Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Vizhutes ki/be (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) phoenixke


phoenixke
tag

Sziasztok. Abban kernek segitseget, van e otlet arra, hogyan lehetne egyszeruen megoldani, hogy a vizpumpa 1xre kapcsoljon ki es be a geppel. a tuningnetes megoldast lattam, annal egyszerubbet es olcsobbat keresek.

(#2) klepto válasza phoenixke (#1) üzenetére


klepto
addikt

Én a vízhűtésről még csak az újságban olvastam. Te miért ruháztál be egy ilyen kütyüre? Nem volt ez túl drága? És most a géped rá van kötve a központi vízhálózatra :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) schenker válasza klepto (#2) üzenetére


schenker
tag

HAJEJEJEJAJHAHWEJ
Igaz is + nem is.
Draga de biztos nem alaptalanul!
Sokkal kemenyebb lehet mint leghutes!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#4) phoenixke válasza klepto (#2) üzenetére


phoenixke
tag

''Én a vízhűtésről még csak az újságban olvastam. '' Ebbol kiderul, hogy nem tudod, hogy mukodik es mennyire. Akkor meg??? Egyebkent tokeletesen mukodik ezt az egy dolgot kiveve.

(#5) phoenixke válasza klepto (#2) üzenetére


phoenixke
tag

es nem sajnaltam ra a penzt, profi cuccokat vettem. Pl: http://www.watercooling.de/catalog/images/hq/ccr03_2.jpg . Es nem kell majd minden evben egy fokkal hangosabb es nagyobb hutot. Elotte egy volcano 7+ birta csak valamennyire 6500 fordulatszamon. Amikor eloszor beinditottam azt hittem anyam porszivozik.

(#6) klepto válasza schenker (#3) üzenetére


klepto
addikt

Sokkal kényelmesebb, mint a léghűtés?
Én az autóséletben nem ezt tapasztaltam :))
Ma pl. 12.30-óta megy a gépem folyamatosan. Mármint tegnap délutá fél egy óta :)
Amig nem lesz valami baromira melegedő 5000-10000Gbytos proci, addig talán nem kell ekkora hűtő sem :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) phoenixke válasza klepto (#6) üzenetére


phoenixke
tag

Most az autokat hasonlitjuk a pc -hez??? :DD

(#8) klepto válasza phoenixke (#7) üzenetére


klepto
addikt

Amit a méretéről mondtál, az nem rosz :((( A cikkben is úgy volt, hogy két cső megy ki a ház hátuljára, ahol hejetfoglal két jólmegtermett víztartály. A cikk és a kép alapján a normál szifonpatron 5-szöröse a tartályok mérete :( Tehát ez akkor nem igaz? Milyen alaplapból sikerült gatyit venned? Mekkorák ezek a víztartályok? Egyáltalán tartályos rendszerű? Csak a procit lehet vele hűteni, van van több csatija VGA-ra, HDD-re, stb.?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) klepto válasza klepto (#8) üzenetére


klepto
addikt

Még valami: mennyibe került? Nehéz volt beüzemelni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) phoenixke válasza klepto (#8) üzenetére


phoenixke
tag

Ez itt egy 2 ventis huto, nekem is a tetejen van. Mivel ez egy modder gepe, jol lathatok a csovek :)) :
http://www.watercooling.de/catalog/gallery/view.php?photo_id=6&screen=0&cat_id=&action=images
Irigylem a tornyot tole, jo sok helye van.
Meg csak a procit hutom, a vga hutoblokkok egyenlore dragak, de gondolkozom rajta, mert mostmar hallom a vga -t :).

