Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Depression válasza bolondember (#146) üzenetére


Depression
veterán

Ezt óránként leadják a rádióban.
Most vagy pert kapnak a nyakukba, vagy igaz.
Egyik sem vigasztal, vége a hangulatos munkámnak. Eddig is volt 5-6 fogható rádió, csak a slágert és Danubius-t hallgattam, a többit akkor sem fogom magamra erőszakolni, ha nem lesz más.
Lényeg, hogy eddig választhattam, most úgy látszik a népszerűnek nincs létjogosultsága.
Remélem csődbe mennek, mint ahogyan ezt a hvg is jósolja. És utána meg mehet egy hatalmas per az ORTT felé, az álam megkárosításáért.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#152) fordfairlane válasza nosferatue (#150) üzenetére


fordfairlane
veterán

Van esélyük, csak arrébb kell hangolniuk a rádiót. De ha egyszer nem akarnak mást, ostorral nem kényszerítheted őket.

x gon' give it to ya

(#154) Bikerman válasza Kalandor (#153) üzenetére


Bikerman
aktív tag

btw: könyvírás? :DDD

de komolyan. :Y

ragazzi della curva...

(#155) R válasza Voyage (#139) üzenetére


R
aktív tag

upsz

[ Szerkesztve ]

(#156) nLali


nLali
senior tag

Melóba 5 éve sláger ment. Egy fenyegető üzenet volt a rádión, hogy " A rádió nem a cég tulajdona, ne nyúlj hozzá, mert eltöröm a kezed " :B Kollegáim nagy bánatára valszeg fütyülni fogok, ha nem lesz sláger :P

(#157) dabadab válasza Kalandor (#153) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem meg elég sokak számára a Sláger a mindennapi ízlésterrort jelentette, ahogy az irodaközepi Seltronból szólt a Boros-Bochkor duó, kikapcsolhatatlanul.

Őket is meg lehet ám érteni.

DRM is theft

(#159) cherilady válasza dabadab (#157) üzenetére


cherilady
tag

Igazad van.. Kinek a pap kinek a papné ugye :) Csak itt nem a hírről, meg a rádiókról lenne szó, hanem ennek a döntésnek a hátteréről. Úgy gondolom inkább emiatt csapta ki sokak körében a biztosítékot ez az egész, (mint nálam pl) tehát miért szűnik meg ez a két rádió, és milyen háttér van emögött. Emiatt érzem én most pl "szarul" magam. Nyilván vkinek bejön a bumeráng, vagy mittudomén.. István Dani, vagy a danubius vmelyik műsora. Ezt mindíg meg lehet oldani, az ember oda hangol, ahová akar, ez ezután is meglesz, lehet átmennek másik frekire, vagy más rádiókhoz, tökmindegy. De attól még született egy döntés, ami kisajátított két országos frekvenciát pártérdekek miatt. (Nem politizálok isten ments :) ) és teljesen mindegy, hogy jobb, vagy bal (nem vagyok se ez, se az).

Szóval, szerintem ez az ok, ami ezt a hírt ennyire fent tartja most vezető pozícióban ahogy nézelődök a neten, és még lázban is fog tartani sok embert egy ideig. Gondolom ennek a topicnak is ez lenne a témája, mégis úgy látom mindenki arról beszél, hogy ki hogy szerette ezt meg ezt meg ezt a műsort. Valszeg le is fog csengeni egy idő után, mint oly sok dolog lecsengett... Mindenesetre legalább mi szeressük egymást és ne háborúzzunk, peace :B

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#160) Cyberslider válasza cherilady (#159) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ó hogy az a... az asszony megint netezett! :W

:DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#161) Depression válasza dabadab (#157) üzenetére


Depression
veterán

Az a baj, hogy akkor most mi lesz helyette?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#162) dabadab válasza Depression (#161) üzenetére


dabadab
titán

Mi lenne? Ugyan az, mint ami eddig volt, a Danubius meg a Sláger megmutatta, hogy kell csinálni, ott a stáb is, kész, mehet tovább a verkli.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#163) fordfairlane válasza Depression (#161) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igényes zenék tömegestül, a tömegek kiművelődnek, kutyamacska barátság. :) Még talán a világbéke is beköszönt.

x gon' give it to ya

(#164) #65675776 válasza kételkedem (#144) üzenetére


#65675776
törölt tag

Példának okádék.

