Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vivo-s kártyák de melyik?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zoz_


zoz_
csendes tag

Volt egy ATI 9600 PRO-s kártyám vivo-ba elég jól ment 2 hónapig... aztán se kép se hang és lehetett gariztatni...

Sajnos úgyanilyent nem tudtak adni helyette, így elfogadtam egy MSI 5600 XT-t, hát ami finom szólva meg se közelítette az ATI-t..

A szoftverei annnyira gyengék, hogy fél nap volt míg beállítottam xp-alatt, hogy a betűk helyett megjelenő kockakat eltűntessem.. és nem is azt a digitalizáló szoftvert adták amit a web-lapon igértek...

Szóval kurva jó a doboz meg a 12 cd meg a távíránytó, de ez mit sem ér ha használhatatlan...

Úgyhogy túladtam a kártyán...

Most mit javasoltok???
üdv
zoz_

(#2) zoz_


zoz_
csendes tag

sorry elnyomtam a témát... nem ide kellett volna... mea culpa

(#3) Beck18 válasza zoz_ (#1) üzenetére


Beck18
tag

Hjah, hát nem a megfelelő helyre csináltad a topicot, az igaz. Majd egy moderátor átrakja.
Amennyire sikerült megismernem a kártyák én úgy tudom, hogy nem igazán egy kategória a 9600Pro és az 5600XT ... szal nem is csodálkozok, hogy jobban tetszett az ATI.

For Whom The Bell Tolls

(#4) vfo7 válasza zoz_ (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Egy 9000 pro All in wonder is nagyon jó, mert részben hardveres mpeg-kódere van. Van rajta 64 MB ram és 128 bites. A vivo-ja egyenesen kiváló.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#5) nkpolip


nkpolip
tag

Hát téged jól átvertek a boltban ugyanis 9600pro helyett egy amúgy is gyenge Geforce amin mellesleg az Xt jelzés azt jelenti hogy butított. Amúgy nekem Ati 9600Xt-van és nagyon megvagyok vele elégedve. A Vivo is tökéletes.

(#6) zoli58


zoli58
tag

VIVO sztem nem jobb, mint VGA + tunerkártya, és ez utóbbi olcsóbb is lehet, és nagyobb a variációs lehetőség, nagyobb a választék.
Nekem ATI 9600 van + Terratec tuner és nagyon jónak találom.
Ha tehát van egy használható VGA kártya, akkor nem kell lecserélni VIVO-sra, elég egy jobb tuner hozzá.

(#7) zoz_


zoz_
csendes tag

De egyben olcsóbb... és ha van egy vidiom, akkor tv-t is tudok nézni...
Amúgy tényleg átbassztak.. csakhát az ember mit tehet... 3 hetet kellett így is várni erre a szaros msi-re ami egy nagy kaki.... senki nem ajánlom a 5600xt-ket nagyon gyengén muzsikálnak 3D-ben.... Úgyanaz a konfig az msi 5600 xt-vel 3dmark 2001 ben (tudom nem 2003) 8600 körül vitt mi mig az ati 9600xt- vel 12.000 felett... that's all

(#8) Cathfaern válasza zoz_ (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem hiszem, hogy olcsóbb lenne. Egy VIVO-s kártya kb. 20ezer Ft-al drágább a sima verziónal, egy tunerkártya meg pont ennyibe kerül. Ráadásul tunerkártyával (TVtuner kártya a pontos neve) is tudsz TV-t nézni, sőt még videó sem kell.

(#9) szatmazs válasza Cathfaern (#8) üzenetére


szatmazs
csendes tag

A 20e egy kicsit túlzás, a radeon 9200 szintjén nettó 2410ft a különbség, a 9600 xt-nél pedig 2400 ft és akkor még nem is beszéltünk a digitalizálási képességekről, egy olcsó tv tuner a legritkább esetben tud olyan minőségben digizni mint egy vivo-s radeon.


[Szerkesztve]

(#10) petyax válasza Cathfaern (#8) üzenetére


petyax
aktív tag

Nekem FX5600 VIVO van és 23+ÁFA. Meg vagyok vele végül is elégedve. Egy kicsit....valamennyire....hmmm :)
Tehát nem 20e-el drágább a simánál. Igaz 3000+ÁFÁT megérne egy szimpla 5600FX :))

(#11) Cathfaern válasza szatmazs (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja sorry, hirtelen összekevertem a VIVO-t az AIW-al (All in Wonder, azaz TVtuneres) kártyákkal.

(#12) rudi válasza zoz_ (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha újat akarsz és gyorsat meg jót akkor HIS 9600XT Turbo VIVO. Ez DX9-ben és VIVO-ban is jó kártya 500/325öt megy és valahol 51.000 körül van a brutto kisker ára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) zoli58 válasza szatmazs (#9) üzenetére


zoli58
tag

720x576 felbontásban 5000-es bitrátával és 25fps-sel, azaz DVD minőségben veszek fel TV adást DIVX-ben tömörítve, mindezt realtime közvetlenül a Terratec tunerről, saját szoftverével.
Melyik VIVO tud többet ? A VIVO-n nincs is TV tuner, csak video bemenet.
Az AIW valóban tud ennyit (elvben), de nem hiszem, hogy 55 alatt meg lehet kapni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vivo-s kártyák de melyik?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.