Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

(#1) DeX|

DeX|
(tag)

Csocsi mindenki:) szal vinyot vennék de milyet?
80as satásban gondolkodtam csak azt nemtom hogy melyik márka legyen?
Melyik a legmegbizhatóbb?
1.Maxtor
2.Seagate
3.Samsung

Gyors és rövid válaszokat várok. :)

Elöre is köszönöm;)

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#2) steve@prhw válasza DeX| (#1) üzenetére

steve@prhw
(őstag)

Nem egy topic volt már erről... Kereső RuleZ...

Szóval, maxtort kerüld, a másik kettőből meg azt, amelyikre több garit kapsz..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) nbk válasza DeX| (#1) üzenetére

nbk
(aktív tag)

Samsung csendes, hűvös, gyors... 3év gari
legalábbis az én 160GB-osom

Maxtor 160 GB-os gyors, hangos, meleg mint állat, 1 év gari (utóbbi nem biztos)

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#4) Wildmage válasza DeX| (#1) üzenetére

Wildmage
(senior tag)

Samsung vagy Seagate ebből. De ha mégsem ebből, akkor Hitachi. Én is épp most fogom meglepni magamat egy sulinetes Hitachival. (feltéve, hogy tényleg rendelhető...) :)

(#5) VVoid válasza DeX| (#1) üzenetére

VVoid
(aktív tag)

Maxtort ne, saját rossz tapasztalat, nem egy, hanem több ment tönkre idő előtt.
Seagate-t (ATA Barracuda V 8MB cache, 120 GB) és WD-t (ATA WD1200JB, 8MB cache, 120 GB) használok, nagyon jól mennek.
Samsung, Hitachi-ról nem tudok nyilatkozni.

(#6) Robaj

Robaj
(addikt)

Samsung!!!
120 gigásom van, halk, gyors, hideg :D

Member of [Lam[PH!]a] PROHARDVER CoD team ––– Köcsööög!!! - by bLaCkDoGoNe ––– Kék pirula nélkül is úgy szájbab@szlak he - by Zsadi ––– Robaj... tökön rúglak miután Zsadi kezéből kirúgtam a járókeretét - by Bagya - http://www.kepatmeretezes.hu

(#7) azzio válasza Robaj (#6) üzenetére

azzio
(aktív tag)

120-as hitachim van, halk, gyors, annyira nem meleg, mint előtte a 40 gigás quantumom volt.
samsung is jó, seagate is jó, bár állítólag nem olyan gyors, mint a többiek, de ezen kívül rosszat nem hallottam róla (a maiakról), személyes tapasztalatom nincs. maxtor 3 is van a szűk családban (hugom, szüleim, barátnőm gépében), mindegyik megy jól, de tényleg elég soxor ki lehet fogni szart, ha teheted, kerüld. nagyon jó választás lehet még a WD, én is azt szerettem volna, csak amikor vinyóba ruháztam be, nehéz volt beszerezni, maradt a hitachi.
szóval ha rangsorolni kell:
1. WD, Hitachi
2. Samsung, Seagatee
3. Suzuki, a mi autónk
4. Maxtor

(#8) Pharaoh

Pharaoh
(aktív tag)

Hi!

Melyiket vegyem?

Samsung 160GB 8MB 7200rpm ATA150 SATA
Seagate 200GB 8MB 7200rpm ATA150 SATA

A Seagate vagy 1500Ft -al drágább. Én a samsungot szeretem, de az a plusz 40G nagyon csábító. A Seagate miben különbözik a Samsung-tól? Melegebb, halkabb, stb?

(#9) duracell89

duracell89
(senior tag)

Samsung most a jo formaba van. :)
Maxor a tapasztalatok alapján megbizhatatlan, hangos, melegedik.
Szígét, Hitacsi nemrossz, sokszor olyan jo mint a samsungom.
De ez vinyonként valtozhat, ki lehet fogni jot is, rosszat is.
Maxtorból is van sok jo, de Samsungrol nem nyilnak naponta topikok, hogy ''20db maxtor meghalt, jujj mit tegyek, jijjjjuujj'' ...
másik szempont a pénztárca.
Mérlegelj, dönts, ennyi... :)

(#10) Suliro válasza DeX| (#1) üzenetére

Suliro
(senior tag)

Samsung 120gb 8Mb-os cache 7200rpm

I believe in Dodge power!

(#11) _Volkovy_

_Volkovy_
(nagyúr)

Samsungot vegyél,esetleg Seagate-et.

Ma vettem egy 160-as csamcsungot,7200rpm,bezúztam mobilrackbe,most 34 fokos,egész nap töltök le rá.A rackben nincs hűtés.És nem hallani,hogy megy.

