Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Wolverine válasza V.Stryker (#196) üzenetére


Wolverine
félisten

No, ez meg ízlések és pofonok kérdése. Ki tudja, hogy a 4 millió hallgatóból hányan hallgatták kényszerből a munkahelyen, mert nem lehetett kikapcsoltatni vagy eltekerni :P

szerk: #200: de, a lefedettség országos; nem ugyanazt a frekvenciát használják mindenütt, viszont mindegyik sugárzó adó körzetében elérhetőek (és ez ~95%-os lefedettséget jelent országos szinten)

szerk2: na, én egy ilyen helyen a) tüntetőleg füldugóval dolgoznék, ha megoldható; b) felmondanék max. 2 hét után. Ugyanez vonatkozik bármilyen rádióra... idegesít és elvonja a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#202) V.Stryker válasza fordfairlane (#199) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ebben nem tudok nyilatkozni, mert egyrész fiatal vagyok még hozzá. Másrészt meg apám nem volt kommunista, így a mai napig nem értem ezt a kijelentést, de marha jól hangzik. :DDD

Wolverine- Én harcoltam és kiharcoltam reggel 10-ig a slágert. Utána meg kínlódás a roxy, de megérte. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#203) Bubu79


Bubu79
addikt

Csak nekem tűnik úgy, hogy átlag 10 hozzászólásonként javul a Sláger rádió hallgatottsági statisztikája? :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#204) Voyage válasza Bubu79 (#203) üzenetére


Voyage
aktív tag

Összetettbe kb 3.5-4M ember hallgatja. ;)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#205) dabadab válasza #65675776 (#135) üzenetére


dabadab
titán

"Remélhetőleg ez a magyar rádiózás és a zenei kínálat színvonalának jelentős emelkedését is magával hozza."

Mér miért hozná? Látod, egy csomó embernek nem egyszerűen jó volt ez így, hanem annyira szerették, hogy most képesek lennének elmenni tüntetni, hogy a két országos frekvencia ne hazai kezekben legyen, hanem a nemzetközi karvalytöke szipolyozza. :U

DRM is theft

(#206) tigipuf


tigipuf
senior tag

Mehetnek a süllyessztőbe borosbochkorbalázs stb,saját magukat istenítő,és felszinentartó szűk médiaceleb ,sőt vihetnék magukkal maunikát,joshit meg az összes hetihetesben lévő tagot,sőt pákót,a megzavarodott benkőt,a szilikonos macákat stb,stb,,,Jézusom most,hogy belegondolok nincs több 50 embernél,akiket kénytelen vagyok nap mint nap hallgatni,nézni,olvasni,eltünhetne az egész csürhe egy nagy fekete lyukban örökre :(((ja azt a szerencsétlen győzikét majdnem kihagytam :W
Elnézést ha valakit megbántottam volna de én még emlékszem a 90-es évek elején például a Juventus rádióban tök szinvonalas kereskedelmi rádiózás folyt,normális beszélgetős műsorok stb.De hát ma már "istenek",meg"királyok"és idétlen vihogás nélkül nem lehet rádiózni(szerintük)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#207) Bubu79 válasza Voyage (#204) üzenetére


Bubu79
addikt

Honnan jönnek ezek a számok? megkérdeznek 2-3000 embert és utána arányosan felszorozzák?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#208) R válasza Voyage (#204) üzenetére


R
aktív tag

na ne már, ha 10M-an hallgatnak rádiót

(#209) barnam_ válasza tigipuf (#206) üzenetére


barnam_
nagyúr

akiket kénytelen vagyok nap mint nap hallgatni,nézni,olvasni,...
Talán pisztolyt szegeznek a fejedhez? Vagy mivel kényszerítenek? :U

(#210) Voyage válasza Bubu79 (#207) üzenetére


Voyage
aktív tag

Nem éppen, de nem hiszem, hogy a reklámozók ilyen "komoly" statisztikának bedőlnének.
Konkrétan nem tudom hogy, de egész jól lehet mérni, hányan hallgatják az adott frekvenciát valahogyan. :F :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#211) Voyage válasza R (#208) üzenetére


Voyage
aktív tag

Hát ha 10M-an nem is, de kb 8M-an biztos valamilyen szinten. És ennek a fele slágert hallgat. ;)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#212) Bibby válasza dabadab (#205) üzenetére


Bibby
addikt

Pedig ami hazai kezekben van, az mindig annyira jó sikeres, és nem utolsó sorban megbízható.
:D

Ελευθερια η θανατος

(#213) tigipuf válasza barnam_ (#209) üzenetére


tigipuf
senior tag

Egyáltalán nem,csak mivel ezt tálalaják mindenhol előbb-utóbb belefutsz (szvsz :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#214) Lauda válasza venember83 (#198) üzenetére


Lauda
félisten

Ha igy kozeltjuk meg, akkor igen. :) Adhatna ingyen is, mert elkepeszto merteku penz folyik be a 2 radiobol a kozos kasszaba. :) Csak gondolj bele 4 millio ember fele adnak el reklamot, egyszer neztem a slagernel milyen dijak voltak, a boomerang alatt ez +60% volt.