(#165) Depression válasza dabadab (#162) üzenetére


Depression
veterán

Nem sejted, hogy mit nem értek.
Mi menne tovább, ha nincs frekvencia? Nem a sláger és a danubius ment tönkre, csak szimplán nem sugározhatak sem ők, sem senki más, mint új szereplő. 2 elfuserált, eddig is veszteséges rádió kerül a helyükre, akik eddigi éves bevétele kevés lenne a boros-bochkor csapat (7-9 fő?), Balázsék, vagy Jáksó éves fizetésére.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#166) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az a baj, hogy egy valamit nem vesztek számításba. Mégpedig azt, hogy ezeknek az adóknak milyen szerepük volt a társadalmi morál kialakításában. Az emberek többsége, valljuk be, este nem igen rádiózik. Estére ott a móunika meg az a másik, majd jön a híradó, ami aztán tiszta horror és persze a híradó előtt érünk haza egy órával, mikor kibontjuk a csekkeket... azt hiszem senkinek nem kell sorolni.

Na, akkor most, hogy-hogy nem, politikai pártok dönthettek a frekvenciák felett. (Ezt fel sem tudom fogni, hogy egyáltalán hogy jött bárki eszébe is...aszondom mongyon le és golyót neki.) Ne kergessünk hiú ábrándokat, nagyon is szép ígéreteket tetettek meg a "nyertesekkel", így elkerülhetetlenek az egyik vagy másik irányba elfogult politikai műsorok. Ebből az lesz, hogy este a sz@rral fekszel, reggel ismét a politikai sárdobállásra, a hülyitésre és egy rakás sz@rrak kelsz. Ezáltal kialakul a társadalom egy nagyon nagy részében, akik ezeket az adókat hallgatták egy olyan morál, ami hosszú távon nem fog használni a politikának. Ki fogják húzni a gyufát... Az ember jókedvűen mégis jobban viseli az átb@szást, mint a keserűségben.

Uff

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#167) venember83


venember83
nagyúr

Varietas delectat. Egy kalap szamócát nem ért egyik rádió se az én szememben, most meg majd lesz más helyette, akik eddig ezt a két adót hallgatták majd átszoknak más rádióra.

(#168) Undoroid


Undoroid
őstag

...már komolyan elegem volt a folytonos,agyon ismételgetett kvín és RAPublik-ból(!),viszont a reggeli Bumeráng nagyon bejön!Ha tehetem,akkor végig kísérem az adást!Időnként -ha lemaradtam az aznapi műsorról- visszahallgatom a neten keresztül.Sajnálnám,ha megszűnne!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#169) Lauda válasza V.Stryker (#166) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonlo jart az eszembe, nagyon sok embernek tette elviselhetobbe a reggeleket, az eletet.

Boomerang nekem is megy allandoan, utana meg a zenek. :K

(#170) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

TEljesen felháborítónak tartom a dolgot. Ezek a rádiók sokat tettek a magyar rádiózásért. Az meg hogy már ezt is a politikusok döntsék el. nesze neked demokrácia ....

Egyébként meg ebből még óriási botrány lesz. Ki a f@szom akar egész nap politikai csatornát hallgatni...

Ennek az adónak rengeteg hallgatója van , és sok ember nem fogja hagyni.
Szerintem még egy slágeres s tiltakozás is lehet .

Szerintem ezt nem hagyhatjuk ...

[ Szerkesztve ]

(#171) venember83 válasza Bling95 (#170) üzenetére


venember83
nagyúr

Ki mondta, hogy hallgasd a "politikai csatornát" egész nap? :F

(#172) Bling95 válasza venember83 (#171) üzenetére


Bling95
őstag

nem kel azt hallgatni ,de a sz@rt kel ilyen szemeteket sugározni

(#173) V.Stryker válasza venember83 (#171) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem mindenki tölti tele torrentről a zenetárát.... Tudtad, hogy Mo. népességének csak a 2/10-e lakik Bp.-en? A többi vidéken...és biztos lehetsz benne, hogy "Rószika néninek, Pistabának és társainak" nincs internetük.

