodafone-al akarok gprs netet használni. Szóval van egy 6610-es nokia és van neki egy du5-ös adatkábele. Ahogy rádugom az adatkábelt a gépre kiirja hogy telepítsem az usb csatolót, pedig az már fent van és működik. Ha telepiteni akarom azt mondja, nem talál hozzá drivert. Telepítettem a du-5 driverét amit nokia oldaláról szedtem le. És ezután ''vodafone connect me'' programmal és nokia pc suittal próbáltam de semelyik sem látja a telefont.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#2) deedee válasza Zeck (#1) üzenetére


deedee
őstag

az ismerőseim tapasztalatát írom le:nokiával kissé nehézkes gprs-el nyomulni.páran idegbajt kaptak,mire sikerült.....Vehettél volna másfajta telót....Nekem az alcatelek és a sagem v55 vált be eddig,valamint a k500-at is dícsérik.

(#3) Loha válasza deedee (#2) üzenetére


Loha
veterán

Na meg a Siemensek se rosszak... :)

(#4) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Elkell felejteni a Connect Me-t, betárcsázós dolog a menő
felrakod a telót mint modemet és adok egy leírást hozzá mit, hogy krell beállítani

Én 6310i-vel nyomulok több mint 2éve...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#5) Papa-Georgo válasza Zeck (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Minden szart szedj le ami vodás meg kábelhez tartozik, csak dugd rá a telót a kábelre, és telepítsd mint modemet..elvileg mennie kell, elkűdtem a pdf dokumentációt ami hozzá való

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6) Slax válasza Zeck (#1) üzenetére


Slax
senior tag

Megelőztek.:)

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#7) Zeck


Zeck
aktív tag

Biztos hogy ez a baja? Mert mint mondtam ahogy rádugom a telót kiirja, hogy telepiteni kell az usb-t(ami már telepitve van). A telefont meg nem látja. Szóval ez normális?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#8) musclemuseum válasza Zeck (#1) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Nekem 3650-em van, épp vodanettel vagyok. Igaz én Bluetooth-szal nyomom, xp alatt. A BT softján kívül semmit nem raktam fel. Csatlakozás a *99# telszámmal, meg a telóban a gprs beállításokhoz beírtam az alapértelmezett apn-t, és megy.

People always talk about the weather...

(#9) Loha válasza musclemuseum (#8) üzenetére


Loha
veterán

És a Bytemobile Optimization Client-et használjátok?
Én igen és szerintem egy 30%-ot gyorsít átlagban...
Asszem a voda Internet Plusz R2-es kliensnek hívja...

(#10) musclemuseum válasza Loha (#9) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Használom én is, nekem is az új van már fent. Főleg a Firefox 1.0-val vettem észre a gyorsulást. Általában Operával vagyok, nem rossz így sem.

People always talk about the weather...

(#11) Zeck


Zeck
aktív tag

Infrával nekemis rögtön megy, úgyhogy semmi más nincs fent csak a connectme, de kábellel lenne az igazi, hogy ne kelljen attól parázni, hogy elmozdul a teló és ezért szakad meg a kapcsolat. Szóval kábeles tapasztalattal bírók írjanak, hogy mi lehet a baj.

Ja pdf-et pedig nemkaptam meg, linknek is örülök, mert primposta se a régi...:U

[Szerkesztve]

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#12) Loha válasza Zeck (#11) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az USB kavarja meg a dolgokat, mert a connect me csak Infrát meg soros portot kezel, ez akozza a gubancokat, és így csak manuálisan lehet beállítani...

(#13) #90996736


#90996736
törölt tag

én anno páromnak akartam felrakni Z600 bluetooth-thal gprs-t. mindennek a tetejébe ajánlom a vodások support 1270es vonalát. a srác a lehető leggügyébben is képes volt elmagyarázni hogyan és mit csináljak ... végén még vmi optimalizációs scriptet (1 soros) is beiratott velem, és a net gpresen keresztül stabilan ment 30kilobit/seckel. asszem ráadásul a 1270 előfizetéseseknek ingyé hívható ...
a telót én is ajánlom hogy modemként rakd fel, semmi vodafonos szar progi, értelme nincs.

[Szerkesztve]

(#14) Zeck


Zeck
aktív tag

Igazából tök mindegy milyen programot használnék, mivel mint emlitettem ahogy rádugom a gépre, egyből szól, hogy: hopp, telepíteni kéne az usb-t -ami telepitve van és működik. Ráadásul 2 gépen is, ezért erős a gyanúm, hogy én szúrok el valamit. Most lehet, hogy oltári nagy f**zságot kérdezek, de az usb az nem soros portnak számít?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#15) Zeck


Zeck
aktív tag

Ápp :Y

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#16) papaya


papaya
senior tag

ezzel meg feltudod gyorsítani a böngészést : Bővebben: link :D

(#17) Zeck válasza papaya (#16) üzenetére


Zeck
aktív tag

0-át nehéz felgyorsitani, bár csak már ott tartanék. Egyébként elképzelhetö, hogy csak azért szopok mert utángyártott kábelt vettem? Nokiás csákó ezt mondta, de mér mondaná, hogy ''persze használj csak utángyártottat''...

