Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Azért indítottam ezzel a témával kapcsolatban topic-ot, mert szívesen meghallgatnám a szubjektív véleményét az itteni közösségnek, az újabb vírusfertőzéssel kapcsolatban. Szvsz néhány napon belül a fél világ meg lesz fertőzve, de kinek jó ez? Valami gyógyszergyár fejleszti a különböző vírusokat, melyre majd kitalál valami überzsír oltást félmilláért? Nem hiszem hogy az ilyen fertőzések csak úgy maguktól 1-2 nap alatt összeállnak és megölnek 150 embert..
Szóval várom hogy ki mit gondol!

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy up-ot nyomnék, mert a téma "kényszerpihenője" miatt elsüllyedt mielőtt elindulhatott volna.

(#4) Racecam válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jaja, mondjuk egy ennél konstruktívabb nyitóhozzászólást is el tudtam volna képzelni, de a téma természetesen megéri, hogy beszéljünk róla, annál is inkább, mert lassan mindenki erről beszél.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ha túl nagy a népesség, ilyenek történnek. így is többszöröse a világnépesség az optimálisnak.
ja és én nem parázok (még)

(#6) Thunderzolee

Lett egy ilyen írás is közben. :)
http://logout.hu/bejegyzes/dany007/h1n1_a_terjedes_nyomonkovetese/friss.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Tomics


Tomics
addikt

Nem árt tömegközlekedés után alaposan kezet mosni, tisztálkodni, kerülni ezeken a helyeken mindenfajta érintkezést. Főleg a pestiek vigyázzanak mert itt fordul meg mindenféle külfödli ahonnan először bejöhet a vírus. Már 6 gyanús esetet vizsgálnak az Index szerint, sőt, Angliában már fel is bukkant (állítólag). Szedjetek multivitamint, ásványi anyagokat (akár étkezésben akár táplálékkiegészítőként). Én már most jobban odafigyelek ezekre az alapdolgokra, bár még ez korai és ebből a szempontból felesleges (talán, de úgy látom elég gyorsan terjed), de jobb félni mint megijedni...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem láttam egyértelmű utalást, hogy akkor most a Tamiflu hatásos ellene vagy sem. Mindenesetre ezek a vírusok rendszerint mutálódnak és hihetetlen gyorsasággal képesek alkalmazkodni. Jó az elővigyázatosság, a hírportálok meg amúgy is szeretnek riogatni. Szegényebb régiókban komolyabb gondok lehetnek, de szerintem egy spanyolnáthához hasonló világjárványtól nem kell tartani. 100 év alatt azért sokat fejlődtünk, jelenlegi technológiákkal talán sokkal könnyebb megelőzni egy katasztrófát. Bár a vírus gyors mutálódása problémát okozhat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) Tomics válasza Ijk (#8) üzenetére


Tomics
addikt

Én azt olvastam hogy az elhunytak nem idős, legyengült szervezetű emberek voltak (ahogy az alapesetben lenne egy vírusnál, ha lehet ezt így mondani), hanem fiatal egészséges emberek. Szerintem ez elég ahhoz hogy valamennyire féljünk, de pánikhangulatról (egyenlőre) szó sincs.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#10) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

onnantól, hogy az amerikai lakosságot fenyegeti, pár héten belül meglesz az ellenszer. aki addig kapja el, na az szívta meg.

az index az internet blikkje, azt se szabad elhinni, amit kérdeznek. :) halál! vér! belek! csak nálunk, jöjjön, nézze, kattintson, szavazzon!

[ Szerkesztve ]

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Sokszor azt mondom, némely dolognak nagyobb a füstje ,mint a lángja, azonban vírusok esetében kicsit másképp állok a dologhoz. Bár lehet pont az internetnek hála könnyebb lesz az ilyen betegségeket megelőzni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Wolverine válasza CsíkosMókus (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Az eddigi gyógyszerek közül kettő hatásos a vírus ellen; amíg nem mutálódik és nem válik ellenállóvá, kordában lehet tartani. (egyébként már vannak igazolt amerikai megbetegedések)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) frame>24


frame>24
addikt

Sertés influenza FAQ

angolul van, de lehet, hogy érdekel valakit

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#14) Ijk válasza tildy (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha 1000 fölé megy az áldozatok száma akkor elkezdhetünk aggódni.
Viszont a média már megjósolta az apokalipszist:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) runner 125


runner 125
nagyúr

Kb én is úgy vagyok az ilyen hírekkel mint tildy

Tartok tőle és valóban érdemes beszélni róla, de a média szvsz ismét felfújja.
Úgy ahogy a madárinfluenzát is -azzal mi van most? "Kihalt vagy mi"? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16) CsíkosMókus válasza Wolverine (#12) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

..és az egyiket mi gyártjuk, ugye?
A már megbetegedett embereknél egy tarkólövés lenne az ideális megoldás. Nekik már kb mindegy, de legalább tovább nem adják. Bár ezzel nem leszek népszerű.