[ Szerkesztve ]

(#215) dabadab válasza Algieba (#184) üzenetére


dabadab
titán

"Marad egy-két országos adó, pl. a Juventus és a Rádió1."

Ezek pont nem országosak.
Ami országos, az az mr1-3 meg a két kereskedelmi (Danubius, Sláger).

DRM is theft

(#216) Integra


Integra
titán

most olvastam a hírekben. SZÉGYEN.
mit is mondhatnék stílszerűen: hajrá magyarország, hajrá magyarok!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#217) fokukac


fokukac
nagyúr

Én mindig elcsodálkozom azon, amikor más országokban járok, hogy jé, ott vannak normális zenét sugárzó rádióadók is. Az, hogy Magyarországon nincs egy olyan adó, ami akár részlegesen is egyezne az ízlésemmel, hogy klasszikus, minőségi, dallamos rockzenéket játsszon, szinte hihetetlen.

nem tudom, az újaktól mire számítsak...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#218) aphra2


aphra2
aktív tag

Én sem hullatok könnyeket a Sláger rádióért, elejétől kezdve utáltam ,főleg a nyomorult zenék miatt,(meg a politikai seggnyalásért anno) elég kínszenvedés így is reggel a boltban, vagy egy-két ismerősnél azt hallgatni, a Danubius meg részemről semleges, azt nem hallom senkinél :D .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#219) dabadab válasza Voyage (#204) üzenetére


dabadab
titán

Vagyis 6 - 6,5M ember (a többség) nem hallgatja ;)

DRM is theft

(#220) Voyage válasza dabadab (#215) üzenetére


Voyage
aktív tag

MR az szvsz mind selejt. Talán még mr2 mérhető valamennyire rádió szinten, de az is elég gyászos. :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#221) Sdi válasza tigipuf (#213) üzenetére


Sdi
addikt

Pont pár gombnyomás erejéig. Szerencsére van még választék / amit nem szeretek azt nem nézem, hallgatom /, de pont ezt rövidítették meg ezzel a húzással.

Van akinek ez boldogságot okoz, van aki felháborodik, bánkódik miatta, de egy valamire azért jó volt ez. Kiderült, hogy akár jobb, akár bal, teljesen mindegy. Ha pííííízt szagolnak valahol, akkor bizony egy srófra jár az agyuk és igen jó barátok, egyetértőek tudnak lenni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#222) Voyage válasza dabadab (#219) üzenetére


Voyage
aktív tag

Na ja, de MO-n 3.5-4M ember azért már elég sok. Több, mint az aktív választópolgárok. :DDD Ha már úgyis politikai adók lesznek, ezt azért nem ártott volna figyelembe venni. :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#223) R válasza Integra (#216) üzenetére


R
aktív tag

közös megegyezés

(#224) Bibby


Bibby
addikt

Most kicsit OFF leszek, de legalább (remélhetőleg) nem gerjeszt indulatokat:

Az hogy ennyi országos rádió van, normális? Például lakosság számához mérten, környező országokból kiindulva, stb. Nekem kevésnek tűnik, vagy ennyire rossz üzlet hogy úgysem bírná el?

Ελευθερια η θανατος

(#225) Voyage válasza Bibby (#224) üzenetére


Voyage
aktív tag

Máshol sincs sokkal több.
Ausztriába se, romániába se, szlovákiába se.
Sőt, szerintem még ez is sok. 5 országos az rengeteg... :F

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#226) Sdi válasza Bibby (#224) üzenetére


Sdi
addikt

Mondjuk ez jó kérdés :), miért csak ennyi nagy sugarú freki létezik vajon :F

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#228) Voyage válasza Sdi (#226) üzenetére


Voyage
aktív tag

Rengeteg pénzbe kerül először is, rengeteg adótorony kell hozzá, az meg mind nem kevés pénz, sok-sok százmillió-milliárd.

