Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) fordfairlane válasza Bibby (#349) üzenetére


fordfairlane
veterán

A legtöbben azon rágtak be, hogy kedvenc adójukat elveszítik, ennyi, csakhogy az országos frekvenciákhoz való jog nem örökös jog, még akkor sem, ha a Slágerről van szó.

x gon' give it to ya

(#352) dabadab válasza Bibby (#349) üzenetére


dabadab
titán

Most akkor azt akarod megmagyarázni, hogy bármi felett szemet kell hunyni, ha az a vége, hogy holnap is lesz a rádióban Lalikirály?

DRM is theft

(#353) V.Stryker válasza fordfairlane (#351) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ebben az a furcsa, sehol nincs, hogy ki kiért van. Mert most van mondjuk 2 millió ember, aki felháborodik,hogy elveszik a rádiójuk és le vannak szarva. Addig míg legalább ennyi ember nem áll fel,hogy héka mi meg új adót szeretnénk, addig maradhatnának nyugodtan a demokrácia nevében. :) Természetesen tudom,hogy ezek nem közszolgálati rádió és nem függetleníthetjük az anyagiaktól,de amíg közel olyan közszolgálati feladatot látnak el, addig lehet engedni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#354) Wolverine válasza V.Stryker (#342) üzenetére


Wolverine
félisten

1. Szolgáltatási minőség? A két nagy kertévénél? Muhaha. Annyiban létezik, hogy mindennap van adás... ;]
2. Látod ebben sem értünk egyet; szvsz amióta van Magyarországon kereskedelmi tv-adás, azóta a TV3 műsora volt a legszínvonalasabb (igen, az utóbbi 10 évben semmi sem volt képes jobbat nyújtani szerintem).

Választások előtti hülyítés... mindig is volt '90 óta, mindig is lesz - csak az épp aktuálisan használt médium változik. Nem mellesleg még mindig nem tudja senki - én sem, te sem - a nyerteseken kívül, hogy milyen műsort szándékoznak adni.
szerk: ugye az itteni linkemet is olvastad? :U

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#355) stangli válasza V.Stryker (#353) üzenetére


stangli
senior tag

ez a két rádió milyen közszolgálatott látt el?

(#356) dabadab válasza V.Stryker (#345) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de melyik szavaidat forgattam ki? És a #342-ben miről írtál, ha nem TV-kről?

DRM is theft

(#357) stangli válasza Bibby (#349) üzenetére


stangli
senior tag

Rádió Deejay, Rádió Extrém, Rise Fm egy pár rádió, ami megszűnt, ezen rádió hallgatói között nem volt érzelmi kötödés? Elárulom, volt. De csak egy rádiónak állítottak emléket a hallgatóik.
Akkor lehet azt mondani, hogy letett valamit a Danubius, Sláger páros, amikor a saját hallgatói táboruk ugyanúgy saját költségein emléket állít számukra, na akkor büszkék lehetnek magukra az ott dolgozók...

(#358) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Minden ugyanaz másképp - U.P. elemez.

x gon' give it to ya

(#359) Bibby válasza fordfairlane (#358) üzenetére


Bibby
addikt

"Egészséges magyar ember az úgynevezett országos kereskedelmi rádiókkal, különösen azok frekvenciáival nem sokat törődik.
Az országos kereskedelmi rádiókban pocsék zene megy, és hadarva-énekelve affektáló műsorvezetők jópofiskodják végig a napot, ami minden jóérzésű embert idegesít."

Ehhez nem kell sok magyarázat. Ha én hallgattam, szerettem, akkor egy beteg ember vagyok.
Köszönöm szépen az ilyen nem érdekel.

Ελευθερια η θανατος

(#360) Bibby válasza dabadab (#352) üzenetére


Bibby
addikt

Provokatív hülyeséget írsz. Nem reagálok.

Ελευθερια η θανατος

(#361) fordfairlane válasza Bibby (#359) üzenetére


fordfairlane
veterán

Olvasd el a többit, amit a pártokról, a pályázókról és az ORTT-ről ír, az a lényeg. Egyetértek vele.

x gon' give it to ya

(#362) spyduck


spyduck
nagyúr

Egyszerűen nem hiszem le a dolgot!
Minden reggelem a "három hülyével" indult a Danubiuson és most megszüntetik. Nem tudjátok véletlenül, h a "danubius pirítós" folytatódik-e valahol?