(#12) luciferc

luciferc
(őstag)

még egy pötty a samsungnak, én 3db 160-as boldog tulaja vagyok. nem hallani őket, szemben a 40-es Maxtorral. Na az olyan, mint egy zetor, a samsunghoz képest.

Minden igazságot könnyű megérteni, ha már felfedezték; a cél felfedezni őket. - Galileo Galilei

(#13) Gismo

Gismo
(addikt)

Akkor ezennel ajánlanám a Hitachi-t, ha marha gyors, halk hideg és megbízható vinyó kell 3 év garral!
80-as SATA-s-ról beszélek!

Meg a WD-t ha extrahalkat akarsz kis hőmérsékleten és megbízhatóan működtetni!(eeez jól összejött!) Viszont nemtom h hány év garral lehet venni!

(#14) lol válasza DeX| (#1) üzenetére

lol
(senior tag)

Te mint TAG, szvsz tudod használni a keresőt:

Bővebben: link
ezeket olvasd végig, és fel tudtad volna tenni ott a kérdésedet.

seaget teszt > Bővebben: link
maxtor teszt > Bővebben: link
WD > Bővebben: link
stb stb stb stb ....

Szerk.: amúgy mindenki mást fog ajánlani, mert mindenkinek mással van jó/rossz tapasztalata... szvsz samsung

[Szerkesztve]

(#15) BOOSTER

BOOSTER
(aktív tag)

Samsungról a tapasztalataim:

-halk
-nem melegszik annyira
-lassabb mint a Maxtorom(nem sokkal)
-több mint fél év múltán nincs vele semmi gond (SMART makulátlan) pedig egyszer le lett ejtve kemény talajra...(Igaz rackben volt)

Ami szerintem a Samsung mellett szól:

-3 év gari
-van magyarországon márkaszervíz (egyszrűbb gariztatás)
-egyenlőre nincs vele problémám
-másoknak sem nagyon van gondja vele a fórum alapján...(nem nyitnak mionden héten döglött Samsungról szóló topikot)

Ami nem a Samsung mellett szól:

-semmit nem tudunk a hosszútávú megbízhatóságáról
-lassabb mint PL.: a Maxtor
-az ára valamivel magasabb mint a többinek...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#16) plömplöm

plömplöm
(senior tag)

hirtelenhalálú szígét helyett vettem pontijjenszamszungt, amitökjó, egyebetnemtokmondani

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#17) steve@prhw válasza plömplöm (#16) üzenetére

steve@prhw
(őstag)

kéremkapcsojjaki :DD

(#18) TeeJay válasza luciferc (#12) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

mért hasonlítod a 40es maxtorhoz a Samsungodat?
egyikbe ilyen csapágy van másokba olyan
szóval az újabb nyilvánvalóan halkabb is

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#19) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

Seagete Samsung mindegyik jó
amúgy hülyeség hogy a samsung olyan halk mert csak ki kel lfogni egy hangosat mint pl én akkor arra se tudod mondani hogy halk

oké hogy langyosabb meg minden de pl sebességben a maxtor leveri

hát szóval tökmindegy mit veszel szerintem
mindegyik vinyó meg tud halni átlagos felhasználónak meg nincs akkora sebességkülönbség hogy válogatni kelljen

garancia meg ár a húzótényező szerintem

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#20) aesir

aesir
(veterán)

Szerintem teljesen mindegy hogy az egyik HDD 10 fokkal melegebb mint a másik, ha az üzemi hőfokán belül van. Az meg hogy mekkora a zaja, van akinek számít, van akinek nem, nekem spec nem.
Mindenki más márkára esküszik, éppen ezért semmi értelme az ilyen topiknak.

Van saját életem...

(#21) TeeJay válasza aesir (#20) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

igazad van
akkora hülyeség azt nézni hogy melyik vinyó milyen meleg:)

nem mindegy???
már egyik fórumba írtam hogy nekem a Maxtor vinyóm 3évig ment úgy hogy minimum hőmérséklete 52fok volt
a max meg nyáron eccer 66fok

semmi baja nem volt így hát nem is hűtöttem:)

és sosem paráztam hogy tönkremehet majd

most van egy Seagate vinyóm csekély 35fokon megy
azt se hűtöm mert minek:)

szóval a hőtől nem kell félni emberek
ez csak egy hülyeség

és még azon is gondolkoztam hogy a Samsungba lehet hogy máshol van a hőérzékelő és azért érez kevesebbet
vagy pl alámér mint egyes alaplapok

de persze a sok hozzáértő azt mondja hogy ennyi meg ennyi fok

tuti 100% hogy az annyi fok amit kiír?

erről ennyit

(#22) faster válasza TeeJay (#21) üzenetére

faster
(nagyúr)

Én csak akkor szoktam félteni, amikor rackben megy a vinyó, olyankor sokkal melegebb.