Azért mert te egy vagy azok közül, aki nem rádiózik, még a többi embert nem kell ilyen stílusban ledegradálni. :(((

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#174) Voyage válasza venember83 (#171) üzenetére


Voyage
aktív tag

Szerintem nem pont Nagyváradról kéne megmondani...Nincs jó csatorna, ennyi, nem tudsz szinte semmit hallgatni. Plána, ha sokat utazol, akár több órákat naponta, nem csak helyben, nincs mit hallgatni, csak országos rádiókat. Azok most megszűnnek. De te ezt kintről biztos nagyon jól tudod. Hallgasd az mp3-at te is... :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#175) anulu


anulu
félisten

ritkán szokott komolyan eldurranni az agyam, de most sikerült. gratulálok azoknak, akik ezt a döntést meghozták, remélem ők páran lesznek az összes hallgatóságuk.

Danubiust ritkán hallgattam, Slágert sokkal sűrűbben. reggel munkába menet indult a Bumeráng, adott némi erőt, meg sikerült mosolyt csalnia az arcomra.

remélem, sikeres lesz a bíróságra vitel. azoknak meg, akik ezt a döntést hozták, inkább nem írom le mit kívánok mert eldurranna a monitorom kb. :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#176) venember83 válasza V.Stryker (#173) üzenetére


venember83
nagyúr

Várjunk csak. Mivel nem értesz egyet? Azzal, hogy a szememben semmit nem ér a két rádió? Vagy annak a mondatnak az igazságtartalmát vonod kétségbe, hogy az emberek majd átszoknak másik rádióra? Vagy csak offoltál egyet, mert az jó? :)

Voyage: Akkor tessék mondani, honnan kell/lehet megmondani? Kizárólag Budapestről?

[ Szerkesztve ]

(#177) Bubu79 válasza Voyage (#174) üzenetére


Bubu79
addikt

Mert ugye ott nem hallgatnak rádiót az emberek, mi több az említett két rádió sem hallatszik el odáig - határon túl van, ezek meg országos rádiók, naná, hogy ott nem lehet fogni egyiket sem...

Ejnye no - a rossz kritika már nem is vehető véleménynek róluk?

Még jó, hogy nem vagy kirekesztő ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#178) Lauda válasza venember83 (#176) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen minek irsz ide? A szamocas mondatodbol kiindulva gondolom egyiket se hallgattad, jol esik vitazni mi? Engem nem zavar csak nem ertem. :)

Engem nem erdekel ki hol lakik, de ebbol csakis vita lehet. Beirta, hogy szamoca oszt jovan.

[ Szerkesztve ]

(#179) Pisztillus válasza Lauda (#178) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Tulajdonképpen miért ne írhatna ide? Attól, hogy határon túlról (ej, de utálom ezt a kifejezést, de nincs jobb) figyeli az eseményeket, ugyanúgy lehet véleménye, mint neked, vagy bárki másnak, nem? ;]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#180) V.Stryker válasza venember83 (#176) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha a szemedben nem ér semmit a két rádió, akkor mi a francot keresel ebben a topikban? És azáltal, hogy te lesz@rod az egészet, miként tudsz objektív véleményt formálni és másokat, akik ismerik ezeket az adókat,mert napi több órát hallgatják, egyáltalán megkérdőjelezni?

Odaát nincs kivel kötekedni és marha jó pofának érzed magad, hogy provokálod a fórumtársaidat?

Pisztillus - Nincs joga. Akkor kritizáljon, ha egyrészt érdemben hozzá tud szólni és ezalatt nem azt értem,hogy hát én nem hallgattam egyiket sem...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#181) Wolverine válasza Depression (#165) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezt honnan vetted? Mindkét nyertes cég új rádióként pályázott, és nem a meglevő kisebb rádiók egyike nyert egyik esetben sem. A Radio Café külön nyilatkozatot adott ki arról, hogy nem ők kerülnek országos frekvenciára ezzel a döntéssel.