(#11) klepto válasza phoenixke (#10) üzenetére


klepto
addikt

Élmény volt veled beszélgetni:))
Remélem kapsz választ a kérdéseidre, sajna én lassan nyugovóra térek, szerintem te is menj lassan pihizni. Már úgyis csak 4-en vagyunk itt :))

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) phoenixke válasza klepto (#9) üzenetére


phoenixke
tag

A sok gorcsoles soran sok, utolag foloslegesse valt dolgot vettem (420 wattos ket ventis tapot, ilyen hutot, olyan hutot, ventiket... ketsegbeesetten probaltam huteni a cuccot) . Egyszer mar nagyon ideges lettem, mert 25 fok volt a szobaban, baromi forro es hangos volt a gep, kiszamoltam mennyit kapok a sok ventiert, a tapert(a sima 300as ment vissza) , a regi videokartyamert ,es megrendeltem. Szoval igy nem volt draga, amugy az. Tulajdonkeppen masik alaplapot vehettem volna az arabol, de nem akartam ujrahuzni a vilagmindenseget. Es abbol a szempontbol sem rossz otlet, hogy az ezutan jovo meg melegebb procikat is lehuti majd. Osszeszerelni konnyu volt.

(#13) Husky válasza phoenixke (#1) üzenetére


Husky
aktív tag

1) ''a tuningnetes megoldast lattam, annal egyszerubbet es olcsobbat keresek''
2) ''nem sajnaltam ra a penzt''

Ezek utan kezd erdekelni, milyen megoldas van a tuningneten... megyek megnezem... :)
[...]
En egy csatlakozora kivezettem a 12V-ot az ATX tap hatuljara, meg megberheltem egy mezei hosszabbito-elosztot... Ha beindul a tap, a hosszabbito megkapja a 12 voltot... es a belerakott rele kapcsolja a pumpat, a hangszorokat, meg a lampat... a hosszabbito volt vagy 400 (magyar termek :) ), rele meg volt a fiokban (de az is hasonlo arban szok lenni)...
[...]
Kozben megjott a tuningnet is... 5e? Master-slave?... Vegulis nem rossz otlet, de en inkabb beleraknam a relet a tapba, hogy a monitor szamara fenntartott csatlakozot kapcsolgassa... meg a hosszabbiton lecserelnem a dugot olyanra, ami belemegy a tapba...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#14) phoenixke válasza Husky (#13) üzenetére


phoenixke
tag

..igazad van, felreertheto. Inkabb ugy mondom, hogy minosegi dolgokra nem sajnaltam, ok?:DD

(#15) phoenixke válasza Husky (#13) üzenetére


phoenixke
tag

a penzrol annyit, hogy 600l/h Eheim 1048(43 Eur) van benne a fent emlitett blokkal(50 eur) es radiator+ventivel(70eu) ... +a csovek, desztviz,korroziogatlo... szoval sajnaltam ra ?:)) jo reggelt, szep almokat, mostmar lefekszem aludni.

(#16) Leonardo


Leonardo
csendes tag

Sziasztok!

Hol lehet kapni ilyen 12v vagy 220v szivattyut?
Diszhalasoknal nincs olyann aminek csoalaku ki es bemenete van.
Allitolag Wartburgban van valami ilyesmi es az legalabb 12v.
Nekem most 1 900l/perc aqvarium szuro nyomja a 800-as Duront
24 fokon (az egesz proci hutve van nem csak a mag)

Leonardo

(#17) freya


freya
aktív tag

Nekem ugy van megoldva, hogy egy kapcsolhato elosztorol megy a gep, a monitor meg a pumpa.

A BIOS-ban beallitottam hogy Power of after power failure, vagyis a bekapcsolas egyszeru, minden elindul ha ralepek a kapcsolora.

