Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49366) chosa921 válasza djcsefa (#49355) üzenetére


chosa921
tag

úú elősször is köszönöm a részletes választ valami ilyesmire gondoltam akkor amikor irtam hogy mindenre térjetek ki szal egy nagy :C

Nos akkor a kérdésekre válaszolva válaszolnék sorban:
Konfiguráció:
Egy ilyen alaplapról lenne szó.
Egy q6600 vagy annál nagyobb ( q9000-es) szériából fog együtt működni processzort szeretnék hűteni + északi hidat ( mint látjátok az északi hidon már rajta van a blokk igy arra csak csövek kellenek).

A gép igénybevétele:
Hát igazából Autocadezni szoktam a munkám miatt, játszani is szeretek illetve foglalkozom videó vágással is ( ezért akarok magas CACHE-ű processzort venni mert azzal szépen lehet dolgozni) szerintem igénybevétel szempontjából olyan 50% -os kihasználtság minimum lenne.

Vízhűtés Célja:
Elsősorban a processzor emelt órajelének lehűtése , tehát a jó hűtés lenne a fontos, engem az nem zavar ha van hangja kicsit , persze se csapágyas ne legyen aza pumpa se zörgős csattogós, de ha kicsit búg az engem nem igazán zavar.

Költségvetés:
Hát maximum 20.000 Ft-ot szánnék erre az egészre se nem többet se nem kevesebbet, nemtudom mennyivel hatékonyabb a vízhűtés mint a sima léghűtés(gondolom magasabb a hőleadó képessége), egyenlőre teszt szintjén szeretném kipróbálni hogy milyen is ez, aztán ha később jobban belemászok ebbe a témába és látom hogy van értelme akkor akár több pénzt és hajlandó lennék belefeccölni.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.:Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.