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#18) csiga997 válasza Zeck (#1) üzenetére


csiga997
őstag

A pc suite-ot szedd le, csak a kábel driverét rakd fel meg a modemdrivereket. Mindkettő rajta kell legyen a cd-n amit a telefonhoz kaptál, de leszedheted a nokia honlapról is.
Utána pedig sima dial-up networkként kell tárcsázni a *99# -et és kész is.

(#19) deedee válasza papaya (#16) üzenetére


deedee
őstag

csak kissé drága mulatság,legalábbis nekünk magyaroknak.az angoloknak semmi...

(#20) krokk


krokk
senior tag

ismerősnek kell csinálnom a gépét. nála is nokia teló és 2percenként szakad.
ugyhogy nála is modemet kell felrakni stb ez mind ok.
de...
le kell szednem a connect me progit? vagy maradhat fenn? nem fog bekavarni?...
ennyi:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#21) gabó válasza krokk (#20) üzenetére


gabó
tag

Szia

A 2 percenként szakad dolgot nem infra kapcsolattal tapasztaltad?

Nekem8

(#22) deedee válasza gabó (#21) üzenetére


deedee
őstag

nálam ez előző sagem v55-nél szakadt infrával először 20 percenként,aztán 1-2 percenként,aztán már fel sem tudtam kapcsolódni.én visszavittem a telót és aztán később adtak egy vadi újat.akkor nem csak a nokiánál ''szaggat'' a gprs....

(#23) gabó válasza deedee (#22) üzenetére


gabó
tag

Nokiaknal előfordul, hogy ha nincs adatforgalom(2perc) akkor a telefon bontja a kapcsolatot. Sagemnél nem tapasztaltam még kapcsolatbontás viszont a sagem sw nem annyira megbízható..szerintem. :) Pl. Win2000 nél sűrűn előfordul, lel kellett tölteni egy infra patch-et és ezen problémát ki is lehet küszöbölni.

Nekem8

(#24) #32577792


#32577792
törölt tag

én már 7 hónapja használom a v525-öt BT-vel, semmi szakadás, szinte tökéletes, mert így tölteni is tudom, meg a telcsinek sem kell a gép mellett lennie!

(#25) deedee válasza gabó (#23) üzenetére


deedee
őstag

az xp-hez kell valami kiegészítő pecset leszedni?vagy mi????

(#26) gabó válasza deedee (#25) üzenetére


gabó
tag

nem kell, nem szabadna szakadoznia adatforgalom hiányában. ha már elev nem tudsz csatlakozni akkor ott más hiba van,. mi a hibaüzenet ilynekor?

Nekem8

(#27) krokk válasza gabó (#26) üzenetére


krokk
senior tag

de infrával tapasztaltam:)
de állítólag a connect me miatt...
nemtudom most megcsináltam neki modemesen...
nem connect me vel...
ha igy se müxik akkor télleg a forgalom mentesség a hiba:)

és mit lehet ilyenkor tenni?

[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#28) deedee válasza gabó (#26) üzenetére


deedee
őstag

''vezeték nélküli kapcsolat megszakítva'' ezt írja ki jobboldalt lent.van amikor 2-3 perc múlva,van amikor 40-50 perc múlva.természetesen van adatforgalmam közben....Ja és a szakadás után kb 20 másodpercig lefagy a teló.aztán amikor életrekel megint,akkor a térerő nulla,gprs kijelzés szintén nulla.....Ez már a második telóm,az elsőt cserélték ugyanezen hiba miatt....

(#29) Po-Fa


Po-Fa
tag

Sharp GX 15-tel akartam bluetooth-val vodafonon internetezni, az op win 98 se volt, de az istenért sem sikerült. Telefon, számítógép kapcsoplat megvolt, modem telepítve., de a kapcsolat nem jött létre. Frissítettem az op-ot win xp sp2 -re. Innentől kezdve még rosszabb, most már képet sem tudok küldeni a bluetoothon keresztül a gépre. Társítás még megvan,de utánna hiba üzenet a telón, és én internetezni is szeretnék. Valaki segítség?

(#30) Po-Fa


Po-Fa
tag

Senki?

(#31) Po-Fa


Po-Fa
tag

Valaki!:O

(#32) Po-Fa


Po-Fa
tag

Valaki!:O

(#33) tr00p3r válasza Po-Fa (#32) üzenetére


tr00p3r
őstag

ha ez a mai napon nem megy és a BP 11.ker-ben vagy akkor azt tudom mondani, hogy ott több helyen is karbantartás van és ezért nem megy a neted!

