Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vitorlázók topicja

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Remélem, még nincs ilyen téma..
A google adsense topicban döbbentem(tünk) rá, h akik használjuk azt a szolgáltatást, nagyrész vitrolázók vagyunk.
Szóval azoknak szánom ezt a topicot, akik szeretik ezt a sportok, és űzik is, amikor csak lehet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) sekli válasza tkazmer (#1) üzenetére


sekli
addikt

Na, hát nagyon helyes, szóval én itt vagyok, és vitorlázom, amikor csak tehetem..., van, hogy még többször is.:)

(#3) Lord Zero válasza tkazmer (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem ez jó, mindig szerettem volna egy kis vitorlást (persze, motorral szerelve :D)
még nem, de egyszer majd - egy messzi-messzi galaxisban - lesz.. szeretném, h legyen..

a környezetemben minimum 4-5 ilyen vitorlás/minijacht-bolond van, nem csak a hajócskájukat irigylem, hanem azt a látható érzést és szenvedélyt, ahogyan ehhez viszonyulnak, tényleg

szóval hajrá, vitorlát bonts :R

nem, mindegy

(#4) tkazmer válasza Lord Zero (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Én inkább a motor nélküli mellett vagyok....ha meg motoros, akkor legyen hatalmas yacht, viszont az meg ne legyen vitorlás...na jó, persze, ha nagyon szükséges, jól jöhet 1 motor, de azért ne olyan, ami akár vontázáshoz is alkalmas legyen...arra jó a szél

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) sekli válasza tkazmer (#4) üzenetére


sekli
addikt

ha meg hatalmas yacht akkor ne legyen a Balatonon...

(#6) tkazmer válasza sekli (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát ne, az biztos...a tengeren sem bírom, amikor mondjuk bejön egy yacht a maga sokliteres morotjával a fürdőzők közé, és nem lehet tőle lélegezni....én szerencsésnek tartom, hogy a balatonon nem lehet motoros yachtokat tartani...
Mondjuk motorcsónakból ott, ahol én szoktam vitorlázni, van 3 is, a legkisebb 80, a legnagyobb asszem 240 v 300 LE teljesítményű...jah, de nem is egy nagy klub a hely, sőt kifejezetten kicsi a többihez képest

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) sekli válasza tkazmer (#6) üzenetére


sekli
addikt

meg gondolom nem a háromszázlovas motorossal mentik a felborult ópésokat...

(#8) tkazmer válasza sekli (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, arra 140 lovas motorost használnak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) várnarancs válasza Lord Zero (#3) üzenetére


várnarancs
addikt

Egyből egy olyat, amiből csak ki kell nézned, meg a többi vitorlázik, és te meg tespedz:DDD Amúgy énis szeretek. Múltkor egy hetet a totyiknyitó kollégával töltöttem...

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#10) tkazmer válasza várnarancs (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, csak kár, h a köv évben nem jöttél....Toncsi hiányolt:D Meg Gyula is

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) sekli válasza várnarancs (#9) üzenetére


sekli
addikt

akkor gondolom laserrel...

(#12) tkazmer válasza sekli (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, akkor kalózzal, meg 420-al(bár nem tom,utóbbival ő ment e) nyomultunk....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) várnarancs válasza sekli (#11) üzenetére


várnarancs
addikt

Azis volt! Jó kis dolog a vitorlázás. A múlkor kutyasétáltatás közben a kutya annyira húzott mint egy vit. hajó:DDD

És Benedek nem hiányolt? :O :U

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#14) tkazmer válasza várnarancs (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Vele sajnos akkor nem talákoztam, Döme pedig ugye téged nem ismer...
Egyébként nyáron jönnél? Most kalóz nincs, legalábbis ezen a nyáron nem volt, elvitték szerelőhöz. laser viszont van egy csomó új is, ha meg az nem jó, ott a pille ;]

Van új kutyátok? Mert az a kicsi, amit én ismerek, nem hiszem, h úgy húzott volna..esetleg talán mint egy OP 0.0001-es szélben :DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Lord Zero válasza várnarancs (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

Múltkor egy hetet a totyiknyitó kollégával töltöttem... - hmmm... nos, biztos gyönyörű feledhetetlen hét volt, örülünk nektek, de inkább maradjunk most a vitorlásoknál/yachtoknál..