(#17) Racecam válasza CsíkosMókus (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem, és ráadásul még minősít is... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) Penge_4 válasza CsíkosMókus (#16) üzenetére


Penge_4
veterán

Kétlem, hogy olyan erős elveid lennének, hogy például a saját szüleidet vagy a gyerekedet is tarkónlőnéd, ha arról lenne szó. :U Egyébként globális szempontból van igazság benne. Én mondjuk egy karantént alkalmaznék és fertőzött országból se ki se be. De már az is erősen a személyiségi jogokba ütközne. A liberalizmusban járvány szempontjából halálra van ítélve az emberiség.

Egyébként itt is igaz a mondás, hogy fejétől bűzlik a hal. Magától nem alakul ki ilyen vírus...

(#19) zsid


zsid
senior tag

Sztem ez is médiahype,mint a madárinfluenza. Perzse van reális veszélye,kb annyi mint az afrikában mindennapos halálos megbetegedéseknek. Egy ott nyaraló túrista is simán kelthet járványt Európában,azzal mégsem foglalkozunk.

<tRucKdriFteR>

(#20) CsíkosMókus válasza Racecam (#17) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nem szeretek árnyaltan fogalmazgatni.
Öt-tíz áldozat, akik nagy valószínűséggel mindenképpen belehalnának a fertőzésbe, vagy helyettük mondjuk ötszázezer, akiknek nem feltétlenül kéne?
Na melyik legyen?

(#21) runner 125 válasza CsíkosMókus (#16) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fu baz, ez azért elég morbid.
Pl. karantén humánusabb, ellenszer sztem ma meg már nem gond.

Talán híradóban hallottam valamikor h 3 hónap kell az előállítására. :U :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22) Wolverine válasza CsíkosMókus (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, de tudunk gyártani. Nem mellesleg a halálozási százaléka azért nem olyan magas, hogy a fertőzötteket automatikusan le lehetne lőni :U (ha jól emlékszem az adatokra, akkor Mexikóban is jócskán 10% alatt van, máshol meg senki sem halt még bele - legalábbis a folyamatosan frissülő wiki szerint)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Drizzt válasza CsíkosMókus (#20) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Meghaltak bizonyíthatóan 20, 1400 betegből. Ez neked nagy valószínűséggel halál? Egy jelentős részük már haza is mehetett, átvészelte.
Másrészről mire valakiről kiderül, hogy pontosan milyen vírusfertőzése van, már rég megfertőzhetett egy fél várost, nincsen ráírva az emberekre, hogy milyen vírusokat hordoznak. :U

I am having fun staying poor.

(#24) Fr3eWar válasza Drizzt (#23) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát ha nem is nagy valószínűség de ~1,5% nekem elég lenne hogy maszkot hordjak esetleg kesztyűt tömegközlekedésen. Mi az a termék amit mexikóbol importálunk? pl gyümölcs (hogy olyat ne vegyünk).

[ Szerkesztve ]

(#25) eziskamu válasza tildy (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Van most olyan Seti@home szerű program ami kifejezetten a sertésinfulenzával foglalkozik? Mert beáldoznék prociidőt rá.

(#26) AMD Power válasza Wolverine (#22) üzenetére


AMD Power
titán

Az azért nem olyan vészes.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Azt mondják hogy ez a gyógyszer állítólag segít TAMIFLU; hát nem vagyok benne biztos hogy azon emberek, akiket elsődlegesen fenyeget a vírus meg tudnák venni..