(#23) steve@prhw válasza aesir (#20) üzenetére

steve@prhw
(őstag)

Ha kifog néhány olyan embert, aki nem 3 vinyóra alapozza a tapasztalatát, akkor nem feltétlenül értelmetlen...

Melóhelyen 8-10 maxtor 40-es vinyó üzemelt, gond nélkül,de
-a DiamondMax9-es szériával eléggé belenyúlt a bilibe... közvetlen környezetemből több darab, boltos infók alapján eléggé sok darab elhasalt...
-DX540K-s 60GB-s maxtorom van, és időnként megállítja a wint, mint bakter a lumisladát.. már csak filmeket tárolok rajta... A speedfan szeint a performance full, de a fitness már csak 2/3...
Ezek alapján nem ajánlom senkinek maxtor vinyó beszerzését, megrendült bennük a bizalmam.

Kb. 1.5 éve vettem az IBM 120GB-os vinyómat, akkortájt ez volt az egyik legjavaltabb példány, meg is vagyok elégedve vele, de igazából csak ezt az egyet ismerem, így megalapozottan nem tudom javasolni, max. úgy, hogy nálam bevált.

A seagate, samsung vinyókat sokan dícsérik, 4-5db üzemel ismerősi környezetben, gond nélkül...

Szóval bele lehet nyúlni bármelyikkel a rosszba, ez igaz. Ár/garancia a fontos.

Azért a legjobb még mindig két vinyó, RAID-ben tükrözve... Kettő csak nem döglik meg egyszerre.. Akinek (majdnem vagy ténylegesen) szállt már el cucca, az sztem belátja, hogy ~20k ráfordítással nagyságrendekkel nyugodtabb lehet az élete...

[Szerkesztve]

(#24) TeeJay válasza faster (#22) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

abba meg akkor 2v 3ventis vinyót kell venni bár akkor számolni kell a zajjal is:)

(#25) TeeJay válasza steve@prhw (#23) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

ha a táp miatt száll el a gép akkor talán eccerre hal meg mindkettő

sajna ennek is van egy kis esélye
de pl a RAID télleg jó megoldás lehet

annyi hogy 2vinyó drágább mint egy:(
és hangosabb sajnos
de az adatbiztonság meg kell

(#26) steve@prhw válasza TeeJay (#25) üzenetére

steve@prhw
(őstag)

ha a táp miatt száll el a gép akkor talán eccerre hal meg mindkettő

Háá, azzellen nemmvééééd.... Akkoo kivonnyukbelőlee a zokszigééénttt... kéremkapcsojjaki..

No igen, legalább egy túlfeszvédő áramkör, vagy egy normális táp akkor már dukál. (Egyébként a mostani tápok /tiszteletlenség a kivételnek :) / már viszonylag ritkán halnak el úgy, hogy visznek magukkal még x hardverelemet..)

(#27) aesir válasza faster (#22) üzenetére

aesir
(veterán)

A napokban vettem egy kétventis alumínium mobilracket, semmi zaja, hideget fúj az elején, szóval ha neked ez fontos akkor ajánlom:)

Van saját életem...

(#28) corn3l

corn3l
(csendes tag)

hello

nekem egy 80as maxtorom van. tobb mint egy eve hasznalom (gep ill vinyo athelyezese A bol B be, izmos masolasok ;)) ) es nem volt eddig gondom vele. kopp-kopp. igaz hogy meg nemnagyon hallottam seagate ill samsung vinyokat, de asszem nem panaszkodhatom a ''zajszintre''. egyaltalan nem hallom hogy porog, amikor meg ir csak egy kis motoszkalast hallok ha odafigyelek. lehet hogy en fogtam ki a jot, nemtom. enis mostanaban akarok vinyot venni, szal azert vettem elo a keresot :) valszinuleg a samsung mellett fogok donteni mert arrol olvasom a legtobb pozitivumot, meg a monitorom egy 795mb es a legmaximalisabban meg vagyok vele elegedve (mindenkinek ajanlom aki monitort akar venni). samsung rulez.
?:
lattam hogy vannak ata150 es vinyok. 150es kabel kell hozza vagy a 133as is eleg? ha lama kerdes sorry.. :F

[Szerkesztve]

(#29) Lortech válasza corn3l (#28) üzenetére

Lortech
(addikt)

Az ATA 150 tudomásom szerint a Serial ATA 150 (SATA), ennek a csatlakozója természetesen más.

(#30) corn3l válasza Lortech (#29) üzenetére

corn3l
(csendes tag)

ahhhhaa! :Y

(#31) corn3l

corn3l
(csendes tag)

nemtom miert nem ugy tuntetik fel az uzletek a hardvert hogy SATA. legalabb ezt is megtudtam ;)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.