Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone Docis 3.1 + ipv6 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Sziasztok! BÚÉK.

A vodafone lecserélte a fehér connect boxot egy új DOCIS 3.1 típusra, ezzel együtt bekapcsolta az ipv6-ot. Mondanom sem kell, ez sokmindent elállított 1-2 gépen. A windows 10 alapból prioritást ad az ipv6-nak...
Kértem a szolgáltatót, hogy az M és O flageket kapcsolja ki, meg a DNS-t is állítsa már át, mert neten ugyan van screenshot a box admin felületéről, ahol lehet állítgatni ezt-azt, a magyar voda nem engedi az ipv6 állítást, így nálam 1-1 menüpont meg se jelenik. Kérdeztem, hogy lehet-e valami más firmware-t tenni rá, hogy akkor tudjam állítani.
Erre jött egy levél, hogy "kérésének megfelelően" a router IP címét v6-ról v4-re CSERÉLTÉK :D közben volt persze ipv4 is gond nélkül ment.

Felhívtam őket, de sajnos "nem tudnak ilyen beállításokat elvégezni"... akkor nem töröm magam, hogy rendesebben is elmélyedjek az ipv6 világában...

Bár amit néztem, a priority 'medium'-on volt a box által szórt RA-ban, szóval akár belülről is szórhattam volna egy 'high' RA-t és akkor a kliensek azt a DNS-t szedik, amit én szeretnék...

Másnak volt esetleg hasonló tapasztalata?

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) kabelmania27 válasza danzi (#1) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Másnál is hasonló jelenség volt bekapcsolt ipv6-al.
Az ipv6-ot kilehet a 1270-es számon kapcsoltatni, ipv4 módban stabilabb a kapcsolat.
ITT választ fogsz kapni a kérdésre.
BUÉK

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone Docis 3.1 + ipv6 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.