(#363) stangli válasza fordfairlane (#361) üzenetére


stangli
senior tag

Fergeteges írás :R

"Hogy a drámai műfajoknál maradjunk: a magukat tragikus hősként láttató vesztesek a legnagyobb hazugok. Éveken át maguk mutyiztak ezerrel, elcsalták az államnak befizetendő koncessziós díjat, fű alatt frekvenciaengedélyt hosszabbíttattak, lefeküdtek a hatalommal és a hatalomnak ahányszor és amikor csak kellett, most meg zokognak, hogy jaj, irreális üzleti terv így, pártmutyi úgy, tessék kizárni mindenki mást, hadd csináljuk mi tovább, életünk végig, mert annyira, de annyira faszák vagyunk. Szánalmas." :C

(#364) V.Stryker válasza stangli (#355) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A közszolgálati rádiók speciális feladata „tájékoztatni, nevelni és szórakoztatni” - Jelzem részemre a Sláger megtette. Sőt, ők pluszba számos egyebet is. Gyűjtés a rászorulókra, beteg gyerekeknek, vagy csak halld a mostani "Sláger karácsony" kampányukat. Vagy csak simán bemondják a közlekedési információkat, a "politikailag független" híreket. És ez nekem több,mint a sok politikai f@szság az mr1-en.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#365) Vandit. válasza spyduck (#362) üzenetére


Vandit.
addikt

Folytatdik csak "bundáskenyér" lesz a neve. :U ;]

Stryker: blablabla. :D

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#366) stangli válasza V.Stryker (#364) üzenetére


stangli
senior tag

És ez nekem több,mint a sok politikai f@szság az mr1-en.

Nem kell mr1et hallgatni, ha nem akarsz politikát hallani, akkor ott van az mr2 ;)

A másik, mindenki adományoz már, bemész a postára, megtalálod egy híres alapítvány kis malackáját, azaz perselyét beledobsz 100-200 ft-ot és ennyi... és ha már ennyire kihegyezed a gyűjtésre, akkor elárulnád, hogy te mennyivel segítetted a rászorulókat?

(#367) fordfairlane válasza V.Stryker (#364) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem az óránkénti pár perc hírblokk a kötelező közszolgálati feladat. A többi inkább a saját imidzsépítés része lehet.

x gon' give it to ya

(#368) fordfairlane válasza spyduck (#362) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bochkorék anno a Danubiustól igazoltak át a Slágerhez. Ha a közönség annyira szereti őket, akkor nem fognak eltűnni, ahogy Balázsék sem.

x gon' give it to ya

(#369) stangli válasza V.Stryker (#364) üzenetére


stangli
senior tag

Ami kimaradt a gondolat menetből

A közszolgálati rádiók speciális feladata „tájékoztatni, nevelni és szórakoztatni” - Jelzem részemre a Sláger megtette.

Elismerem tájékoztat, mert bemondja a híreket, hisz az ortt kötelezi őket.
Szórakoztatni szórakoztat, mert szól a zene, és el lőnek egy pár poént, amin mosolyogsz egy picit a dugóban állva.
Az hogy nevel is a sláger, vagy a danubiusz ezt vitatom, mert egy olyan műsora sincs amire azt lehetne mondani, hogy hoppá ez mond valamit, érdemes ide tekerni. vagy tévedek? ha van, akkor légyszíves mondj egy műsoridőt, és komolyan mondom, odacsavarok és meghallgatom azt a nevelő szándékú műsort.

[ Szerkesztve ]

(#370) spyduck válasza Vandit. (#365) üzenetére


spyduck
nagyúr

Legyen úgy :C

(#371) Vandit. válasza stangli (#369) üzenetére


Vandit.
addikt

ha van, akkor légy szíves mondj egy műsoridőt, és komolyan mondom, odacsavarok és meghallgatom azt a nevelő szándékú műsort.

Hát bazze nem ismered a reggeli pirítóst? ;] Abból olyan sokat tanulhatsz, hogy csak na. :C

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#372) Depression


Depression
veterán

Módosítottam az aláírásom. matek rulez!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#373) stangli válasza Vandit. (#371) üzenetére


stangli
senior tag

Ismerem Őket. Az előző rádióban nagyot alakítottak, de ott szabadkezet kaptak, itt meg nem. Meg is látszik a műsoron.

