Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyót vettem!

Hozzászólások

(#1) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A minap vettem egy Hitachi DeskStar 120 GB-os vinyót (HDS722580VLAT20 7200-es, sima ATA, 2 MB-os változat - 8 MB-os nem volt, és nem nagyon tudták megmondani, hogy mikor lesz, várni meg nem nayon tudtam, úgyhogy elvittem). Viszont lenne egy-két kérdésem...

I. A 2 MB-os változat milyen alkalmazásokban, és mennyivel lassabb a 8 MB-osnál? :F

II. Kell-e a vinyóra vmiféle hűtés, vagy nem melegszik olyan mértékben? :F

III. Mivel most a 120-as lesz a rendszerlemez, a régi 40 GB-os Maxtorom valószínűleg egy VIPowER mobilrackbe kerül, amin sajna nincsen hűtés. :( Namost ha teszem azt, bekapcsolom, de nem dolgozom rajta, sérülhet-e a vinyó, mert mondjuk túlmelegszik? :O Vagy valahogy meg lehet oldani a hűtését?

IV. A 120-as vinyót milyen mértékben érdemes partícionálni? WinXP-nek mennyi kell, és milyen elosztásban? És a maradékot hogyan osszam fel? Nem szoktam mindenfélét letöltögetni, csak filmeknek meg játékoknak kell. :F

V. És úgy általában, mi a véleményetek a vinyóról?

Kössssssssszi! :R

Let the Zone take me if I am.

(#2) Darken válasza kutga (#1) üzenetére


Darken
aktív tag

1. Minden alkalmazásban. Nem sokkal.
2. Ha nincs mellette közvetlenül másik akkor nem kell hűtés
3. Ha dolgozol vele, annyira nem melegszik, de azért érdemes venni olyan mobil rack-et amiben van egy vagy két ventillátor
4. Win XP-nek szvsz min. 3 gigát érdemes hagyni. De érdemes 5 - 10 gigát,a ttól függ mennyi progit használsz.
Az én 160-asam így van 20GB system, 40GB gamez, 100 GB filmek, doksik, mp3 stb.
5. Nekem Samsungom van, ezt nem ismerem.

[Szerkesztve]

http://darken.hu

(#3) geree@bl válasza kutga (#1) üzenetére


geree@bl
aktív tag

2Mb-os gyorsítótár csak akkor lassabb elvileg, amikor kis fájlokat másolsz. ehát csak akkor lassabb valamivel, ha 2Mb és 8Mb közötti fájlokat másolsz főleg. Ha jól tudom! :U
Maxtor-t hogyha csak tárolónak tartod meg, akkor nem fog annyira melegedni, mert nem használja folyamatosan, szóval ha eddig bírta hűtés nélkül, akkor most is menni fog bőven. A régi Maxtorok meg ráadásul nem is olyan gagyik, mit a mostanik, nem melegszenek annyira, és bírják a strapát is!
Az h hogyan osztod fel az szerintem mindegy:
pl.: Elsődleges= 20-40Gb
Kiterjesztett= 80-100Gb ( de ezt is tetszőlegesen variálhatod).
Ja, és nem ismerem ezt a típusú vinyót szóval nem tudom mennyire melegszenek, meg hogy milyenek? :F

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#4) deakgyuri


deakgyuri
tag

I.Alkalmazások során nem igazán jelentős a külömbség, (egy átlag user számára) tehát ha nem ''extrém felhasználó vagy'' akkor csak másolásnál fog feltünni.

Mert ugye a cache azt jelenti hogy a winyó ''előre olvas annyi megával''.

II. A Hitachi winyókról csak egyre jobb dollgokat hallok.
(állítólag kb.3%-al kisebb ameghibásodás valószínűsége a samsungnál)
Ha nincs nagyon zyúfolt házad nem feltétlen szükséges.

III.Ne rakd rá a Rack tetejére a lehúzható takarólemezt.
1 picit javít rajta

V. ld. II.

:R

[Szerkesztve]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5) #25954560 válasza kutga (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

na gyorsan:
1. ahol nem erezni a kulonbseget, az nagy fajlok masolasa, video capture, dvd-grabbeles, ilyesmi. mashol szokott lenni kisebb-nagyobb kulonbseg, pl fajlok letrehozasa Bővebben: link
2. barmilyen vinyo szereti, ha hutik, de ez mulik a hazadon is (benti homerseklet, vinyo felfuggesztese, legmozgas, stb). egyebkent el kell mennie hutes nelkul. az elejen ellenorizd a homersekletet
3. a muanyag rack-ek a legrosszabbak hutes szempontjabol. lehetoleg csak akkor menjen a vinyo, amikor hasznalni akarod, egyebkent sztem legyen kikapcsolva. van, akinel egyebkent gond nelkul megy ejjel-nappal, de ne kockaztass :)
4. rendszernek 5-6G eleg, a tobbi maradhat progiknak, adatnak
5. -

[Szerkesztve]

(#6) TéKrys válasza kutga (#1) üzenetére


TéKrys
senior tag

..Sztem 10-20 giga elég a rendszernek. Ez attól is függ mennyi progit telepítesz fel. Ha sokat akkor vagy nagyobbnak veszed a c-t vagy csinálsz a feltelepített progiknak külön partíciót.
..80 giga felett sztem érdemes hűteni a vincsiket. Vegyél rá (alá) HDD Direct Coolert. Ez szépen lehűti a chippet az alján.
..A 40es Maxtor meg tényleg nem melegszik annyira ha nem használod sűrűn. Ha mégis észreveszed hogy melegszik akkor vegyél egy ventis mobilracket.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#7) liksoft válasza kutga (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sebességkülönbséget nem fogok tudni mondani, mivel én mindig csak szekvenciálisan dolgozok rajtuk. (Fizikai másolat általában olyan) Minimális tapasztalat alapján: sok kicsi file esetén érezhető (ide tartozik a boot is), filmnézés, zenehallgatás során lényegtelen melyiket használod.
A Hitachi (IBM) ha nem zsúfolt helyre kerül (tehát kap levegőt), általában nem igényel hűtést. Ha meg tudod fogni és nem dobod el (42-44 fok max.), remélhetőleg hosszú ideig tudod használni (minden meghibásodhat).
A Maxtor rack hűtés nélkül öngyilkosság ! (Tovább ezt nem vagyok hajlandó részletezni.)
Partícionálásról már van topik. Nézd meg ott, feleslegeset ne nyiss.
A vinyót szeretem, korrekt, gyártástechnológiai szemmel is igényes, gyors, kapacitása a kategóriában a legnagyobb, adatmentéses szemmel is kézben tartható.

Tehát: szerintem nem választottál rosszul. (De nézd meg alul a mottómat is. Azért erről is kell menteni az adatokat.)

Szerintem ez a topik zárható!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) geree@bl válasza liksoft (#7) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Szerintem nincs igazad liksoft,mert a régebbi (kb 2éves vagy régebbi) Maxtorok még jól bírták és nem melegedtek annyira. Nekem is volt egy, és kb 4 évig ment a gépemben! Ja és amikor egész nap használtam, akkor is meg lehetett fogni a vinyót, mert nem volt tűzforró (nem volt mondjuk érzékelő még rajta)!

[Szerkesztve]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#9) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Mit kell a hütésen vitázni?? Erre való a vinyó hütö. Nekem 53fokos volt mig nem vettem rá. Most 19fokos. Ez egyáltalán nem drága dolog és jót tesz a vinyónak

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyót vettem!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.