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#230) Lauda válasza Voyage (#222) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve nem errol szolt a mondandoja, csak hogy legyen mit mondani. Az a lenyeg, hogy mennyi radiohallgatobol kerul ki ez a 4 milla, mert a csocson logo gyerek tuti nem hallgatja egyiket se. Szvsz ez a 4 milka a radiohallgatok 80-90%-a minimum.

(#231) tibi666 válasza Voyage (#220) üzenetére


tibi666
senior tag

a maga műfajában mindhárom mr minőségi.
én gyakran hallgatom a kossuthot. reggel, ha munkába megyek, és nincs kedvem a saját zenéimet hallgatni, akkor a sláger, meg a danubius majmai helyett inkább a kossuthot választom. ugyanúgy beszélgetnek, csak értelmes dolgokról, nem arról, hogy ki dugott már vidámparkban, és a hírekben sem olvasnak be olyanokat, hogy egy amerikai vénasszony megette a hallókészülékét, mert azt hitte, hogy bonbon.

(#232) fokukac válasza fordfairlane (#227) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne fárasszál már jobbal meg ballal. :W

Melyiken fog ACDC, Zeppelin meg Chili szólni, azt mondjad! ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#233) Depression


Depression
veterán

Az a baj, hogy ezzel a húzással örökre megszüntetik a kereskedelmi rádiókat.
Ki lenne ezután olyan hülye, hogy milliárdokat fektessen be egy rádió felfuttatásába, ha egy politikai döntés egy tollvonással megszüntetheti?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#234) Voyage válasza Lauda (#230) üzenetére


Voyage
aktív tag

Nyílván, nem hallgathatja emiatt mind a 10millió ember.
De a sulisok egy részét, aki pl utazás közben hallgatja, meg az időseket, aki meghallgatja rajta a híreket, illetve az országon keresztül utazó sofőröket, illetve határ széli embereket belevéve már megvan a 8 milka szerintem. Legalábbis nem hiszem, hogy ha 4millióan slágert hallgatnak, akkor 500.000-1.000.000 hallgat csak mást, és annyian osztoznak a több ezer kisebb, regionális adókon. :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#235) Voyage válasza fokukac (#232) üzenetére


Voyage
aktív tag

Sláger most ezeket tolja. ;) Mármint ezt is. :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#236) fokukac válasza Voyage (#235) üzenetére


fokukac
nagyúr

sose hallottam még ott ilyet.
ellenben sok gagyit igen. most az előbb hazafelé pl. mc hammer-t játszottak, kaptak is vagy 2 másodpercet...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#237) fokukac válasza Depression (#233) üzenetére


fokukac
nagyúr

namost tisztázzunk valamit. a koncessziónak az a lényege, hogy aki megpályázza, és megnyeri, az fizet érte, hogy X évig használhassa.
letelt a 12 év, hidd el, akik felfuttatták ezeket a rádiókat, azoknak busásan megtérült.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#239) Lauda válasza Voyage (#234) üzenetére


Lauda
félisten

Csak arra reagaltam, amit dabadab irt, hogy 6 - 6,5M ember (a többség) nem hallgatja , szvsz a 10 milliora vetitette a 4 milliot, ami eleve hibas kiindulas. :)
hogy hany kamionos meg hatarszeli hallgatja ezt nem tudom, de a magyar radiohallgato lakossag szvsz tuti nincs tobb 4-5 millional. :)

(#240) Voyage válasza tigipuf (#238) üzenetére


Voyage
aktív tag

Ha utána olvasnál, tudnád hogy miért.
Azért, mert egy-két normális poént elnyomtak, amiért az ortt több milliós bírságokat szabott ki, és ezért inkább ilyeneket nem is adnak le. :U

fokukac: AC/DC rengeteg van, rh chili is, led zeppelin kevésbé... :U

#239: Szvsz abból a 4M-ból kb 3M hazai közönség. Szóval erre vetítve, ha több, mint 50%-ot foglal egymagában a sláger, akkor is szerintem van kb 5.5-6M aktív rádiózó csak itthon. Minimum. Én összes magyar rádió hallgatót kb 7.5-8M-ra becsülném. Rengeteg országon átutazó orosz, ukrán, román, szlovák, szlovén, bulgár, osztrák állampolgár van.... :K

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#241) fokukac válasza Voyage (#240) üzenetére


fokukac
nagyúr

rengeteg??? hát, én sose hallottam.
a highway to hell és az under the bridge pedig nem ér. :P