Kikapcsolaskor meg kapok egy uzenetet (Win XP shutdown script) hogy ''Kapcsold ki az elosztot!!'' erre utok egy entert, a gep 1-2 mpen belul lekapcsol aztan meg ralepek a kapcsolora ujra es kesz. Ezalatt a par mp alatt meg sosem felejtettem el, es ahogy megszokja az ember nem is fogja elfelejteni :)

(#18) phoenixke válasza freya (#17) üzenetére


phoenixke
tag

Ez a ''Kapcsold le az elosztot!'' joooooooo :DD :DD :DD
Irtad meg A vizhutes kezdoknek topicban, hogy gondjaid voltak a pumpaval. Azzal eloszor nekem is, ugyanis nem vettem kiegyenlito tartalyt... Anelkul meg egy kesobb lezarando T elosztoval, vagy vizbesullyesztessel szoktak feltolteni. Nekem mar nem ferne el a viztartaly..

(#19) Leonardo válasza freya (#17) üzenetére


Leonardo
csendes tag

Most Power off v. Power on?, vagy rosszul torom az angolt.
Persze Power on azaz bekapcs.

Leonardo

(#20) phoenixke válasza Leonardo (#16) üzenetére


phoenixke
tag

Overclock.hu -n voltak meg 1-2 honapja Eheim pumpak. A piacon a legjobbak, legcsendesebbek (nincs is hangjuk, mi az hogy csendesek! :) ,keramia tengelyuk van). Most csak 1 olcsobb vizpumpa van 3700ft korul, szerintem megteszi, bar meg eloben nem lattam. Sokan mini kertipumpakat meg a giccses kis vizesesekhez hasznalt pumpakat alakitanak at, allitolag eleg konnyen. Ajanlom a vizhutes kezdoknek topikot, ott mindent megtalalsz.

(#21) authenticDViD válasza phoenixke (#18) üzenetére


authenticDViD
tag

Talán a legszimpatikusabb a tápból kivezetni... Bár nem egy mindennapos mutatvány ezt megcsinálni.. Egyébként a szivattyú milyen? (bocs, de nem olvastam vissza..) Ma már kaphatóak 12V-osak is, azokat meg simán rákotod a CPUFAN csatlakozóra. :D

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#22) phoenixke válasza Leonardo (#19) üzenetére


phoenixke
tag

''Es atomtamadas ellen is ved ez?'' ''-Neeem, igen, az ellen nem veeeed... '' :D:D:D
''Power off'' = kikapcs, ''Power of'' = valaminek a power -je

(#23) phoenixke válasza authenticDViD (#21) üzenetére


phoenixke
tag

http://www.eheim.com/technik_pumpen.htm . 12 Voltosak milyen teljesitmenyuek?(L/h)

(#24) phoenixke válasza freya (#17) üzenetére


phoenixke
tag

Hali Freya. most lattam csak az emiledet.
1. Soha nem fordult elo, hogy ne kapcsolt volna be a pumpa, pedig amig teszteltem folyamatosan ki-be kapcsoltam. Ha belegondolsz, semmi nem indokolja az 1046/1048 kozotti kulonbseget megbizhatosagban.
2.Nem ajanlott durva anyagot beletenni, en nem probalnam ki. Lattam a vitat a folyadekrol. Deszt. viz + korroziogatlot tegyel bele 3:1 aranyban (kerdezz ra a boltban, pl innovatek gyart hozza).
3.Nem tudom. Nekem ugy adtak a pumpat, hogy az eredeti nagy atmeroju muanyag csatlakozok melle adtak 8mm belso atmeroju csoveket (kulso 9) es hozza fem csatlakozokat a ki es a be reszhez. Ilyeneket vizszerelesi boltban olcson lehet venni.

(#25) freya válasza Leonardo (#19) üzenetére


freya
aktív tag

persze power on... :) biztos kozel volt az f meg az n a billentyuzeten :D

(#26) freya válasza phoenixke (#24) üzenetére


freya
aktív tag

Oke. Hat ha beszarna az ordasi fele pumpa, akkor biztos eheimre cserelem :)

(#27) MaTT


MaTT
aktív tag

Mondjuk veszel egy kapcsolós elosztót és ebbe dugod a gépet is meg a pumpát is.Bekapcsolás előtt lenyomod a lábaddal a kapcsolót és megnyomod a pówert :)

Keep the rubber side down!!

