Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Milyen vírusírtót használtok otthon/munkahelyen?

Milyen tapasztalataitok vannak??

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) Obi-1 válasza danzi (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Norton AV 2002. Mondjuk még sosem fogott semmit. Kivéve Nimdám volt, de azt külön tool segítségével lehetett csak leszedni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) khalox válasza danzi (#1) üzenetére


khalox
őstag

Semilyet... ha valami nem jó, akkor úgyis észreveszem... :D

F-Prot (DOS-os)

(#4) Jester válasza danzi (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

McAfee Scan 7.0 prof otthon, Scan 4.5.1 cégnél. Otthon van még F-Prot tartaléknak, de állandó jelleggel csak a vshield megy.

Mehr Licht!

(#5) jojojo


jojojo
senior tag

AVG 6.0 nekem bejött:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#6) Jester válasza Jester (#4) üzenetére


Jester
aktív tag

Hú bocs, elfelejtettem a tapasztalatokat lerni.:DDD

Memóriarezidensen lefoglal kb 25-30 MB-ot, ha nincs rá ennyid, akkor ne tedd fel. Elég jól konfigurálható, ha megfelelően belövöd, akkor nem észrevehető mértékben lassul a rendszer tőle.

Frissítések: kicsit keveslem az 5 naponkénti frissítéseket hozzá. Manapság ettöl egy picit gyorsabban történik egy fertőzéshullám. Jó, ott az azonnali frissítés, de az régi fix naponkénti frissítésre konfigurált rendszerek azt nem keresik.

Kompatibilitás: 4.0.mittudommármennyi verzióval nem ment a Heroes3.:( Egyébként jó.

Mehr Licht!

(#7) ArchElf


ArchElf
addikt

NAV 2000 Corporate Edition

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) danzi


danzi
tag

Sophos Anti-Virus-t nem hasznal valaki otthon?

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#9) Polesz


Polesz
addikt

Virusbuster mert az magyar és jó :)

Néha befigyel rendszerlemezre az F-prot (dos) :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) miniko válasza danzi (#1) üzenetére


miniko
csendes tag

Nalunk Sophos van a munkahelyen. Meg hát otthon is....és még jogtiszta is. Cégünk megvette ezt a Sophost, a licensz szerződésében szerepel, hogy az alakalmazottaknak jogtiszta használat van, hát ez nekem tetszett. Különben semmi gáz vele, sem a cégben sem otthon, sőt a rendszergazdánk ódákat zeng róla mikor kimaradunk a ''jó kis vírusinváziókból''. Hát részemről ennyi. Ja, www.sophos.com-on le lehet tölteni (merthogy én is onnan raktam fel otthonra).

(#11) CsendPenge


CsendPenge
őstag

NAV 2003, de csask a figyelésre jó szerintem. Ha írtás, akor vagy célirányos cuccal, vagy F-Prot, dos alól. Sajna kell a win alá is valami, ami figyel, mert kazaan szaporodnak a vírusok. (napi 2-3 biztos jönne befele)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) Winetou


Winetou
csendes tag

Hoppá! Látom más is használja a Sophost rajtam kívül... Csak így tovább... Szerintem símán veri a többi vírusvédő szoftvert. Érdemes kipróbálni...

(#13) telcom


telcom
tag

A Drweb mellett labdába se rug a többi cucc.

telcom

(#14) danzi válasza telcom (#13) üzenetére


danzi
tag

Hahh... na jo, leszedtem ezt a drweb-et, de már a telepítés is bugzott, és csak regisztráció esetén kapsz full terméket... :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#15) danzi


danzi
tag

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uninstallnál is restartolt... :D

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#16) VÁMpír válasza jojojo (#5) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

AVG-t használom én is. Böngészés közben már megfogott két vírust, és egyszer egy levélben elküldött vírust.

(#17) Winetou


Winetou
csendes tag

Danzi, nem tudom ki vagy, de szerintem igazad van... Vírusvédő ügyben legalábbis... :)
A Sophos a KIRÁLY! Na, de ne vitatkozzunk, mindeni a maga szerencséjének a kovácsa - de azért az adatokra is jó vigyázni ...

(#18) cornelius


cornelius
tag

Az F-Secure-t ismeri valaki. Finn termék és állítólag elég jó.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#19) Nimrod


Nimrod
addikt

Én azt mondom, hogy TBAV (illetve most valami más neve van) és F-prot együtt.