ps. ;] :D

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#16) sekli válasza Lord Zero (#15) üzenetére


sekli
addikt

csak, hogy tudd, mi az a pille...:D

''
Hossz: 3000 mm
Szélesség: 1250 mm
Tömeg: 37 kg
Árboc magassága: 4000 mm
Baum hossza: 2000 mm
Vitorla: 4m2
Rigg tömege vitorlával: 8 kg
''

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

Ennél azért több vitorlázóra számítottam...na mindegy, hát ez van, de mindenesetre aki nem vitrolázik, hamar kezdje el, mert nem tudja, miből marad ki ;)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) Lord Zero válasza tkazmer (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

ugyan, gondolkozz... novemberben vitorlázós topikot nyitni...
:D

persze, azért veletek vagyok, kizárólag virtuálisan ugyan, de majd.. egyszer.. stb

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#19) Archer


Archer
őstag

A legszebb hajó a Balatonon:[link]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20) sekli válasza Archer (#19) üzenetére


sekli
addikt

szerintem nem a legszebb, d nagyon szép az biztos...:R

(#21) várnarancs válasza Lord Zero (#15) üzenetére


várnarancs
addikt

Ok. Te is lézereztél? Amúgy abba csak az a jó, ha erős szélben mész, mert úgy az izgi. Amúgy elég szűkös a totyik!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#22) tkazmer válasza Archer (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem a nemere2 jobban bejön...persze, ez is nagyon szép hajó

(#21) várnarancs
Pont az a jó a laserben, h nem olyan erős szélben is képes gyorsan menni sok más hajóhoz képest.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) várnarancs válasza tkazmer (#22) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát jah. Túl van 1 pivit vitorlázva és ha nagy szélben mész vele, akkor még jobban megy:DD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#24) tkazmer válasza várnarancs (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát igen...ezért van hozzá 3 féle vitorla...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) várnarancs válasza tkazmer (#24) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát jah. De a hajóhoz képest nagy az a viti is amit mi használtunk. idén emnnyi volt? :B

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#26) tkazmer válasza várnarancs (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi volt mennyi?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Archer


Archer
őstag

Na jó, elfelejtettem odaírni, hogy szerintem. Nyáron Tihanynál láttam, szerintem nagyon szépen felújították. Persze a Nemere2 is nagyon szép. Amúgy a Lillafüredről tudtok valamit?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#28) várnarancs válasza Archer (#27) üzenetére


várnarancs
addikt

Lilafüred. ott nem egy tó van véletlen? És nem ott van egy agy db kastély? Vagy csak én vok a hülye. Mellesleg jártam ott, de nem emláékszem rá, ha jól gondolom!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#29) Archer válasza várnarancs (#28) üzenetére


Archer
őstag

A Lillafüred egy 75-ös balatoni cirkáló. A Nemere2 és a Sirocco testvére.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30) várnarancs válasza Archer (#29) üzenetére


várnarancs
addikt

Majdnem:DD De miért nem mondtad h egy hajóra gondoljak? Aszittem h te a tavon vitorlázol:DDD Amúgy meg én már láttam oylat, csak messze voltam tőle eléggé!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#31) Archer válasza várnarancs (#30) üzenetére


Archer
őstag

Ha már egyszer a topic címe, hogy Vitorlázók topicja, akkor nagy valószínűséggel hajóra gondolok :DDD

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#32) sekli válasza Archer (#27) üzenetére


sekli
addikt

Kétárbócos sétahajó, és nagyon csúnya...

(#33) várnarancs válasza Archer (#31) üzenetére


várnarancs
addikt

Ezek szerint nem egyértelmű. te mit vennél: nagy hajót bvagy vmi kicsit, pl.: laser

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#34) várnarancs


várnarancs
addikt

Ti még milyen kishajót vezettetek? Mármint én vezettem Kalózt, OP-t, Lasert. Most csak ennyi jut eszembe. ti?

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#35) sekli válasza várnarancs (#34) üzenetére


sekli
addikt

Ezeken kívül ''vezettem'' ( :D ) még: cadett, OK, Finn, FD... több nem jut eszembe...