----------------

Amúgy azon gondolkodtam, hogy mit bohóckodnak ezekkel az analóg frekvenciákkal, ahelyett, hogy bevezetnék a digitális rádióadást, amivel jobb a vétel, és több frekvenciát is lehetne kiosztani...

persze, előbb le kellett húzni még egy bőrt a pályázókról - akik ezért cserébe most 7+5 évig mindent megtesznek majd, hogy akadályozzák a digitális átállást.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#244) Voyage válasza fokukac (#241) üzenetére


Voyage
aktív tag

Jó, nyílván ez a kettő minden adón szól, de van még pár számuk. Fejből címeket nem vágom, egyetlen előadóét se, de sokat játszanak. Legalább 10 számot együttesenként. LZ-ből mondjuk csak kb 3. :F

Azért nincs digitális adás, mert ha jól saccolok, kb max 100.000 embernek van erre jó kütyüje. Sőt, ez erős túlbecslés volt szerintem... :U

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#245) fordfairlane válasza fokukac (#232) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem látok nagy esélyt zenei stílusváltásra. Ez a két adó is nagyjából ugyanazt a kommersz zenéket sugározta, csak az egyik régebbieket, mert erre van igény. Rétegzenét kedvelőknek ott a Petőfi vagy a Rádió 1, (Bartók van még? nem nagyon rádiózok mostanában)

Egyébként meg visszatérve a döntéshez, végül is nincs min csodálkozni. Az ORTT testületébe közvetlenül a pártok delegálnak tagokat, nyilván politikai döntés fog születi ezután is. De szerintem eddig is politikai döntései voltak, szóval nagy változást nem látok. Talán a médiatörvény rossz, azt kéne megváltoztatni, vagy nem tudom. A zenei ízlésen az sem változtatna.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#247) Kephamos


Kephamos
addikt

Én speciel egyiket sem sajnálom. A slágert hallgattam néha. Elvétve ment rajta 1-2 jó szám, de mindig ugyanaz a szemét ment rajta, mint a többin, csak régiben. Tehát azok a zenék, amik már régen is szarok voltak és most is.
A híradásaik is szánalmasak voltak. A legidegesítőbb, mikor SI mértékegységrendszer kifog rajtuk... Borzalmas. Bölcsészek.
A politikai manipulációikról nem is beszélve. Egy dolgot sajnálok csak, mégpedig azt, hogy ugyanaz a szemét fogja felváltani helyüket.

@229
Integra, szívemből szóltál.

[ Szerkesztve ]

(#248) Fecogame


Fecogame
veterán

Ettől függetlenül még online működni fognak, nem? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#249) dabadab válasza Kalandor (#246) üzenetére


dabadab
titán

Éppenséggel arra akartam rámutatni, hogy AZ nem érv, hogy a Slágert vagy a Danubiust akár négymillióan is hallgatták - mert ezt a hallgatóságszámot úgy hordozták itt körbe, mintha már ez önmagában igazolta volna, hogy a "Mit kíván a magyar nemzet" listán a 13. pont a Sláger meg a Danubius lenne (annak idején az MTV1 is hasonló nézettséggel büszkélkedhetett, de az, aki tudott, inkább ORF1-et nézett Tom & Jerryvel meg Knight Riderrel).

DRM is theft

(#250) tildy válasza Integra (#229) üzenetére


tildy
nagyúr

Vigyázz integra , még a végén kimoderálnak.

A vitához: nem hallgattam Danubiust sem, Slágert sem.
Csak régebben (nyertem anno a Danubiustól egy hifitornyot). Viszont tudom, hogy munkahelyeken ez szól, kicsit könnyebb vele a monoton munka, márpedig a gyárakban az megy. Mi lesz ezekkel az emberekkel. A robot mellé hallgathatják a pártpropagandát is???

Én annak idején a radio deejayt szerettem, na azt nagyon sajnáltam , hogy megszűnt.
Itthon is a Juventus nem alternatíva, nem bejövős a zenéje, másrészről viszont vidékien alig lehet pár rádiót fogni.
Falunkban konkrétan a Danubius, és a Sláger jött megfelelő jelerősségel, nomeg a Petőfi. A többinek sokkal zajosabb volt már a jele (Trió rádió, Dió rádió, Rádió 2000,Juventus meg vagy bejött vagy nem).

Szóval én leginkább a vidéki embereket sajnálom nagyon...
Magam részéről meg a politikai szitura már külhonban teszem le a voksom , és nem lesz közte nagy...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.