Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krila


krila
tag

Hi all

Szeretnék feltenni egy kérdést! Talán csak én vagyok hülye?????:(((

Ugye az okosok aszongyák, hogy nemjó olyan vízhűtést készíteni amiben , a blokk és a hőleadó anyaga eltér egymástól.(ugye a fenti hatást kiküszöbölendö) mégis orrba szájba találkozom olyan léghűtőkkel amikben ezeket együtt használják!

Miért??? miért nem értem

1..(vajon nem azért ajánlgatja mindenki a desztvizet hűtőfolyadéknak mert az nem vezeti a powert?)
így elméletileg a galván effektus sem lehetséges.


2..amikor késeket készítettem és megkérdeztem egy metallógust, arról ugyan mi a véleménye, mi fog történni ha PL:sárgaréz véggombot teszek az acél késpengére???

Aszondta,''galván effekt'' rozsda,oxid, miegymás, semmiképp se tegyem! Meg mégilyen hülyeséget,,,

Na de a real question ami miatt ezeket ide véstem: vajon,,,miért akarnak olyan ideológiával drágábban eladni bizonyos dolgokat, amely ideológiát más cikkeknél lazán figyelmen kívül hagynak SŐT ez az űberkirály
:o

(#2) twollah válasza krila (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

A léghűtés az teljesen más téma mint a vízhűtés.
Ha vizeset akarsz használni akkor alkamazz rezet.
A léghűtéshez réz + alumínium.
A réz jobban vezeti a hőt mint az alumínium, de egy full réz borda nagyon nehéz, és jóval drágább mint az alu.
Ezért szokták ezt az öszvér megoldást alkalmazni.
VAn réz hűtőborda is de nagyon vaskos ára van.

Azért kell desztilált vizet használni, hogy a hűtőfolyadék a használat folyamán ne algásodjon be, és ha sikerül a hőleadó résznél a mínusz fokokat elérni akkor ne fagyjom meg a folyadék.
Kellő teljesítményű pertie elemet (remélem jól írom le) alkalmazva a hőleadó résznél el lehet érni a mínuszokat.
De akkor arra kell figyelni, hogy a hűtőfolyadék csövein kicsapódik a pára, és az nem tesz jót a gépnek ha belecsöppen a gépbe.
Tehát illik hőszigetelni vmivel.

(#3) Den válasza krila (#1) üzenetére


Den
veterán

A galván efektus egy elektrolízis, amihez iontartalmú víz kell. a vízhűtőt hiába töltöd fel deszt vízzel, a rendszert nem tudod teljesen pormentes állapotban tartani, tehát mikor feltöltöd desztvízzel ezek felodódnak és máris vannak ionok

A késnél a levegő nedvessége hoz létre egy vékony iontartalmú vízréteget.

A léghűtőknél valszeg az a titok nyitja hogy a magas hőmérséklet és a folyamatos légáramlás miatt nem tud a nedvesség lecsapódni a hűtő felületén.

www.simson4t.hu

(#4) Prozac válasza twollah (#2) üzenetére


Prozac
aktív tag

A desztvíz nem az algák miatt kell! :))

Ionmentesség, szennyeződés mentesség. Ez az igazi ok.


''ne fagyjom meg a folyadék.''

Komolyan gondolod, hogy a desztvíz nem fagy meg a mínuszban? :))

Na de Kedves! Az fagy meg először. :)


Ahol inuszaokat akarnak, ott inkább glykol (akár 30%) tartalmúl lötyivel töltik fel.

''Fussatok bolondok...''

(#5) Genialis válasza krila (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Szerintem a válasz az időtényezőben keresendő. Lehet, hogy egy kést száz év múlva is használna valaki, és akkor gázos lenne a lerohadt véggomb, de hol lesz a procihűtőd akár tíz év múlva is.... :D

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#6) válasza twollah (#2) üzenetére



senior tag

A peltier elemmel el lehet érni minuszokat, ez igaz. A hűtőelem egyok oldalán általában minusz van ( ez kerül a processzorra ) hogy mennyire minusz, az a peltier teljesítményétől függ. A másik oldalon viszont plussz van, nem is kicsi... Egy 120 wattos peltier esetében jóval 100 fok fölött van a hőmérséklet. ( ezért nem jellemző, hogy akár a desztillált, akár a nem desztillált víz megfagyjon. :DD )

A hőleadó folyadék csövén nem sem annyira jellemző, hogy lecsapódjon a pára, kivéve, szaunában használod a gépet. Annyira nem hideg az a víz ami benne folyik.
Desztillált víz azért kell a rendszerbe, mert az elektromosságot NEM vezeti, ha kifolyik a gépedbe nem okoz problémát. ( ezen kívül persze nem fog vízkő vagy hasonló miatt csökkenni a csöved keresztmetszete, vagy esetleg a hűtőblokkod eldugulni )

(#7) twollah válasza (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor lehet, hogy elolvastam itt vmit, de nagyon.

http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=14763



(#8) emvy válasza (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha kifolyik, az is problémás, mert a gép belsejében levő szennyeződések miatt egyből vezetni fogja. A desztillált víz a vízkövesedés miatt kell.

while (!sleep) sheep++;

(#9) twollah válasza Prozac (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Igazad van.
A desztilalt viz tenyleg megfagy.
Reggel volt :).

(#10) válasza twollah (#7) üzenetére



senior tag

Nem olvastál félre semmit, ami a fent említett linken látható, az egy másik (és meglehetősen bizarr ) formája a folyadékhűtésnek. :DDD:DDD:DDD

Mindenesetre őrült egy fazon ... ;]

(#11) válasza emvy (#8) üzenetére



senior tag

Persze, de ez függ a mennyiségtől is. Több liter desztillált víz hót redvás házban tud rombolni, de a ''balesetek''-kor előforduló max fél deci általában nem vészes... (Tapasztalatok alapján .. :)) ) Pláne, hogy normális nyák lapok le vannak lakkozva rendesen.

Mindenesetre desztillált a nyerő :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.