(#36) tkazmer válasza várnarancs (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

Én még hozzáírom a sorhoz a 420-ast, a pillét, és a kadettet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) várnarancs válasza tkazmer (#36) üzenetére


várnarancs
addikt

420ast csak messzről láttam, de nagyon hasonlít a kalózhoz. A ladett is, mármint azt is csak messziről láttam, de már nem emlékszem milyen:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#38) sekli válasza várnarancs (#37) üzenetére


sekli
addikt

no igen, a 470est lehagytam..., kalóz és 420..., hát azért eléggé más...:)

(#39) tkazmer válasza várnarancs (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, messziről ugynúgy néz ki mind a 3....csak közelről mintha egy kicsit mésak lennének....egyébként h lehet, h csak messziről láttad, amikor emlékeim szerint te is segítettél nekünk vízre rakni, amikor először mentem Toncsival :F Vagy legalábbis biztos, h a közelben voltál....
Egyébként meg nagy vonalakban közelről is hasonlóak....mindegyikben van árbóc, vitorla.... :DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) várnarancs válasza tkazmer (#39) üzenetére


várnarancs
addikt

De a 420as inkább hasonlít egy kalózra, mint egy OP-ra! Amúúgy tod miért Q az OP jele? AZért mert olyan kicsi, h nem lehet benne elférni, és amikor fejbever a bumm, azt mondod h a Qrva életbe!:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#41) tkazmer válasza várnarancs (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze....csak mondjuk a mi esetünkben volt egy fehér színű 420 és egy barna színű kalóz, ráadásul némi súlybeli különbség is van a 2 között...

Azért nem mindenki mond ilyesmit...én nem nagyon használok ilyen típusú szavakat...jah, és engem nem szokott fejbeverni a bumm :DDD

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) várnarancs válasza tkazmer (#41) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát igen, d eén nem emékszem rá...
Amúgy engem csak 1szer vert fejbe a bumm. Akkor ömlött a vér az orromból, és beestem a vízbe, és a hajó meg félig elsüllyedt és senki sem vett észre...

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#43) hiúz


hiúz
csendes tag

Hi!

Semmi közöm nincs (jelenleg) a hajózáshoz,de szeretném ezt csinálni.
Pontosabban: egy hajó,jacht,vitorlás,stb... akármivel oda hajózni,ahova csak akarok.
És mivel jelenleg olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy ezt
''valószínűleg'' meg tudnám fizetzni,ezért 2 konkrét kérdésem van:
1.kb. mennyibe kerül egy olyan hajó,ami képes elmenni az Antarktiszra.
Nem nagyon nagy (kb 4-10 személyes).
2.Pontosan milyen engedélyek kellenének egy ilyen útoz.(hajóval
innen Európából az Antarktiszra)?
Előre is köszi a választ!

(#44) várnarancs válasza hiúz (#43) üzenetére


várnarancs
addikt

Te mi a rákot akarsz keresni az Antarktiszon??? Ez gondolom egy vicces hszenk ment:DDD Amúgy sztem egy Passport kellene hozzá! Meg egy hajó is. A 10 személyesek olyan 40 milla körül mozognak a jobbak, inkább fogalmazhatunk úgy h onnatól kezdődnek:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#45) tkazmer válasza várnarancs (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

Pontosítok, egy 10 személyes vitorlás a Balatonra olyan 40-60 között lehet.

Egyébként meg elvben hiúz most itt van: (Amundsen-Scott South Pole Station, Antarctica) :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) sekli válasza hiúz (#43) üzenetére


sekli
addikt

A vitorlások nem szeretik a jéghegyeket, meg a bálnákat... :B

(#47) várnarancs válasza sekli (#46) üzenetére


várnarancs
addikt

Ez nagyon LOL!! Grat! Viszem aláírásba:DDD

Amúgy elől megy a bálna, utána a cápa, és végül a remény hal meg!:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#48) sekli válasza várnarancs (#47) üzenetére


sekli
addikt

egyébként ezt komolyan írtam...:) Elég sokszor lehet olvasni, hogy óceáni versenyeken bálnának, félig elsűlyedt olajfúro toronynak, úszó konténernek, meg hasonlóknak ütköznek, ezért úgy építik a swert(ek)et, meg kormány(ok)at ug, hog ilyen szituációban törjenek...

(#49) várnarancs válasza sekli (#48) üzenetére


várnarancs
addikt

Te bazz. Nekimenni egy bálnának?! nem a mesében vagyunk! És ha nekimész akkor mivan? vagy észre sem veszi, vagy pedig márges lesz...:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#50) sekli válasza várnarancs (#49) üzenetére


sekli
addikt

hát pedig ez igy van... de nem a bálnának lessz nagyobb baja, ebben igazad van... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vitorlázók topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.