Mi sz@r lehetett a mexikói focicsapatnak üres lelátókon lejátszani a meccset ;]

(#28) Vandit. válasza CsíkosMókus (#20) üzenetére


Vandit.
addikt

Kicist "24" feelingje van ennek most. :) Ebben egyet értek veled. Persze nem tarkonlövés a emgoldás, hanem a fertőzötteket elkülöníteni mondjuk.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#29) AMD Power


AMD Power
titán

Világjárvány lehet a sertésinfluenzából

Sertésinfluenza térkép

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) Ijk válasza Fr3eWar (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

A tamiflu addig jó amíg nem válik rezisztensé a vírus. Ez a mutálódás bármikor bekövetkezhet, ill. ha elég sokan megijednek, lesz aki beszedi a gyógyszert megelőzés céljából. Ilyenkor lesz a gond, ugyanis alkalmazkodhat a vírus.
Nincs 100%-os megoldás, reménykedjünk, hogy újra visszaszorul, mint a madárinfluenza esetében.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) AMD Power válasza Ijk (#30) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon bízok benne. Már csak egy ilyen világjárvány hiányozna erre a válságra. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32) copin


copin
őstag

HÁTTÉRINFÓK!

How you can Catch Swine Flu

Prognosis:Victim in advanced stages of the disease.
Huffing a pig
Licking a pig.
F*cking a pig.
Eating anything at McDonalds.
Being a Furry. (It's believed that Swine Flu will wipe out over 97% of the Furry population).
Being a Disney Fanboy.
Being a Warner Bros. Fanboy.

Azt hiszem idén elmarad a kukorica sör nekem. :( Már alig várom hogy mailen megkapjam a disznófluenza elleni szert, ami feltehetően a spam fiókba kerül, de résen leszek. Ezek után lehet hogy valami fundamentalista iszlám országba költözök. Ott legalább nincsenek disznók. :R

(#33) Ijk válasza copin (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]:DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) Wolverine válasza Fr3eWar (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Gazdag turisták :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#35) Boyfish


Boyfish
senior tag

Mintha az hallottam volna a hírekben, hogy Spanyolországban már van megbetegedés? Halálesetről nem tudok de azért az már nincs olyan messze:(

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#36) bagyulajuve válasza Fr3eWar (#24) üzenetére


bagyulajuve
addikt

burrito és taco :)

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#37) copin


copin
őstag

Terjed a logouton is a vírus, blogok formájában. :R

(#38) fokukac


fokukac
nagyúr

én speciel egy hónap múlva mennék Ámerikába... ez most a lehető legrosszabbkor jött.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39) blueMerle


blueMerle
veterán

Vitaminok, minden nap mosdás, hazajövetelkor és étkezés elött kézmosás, és nem kell parázni. Mexikó nem arról híres hogy ejj de tiszta ország, pláne nem azok a vidékek, ahol a legtöbb ember megfertözödött.

Fontos tudni hogy nem a terjed a börön keresztül, ez egy kapitális baromság. Akkor terjed így ha teszemazt a kezeden vannak efféle vírusok, mondjuk megfogsz egy kilincset és arról a vírus a szádba kerül, étkezéssel vagy a kezed a szádba veszed valami oknál fogva :DDD

A média mindent szeret felfújni, ahogy ezt tette a SARS-al is. Jelen van? Jelen. Csak már nem annyira érdekes és trendi. Most ez a szenzáció pár hétig.

Naponta halnak meg ezrek rákban, vírusos megbetegedésekben és ezerféle kórban. Ennyi erövel mindenki parázzon, meneküljön el a bolygóról, mert vírusok mindig is voltak és lesznek. Erös, ellenálló szervezet a megoldás, ellenkezö esetben vakcina, amit senki se gondoljon hogy nem fejlesztenek ki. Elvégre Amerikát fenyegeti a veszély... :U

(#40) Penge_4 válasza blueMerle (#39) üzenetére


Penge_4
veterán

Erös, ellenálló szervezet a megoldás

Igen, ahogy a spanyolnátha esetében is. Minél erősebb volt a szervezeted annál hamarabb meghaltál, mert a vírus túlpörgette a szervezetet és a saját immunrendszered pusztította el a saját tüdőszöveteidet.
És a két vírus között csak két aminosavnyi különbség van.