(#34) _seth_


_seth_
veterán

Van vkinek BM-es eladó vodás sim karija??? (Akinek esetleg van úgyis tudja mire gondolok szal nem magyarázkodok..... igaz már is magyarázkodtam :D )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#35) Po-Fa válasza tr00p3r (#33) üzenetére


Po-Fa
tag

Nem mai a problémám, bővebben #29-es hozzászólás.

(#36) Carline válasza _seth_ (#34) üzenetére


Carline
őstag

BM-es SIM-et nem hiszem hogy elad bárki is, mivel csoportos díjbeszedés van és neked a kapcsolattartó felé kellene fizetned. De ez SZVSZ nem igazán járható.
Plusz nem is a saját néven van a kártya, hanem a BM szervén. :o

Az 1GB korlát csak a 2002-ben aktivált Net+WAP opció esetén működik.
Ha valaki most aktiválja és úgytudom, hogy marad a 200MB.
Szerintem...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#37) deedee válasza Carline (#36) üzenetére


deedee
őstag

felemelték 1 gb-ra az adatforgalmi határt?

(#38) _seth_ válasza Carline (#36) üzenetére


_seth_
veterán

Ha nem tudnék rá példákat nem kérdeztem volna ;-)
(Ha most aktiválod akkor is 1 gb :))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39) _seth_ válasza deedee (#37) üzenetére


_seth_
veterán

Nem, amiről mi beszélünk az teljesen más téma.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40) bzoley válasza Po-Fa (#29) üzenetére


bzoley
veterán

Connect Me-vel próbáltál csatlakozni?

(#41) deedee válasza _seth_ (#39) üzenetére


deedee
őstag

akkor én nagyon félreolvastam valamit....Ég a pofim... :B

(#42) ymi válasza Zeck (#1) üzenetére


ymi
csendes tag

Hello
szerintem a legegyszerűbb ha veszel egy ERICSSON T65-öst+kábel soros portról mert az olcsóbb teló+kábel együtt használtan kb 10000 ft szerintem !

(#43) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én a mai napig nem vágom, mire kell vlakinek 1 giga. A 200 megát sem használom ki, pedig napi szinten fórumozok (máshol is), szörfözgetek, email, msn használat is van.
Egyébként aki emlékszik, anno korlátlannak indult, csak elég sok júzer havi 30 napon keresztül folyamatosan letöltött, és ezzel teljesen leterhelte a hálózatot. Amikor sávos lett, akkor jelentősen nőtt a sebesség is emiatt.

less qq more pewpew!

(#44) Simi121 válasza Polacheck (#43) üzenetére


Simi121
aktív tag

Én is két éve használom már. Egyszer volt hogy átléptem a 200 Mb-ot kb 100 Mb-al. Be lehet osztani, de azért nem lenne rossz ha olyan 400-500 Mb lenne ennyi pénzért, mert sajnos ebbe a 200-ba nem fér bele semmi letöltés. Pedig néha jó lenne egy- két driver letöltése.

Simi

(#45) Polacheck válasza Simi121 (#44) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, nekem azért elég komolyan bele szokott férni. IGaz hétvégén ADSL, ez csak az albiba kell, de pld erről instaláltam Half-life 2-t. Az pedig sújos 60 megs letöltés volt.

less qq more pewpew!

(#46) Simi121 válasza Polacheck (#45) üzenetére


Simi121
aktív tag

Beleférni belefér, de azért elfogyna 500 mega is.

Simi

(#47) Polacheck válasza Simi121 (#46) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

igaz, de szerintem elég a 200 mega, én elégedett vagyok a mennyiséggel. A minőség a fontosabb. Legyen mindig elérhető, ne szakadzzon, és a sebesség is legyen normális.

less qq more pewpew!

(#48) atosz válasza Zeck (#14) üzenetére


atosz
őstag

Felkell dobni sztem a telo usb-s driveret, es ezutan modemkent fog latszani. Nemreg pont kiprobaltam a dolgot egy Mot T720-al, par perc es ment is.

(#49) rollingrock


rollingrock
csendes tag

Szóval szerintem egy akármilyen Siemens készülék + egy soros portra csatlakozó adatkábel az atombiztos megoldás. Én már évek óta Siemens készülékeket használok és még soha nem volt problémám az internettel. Használtam anno Westel és most Pannon GPRS internetet.

(#50) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok volna egy kérdésem a vodafone gprs (vitamax) internet elöfizetéssel kapcsolatban.

- Tehát akkor hogy is van ez a 100mb limit meg a havi limit?
ezt azért kérdem mert már több mit egy hónapja használom (32)napja és kb 195Mb-ot töltöttem le.
Én ugy olvastam hogy havonta ill ha a 100mb elfogy akkor ujra kell rendelni nem ??

Vagy most mi van? (automatán lenyultak ujabb 3125ft-t sms értesités nélkül?)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.