(#28) freya válasza MaTT (#27) üzenetére


freya
aktív tag

meg csak meg se kell nyomni. nem errol beszelek mar 10 uzenet ota? :) nah mindegy. olvassatok topicot!

(#29) MaTT válasza freya (#28) üzenetére


MaTT
aktív tag

Sorry, csak az elsőt olvastam el.. :)

Keep the rubber side down!!

(#30) válasza phoenixke (#1) üzenetére



senior tag

Van hozzá relé ... kb. 3000 Ft oszt úgy.

(#31) phoenixke válasza (#30) üzenetére


phoenixke
tag

..kedves pe... maradja mar msn -en mer a R(&) megharap..

(#32) krila válasza phoenixke (#31) üzenetére


krila
tag

Kedves phoenixke!

A kérdezett dolgot akkor tudod megoldani, ha veszel egy kapcsoló relét ami 12-v fesz jelenlétére bekapcsolja a 220~ áramot . Ha nincs 12v akkor meg lekapcsolja.

Mivel , gondolom nem akarod szétbarmolni a tápod , így azt javaslom;a házba építsd,, rögzítsd és oldd meg egy sima molex csatival a 12-v os csatolást valamint a 220~ -at simán leszedheted a géped tápkábeléről!

Ez csak feltételes módban írom, és gondolom, hogy 220~ ról üzemelő szivattyúd van.

Egyébként VÍzhűtés rulez (és most maximálisan részrehajló voltam) :))

(#33) Hold


Hold
őstag

Valaki kérem írja meg hogy lehetne nekem vízhűtésem ? Gyorsan és e-mailba várom.. nagyon fontos

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#34) mzperx válasza klepto (#6) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ezt mint autógépész kikérem.... azért erősen ajánlom figyelmedbe a vízhűtésű - ami igazábó léghűtésű, csak víz közvetitőközeggel - illetve a léghűtésű motorok felépítését, illesztési méreteit élettetartamát és leadott teljesítményét... Remélem hogy ezek figyelembevételével megfontolod az álláspontodat... mellesleg megpróbálhatnád közvetlen léghűtésű motornál fűteni a szívócsatornát...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#35) samprass


samprass
tag

Hi ha valaki érdeklődik egy komplett vízhűtésű megbízható midiház iránt, akkor nézze meg a www.tuningnet.hu/gn10.php pldalt és ha tetszik, megveheti tőlem.
Jelzéseket várok a samrass@freemail.hu címre!!!

-= VAHH =-

(#36) Hold válasza samprass (#35) üzenetére


Hold
őstag

mit kérsz érte ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#37) freya válasza samprass (#35) üzenetére


freya
aktív tag

Nem akarok belepofazni, de nem egyszerubb Ordasi papatol megvenni, ha mar egyszer o csinalta es o arulja? :)

(#38) phoenixke


phoenixke
tag

Overclock.hu szerint hamarosan árulnak komplett thermaltake aquarius 2 vizhutést. Mocskos drága lesz.

(#39) phoenixke


phoenixke
tag

Sajnos megint ellenreklámot kell csinálnom Ordasi papának... Az a ház + a cuccok 42 nála... és sok a gánya...
Ezek vannak nálam kb.36-38ból:

[IMG]http://www.watercooling.de/catalog/images/ccr03_2.jpg[IMG]
[IMG]http://www.watercooling.de/catalog/images/eheim1046.jpg[IMG]
[IMG]http://www.watercooling.de/catalog/images/hq/maxxxpertnofan2.jpg[IMG]
+ csövek, elágazások, csatlakozók, carbon rács a hutőhöz stb.

(#40) PonPon


PonPon
senior tag

A http://www.tuningnet.hu/ -n olcson lehet rendelni cuccokat, nekem egy relé kapcsolja a szivattyút, tök egyszerü ez egész és csendes is

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Vizhutes ki/be (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.