(#374) Bikerman válasza stangli (#369) üzenetére


Bikerman
aktív tag

mindjárt megkapod, hogy az adakozás az nevelő szándékú... balblablablalbalba... :(((

ragazzi della curva...

(#375) V.Stryker válasza stangli (#373) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak, hogy ki ki tudja hova tenni a másik mondanivalóját, kérlek téged és kedves Vandit kollegát, hogy saccoljátok meg azt az időintervallumot, amennyi Sláger rádiót hallgattatok. Úgy vélem,hogy csak azzal az indokkal, hogy "há én útálom őket, meg a roxyt hallgatom" kevés vitázni, de annál inkább elég kötekedni unaloműzésként.

Elnézést, de én Sláger fun vagyok, így a Danubiusal kapcsolatban nem is nyilatkozom.

Bár ahogy elnézem itt nagyon sokan csak a kötekedés miatt írnak. Majd mindjárt átmegyek én is marha okosakat mondani a C++ programozós topikba, mert igaz, hogy a büdös életben még két óránál többet nem foglalkoztam vele, de nagyon sokat hallottam róla és láttam már képet is, no meg van egy haverom, akinek az ismerőse már látott olyat, aki ezzel foglalkozott. És majd én ott megmondom a tutit, mert egyébként útálom a programozást és majd jól elmondom azoknak akik szeretik csinálni, hogy mekkora egy sz@r bagázs. :((( Ezúton is elnézést tőlük, semmi bajom velük,csak ez jutott példaként eszembe.

Részemről a kötekedés lezárva. A vitához meg vitapartner kéne....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#376) Depression válasza V.Stryker (#364) üzenetére


Depression
veterán

Allj! Minek nekünk 5 közszolgálati csatorna?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#377) V.Stryker válasza Depression (#376) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem kell öt. Csak mondtam,hogy az én közszolgálati igényemet kielégítették az óránkénti 10 perces hírblokkal meg a reggeli bumeránggal.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#378) fordfairlane válasza V.Stryker (#377) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez még nem jelenti azt, hogy maga a rádió közszolgálati lenne. Közszolgálati rádió egy van jelenleg (országos), a Kossuth. A Sláger és a Danubius kereskedelmi rádiók, amelyek a frekvenciaengedélyért cserébe ellátják a törvényben meghatározott kötelező közszolgálati dolgokat is, de nem az rádió fő profilja. Nem is lehet, hisz abból nem lehet megélni.

Egyébként a most nyertesek is kereskedelmi rádiót akarnak csinálni, úgyhogy szerintem elfelejthetjük, hogy olyan beszélgetős műsorokkal lesznek tele, mint a Kossuth.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#379) Vandit. válasza V.Stryker (#375) üzenetére


Vandit.
addikt

Éppen eleget hallgattam ahhoz, hogy el tudjam dönteni van-e nevelő értéke számomra az ott hallható műsoroknak. Nincs! A zenékről meg ne is beszéljünk...

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#380) Depression válasza fordfairlane (#378) üzenetére


Depression
veterán

Részemről a közszolgálati egyenlő az érdektelennel. És most finoman fogalmaztam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#381) fordfairlane válasza Depression (#380) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ettől még mindig nem közszolgálati a Sláger, akármennyi jótékony akciót is szervez.

x gon' give it to ya

(#382) Foglalt név válasza V.Stryker (#375) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ne haragudj, de kicsit csúsztatásnak vélem, amit írsz.
Mivel a rádióhallgatás nem egy professzionális dolog, ezért a c++-os példa úgy ülne, ha nem a testvéred barátjaként mondanál véleményt, hanem, mint programozó.
Programozol, próbáltad a nyelvet, de nem tetszett/ik. Persze, hogy ne kötekedés legyen illik a mert(objektum orientált, az asm gyorsabb, stb.), de nem hinném, hogy csak a slágerrádiót napokig hallgató mondhatna véleményt :U
Egy rádióműsornak elsődleges célja lenne, mint többen mondták, hogy szórakoztasson.
Én elég sokat utazok, ezért sűrűn lenne lehetőségem rádiót hallgatni, de sajnos főleg a reggeli műsorok nálam agyhalált okoznak. Nem igazán emlékszem az elmúlt évből olyan adásra, ami reggel 7 és este 8 között komolyabban le tudott volna kötni. Általában erőltetett műsorok, túlsztárolt emberekkel, amit próbálnak az arcomba tolni. Nulla eredetiség, újdonság, a műsorvezető inkább arra épít, hogy rajta nevetni, ámélkodni kell.
Nem írok konkrétumokat, mert nem akarok senkit megsérteni. Mindenkinek tetszhet más és másnak tetszhet, ami nekem nem, de akkor lehessen ez fordítva is igaz.