Amúgy mind a Sláger, mind a Danubius tovább működhet; csak épp országos frekvenciájuk nem lesz. Van egy hónapjuk helyi frekvenciákat szerezni, és azon továbbra is sugározhatnak...

szerk: és pont ezért szinte biztos vagyok benne, hogy ha valóban megszűnik a Sláger és a Danubius, akkor rengeteg ottani ember a két új adónál fog feltűnni.
A hátteret nem ismerők kedvéért: a 7 évre megadott frekvenciát tavaly az Országgyűlés meghosszabbította újabb 5 évre egy törvénymódosítással, amit azonban Sólyom László lepasszolt az Alkotmánybíróságnak, és ők úgy határoztak, hogy ez alkotmányellenes döntés volt. Ezután jött a pályázat, ahol az ORTT 4 tagja meghozta az ismert döntést (az SZDSZ-es tag nem volt jelen, és az elnök, Majtényi László is távozott, amikor a fenttartásai - lásd az 50%-os árbevétel befizetése - ellenére a másik 4 tag nem fogadta el a későbbi nyertesek kizárását).

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#182) Bubu79 válasza V.Stryker (#180) üzenetére


Bubu79
addikt

Bocs, lemaradtam - az hol volt, hogy nem hallgatta egyiket sem :F

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#183) V.Stryker válasza Bubu79 (#182) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy kalap szamócát nem ért egyik rádió se az én szememben, - Én nem hallgatnék olyan csatornát, amiről ezt gondolom..... Hát innen jött.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#184) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Marad egy-két országos adó, pl. a Juventus és a Rádió1. Vagy a kedvencem biztos megmarad a Kossuth. :)) Közszolgálati műsorait mindennap hallgatom. Vagy még itt van nekem a garantáltan helyi rádióadó, a Csaba.

Ez van. Lejárt a hullámhossz foglalásuk, és lecsapott azokra más. Érvényesül a közmondás: erősebb kutya izél.

Szerk.: Oké, sejtem, hogy a háttérben a politika sakkozik, felidézve a régi szép egy pártos időket. Tudjátok, a két nagy párt teljesen egybe forrt. Szépen megy a hülyítésünk, és lám, megtehetik, hogy élnek a hatalmukkal. Lesz ez még rosszabb is. :( De ez erősen off, mert politikai téma.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#185) Bubu79 válasza V.Stryker (#183) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor vajon miből szűrte le ezt a véleményt? Gondolom valahogyan csak kialakulhatott, az ember zsigerből nem kezd el ilyesmit írni - mert csak...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#186) Depression válasza venember83 (#167) üzenetére


Depression
veterán

Dupla.
Ezt szerkesztem, mert a másodikra azt írja, hogy 'A kapott adatok érvénytelenek'
Közben meg el is tűnt. Argh.

Szóval magyarország fele önként választotta ezt a két csatornát. Rájuk mondod, hogy kit érdekel, majd hallgatnak mást?
Arányaiban olyan, mint a fehér kenyér: kit érdekel, majd esznek helyette mást.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#187) V.Stryker válasza Algieba (#184) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Itt pont ez a baj, hogy nem lecsapott rá más, hanem politikai döntés volt hogy kinek adják. És kinek adják? Akik az általuk meghatározott szöveget szajkózzák a nép füle felé. Márpedig ez ellentétes a demokrácia elveivel. Kérem szépen pontosabban figyelemmel kísérni a dolgokat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#189) venember83 válasza V.Stryker (#180) üzenetére


venember83
nagyúr

Talán éppen azért tudok objektív véleményt formálni, mert nem vagyok érintett. Azt nem mondtam, hogy nem hallgatom. Bumerángba reggel belehallgatok, valamint délután is előfordul, hogy Sláger megy mondjuk vacsora közben, de igazándiból mehetne szinte bármi más magyar adó, anno jópár évvel ezelőtt Kossuth rádió ment.