(#41) Ijk válasza blueMerle (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

1. Hiába van erős immunrendszered, ha az nem ismeri fel a vírust, és nem tud ellene megfelelően reagálni. (védőoltásoknál ezért adnak legyengített vírusokat) Ez a vírus is pont a 20-40 év közöttiekre a legveszélyesebb, pedig nekik a legerősebb az immunrendszerük.
2. Az influenza vírus leghatékonyabban a levegőben terjed, tehát nyugodtan mosogathatod otthon a kezed. Viszont maszkkal nagymértékben lehet csökkenteni a fertőzés kockázatát.
A rák nem vírus, a vírusok robbanásszerűen képesek terjedni. Az AIDS pedig elsősorban nemi úton terjed (vérrel) ami nem olyan rendszeres kapcsolat a társadalomban, mint hogy lélegzünk.
Persze a média felfújja alaposan, de ezt már megszoktuk. Félni viszont egyenlőre valóban nem kell.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) frame>24 válasza Penge_4 (#40) üzenetére


frame>24
addikt

Így van! Ezen féle vírusok esetében pont AZ a gond, hogy egy jól működő immunrendszert túlpörget. ;] :( Vállakozó szelleműeknek további info itt: cytokine storm

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43) CsíkosMókus válasza Vandit. (#28) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Ha elkülöníted őket, és orvosokkal meg ápolókkal veszed körül, akkor is, mondjuk az ápoló a műszak végén hazamegy, már ráköhögtek odabent, és simán továbbadja a kinti világnak.
Egy halott viszont ritkán köhög.

(#44) old gray


old gray
addikt

Inkább parázok a confickertől mint ettől. Túl nagy a hype körülötte, mesterséges pánikkeltés. Megint az átkozott sajtó. :W

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#45) Ijk válasza CsíkosMókus (#43) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor minden beteget le kell lőni aki egyet köhint?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) Oliverda válasza blueMerle (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem is azonnal a SARS jutott erről az eszembe, meg aztán ott volt a madárinfluenza is. Szerintem ez is hamarosan az iménti kettő sorsára jut. Persze jobb félni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Penge_4 válasza CsíkosMókus (#43) üzenetére


Penge_4
veterán

Az ápolók és az orvosok a karanténon belül maradnak.

Egy halott viszont ritkán köhög. - Emlékeztetnélek, hogy például a pestis, lepra és a kolera is abból indult ki, hogy a tömegmészárlások után oszló hullák tízezrei hevertek az csaták helyszínein.

De nyilván egy ilyen döntéssel az első vírusfertőzést sikerülne megfékezni, de a másodiknál már kapcsolnának az emberek, hogy a védőoltásról/karanténból...stb nem tért haza a rokonuk. Ezt még régebben jobban meg lehetett játszani, de az internet korában ebből hatalmas nagy balhé lenne. Aki halálra van ítélve az eleve a bizonytalan halált fogja választani (hátha éppen az ő szervezete tartalmazza azt az antitestet, hogy átvészeli a vírust), mint a biztos halált (golyó). Mi fogja őt visszatartani, hogy megsebezze/megfertőzze az orvost és a környékben lévő embereket csak azért is bosszúból? Semmi.

Ha láttál már zombis filmeket tudod miről beszélek. Az emberi természet furcsa dolgokra képes ha az élete a tét. Pont egy kutatóorvos fogja bevinni a fertőzést, mert úgy gondolja, hogy az ő élete túl fontos ahhoz, hogy golyót kapjon és eltitkolja, hogy megfertőződött, amíg nem mutatkoznak meg a jelei. Akkor már az atombomba a fertőzött országra is tisztább megoldás. De azt is csak egyszer fogod tudni eljátszani, mert utána minden ország atomkészültségben lesz, hogy ha épp náluk tör ki a fertőzés, akkor tudjanak lőni, amíg őket lövik le.

(#48) Wolverine válasza CsíkosMókus (#43) üzenetére


Wolverine
félisten

1. Ilyenkor nem megy haza.
2. Eleve maximális biztonsággal dolgozik, az elérhető legjobb védőfelszerelésben :U (az sem 100%-os, de azért elég hatékony)
3. A sima influenzába is bele lehet halni. Minden évben bele is szoktak páran. Lőjük le őket is?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#49) Parci válasza Penge_4 (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öregem... kirándulni szoktál néha, vagy minden tudásod hülye filmekből származik? bár ez az egész topik kivételesen nem csak miattad gyenge...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) copin válasza Parci (#49) üzenetére


copin
őstag

Hé, én igyekszem jó hangulatot teremteni. Lehet hogy nem megy, meg a pánikot könnyebb eladni, de valami feszültségoldás is kell. Ha pedig ideér, hát akkor c'est la vie... A Decameronban sem pazaroltak túl sok szót a pestisre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.