(#383) stangli válasza V.Stryker (#375) üzenetére


stangli
senior tag

Nem kötekedem unaloműzésként, csak kérdeztem valami, te mint slágert fun mondj egy olyan műsor időt ami nevel.
Én nem kétkedem a Roxyval, mert ott nincs olyan műsor, amiből véleményt tudnék hallgatni. Az hogy a munkahelyen ezt hallgatom, az egy dolog, a másik dolog, hogy azon kívül nem hallgatom az az én problémám ugyebár. De ezeken a rádiókon kívül tudok neked olyan műsort mondani ami gondolatot ébreszt. Nem nyerítenek benne, nem azért lett megalkotva hogy lefikázzanak, és sztárolják magukat voga pajtással együtt... ajánlom figyelmedbe rádió café műsorát minden nap 17:00-19:00ig a bolhacirkusz műsor blokkot, mert olyan témák vannak benne amiben ténylegesen nevel. a reggeli órákban lévő műsort (reggel7-10ig) direkt nem ajánlom, mert a gazdasági dolgok gondolom nem érdekelnek, de ezen műsoron belül van könyv ajánló, kérdem én, a sláger rádióban van könyvajánló? és nem, nem gazdasági könyveket ajánlanak, ha erre gondolnál... röviden ennyit a sláger nevelésről, meg szemléletről.
és igen kb 2-3éve hallgattam bele a slágerbe, de gondolom nem veszítettem semmit ezzel, ha igen akkor légyszi írd meg, mely műsor időt hallgassam, hogy ne tudjam azt mondani, fene erről is lemaradtam.

(#384) g@bo


g@bo
nagyúr

én Puzsér Róbert Apokalpiszis Rt-jét sajnálom, az is csipte valakinek a szemét. Remélem a 2 új csodaadó reklámbevétele elegendő lesz a gyors éhendögléshez, és az ORTT gazemberei se tudnak gyarapodni....

(#385) #98593280


#98593280
törölt tag

2 nap alatt 400 HSZ, nem rossz, úgy látszik sokak felkapták erre a fejüket. Én konrétan nem vágom fel az ereimet, zeneileg nagyrészt mindkét adó ZÉRÓ volt számomra. Sláger mindenképp, a végletekig ismtételgetett Xezer éves számaikkal, Earth Wind and Fire, előre és visszafelé tekerve:)

Danubius reggelente még hallgatható volt, Balázsék jó hangulatot tudtak csinálni. Remélem ők valahol folytatják. Egyébként nálam is MR2 jön be zeneileg és nagy hiánycikk, egy ORSZÁGOS ROCK rádió! Az kellene, nem ez a sok tünytimünytipopmutyi.

(#386) V.Stryker válasza #98593280 (#385) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, kár volt a 88,1-ért is. Az volt a jó rock adó. :K Ezért hallgatok slágert,mert ott még valamennyi rockzene van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#387) deicide


deicide
veterán

Majtényi lemondott...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#388) LOTR válasza #98593280 (#385) üzenetére


LOTR
addikt

lehet, hogy hiánycikk, de nem érné meg üzemeltetni
nem véletlenül töltenek ki ezer féle rádiós tesztet a hallgatók, rádiós napló meg mittudom én mik voltak, ezekből azért le lehet szűrni, hogy mire van igény

valószínűleg olyan rádióra van igény amit több millióan hallgatnak/hallgattak, nem lepődnék meg ha valamelyik új adó folytatná (legalább részben) az egyik -ha nem mindkettő- korábbi adó tevékenységét
abban meg szinte biztos vagyok, hogy a reggeli műsor a bumeráng vagy a bundáskenyér :D még hallható lesz az éterben, ha nem is azonos néven

és még mindig arról folyik a téma, hogy kinek melyik rádió tetszett, úgysem ti döntitek el hanem a "pénz", de sokkal jobb téma, hogy akkor vajon mi lesz ha ez a nyereségből befolyt nagy %-ok csak kicsi, esetleg sokkal kisebb összegek lesznek a végén, mint pl a sláger 670milliója?
mi van ha év végi elszámolásnál összejön mondjuk 50-100millió, akkor vajon előveszik őket, hogy melyik "h*ly*" volt a tettes, vagy szimplán az lesz, hogy hát ez volt a szerződésben ez van.....?!

