Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vmware xp alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, ha xp-re telepítem a vmware progit, és egy win98-as virtuális gépet hozok létre, akkor a win98 alatt létrehozott állományt (pld. jpg) hogyan lehet átemelni az xp-be?

www.refujvaros.hu

(#2) L3zl13 válasza kymco (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pl asszem van olyan lehetőség, hogy a virtuális gép használjon egy valódi (nem virtuális) partíciót is. Ezt használhatod a két gép közti adatmozgatásra.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Én úgy tudom, hogy kell szerezned egy BNC-s hálókarit, egy T elosztót, és két 50 ohmos lezárót. A T elosztó két végére a lezárókat, és bekonfigolni, mintha két gépet kötöttél volna össze. (PCworld vagy Comp Panoráma újságban olvastam)

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) kymco


kymco
veterán

up :U

www.refujvaros.hu

(#5) vtiti


vtiti
csendes tag

Szerintem meg meg lehet admi ott valahol egy shared foldert, amit mindkét gép lát, és azon keresztül.
Legalábbis a 4-es verzióban mintha lenne ilyen.

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Helló! Igazi hálókari nélkül is fog menni a hálózati kapcsolat. Az is igaz hogy én eddig xp-re 2000-et telepítettem, és nagy nehezen, már nem tudom hogy, beállítottam a dolgokat és ment.

(#7) nygma


nygma
addikt

van benne olyan, hogy bridged networking, azon keresztül látják egymást. persze a virtuális gép hálókártyájának (ami szintén virtuális) be kell állítani egy ip-címet..

az LOL, hogy ehhez két valódi (bnc-s, ezt a b*romságot...) hálókártya kéne. NEM kell!

egyébként ebből a szempontból a virtualpc sokkal jobb választás, ott meg tudod tenni, hogy a virtuaális gép ablakából drag'n'drop-pal kihúzod a fájlokat...

(#8) Bazsesz válasza nygma (#7) üzenetére


Bazsesz
őstag

OFF

Meg lehet persze azt is csinálni, de a legegyszerűbben úgy lehet, hogy 1 db BNC-s hálókarit 2 50-es lezáróval megobszervatikázod, oszt jólvan. Sőt, így még tán gyorsabb is. Infók a CompPanor*ma-ból van.

ON

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) VladimirR


VladimirR
nagyúr

na megkerdem itt is, hatha itt lesz ra valasz
xp-n van egy vmware, azon egy uhu 1.1
fel lehet tenni erre valahogyan a vmtools-t?
mert nekem nem akarja, es anelkul meg eleg szar mind a grafik, mind az eger, mindpedig a halozat...

(#10) WN31RD válasza VladimirR (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Valószínűleg fel lehet tenni, bár UHU-t még nem nyúztam VMware-ben.
A háló hogyan szar? :F
Az XFree86-ban elvileg alapból van egy vmware modul, azt kellene betölteni videómeghajtóként, és akkor jó lesz a kép.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) VladimirR válasza WN31RD (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

halo:
1. lassu (1-2Mb/s)
2. nagy fileok (100MB+) megallnak 99%-nal
eger: ha win van a virtualis gepen, szepen megoldhato, hogy az eger ''kijon'' a virtualis geprol, ha lehuzom az ablakrol (''ungrab-belodik'')

(#12) WN31RD válasza VladimirR (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Linux alatti VMware-ben is működik az egér kihúzás szépen. De hogy hogyan fogod tudni felimádkozni az UHU-ra a VMware Tools-t, azt sajnos nem tudom. :)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) VladimirR válasza WN31RD (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Linux alatti VMware-ben is működik az egér kihúzás szépen''
igen, mert ott valszeg win fut a vmware-en, arra meg gond nelkul maszik fel a vmtools...

(#14) WN31RD válasza VladimirR (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Menne az linuxos klienssel is... ha fenn lenne a Tools.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vmware xp alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.