Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone adatforgalom számolása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) peltar


peltar
tag

A kérdés a következő: számol a Voda vagy nem?
Az történt ugyanis, hogy még novemberben kicsit megszaladtam 200Mb helyet 450. :DDD
Viszont az azóta érkezett két számla egyikén sem jelent meg a dolog.
Most akkor nem számolnak, még később számlázzák ki vagy csak az enyémet felejtették el? Nem mintha ez utóbbi bármi problémát okozna, csak jó lenne tudni.

Peltar#21369

(#2) peltar


peltar
tag

uppppppppp

Peltar#21369

(#3) Gh0sT válasza peltar (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha ez vígasztal:
Nekem lassan egy éve van GPRS wap-os előfizum. Nem nagy összeg, havonta 375 Ft. Nekem ezt eddig sosem számlázták ki. :) Az egyenlegértesítőn nem is szerepel maga a szolgáltatás, pedig már jó ideje használom.
Szerintem reménykedhetsz, hogy el lett felejtve! :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4) Vitus válasza Gh0sT (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Csak nehogy egyszerre kiszámlázzák :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) guest666


guest666
aktív tag

Voda összevissza számláz. Egyszer nekem is kiszámláztak tételes számla címén kb. 1500 Ft-ot holott nem is kaptam tételes számlát, ráadásul nem is kértem, és amúgy is ingyenes. Bemutattam a számlát, mondták hogy jóváírják, azóta is b**ták jóváírni,már egy éve...

(#6) balkó válasza guest666 (#5) üzenetére


balkó
aktív tag

Rajtad hajtották be a wapozásukat :))
Azért elég ciki, azt hittem ilyet csak a matáv csinál.

(#7) tibibi


tibibi
őstag

nekem a vitamaxal 70mb figyelmeztetés 100.5 dumeter letiltottak :C előfizu arra még csak egyszer küldtek figyelmeztetést .De vigyázok is a 200mb ne lépjem túl.

(#8) marcee


marcee
addikt

(Én arra lennék kíváncsi, hogy a beszélgetést jól számlázzák-e? Néha nem vagyok biztos benne. (City)
Telefonom elvileg támogat valamilyen képességet az ellenőrzésre, de valahogy nem sikerült bekapcsolni. Mármint hogy ő is tudná számolni, csak nem tudom beállítani a tarifát. Sony J70. Van erre valami trükk?)

\m/

(#9) Gh0sT válasza marcee (#8) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem nem tudod beállítani hogy a telefonod számolja a hívásköltséget. Bár van benne ilyen opció, Voda nem támogatja a használatát. (Asszem PIN2 kód kell hozzá)
Az már mással is előfordult, hogy a beszélgetést rosszul számlázták! Csúcsidős hívásnak minősítettek nem csúcsidős hívásokat. Ebben az esetben reklamálni kell, és kivizsgálják. Ha igazad van jóváírják a számládon az adott összeget.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) [Kovi]


[Kovi]
tag

Vigyázni kell vodával, egyik haveromnak pl 3 hónapig nem számlázták az előfizus gprs net-et aztán negyedik hónapban rányomták a számlájára visszamenőleg. Nekem is vannak furcsa tapasztalataim az adatforgalom méréssel, neteztem windows alól 150 megát aztán még csak 120nál volt a számlálójuk. Aztán neteztem linux alól 35-öt és másnap (szóval megvártam a következő frissítést), 123 mega volt az adat forgalmam. Aztán néhány nap múlva hirtelen felugrott 150-re úgy hogy közben jó ha 10 megát húztam. A másik pedig hogy egyik hónapban lekértem az adatforgalmam: 71 mega, 2 nap múlva 0.00 mega, újabb 2 nap múlva 101 mega.... (a 3 nap alatt nem volt új hónap, 14-én van számlazárásom, és ez úgy 25-30 között történt).

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#11) Gh0sT válasza [Kovi] (#10) üzenetére


Gh0sT
addikt

Véletlenül nem 26-a a számlazárás időpontja? Nálam tutira ennyi. Vagy ez előfizetőnként változhat?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#12) marcee válasza [Kovi] (#10) üzenetére


marcee
addikt

GhOst #9:
Vaktában nem szeretnék vagdalkozni, csak jó lenne ha ellenőrizhetném.
Az miért baj ha PIN2 kell hozzá? (én is úgy emléxem)

[Szerkesztve]

\m/

(#13) Gh0sT válasza marcee (#12) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az nem baj, hogy PIN2 kell hozzá, mert Voda a Sim kártyához adja azt is. Régebben Pannon tutira nem adott PIN2-t. Nemtom most hogy van. Szóval anno Pannonnál ki volt zárva a hívásköltség kezelése.
Viszont hiába van PIN2-d ha nem támogatja a hálózat a költségkezelést. :( Ráadásul én úgy emléxem, hogy csak egyfajta percdíjat tudsz megadni. Alapesetben meg ugye van csúcsidős+csúcsidőn kívüli. Ezek közül csak az egyiket tudod a telefonban beállítani. (Legalábbis nálam) Innentől kezdve meg ugye a kapott érték csak tájékoztató jellegű lenne. :(
Az ellenőrzést úgy tudod elvégezni, ha stopperrel méred,hogy mikor mennyit telefonáltál + kérsz hívásrészlezetőt, és ez alapján reklamálhatsz. Felülvizsgálják a bejelentésed, és ha igazad van (amit ugye nem tudsz bizonyítani), akkor megkapod a jogosan járó összeget. Kicsit sántít a dolog ugyan, de működik.
Egyébként valószínűleg csak a ''csúcsidő-nem csúcsidő ''problémákban lehet igazad. Ha neked akár egy perccel is többet számláznak, akkor azt Te be nem bizonyítod. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) Loha


Loha
veterán

Nekem 375Ft-os WAP-om van aminek 1Mb az adatforgalom korlátja, ha átléped akkor +500Ft vagy vmi hasonló...
A telefonom 0.5mb-ot jelzett, de a voda már levonta az 500Ft-ot mert álítólag túlléptem az 1mb-ot.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, és 2óra múlva jóváírták az összeget!

(#15) tildy


tildy
nagyúr

A forgalmat a switchek mérik, ahova az adott kérés befut.Ezek szerint a voda számlázó rendszere és a technikai rendszere nincs összehangolva.Ezért keményen megbüntethetné ám őket a fogyvéd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone adatforgalom számolása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.