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#389) zsid


zsid
senior tag

Komolyan mondom,mint az oviban,a béjemvé a jó,a zaudi az sz@r.
Van aki mindennap hallgatja,van aki nem, van akinek régebbi,van akinek rap,van akinek diungdisung.
Meglepő,hogy a 400hsz 75%a flame...

<tRucKdriFteR>

(#390) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Neo FM és Klassz Rádió? Kik találták ezeket ki? :DDD

szerk: ilyen elnevezéseket...

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#391) Bibby válasza zsid (#389) üzenetére


Bibby
addikt

A flame nem fura. Az fura hogy aki szerint szar volt, az kárörvend, ugyanakkor tudja hogy az új is pontosan ugyanolyan lesz. Kérdés tehát ki nyert rajta... azokon kívül akik zsebre tették a milliókat.

Ελευθερια η θανατος

(#392) Bikerman válasza RoyalFlush (#390) üzenetére


Bikerman
aktív tag

mik lesznek itt amikor betelefonálgatnak majd... hogy képzelik így meg úgy... már alig várom! :DDD :C

ragazzi della curva...

(#393) Cyberslider válasza Bikerman (#392) üzenetére


Cyberslider
őstag

Áh, inkább eltekerek. Tiltakozásul. (Szegény rádiók, nem indulnak túl jó sanszal) dehát ha vkiket milliók szeretnek, azokra hallgatnak az emberek...Ezt ell kell fogadni.. Persze tudom, tudom, hülyééék meg fúúúj meg stb, mégis milliók hallgatták és ez tény. El kell fogadni, én is elfogadom ha Viktor előtt tapsol 1 millió ember a téren. Eggyet nem tudok elfogadni, azt a szobafestőt régről, dehát az emberi viselkedésforma külön tananyag egyes helyeken. Majd "áttekerünk". Hiába mond bárki bármit, ha egyszer rengeteg ember hallgatta, szerette a bumerángot. (És igen, itt főképp a műsorról van szó) viszont nem frekvenciát hallgatunk, hanem rádiót. Az ORTT-ben meg mi történt? Ugyanaz, mint máshol ebben az országban: pénz, politika, igen igen eddig is ez volt bizony a sláger is biztos lobbizott bőven amikor bekerült... Mindenhol így van.. Istenem, ha lenne egy ország, vagy egy bolygó, ahol mindent szakmai szempontok alapján döntetének el, milyen világ lenne ott? Lehet hogy rossz? Vagy jó?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#394) Jégkokó válasza RoyalFlush (#390) üzenetére


Jégkokó
veterán

Lesz még 2 klub rádió. :W :W
Nagyon kell ez nekünk. :((( :(((

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#395) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Új ötlet: mi lenne ha a két rádiót balegyenes, ill jobbhorognak hívnák? :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#396) Csabee. válasza Cyberslider (#395) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Baromság:)

Üdv: Csabee.

(#397) FPéter


FPéter
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#398) csibor válasza Racecam (#270) üzenetére


csibor
őstag

Akkor,lehet zárni a témát :D Mert mi másról szólna,csak most lemutyizott egymással a két nagy.

Személy szerint nem bánom,hogy más lesz helyettük,egyik sem tetszett nekem igazán :U A gondom inkább az, milyen módon cserélik le őket.Ez viszont nagyon nem tetszik nekem :(

(#399) Csabee. válasza FPéter (#397) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez jooooo kép:) csak kár hogy tényleg ez lett.

Üdv: Csabee.

(#400) Lauda


Lauda
félisten

Hallgattam ma a reggeli musort, szivszorito egy boomi volt. :O

Meg tavaly voltak nalunk mosolyturnen, van jopar kepem.

:)

Remelem velunk maradnak meg sokaig. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.