(#20) marcee válasza danzi (#15) üzenetére


marcee
addikt

''de inkább nem bízom rá pár év alatt összegyűlt fontosabb adataimat ''

azokat inkább egy vírusírtóra sem bíznám. :)

\m/

(#21) meba


meba
tag

OFF_AKi nem akar vírust, és egyebeket, ne menjen fel a hálóra, és ne használjon más adathordozót csak a sajátját...
-Különben nekem is AVG van, a többit is kipróbáltam de nekem ez jön be, és nem zabálja annyira az erőforrásokat, mint egyes cégek termékei, szerintem egy yo tűzfallal tökéletes.Vírus szempontjából ma szerintem a fájlmegosztó, és a csevegőprogik biztosítják a legnagyobb veszélyforrást.

(#22) Nimrod válasza meba (#21) üzenetére


Nimrod
addikt

Hát nemtom. Én már jóideje netelek (kb. 4 éve) és eddig csak 1 vírust kajáltam be (most nemrég) és az is elég szende jószág volt.

(#23) lesaux


lesaux
veterán

Olyan vírusirtót keresek, ami az Outlook Express leveleit is átnézi.
Lehetőleg freeware vagy shareware érdekelne.
Egy másik topicban már kérdeztem, de nem volt az a nagy tolongás. :O

(#24) sirály12


sirály12
őstag

Toom neked ajánlani a Norton AV 2002-őt. Nekem ez megy itthol. Kicsit nagy, de jó virusírtó. Csak mindíg szedd le a virusfrissítést hozzá. Ha jól beállítod akko ellenőrzi a leveleidet is. Nekem eddit kb 15-20 vírusos oldalt fogott, ezekre be sem enged. Sok szerencsét a választáshoz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#25) lesaux válasza sirály12 (#24) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi.
Ez csak azokat a leveleket ellenőrzi, amelyeket a program feltelepítése után kapok, vagy visszamenőleg is át tudja nézni a leveleket? Fontos lenne.

(#26) Shim válasza lesaux (#25) üzenetére


Shim
őstag

Nekem csak azokat ellenőrzi amiket leküldök meg fogadok de ha megadod neki a könyvtárat ahol tárolod a leveleket akkor persze ott megnézi a régieket is. Alapételmezésben ez OE6nál: tools->options->maintainance->storage folder Asszem ez az még nem néztem bele:)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#27) lesaux válasza Shim (#26) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, megnézem.

(#28) Szeke


Szeke
senior tag

H+BEDV Antivir personalrol mi a véleményetek? Ingyenes, meg minden, nekem egyenlöre bejön. www.hbedv.com

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#29) Winetou


Winetou
csendes tag

Ingyenes... Hmm... Olcsó húsnak (általában) híg a leve. Otthonra nem tudom mit javasoljak, céges használatra (főleg nagyobb hálózatok esetében) a Sophos Anti-Virusbizonyult a legolcsóbbnak, meg a megbízhatósága, stb is jó...

(#30) MasOyama


MasOyama
őstag

A jó kis Panda Antivirus 7 platinumot senki nem ismeri? Szerintem ez a legjobb. És csak 30 mega. Persze, ha valami komolyabb virusa van az embernek azt csak dosból lehet megfogni, vagy fdisk-el. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#31) existen válasza sirály12 (#24) üzenetére


existen
tag

alátámasztom sirály12 írását.

(#32) drpele


drpele
senior tag

Nem tudtok valami olyan vírusirtót ami a http forgalmat is szűri? Az ok annyi, hogy ezt 1 netmegosztó gépre telepíteném és akkor a kliensekre nem kellene víruskergető, ugyanis külső anyag szinte soha nem kerül a kliensekre, minden a netről jön...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#33) Gorneck


Gorneck
titán

Nem olvastam a Nod32 nevét vagy csak felületes voltam!?

Gorneck#1239

(#34) TAD


TAD
tag

nekem a panda bejött 98am volt. na de xpre felinstallálom akkor a végén 100%nál kér vmi bizut hogy rakjam be a pnada cd-t (törtben van)
nah aztan jo meg minden de!
kiirja hogy belsö virus hiba és nincs állando védelem. na ezzel mit... kaspersky nem jo nod32-t nem szeretem fsecure talán norton szar

Buzi-e vagy? Vagy csak ne túrkálj a BIOS-ban!

(#35) drpele válasza drpele (#32) üzenetére


drpele
senior tag

Az előző hsz-emre a válasz: Kerio WinRoute Firewall v6.0 with integrated McAfee for_Windows FCN
De akár pluginnel más vírusirtóval is tudja csekkolni a http forgalmat...

Más: nem tudtok valami tesztet, hogy melyik vírusirtó on-access scannere a leggyorsabb, legkevésbé erőforrásigényes?

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.