Odaát? Kösz, én is szeretlek. :)

(#190) V.Stryker válasza Bubu79 (#185) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy pár adásból....miért hallgatnék, akár több hónapig is olyat, ami véleményem szerint egy sz@r? Max abban az esetben ha mazoista lennék.

venember83 - Viszont.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#191) Bibby válasza Algieba (#184) üzenetére


Bibby
addikt

Jah, jó vicc... juventus alig fogható nálunk, pedig megyeszékhely. Rádió1 meg talán soha nem is volt...az országos? :U

Ελευθερια η θανατος

(#192) Bubu79 válasza Bubu79 (#185) üzenetére


Bubu79
addikt

Mint ahogyan nem fog zsigerből elítélni senkit csak azért, mert esetleg nem a határokon belülről fórumozik és van képe véleményt formálni egy országos rádióról, netán kettőről... Nyilván ennek is van oka a tisztelt másik fórumozó részéről...

#190: Tehát nem egyenletes a teljesítménye az adott adónak és mindig a sz@rabb napokat fogja ki?

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#193) Wolverine válasza V.Stryker (#187) üzenetére


Wolverine
félisten

Ismered a két nyertes műsorát? Érdekes lenne, lévén bő két hét múlva kezdenek sugározni... A találgatásokat meg kár lenne kivetíteni előre. Az is lehet, hogy a droidok észre sem veszik majd a különbséget ;]

#194: ha lejár a tv2 és az RTL Klub sugárzási joga, az ő frekvenciájuk is meg lesz pályáztatva megint - nézettség ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#194) Lauda válasza Depression (#186) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert nem ertem, minek es kinek van ez az ortt, ha 4 millio embernek tetszik amit hallgat, akkor miert mondja annak a 4 millionak, hogy ezt Te nem hallgatod tovabb. Tudom, hogy egy penznyelo maffia az egesz, csak jozan paraszti esszel se ertem. :F

(#195) Voyage válasza Bibby (#191) üzenetére


Voyage
aktív tag

Pesttől 30km-re se fogható egyik se, juventus még csak-csak, de jobban hallatszik a sisegés, mint maga a zene/beszéd. Rádió 1 meg egyáltalán nem. Pesten viszont annál inkább. Viszont egy franciát, aki magyarul se tud rendesen betenni műsorvezetőnek... :U :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#196) V.Stryker válasza Wolverine (#193) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem ismerem. Igazad van ebben. Viszont azt tudom,hogy a másik kettő jó volt. Egyébként is, apám mindig azt mondja: Fiam, a kommunizmus is abba bukott bele, hogy ami jó volt, azon változtattak. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#197) Algieba válasza Bibby (#191) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nálam a SE W200-as tökéletesen befogta a 100.9-en a Juventust (és igen, mindig meglepett, hogy Békéscsabán a pesti közlekedési infókat hallgathatom meg), a Rádió1 pedig szinte ordított a 88.9-ről.
Sőt, a romhalmaz mp3 lejátszóm FM rádiója is befogja nyugodt szobai körülmények között eme hullámhosszakon a két adót.
Sajnos, a Petőfit még a táskarádióm is nehezen találja meg. :(
Van vagy nyolcféle kütyüm rádióhallgatásra. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#198) venember83 válasza Lauda (#194) üzenetére


venember83
nagyúr

Közelítsük meg más oldalról. Négy millió ember hallgatja a Slágert, tegyük fel. Akkor az ORTT-nek meg kell adni mindig az engedélyt, akár pl. 3 forintos díjért is, hisz négy millió ember hallgatja az illető rádiót? Kíváncsi leszek azonban a fejleményekre, furcsállom, hogy ennyire összefogtak a pártok a két kereskedelmi rádió regionális rádióvá degradálása érdekében.

(#199) fordfairlane válasza V.Stryker (#196) üzenetére


fordfairlane
veterán

Fiam, a kommunizmus is abba bukott bele, hogy ami jó volt, azon változtattak. :DDD

Azért változtattak folyton, mert sehogy nem volt jó.

x gon' give it to ya

(#200) Voyage válasza Algieba (#197) üzenetére


Voyage
aktív tag

Pesten ezek a 102.1 meg 103.9-en vannak. Látszik, hogy nem országos lefedettség. Legalábbis ugyanazon a hullámhosszon biztos nem. De amúgysem, mert itt pest közelébe sehol se jön be egyik se. :N

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Viszlát Sláger és Danubius?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.